Aile Planlaması GİNERA doğum kontrol hapı???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
slm ben ginera kulanıyorum adet donemım 2 gun suryo
ustelıkkarnım işyo ve agrı cok olyo bun nedenı nedır acama

Görümcem kullanıyor Ginera.
Yediklerine çok dikkat etmesine rağmen kilolarından şikayet eder.
Kullanmayı bırakacak zaten.
Yan etkilerini gördüğü için.CADIARZU

arkadaslar benımde sancım olyo gınera olabırmı 2 aydır kulanyorum kıloda aldım ne yapcamı bılmıyorum doktorum tavsıye ettı amam

gekırse bırakcam

ya kızlarr bişey soracağımm bilgisi olan vardır mutlaka mesel bu haplardan kullanıyoruz adet döneminde bıraktık içmeyi 8.gün tekrar içmemiz gerekiyor yaa unuttuk içmedik 9.gün ne yapmamız lazım içmelimiyiz yoksa içmemelimiyizz kafam karıştıda biraz yardımcı olursanız sevinirimm

ya kızlarr bişey soracağımm bilgisi olan vardır mutlaka mesel bu haplardan kullanıyoruz adet döneminde bıraktık içmeyi 8.gün tekrar içmemiz gerekiyor yaa unuttuk içmedik 9.gün ne yapmamız lazım içmelimiyiz yoksa içmemelimiyizz kafam karıştıda biraz yardımcı olursanız sevinirimm

CANIM HAPI 21 GÜN KULLANIYOSUN.EĞER İLK KUTUDAYSAN 7 GÜNLÜK ARADA EK KORUNMA YÖNTEMİ(KONDOM.)KULLANMAK ZORUNDASIN.2. VE DAHA SONRAKİ KUTULARDA İSE 7 GÜNLÜK ARADA EK KORUNMA YÖNTEMİ KULLANMANA GEREK YOK.TABİ BU KURAL HAPI DÜZENLİ KULLANMAK LA İLGİLİ.OLURDA KORUNMASIZ İLİŞKİ GERÇEKLENİRSE O ZAMAN ERTESİGÜN HAPI KULLANABİLİRSİN.AMA BU KESİNLİKLE DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANMAN GEREKEN Bİ HAP CANIM.BU KONUDA DAHA AYRINTILI BİLGİYİ DOKTORUNDAN ALABİLİRSİN

Canim Hiçbirzaman Hapa 7 Günden Fazla Ara Verilemez.eyer 7 Günü Geçtiyse Hap Kullanimina Ara Verilir Bidahaki Ay Adetin Ilk Günü Kullanmaya Devam Eder.yani Kesinlikle Hapa Başlamamali.ayni şey Benimde Başima Geldi.doktorum Kesinlikle Içme Bidahaki Ay Adetin Ilk Günü Başla Dedi.yani şu An Ayni Durumdayiz.adetin Ilk Gününü Beklicek Ilaca Başlamak Için

Canim Ya çok Sağol Bunu öğrenmek Iyi Oldu Bana Sordu Ben De Bilmiyorum Doktor Kullan Dedi Ama Bende Böyle Unuturum Diye Kullanmak Istemiyorumm çook Teşekkür Ederim Cnmm öptümm Kocamaann:)))

slm oncelıkle ben 2 aydır gınera kulanıyorum karnımda acılar basladı ve adet donermım 3 gun suryo neden acaba bır bılgınız varmı

banada kilo aldırmayan ama göğüs büyüten bişe lazım işte:roflol:

mrb beniim yumurtalıklarımda kist çıktı.ve dr bana ginerayı verdi.kistin büyüklüğü 7.5 cm bundan 2 yıl önce hormon bozukluğu olmuştu yasmin kullanmıştım bana tam 10 kilo aldırdı.şimdi ginerayı kullanmak istemiyorum çünkü eminim o da kilo aldıracak.ama kistim var erimesi için başka yöntem yokmu biliyormusunuz.

canım bende 7 senedir kullanıyorum kısmetse bu ay bırakıcam. ama 7 senedir çok şükür bi problem yaşamadım. bırakınca hamiş kalırmıyım onu da bilemiyorum.

bende 3 yıl kullandım hiç bir sorun olmadı.hatta ben kilo aldırsın diye beklerken hiçbir şey olma.kilom sabit kaldı.2.doğumdan sonra spiral taktırdım 2sindede kaydı .yasmin deneyeyim ddim oda tam 1ay boyunca kanama yaptı beni mahvetti yüzümü sivilceler bastı yine gineraya döneceğim ama herkesin bünyesi farklı tabi

arkadaşlar sırf doğum kontrol hapları değil her alandaki her ilaç farklı bünyelere sahip olduğumuz için herkeste farklılıklar gösteriyor işte bu yüzden yapılması gereken illaki doğum kontrol hapı kullanacaksanız alıp kendiniz denemeli yan etkisini görüncede değiştirmelisiniz tabi bu doktor kontrolünde olursa daha iyi olur o ayrı:KK66:

merhaba ben 10 gun sonra evleniyorum aynı korku bendede var eger su içsem yarıyor diyosan yapın musahitse kesin kilo alırsın. ben öyleyim mesela bir arkadasım var.jnk. onunla konustu ria için asla olmaz dedi dogum yapmadan bir kaç ay kilo yapmaz 3 ay mesela ama uzun kullanımlarda garantı veremeyizdedi. ve turkiyede minımum dozu en dusuk olan oral kontrol hapı gıneradır . yasmın diana desolet mıgrogınon myralon hepsinden yan etkisi az olandır.

Ben ginera kullanıyorum ve çok memnunum hiç bi sorun yok inşallahta olmaz:)))) bol kontroller arkadaşlar:KK70:

mrb ben hiç içmek istemiyorum ama kistim var işte dr illa içeceksin dio ama kilo almak isteiyorm

arkadaslar benım yorumum bu konuyla kel alaka kalıcak ama genede sıze sormak ıstedım.:uhm:
bı yakınımda su kıstı cıkdı. Dr. ona gınera ılacı verdı kıstın erımesı ıcın.o kısı ılacı ıcmeden once sıgara kullanıyordu.. tedavıye baslayınca gınera ılacı butun yan etkısını gosterdı.bulantı uyku. ve ısın enteresn tarafı sıgaradan tıksındı suan ıcemıyor. ve bu ılacı 1 ay ıcdı .a.s

sızde de bu sekılde degısım yaptımı acaba ogrenmek ıstedım.bende baslamayı dusunuyorum sıgara dan kurtulmak ıcın:eek::roflol:

tesekkurlera.s.

arkadaslar benım yorumum bu konuyla kel alaka kalıcak ama genede sıze sormak ıstedım.:uhm:
bı yakınımda su kıstı cıkdı. Dr. ona gınera ılacı verdı kıstın erımesı ıcın.o kısı ılacı ıcmeden once sıgara kullanıyordu.. tedavıye baslayınca gınera ılacı butun yan etkısını gosterdı.bulantı uyku. ve ısın enteresn tarafı sıgaradan tıksındı suan ıcemıyor. ve bu ılacı 1 ay ıcdı .a.s

sızde de bu sekılde degısım yaptımı acaba ogrenmek ıstedım.bende baslamayı dusunuyorum sıgara dan kurtulmak ıcın:eek::roflol:

tesekkurlera.s.

arkadaşım sigara ilgili birşey diyemeyecim.çünkü kullanmıyorum .ama bana ginera hiç yan etki yapmadı hatta kilo aldırsın diye baktım ama yok kilom aynı.al 1-2 ay kullan işe yaramazsa yada yan etkileri seni rahatsız ederse kullanma inşaalah sigarayı bırakırsın.nasıl olsa sigaradan daha zararlı değil.:teytey:

X