GÖĞÜS UCU Sorunları

göğüs uçları belli olmasın diye göğüs ucu koruyucular satılıyormuş hiç kullananlar var mı aranızda kızlar?
göğüs uçlarım belli olmasın diye katkılı sütyen kullanıyorum bu seferde zaten iri olan göğüslerim daha da iri görünüyor....katkısız sütyen kullandığımda da uçları belli oluyor...bu göğüs uçları silikon şeklinde oluyormuş arkaşım kullanıyormuş ve çok memnun kalmış...ben de en kısa zamanda almak istiyorum..

Gögüs ucundan delik kısmında böyle beyaz beyaz (krem gibi yumsak) seyler oluyo ama akıntı seklinde değil o meme ucunda duruyor öyle neden oalbilir acaba :$

Son düzenleyen: Moderatör:
selam kızlar,

5 gün önce doğum yaptım ve düne kadar göğüs ucumun acısından nerdeyse ağlayarak emziriyordum bebeğimi, ve her emzirmeden sonra da lanolin içerikli kremlerden sürüyordum, evet rahatlatıyordu ama hiç iyleşme olmadı. Dün annemin yaptığı karışımı sürmeye başladım. Daha ilk sürmede etkisini göstermeye başladı, yaralar geçti, ağrı sıfıra indi. Hemen sizinle paylaşmak için geldim.

Mucize Tarif
yarım çay bardağı gül suyunun için 2 tane ayvanın çekirdeklerini çıkartıp (sadece ayva çekirdeği, kendisi değil) koyuyorsunuz. Sürekli kaşıkla karıştırmanız gerekiyor yalnız, yani mutfağa gidip geldikçe, 1 gün sonra jel kıvamına geliyor. Her emzirmeden sonra sürün.

Ben meme kontrolü yaptırdım ama herhangi bir sorun olmadığını söylediler.O kabukları sormak aklıma gelmedi.Göğüslerimin ucunda kabuk var:S Acaba nedendir?

Son düzenleme:
benim gögüs uçalımdan biri var digeri yoktu gençken :KK70: evlenip çocugum olunca düzeldi ama çok zorluk çıkardı emzirirken bişi kullanmadım. yara oldu ama sonradan çıkıyo ya kafaya takılcak bişi yok yani :KK70:

merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var kimseye diyemiyorum:KK43: 22 yaşında ve bekarım göğsümün kahverengi olması gereken yerinde 2 sene önce falan kaşıntı oldu ben onları kaşıdıktan sonra yerleri açık renk olarak kaldı. yani şimdi göğsümün ucunda kahverengi olması gereken yerde normal deri renginde açık renk lekeler var ne yapabilirim lütfen yardım edin:KK43::KK43:

bende aynı durumdan muzdaribim benimde gögüs uçlarım yok ne yapıam bilemiyorumm nette araştırdım tedavi var ama ameliyat bunun başka çaresi yokmu olmayınca bebek emzirmek imkansızmış çünkü süt kanalları oluşmamış oluyormuş bende ne yapıcağımı bilemiyorum20 yaşındayım hala ergenlikteki gibi duruyorlar biri bana bir akıl versin :KK43::KK43::KK43::KK43:

Gögüs ucundan delik kısmında böyle beyaz beyaz (krem gibi yumsak) seyler oluyo ama akıntı seklinde değil o meme ucunda duruyor öyle neden oalbilir acaba :$

aynı sorun bende de var arkadaşım özellikle banyo yapınca o beyaz şeyler yumuşuyo ve düşüyor sonra tekrardan yerine geliyo malesef :KK43:( senelerdir bu sorun var bende anneme söylediğimde nemlendirici sür geçer diyo ama ben sürmek istemiyorum sonuçta uçları delik gibi ilerde o nemlendiricileri(içlerinde tam olarak ne var bilmiyoruz) sürdüğümde sorun yaşarım diye korkuyorumCADIARZU neyse alında söylemek istediğim aynı sorun bi akrabamızda da vardı doğum sonrası ilk üç ay onun yanında kaldığımdan biliyorum onun durumu bizden daha kötüydü hatta emzirirken çok acı çekiyodu ilk zamanlar kanıyodu bile doktorlar ona karbonatlı su vermişlerdi düzenli olarak onu kullanmıştı daha sonra zaten bebek eme eme göğüs ucunu düzeltiyor:ecrin_bebek: ama emzirme dönemi bittikten sonra göğüs ucu tekrar eski halini alıyormuş :)) bu sorunu kadınların birçoğu yaşıyor malesef akannehir aman o günlere erelim de o kadarcık acıyı bebişimiz için çekeriz :)) olumunekankayizsmile

selam arkadslar bendede bi sorun var gogus uclarim yok cok rahatsiz ediyo bu durum beni kimseye soyleyemedim bugune kadar goguslerimde buyuk sayilmaz 75 genetik diycem annemde anneannemde boyle bi sorun yok dogumdan sonra emziriken cikiyo diyneler var peki emzirme donemi bittikten sonra yinemi geri batiyo lutfen bilgisi olan varsa yazsin

:çok üzgünüm:arkadaslar benmde gögüslerimin ucları yarık ve cıkmıyor dısa doğru nedense üşüdüğümde dikleniyo 2dk snra tekrar içe batıyor henüz 17 yasındayım doktora gösterdim büyür dediler ama hala olmadı neden bu bilen var mı?

bende aynı durumdan muzdaribim benimde gögüs uçlarım yok ne yapıam bilemiyorumm nette araştırdım tedavi var ama ameliyat bunun başka çaresi yokmu olmayınca bebek emzirmek imkansızmış çünkü süt kanalları oluşmamış oluyormuş bende ne yapıcağımı bilemiyorum20 yaşındayım hala ergenlikteki gibi duruyorlar biri bana bir akıl versin :KK43::KK43::KK43::KK43:

bu soyledigin dogrumu yani gogus ucu olmayanlar emziremiyomu
yani burda okumustum gogus ucu olmayanda zar zor bi sekilde emzirmeyi basarmis vede dogumda sonra gogus ucu cikiyomus
ya bu konuda bilgisi olan varmi yani gogus ucu hicmi cikmaz

arkadaşlar bu konuda bnde çok rahatsızım ve suan hamileyim ama göğüs uçlarım benmde küçük bende bebeğimi emzirememekten korkuyorum.
doktoruma danıştım ve bana meme emen bebek her şekilde emer dedi yani kahverengi kısmınıda ağzına verecekmişiz o zaman emebilirmiş

benimde çok küçük göğüs uçlarım yaa...soldaki biraz daha büyük gibi diğerinden ama yinede küçük yani...emzirmede sorun yaşandığını duydum bende...çok üzülürüm öyle bişey olursa:çok üzgünüm:

Aynı dertten bende de var,30+4 deyiz bugün ve göğüs ucun yok,çıkartmak için öncesinde ne tedbiri almak lazım,bebek emmekte güçlük çekiyormuş böle olunca..ınşallah emzirmek için göğüs ucu aparatları işe yarar..

X