Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
"Soru bu;Gerçekten hamilelik geçirdimi

Merhaba; öncelikle vermiş olduğunuz bu hizmetten ötürü sizlere teşekkür ederim. Partnerimle korunmalı bir beraberlik yaşıyorduk, geçen ay bana hamile olduğunu testin pozitif çıktığını söylediğinde aklım durdu, çünkü O.K. parti paketlerinden alıyor ve düzenli şekilde korunmalı bir beraberlik yaşıyorduk Burada şunu sormak istiyorum: ilk birleşmede kondom kullanmıyorum bir süre sonra boşalmamıza yakın takıyordum hiç bir şekilde içeriye boşalma olmadı birde kullandığım kondom un kalitesine güveniyorum. benim kullanım şeklim mi hatalı bu şekilde kullanarak hamile kalma riski varmı yoksa kız arkadaşım beni kandırdımı.

Cevap;
Aslına bakılırsa; korunduğunuzu sanıp, korunmuyormuşsunuz. Çünkü dışarı boşalmak ya da boşalacağınız zaman prezervatif takmak bir korunma yöntemi değildir. Zevk suyuyla gebelik oluşabilir, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon kapılabilir."

"Bir diğer soru;hamilemi
kız arkadasımla ılk ılıskımızdı bes dakka kadar cıplak gırdım ıcıne sonra preervatıf taktım bır aydır adet gormedı hamılemıdır bosalmadıgıma emınım

Ve de cevap;Sonradan takılan prezervatif koruma sağlamaz. Zevk suyu ile gebelik oluşabilir. Test yaptırınız."

Böyle uzar gider bu liste
Size iyi korunmalarşakkıdı

Merhaba; öncelikle vermiş olduğunuz bu hizmetten ötürü sizlere teşekkür ederim. Partnerimle korunmalı bir beraberlik yaşıyorduk, geçen ay bana hamile olduğunu testin pozitif çıktığını söylediğinde aklım durdu, çünkü O.K. parti paketlerinden alıyor ve düzenli şekilde korunmalı bir beraberlik yaşıyorduk Burada şunu sormak istiyorum: ilk birleşmede kondom kullanmıyorum bir süre sonra boşalmamıza yakın takıyordum hiç bir şekilde içeriye boşalma olmadı birde kullandığım kondom un kalitesine güveniyorum. benim kullanım şeklim mi hatalı bu şekilde kullanarak hamile kalma riski varmı yoksa kız arkadaşım beni kandırdımı.

Cevap;
Aslına bakılırsa; korunduğunuzu sanıp, korunmuyormuşsunuz. Çünkü dışarı boşalmak ya da boşalacağınız zaman prezervatif takmak bir korunma yöntemi değildir. Zevk suyuyla gebelik oluşabilir, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon kapılabilir."

"Bir diğer soru;hamilemi
kız arkadasımla ılk ılıskımızdı bes dakka kadar cıplak gırdım ıcıne sonra preervatıf taktım bır aydır adet gormedı hamılemıdır bosalmadıgıma emınım

Ve de cevap;Sonradan takılan prezervatif koruma sağlamaz. Zevk suyu ile gebelik oluşabilir. Test yaptırınız."

akannehir akannehir akannehir :dilcikar: :kedi:

Cevap;

"Bir diğer soru;hamilemi

İşte bu alkisalkisalkis

varsa ben niye qöremiorummm ? o da diyo bende yok ?? neyse mmuhabbet uzadı uqrasamam smdi korunmalarınızla :KK70:

canım bizde o yöntemi kullanıyorduk.evliligimin ikinci yılında cocuk istedigimiz iin bıraktık 3aysonra hamile kaldım şimdi 9aylık bir oglum var amaaaa dogumdan sonra yine aynı yöntemle korunurken istemeyerek hamile kaldım 4aylık hamileyim yani.aslında bu yaptıgımız bir yöntem degil ama ben ilac kullanmak asla istemedim.kondomda alerji yaptı bana bu yöntemi kullandık.ama sen yinede bu yöntemi degiştir.asla ama asla güvenli degil.ikinci bebişimide dogurayım bende başka bir yol bulucam.

kesinlikle çocuk istemeyen ve kazayla olursa aldırırım diyen hiçkimsenin kullanmaması gereken bi yöntem. hatta bir yöntem bile değil. hatta sizinle bilimsel bir gerçeğide paylaşayım 'geri çekilme' dediğiniz şey tüm kontrol yöntemleri arasında en başarısız olanıdır.
ben 3 ay 5 ay 8yıl hamile kalmadım diyenler var. tabiki kalmayabilirsiniz. hiçbir sorunu olmadığı ve korunmadığı halde uzun süre hamile kalmayan insanlarda var.
ama asıl noktayı kaçırıyosunuz. ihtimallere güveniyorsunuz yönteminize değil. böyle insanın psikolojisi bozulur her ay acaba diye adet günü beklenir uykular kaçar.
eğer çocuk olsada olur doğururum diyorsanız ne âlâ ama çocuk istemeyen kimse bunu denememeli...

Son düzenleme:
Ertesi gün hapı; tecavüz ve ilişki kazalarında(prezervatif yırtılması vb) kullanılıyor. Doğum kontrol yöntemi kesinlikle değil ve çok yan etkisi bulunuyor. Çok zorda kalmadıkça kullanılmamalı. Yurt dışında ölümle karşılaşılan sonuçlar var.

Çok çeşitli korunma yöntemleri var. Prezervatif ve doğum kontrol hapı ile sınırlandırmayın. Dr unuz size en uygun yöntemi önerir. Herkesin bünyesi farklı sonuçta...
Herkesin hamile kalma potansiyeli aynı değil, geri çekilme ile hamile kalan çok fazla tanıdığım var, kimi de yıllarca o yöntemle korunur ve hamile kalmaz. Bana güvenilir gelmiyor. Doğum kontrol yöntemi olarak sayılmıyor...

Haftasonu adet düzensizliğim ile ilgili doktoruma gittim. Geri çekilme yöntemiyle korunduğum için açıkçası birazda korkarak gittim çnükü su an için hamilelik düşünmüyordum. Doktoruma geri çekilme ile korunuyoru dedigimde yani "korunmuyorsunuz" dedi. Sperm öncesi gelen akıntıda bile spermlerin olabileceğini ve hatta eşin dısarı boşalsa bile olduda spermler vajinaya bi şekilde dısardan bulassa bile hamile kalma ihtimalin var dedi. 6 senelik evliyim işe yaradımı yaradı ama bu risk her zaman için varmış.

Biz de 3 yıldır bu yöntemi kullanıyorduk hiç hamile kalmadım ama her ay korku içinde oluyordum bu bir korunma yöntemi değil sonuçta.Ben de doktora gittiğimde 'Yani korunmuyorsunuz' diyordu. 2 aydır da hap kullanıyorum,kafam rahat en azından..

Haftasonu adet düzensizliğim ile ilgili doktoruma gittim. Geri çekilme yöntemiyle korunduğum için açıkçası birazda korkarak gittim çnükü su an için hamilelik düşünmüyordum. Doktoruma geri çekilme ile korunuyoru dedigimde yani "korunmuyorsunuz" dedi. Sperm öncesi gelen akıntıda bile spermlerin olabileceğini ve hatta eşin dısarı boşalsa bile olduda spermler vajinaya bi şekilde dısardan bulassa bile hamile kalma ihtimalin var dedi. 6 senelik evliyim işe yaradımı yaradı ama bu risk her zaman için varmış.

Evet dr un dediği gibi bu bir korunma yöntemi değil...
İşe yarayabilir de yaramayabilir de...
Benim kafam rahat etmeyecekse ne anlamı var ki ilişkinin...

bende bu sekılde korunuyorum kızım 1 yasında planlı yapıldı sımdılık sorun yok gıbı ama bende korkuyorum hap kullandım olmadı cok kanama yaptı ıgne kullanıyım dedım kullanan ablam ve gorumcem memnun degıller spiral kullanım dedım adetlerım sancılı gectıgı ıcın daha cok agrı yapar dedıler yanı bende sasırmıs durumdayım.

Bizde eşimle 3 yıldır geleneksel geri çekme yöntemi ile korunuyoruz.
Doğru bu bir korunma yöntemi değil ancak olursada aldırmayacağım için bu yöntemi tercih ettik.
Ayrıca diğerlerinide denemedim değil. Doğum kontrol hapı bende 3 ayda kilo yaptı resmen şişirdi kullanmadım..
Bir ay gecikme yaşadığım için korktum ama onun dışında hamilede kalmadım..
Eşim son derece dikkatli istemeyen taraf o olduğu için :) yalnız bir hafta önce adetim bitti ama benm iki gündür midem bulanıyor, kusacak gibi oluyorum..
hamilemiyim bilmiyorum ama sanmıyorum..
Hamile kalıp üstüne adet görenlerde var gerçi, bilemiyorum.
Ben şuanda mide bulantımı akşam ki köftenin üstüne atıyorum ama kısmet nasip..
görücez bakalım :KK34:

Kizlar bende bu riskleri bile bile bu sekilde bi ay gecirdim. Dikkatli davrandik ama sonucta bi garantisi yok. Adetim 4 gun gecikti, ara sira sanci hissediyorum ama hic bisey yok. Dun test yaptim negatif cikti. Ustelik test cok hassas bir testti, yani adet gecikmesinden once kullanilabilir yaziyordu..

Bi sonraki test icin sizce ne kadar beklemeliyim?

Arkadaslar, negatif test sonucundan sonra pozitif sonuc alan oldumu hic?

Bu arada hamile degilsem vajen halkasiyla korunmayi dusunuyorum..
Bu konuyu arastiriyorum, bence en iyi yontem..

yaklaşık beş sene bu yöntemle korunduk,sonra çocuk istedik ve korunmayı buıraktık ilk ay hemen hamile kaldım.doğumdan sonra da yani yaklaşık iki yıldır yine bu yöntemle korunuyoruz.kendi adıma konuşayım,kaza falan yaşamadım ama erkeğin becerisiyle de ilgili bir durum.zamanında geri çekilebilmesi lazım.çok kontrollü olması lazım vs.
doktorlar bunu bir korunma yöntemi olarak görmese de bize en uygunu bu geldiği için(spiral,hap ve kondom arasından) ve bir kaza yaşamadığımız için memnunuz,devam ediyoruz ama herkes de aynı olumlu sonucu doğuracak diye birşey söz konusu olamaz.o yüzden kimseye tavsiye etmem.ben sadece uzun yıllardır yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim.:KK71:

Bende ilk hamileliğimden önce 2 yıl geri çekilme yöntemiyle korundum sonra isteyerek hamile kaldım.sonra emziriyorum diye hap içemedim spiralden de korttuğum için aynı yönteme devam ettik kızım 1,5 yaşındayken hamile kaldım istemeden.şimdi kızım 2,5 yaşında oğlum 6 aylık ve 1 ay önce mecburen spiral taktırdım.yani güvenli güvenlir bi yöntem değil tavsiye etmem.benim sütten ağzım yandı artık herşeyden korkuyorum.

17 aylık evliliğimde cok az kondomla korunduk (eşim korundu) diğer zamanlar geri çekılme ve takvim yontemıne gore oldu.. adetim duzenlidir ordan bılıyorum yumurtlama gunlerımı neyse..

bu zamana kadar 5-6 kez dısarı çıkacakken kazara içime boşalsada bişey olmadı (demek yumurtlama gunum ya gelmemişti yada gecmişti-çürümüştü yumusrtalarım-)

olsa olurdu bu zamana kadar millet kimisi komdomla kimisi hap yuutug halde hamile kalıyır sonucta dahadası ertesi gun hapı yutupta hamıleliği devam edip nur topu gibi çocuk doguranda gordum cevremde!

bence erkekte irade önemli bişey tutacak kendini ,tutmasını bilecek..

şuan benım çok iyi korunup gebe kalmamam gerekıyor..rahim ağzı kanseri aşısı yaptırdım 6ay koruma dedi doktor ama biz takvim yont yada geri çekılmeyle korunuyoruz..

acıkcası bende işe yarıyor.. :21:

17 aylık evliliğimde cok az kondomla korunduk (eşim korundu) diğer zamanlar geri çekılme ve takvim yontemıne gore oldu.. adetim duzenlidir ordan bılıyorum yumurtlama gunlerımı neyse..

bu zamana kadar 5-6 kez dısarı çıkacakken kazara içime boşalsada bişey olmadı (demek yumurtlama gunum ya gelmemişti yada gecmişti-çürümüştü yumusrtalarım-)

olsa olurdu bu zamana kadar millet kimisi komdomla kimisi hap yuutug halde hamile kalıyır sonucta dahadası ertesi gun hapı yutupta hamıleliği devam edip nur topu gibi çocuk doguranda gordum cevremde!

bence erkekte irade önemli bişey tutacak kendini ,tutmasını bilecek..

şuan benım çok iyi korunup gebe kalmamam gerekıyor..rahim ağzı kanseri aşısı yaptırdım 6ay koruma dedi doktor ama biz takvim yont yada geri çekılmeyle korunuyoruz..

acıkcası bende işe yarıyor.. :21:

selam bnde 7 aydır kondom kullanıyoruz ama latekse alerjim var sanırım doktor geri cekile dio bana oda risk degilmi cevremde öle yapaıta korunanlar var sorun olmamış ama cesaret edemiyorum eşime kalsa no problem:)

X