Gerikafali bir koca ve isim kavgasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimlikte yazıyor yahu nasıl kimse bilmesin? 😄 kullanılmıyor oluşu konu sahibinin suçu değil. Adam babaannesinin ismini istemiş ve koymuş. Bence yeterince gönlü olmuş. Bu sefer de konu sahibinin ve eşin istediği isim olmalı yine ortak yani. Gerekirse babanın verdiği ismi kullanır diğerini kimseye söylemezler. Ama adam iki isim koymak istiyor ikisini de kendi istiyor. 😅

Benim anladığım adam dede isminden vazgeçebilir onda inatlaşmıyor. Konu sahibi dede ismi + benim seçtiğim bir isim olsun istiyor. Eşine göre baba ismi + herhangi bir isim olabilir gibi anlıyorum.

Bence de ilk çocuğun ismimi konu sahibi koymuş sonuç olarak kimse babaanne adını bilmeyecek.
Hamileyken eşimin dedesi öldü. Aynı sahneler bizde de yaşandı biri gitti biri geldi ağlamaları. Ben de hamile olduğum için aşırı duygusaldım isim de güzel bir isimdi koyduk geçtik. Yan isim koymadan. Şu an diyorum ki sanki bu çocuğun ismi buymuş ismini seçmiş de gelmiş oğluşum. 😍
Hamileyken bu kadar abartmaya inatlaşmaya gerek yok bebeğini düşünen kendini bu streslere sokmaz. Bencillik yapmayın. Bu sefer eşinizin gönlü olsun.

Isim neydi bilmiyorum ama siz sansli gruptan olabilirsiniz, kac kisinin esinin dedesinin adi guzel, her cagda kullanilacak bir isim olabilir ki?

Anne baba ismi koyunca ne oluyor ki. Ortak beğendiğiniz bir isim koyun. Sonuçta beğenmediğiniz bir isim nasıl sizin içinize sinmiyorsa eşin beğenmediği de onun içine sinmiyordur. Kendi anlamsız duygusal isteklerinizden ziyade ileri de çocuğumuz bu ismi sever mi diye düşünerekten isim koyun.

Böyle isimli konuları da çok seviyorum🤓

Benim anladığım adam dede isminden vazgeçebilir onda inatlaşmıyor. Konu sahibi dede ismi + benim seçtiğim bir isim olsun istiyor. Eşine göre baba ismi + herhangi bir isim olabilir gibi anlıyorum.

Hem dedesinin hem babasinin ismini koymak istiyormus pasa hazretleri. Ikisinden de vazgecmek istemiyormus, dede ismini de kabul ettin ya ikisi de konulacak diyormus.

Sonradan başka detay eklendi mi bilmiyorum da ilk mesajında dede + 1 isimde anlaştıkları daha sonra baba ölünce eşinin dede+baba ismini istediğini yazmıştı. Öbür türlüyse ortak karar verilebilir yine.

Konu sahibi hemsirelerden rica edin dogum belgesini kiz kardesiniz falan varsa en guvendiginiz yakininiza versin. O da iyice saklasin. Yalniz oldugunuz bir anda dogum belgesinin arkasina dedesinin adi+sectiginiz ikinci ismi yazin. Dogum belgesinde yazan isim nufusa yazilmak zorunda, sizin esiniz yaptiklari ile bunu hak ediyor.

Komşumuzun kayınpederinin ismi Ahmet,kocasının ismi Ahmet,kendi oğlunun da ismi Ahmet.
Babaannemin ismi Fatma,anamın ismi Fatma,benim büyüğüm olan ablamın ismi de Fatma djdheh.😂😂😂 Ne gerek var he! Ne gerek vaarrr.😢

Ay anneniz butun hayati boyunca kizina kendi ismi ile mi seslenmek zorunda kaliyor yani? Cok tuhaf gelir insana kendi ismi ile seslenmek

Yani ben olsam vefat eden baba + yanına istediğim bir ismi koyardım. Anladığım kadarıyla eş kişisi dede isminde diretmiyor. Dede isminden vazgeçilebilir. Babasının ismini koymak istiyor ve babası yeni vefat etmiş duygusal bir dönem.
bu vefat eden babanın nasıl bir insan olduğuyla da ilgili. Aile içi dinamiklerle de ilgili. Ama orta yolu bulmak gerek.
Ama babasının ismi hiç güzel değilmiş, şimdi sırf baba diye kötü bir isim koymazdım ben çocuğuma valla.

Biz eşimle anlaşmıştık kız olursa ben erkek olursa o koyacaktı ilk çocuğumuz kız oldu iki ismi var ben seçtim
Simdi tekrar hamileyim cinsiyet belli degil erkek olursa esim koyacak kız olursa ben seçtim ismi şimdiden
Erkek olursa esim de kendi babasının ve benim babamın adını koyacak ben diyorum benim babamın adının yerine yanına başka bir şey koyalım bunu ben talep etmedim yok diyor bu benim hayalim 🤣 ben de iyi koy dedim çocuk erkek olursa direkt dede olarak doğacak ama eski isimleri de seviyorum o yüzden sorun etmiyorum

Biz eşimle anlaşmıştık kız olursa ben erkek olursa o koyacaktı ilk çocuğumuz kız oldu iki ismi var ben seçtim
Simdi tekrar hamileyim cinsiyet belli degil erkek olursa esim koyacak kız olursa ben seçtim ismi şimdiden
Erkek olursa esim de kendi babasının ve benim babamın adını koyacak ben diyorum benim babamın adının yerine yanına başka bir şey koyalım bunu ben talep etmedim yok diyor bu benim hayalim 🤣 ben de iyi koy dedim çocuk erkek olursa direkt dede olarak doğacak ama eski isimleri de seviyorum o yüzden sorun etmiyorum
Erkeklerin de bu hayalleri 🤣🤣

İkinci bebegime hamileyim. İlk cocuga isim koyma konusunda esimle alti ay boyunca kavga ettik. Babaannesinin ismini koymak istedi isim de cok yaygin degil eski bir isim ben istemedim. Velhasil ilk ismini ben koydum onun da onayiyla, yanina onun istedigini koyduk.
Simdi oglumuz olacakmis. Erkek olursa dedesinin ismini koymak istiyordu beyimiz benim de sevdigim bir isim ,olur koyariz ,yanina da ben baska bir isim koyarim diye anlasmistik.
Simdi de dedesinin ve babasinin ismini birlikte koymak istiyor. Bana da diyor ki ilk cocugun adini zaten sen koydun ( ilk isim benim onerdigim diye ve herkes o isimle sesleniyor kendi ailesi ve kendisi dahil) Benden rica ediyormus. Rica degil tabiki baski zorlama psikolojik siddet.
En son konusma bosanmaya kadar geldi. Sen beni kiriyorsun ricami kabul etmedin ben de senin gonlunun olup olmamasina bakmadan ismi koyacagim dedi
Ben de oyle bir sey yaparsan mahkemede biter dedim.
Hamile ve kalbi cok kırık bir kadinim yorumlarda cok vurmayin 😣
Eşinin yaptığına b.kunu çıkarmak diyorum ben, bir isim yetmemiş ikisini de o koyacak. Hem dedesinin hem babasının, başka paşam 😡 yerinizde olsam sizden farklı davranmazdım

Ay cok merak ettim isimleri sorun olmazsa soyler misiniz? :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X