Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende malesef ise yaramadi cunki hamileyim
basta sok gecirdim ama simdi cok mutluyum :KK49:
bu yonteme guvenmeyim derim size.. cunki bir koruna yontemi degildir ve hamile kalabilirsiniz

selam bnde 7 aydır kondom kullanıyoruz ama latekse alerjim var sanırım doktor geri cekile dio bana oda risk degilmi cevremde öle yapaıta korunanlar var sorun olmamış ama cesaret edemiyorum eşime kalsa no problem:)
HMM YAa bilemicem yani bizde işe yarıyor ama kimisinde yaramamıs ve gebe kalmıslar .. tabıkı rısklı hatta koruma yont bile sayılmaz..
eşiniz kendine guvenıyorsa bi deneyın istersenız yani karar sizin :KK66:

HMM YAa bilemicem yani bizde işe yarıyor ama kimisinde yaramamıs ve gebe kalmıslar .. tabıkı rısklı hatta koruma yont bile sayılmaz..
eşiniz kendine guvenıyorsa bi deneyın istersenız yani karar sizin :KK66:

Esler cok iradeli olsa bile onden akinti geliyor, bosalmasalar bile hamile kalinabiliyor o yuzden

haklısınız tabiki , o kayganlastırıcı sıvının içindede oluyormus ama dediğim gibi bizde işe yarıyor .evliliğm boyuncada 2.kez gebelık testı uyguladım suphe uzerıne bişey çıkmadı acıkcası.
eşim hap kullanmama kesınlıkle karsı..ee kendısıde arada bir alıyor prez.. o almadıgı zamanlardada(geri çekılme ve takvim yont çok guvendıgı için prez alamayı gereksiz buluyor dahası) ben gidip alamamya nerde gorulmus bı kadının prez.. aldıgı.. bu orkid gibi değil sonucta..bilmiyorum prez.alan kadın varmı ? kasiyer bayan da olsa alamam ben utanırım.

oyuzden bu zamana kadar bebek olmayısı ''geri çekılme yont göre'' tamamen ŞANS yani.

bende 1.5 yıllık evliyim ve şuan hamileyim ama isteyerek oldu elhm:))) öncesinde geri çekilme yöntemiyle korunduk bide takvim yöntemi dikkat etmeye çalıştım o dönemlerde açıkcası ve gebelikte olmadı ..yanii bendede işe yaradı..

bizde 4 aydır bu şekilde korunuyoruz problem olmadı....
bu yöntemin başarılı olması erkeğin iradesine bağlı....

bende 4 senedır evlıyım ve ve hep bu yontemı kullandık bebek ıstedımız zaman oldu ve dogumdan sonrada aynen devam ısallah bı sorun olmaz

bende geri çekilmeyle kaldımm arkadaşlar :) 2. bebeğime hemde henüz kızım 6 aylıktıı hamile kaldığımda ki kızım emiyordu birden emmeyii bıraktı -- adettim düzene girmemişti.. acaba deyip test yaptımm ve pozitif çıkmıştı- o anı hiç unutmuyorumm kızım çok küçüktü ve yardımcı olabilecek kimsem yoktu-- kontrole gittiğimde üzerine tekrar 2. şoku yaşadık gebeliğimm ikizdi... 10 haftalıktılar -- ama diğer kese gelişmemişti ayrı yumurta ikiziydiler-- 12.haftanın sonunda bi bebeğim beni yarı yolda bıraktı ve 38.haftammda oğlumu kucağıma aldım - kızımla aralarıı sadece 15 ay ... şimdi oğlum 25 aylık oldu ...arada çok kızsamda iyiki doğurmuşum kuzumu . ama çok zor çok 2. bebekle arası bu kadar az olması-- anneye zorluk başka hiçkimseye deil.
kesinlike geri çekilme bir korunma yöntemi deil... önce gelen sıvıdan bile hamile kalınabiliyormuş...

bızde esımle bu yontemı kullandık kaç yıl bışı olmadı 5 ay once 1 kere içime boşaldı ben wcye gıttım yıkadım olmaz kesınlıkle dedım çünki reglımede 1 hafta vardı yumurtlama gunum gecmıştır dıyordumkı hopp hamıle kalmışım dıkkat etmek gerekıyor

biz 1 yıldır bu yöntemi kullanıyoruz hamile kalmadım bu ay adetim gecikti test yaptım negatif çıktı ama hala adet olamadım bunun sebebi ne olabilir

geri çekilme doğum kontrol yöntemi değildir deniyor ama
bu şekilde korunup 5 yıldır gebe kalmayan arkadaşım var.
bende aynı yöntemle korunuyorum.3 ay böle korunduk hamile kalmadım.bebeğe karar verdiğimiz ay hamile kaldım.2 yaşında kızım var .bi sorun yaşamadım.bende işe yarıyor demek ki...
erkeğin iradesi ve becerisiylede alakalı olabilir.
ayrıca takvim yöntemini de dikkate alabilirsiniz...bu yöntemide uygulayanlar var.sorun yaşamıyorlar...

dogumundan sonra 2 yıl bu yöntemle korunduk.ama bir gün hamile oldugumu ögrendim.içime falanda gitmedi geri çekilmişti.nasıl ne zaman oldu hala bilmiyorum:) ikinci bebegim simdi bizimle ve korunmak için baska bir yöntem benim için daha güvenli.

5 yıl bu yöntemle korunduk
dikkat edildiğinde sorun yok..
Eşinizin elinde bu ona bağlı herşey dikkatli bir eş ise sorun olmuyo..
ama ben 2. bi çocuğu kati surette istemediğimden hapla korunmaya başladım 5 ay oldu..
işimi şansa bırakmak istemedim..

ama 5 yıL sorun çıkmadı.. dikkat lazım..

Son düzenleme:
merhba bn hngi yontemi denediysem olmadi 2kere istemedigim sonuclarla karsilastim ne yazikki biride spirialla ne yazikki:KK43:((simdi esim ilk baslarda iliskiden once prezervatif takiodu 8aydir bisey olmadi ama buara illiskinin yarisinda kullaniyor kondomu adetim 1gun gecikti hamilelige sair belirtim yok nasil desem koyu akinti yok ,koku var,migde yanmasi yok, pzr oldugu icinde cikip alamadm.test ama icim icimi yiyiyor (((artik yasamk istemiyorum boyle bi durum:KK43:(((Allahim olmayanlara versn

Son düzenleme:
biz yaklaşık 5 yıldır bu yöntemi kullanıyoruz ve başarılı olduk henüz çocuğumuz olmadı :) sanırım bu biraz erkeğin becerisine kalmış birşey.ben şuan çocuk istiyorum fakat eşim buna hazır olmadığını söylüyor en az 1 senem daha var.umarım ileride hamile kalmamı engellemez bu yöntem :)

Bizde 3 yıl geri çekilme yöntemiyle korunduk.Eşim bu konuda çok hassas o yüzden ona hep güvendim.Herşey erkekte bitiyor.3 yıl çocuk istemedik ve istedigimiz zamanda ilk denememizde hamile kaldım:KK49:20 aylık bir bebegim var.Yine eşime güveniyorum ama o zamnlar olursada olsun ilk çocuk düşüncesi vardı.Şimdi ikinci çocuga hazır degiliz ve işimi saglama almak istedigimden hap kullanmak istiyorum.Ama eşimde vücuduna hormon yükleme boşuna bana güven diyor:26:

Bizde 3 yıl geri çekilme yöntemiyle korunduk.Eşim bu konuda çok hassas o yüzden ona hep güvendim.Herşey erkekte bitiyor.3 yıl çocuk istemedik ve istedigimiz zamanda ilk denememizde hamile kaldım:KK49:20 aylık bir bebegim var.Yine eşime güveniyorum ama o zamnlar olursada olsun ilk çocuk düşüncesi vardı.Şimdi ikinci çocuga hazır degiliz ve işimi saglama almak istedigimden hap kullanmak istiyorum.Ama eşimde vücuduna hormon yükleme boşuna bana güven diyor:26:

bizde kızımız olana dek bu yöntemle korunduk.allah a şükür istediğimiz zamanda cocuk sahibi olduk.kızımız 5 yaşında garantiye almak için 3 yıl hap kullandım gerçketen güvenli bir yöntem ancak migrenim ve uyuşmalarım başladıgı için bırakmak zorunda kaldım.tekrardan bu yönteme döndük.şöyleki

takvim yöntemi+geri çekme+bazen kondom

böyle böyle idare ediyoruz ancak her ay adet bekleme ve adetin azıcıkta olsa gecikmesi yokmu tüm ay boyunca o stres bana yetiyor:)

X