Gerikafali bir koca ve isim kavgasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öff şu ölen kişilerin adını koymak kadar saçma bir şey yok. Bir mağduru da benim. Kardeşim, ben ölen kişinin yerine konulacak bir klon değilim, tamamen farklı bir bireyim. Ayrıca da hiç benzemiyorum, alakam bile yok. Ama beni her gördüğünde ölen kişinin kardeşi ağlıyor. :olamaz: İsmiyle falan yaşadığım yok, adı yaşasınmış, adım batsın e mi! Öfff! Yapmayın etmeyin, çocuğu daha doğar doğmaz başkasının ismine mahkum etmeyin. Ya bari adı orijinal olsun çocuğun, taklit gibi hayata başlamak hiç hoş olmuyor çünkü.
Valla önerim yok, ben olsam öleceğimi bilsem koymam.
Vallahi yasa koyuculardan olsam 3 kuşak önceki isimlere kadar aile bireyleriyle aynı isimleri koymayı yasaklarım.
Düşsünler daha doğmamış çocukların yakasından
Çocuğun annesi orada annesi hariç 50 kişi fikir belirtiyor isime
Sırf şu saçmalık yüzünden boşananlar, ömür boyu kavga eden anne babalar, ismi yüzünden dalga geçilen çocuklar İleriki yıllarda açılan isim davaları

Bir arkadaşım vardı.
Dedesinin ismi Mehmet diyelim. İki amcasının bir halasının oğlunun ismi Mehmet.
Kızın kardeşi olacak Mehmet değil Ali konulacak dendiği için kavga çıkıyormuş ailede beddualar şunlar bunlar
Çocuklara 1.mehmet,2 Mehmet falan diye sesleniyorlar saçmalıktan başka bir şey değil sırf ego savaşı

Aklıma şey geldi oturuyorduk işte, eşim, kayınvalidem, görümcelerim. Henüz çocuğum yok, hamile de değilim. Kaynana diyor ki 'oğlunuz olursa babamın ismini koyalım' ben de merak ettim, 'ismi neydi' dedim. 'SABRİ' demez mi :KK70: :KK70:
Unut onu sen dedim, bir çocuğum olacak ve ona Sabri dicem olacak iş mi, kaynanam çok bozuldu ahsjs :KK70: :KK70:

Bir arkadaş var, ikizleri oldu. Birine annesinin adını verdi, diğerine kaynanasının. İsimlerden biri hayriye mesela, 9 yaşında kıza Hayriye diyorlar. Bence çocuğa yazık.. Ben adımın Hayriye olmasını istemezdim şahsen. Bizim isimlerin hepsini annem koymuş, hepsi de güzel. Nene dede ismi değil en azından.

Kesinlikle izin vermezdim bu konuda bencilim isimlerin bir enerjisi var ve karaktere sirayet ettiğine inanıyorum bakın benim ismim başka olacakken anneannemin ismi konuldu tamam ismimi seviyorum ama küçükken sevmezdim anneanne ismi diye ..birde anneannemin yaşadığı kaderi yaşadım bende eski exden şiddet gördüm ben çok şükür boşandım neyse ....ve ben anneanneme benziyorum karakter olarak hemde kötü özelliklerini almışım :))

Neyse şunu söyleyim benim doğacak ilk 3 kızımın ve ilk 4 erkek çocuğumun ismi belli yani olursa şimdilik sadece ilk 2 kızimi koydum isimleri , diğerleri nasip olmaz büyük ihtimalle ama eşimin aklinada koydum bu konu tartışmaya bile açık değil en başta işledim eşimi yani gelecekteki çocuklarımız olursa isimleri belli :KK70: yavaştan işlemek lazım erkekleri işte ismin guzelligini anlatip ilerleyen zamanlarda belki bebeğimize koyarız demeler vs :)) şimdi çocuğum olsa eşim kendi ismi koyduğunu sanar ama hepsini ben seçtim 😍
Ben de 3 yıllık evliyim, çocuğumuz olursa koymak istediğin sevdiğin isimler nedir dedim, farketmez vs dedi benim gibi isim takıntısı yok :KK70: ben de o zaman o iş bende dedim :KK70: :KK70: şimdiden şu şu isimleri istiyorum çok güzeller diyorum. Adam da alışıyor, ben şu an çocuğum olmamasına rağmen hepsine söyledim (çünkü toplumumda çok yaygın nene dede ismi) çocuğum olursa bana sakın nene dede ismi sunmayn. Eşimin bebekken ölen abisinin adı amcasının ismi, diğer abisinin ismi de amca adı. Ne o öyle yaa.

İşte bu yüzden evlenmeyin diyorum! ne bu ikide bir boşanıcam çocuk oyuncağımı bu?ortada sanki ne var.Aldatma yok,şıddet yok noluyosunuz anlamdım!!
Size ne kardeşim isterse keyfinden boşanır sana ne. Kendi hayatı değil mi? Herkes sizin gibi mi? Herkes herşeye katlanmak zorunda değil. Şiddet ve aldatma olmadan da gayet boşanılır. Milletin hayatı sizi ilgilendirmez, ilgilendirse siz yaşardınız onun hayatını.

Arkadaşlar zaten ilk cocuğa ismini vermis kadın ikinciyede adamın hiç hakkı yok mu yahu babasıda yeni ölmüş bu kadar anlayışsız olmaya gerek yok

Bence de ilk çocuğun ismimi konu sahibi koymuş sonuç olarak kimse babaanne adını bilmeyecek.
Hamileyken eşimin dedesi öldü. Aynı sahneler bizde de yaşandı biri gitti biri geldi ağlamaları. Ben de hamile olduğum için aşırı duygusaldım isim de güzel bir isimdi koyduk geçtik. Yan isim koymadan. Şu an diyorum ki sanki bu çocuğun ismi buymuş ismini seçmiş de gelmiş oğluşum. 😍
Hamileyken bu kadar abartmaya inatlaşmaya gerek yok bebeğini düşünen kendini bu streslere sokmaz. Bencillik yapmayın. Bu sefer eşinizin gönlü olsun.

Bence de ilk çocuğun ismimi konu sahibi koymuş sonuç olarak kimse babaanne adını bilmeyecek.
Hamileyken eşimin dedesi öldü. Aynı sahneler bizde de yaşandı biri gitti biri geldi ağlamaları. Ben de hamile olduğum için aşırı duygusaldım isim de güzel bir isimdi koyduk geçtik. Yan isim koymadan. Şu an diyorum ki sanki bu çocuğun ismi buymuş ismini seçmiş de gelmiş oğluşum. 😍
Hamileyken bu kadar abartmaya inatlaşmaya gerek yok bebeğini düşünen kendini bu streslere sokmaz. Bencillik yapmayın. Bu sefer eşinizin gönlü olsun.
Eşi hem dede hem baba ismi istiyor yalnız. Bence kadın bencillik yapmıyor, adam %100 HAKSIZ.

Eşi hem dede hem baba ismi istiyor yalnız. Bence kadın bencillik yapmıyor, adam %100 HAKSIZ.

Yani ben olsam vefat eden baba + yanına istediğim bir ismi koyardım. Anladığım kadarıyla eş kişisi dede isminde diretmiyor. Dede isminden vazgeçilebilir. Babasının ismini koymak istiyor ve babası yeni vefat etmiş duygusal bir dönem.
bu vefat eden babanın nasıl bir insan olduğuyla da ilgili. Aile içi dinamiklerle de ilgili. Ama orta yolu bulmak gerek.

Kimlikte yazıyor yahu nasıl kimse bilmesin? 😄 kullanılmıyor oluşu konu sahibinin suçu değil. Adam babaannesinin ismini istemiş ve koymuş. Bence yeterince gönlü olmuş. Bu sefer de konu sahibinin ve eşin istediği isim olmalı yine ortak yani. Gerekirse babanın verdiği ismi kullanır diğerini kimseye söylemezler. Ama adam iki isim koymak istiyor ikisini de kendi istiyor. 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X