Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

bence görücü usülüyle yapılanlar daha uzun ömürlü oluyorlar...malesef ki çevremde severek,yıllarca birbirleri için mücadele ederek evlenen ve sonu hüsranla biten çok ilişki gördüm:KK43::-)ancak her iki durumda önemli olan saygı ve sevgi ve anlayış !bunlar yoksa bi ilişkide ,yada kaybedilirse iki durumdada ilişkiler uzun ömürlü olamazlar!!

bence görücü usulu evlilikle daha uzun ömürlüü ..
severek evlenenler meselaa 5 sene 6 sene çıkıylar herşeyini biliyolar evlenincede artık sıkıcılık başlıyoo çokk sıkıcı yaa:):)
ama görücü usulü her ayrınntısını bilmiyosun ve hergün değşik bi yönünü öğreniyosun ve nişanlıyken sevmekde bana göre daha kalıcııı geliyoo benim düşüncem bu..

bence görücü usülüyle yapılanlar daha uzun ömürlü oluyorlar...malesef ki çevremde severek,yıllarca birbirleri için mücadele ederek evlenen ve sonu hüsranla biten çok ilişki gördüm:KK43::-)ancak her iki durumda önemli olan saygı ve sevgi ve anlayış !bunlar yoksa bi ilişkide ,yada kaybedilirse iki durumdada ilişkiler uzun ömürlü olamazlar!!

bu dediğinize şiddetle katılıyorumm benimde yakınımda malesefki çok var bu şekilde olan ve sonu hüsranla sonuçlanan:KK43:
görücü usulüü bencee

neyin ne kadar süreceği belli olmaz tanışarak evlenirsin ama uyuşamazsın anlaşamazsın biter görücü usulu evlenirsin anlaşırsın kafa yapınız uyar böyle şeyler pek belli olmuyo kaderinide iyi varsa iyi biriyle karşılaşıyosun ne kadar süreceğide kaderine bağlı alın yazında ne yazıyosa onu yaşıyosun kaçamıyosun nasip kısmet bu işler ama sevgi saygı olursa bi evlilikte oda uzun sürer tabiki

nasip kısmet. görücü usulü derken zaten birileri vasıtasıyla tanışıyorsun biraz tanıyorsun hiç görmeden bilmeden sormadan olmaz tabi

neyin ne kadar süreceği belli olmaz tanışarak evlenirsin ama uyuşamazsın anlaşamazsın biter görücü usulu evlenirsin anlaşırsın kafa yapınız uyar böyle şeyler pek belli olmuyo kaderinide iyi varsa iyi biriyle karşılaşıyosun ne kadar süreceğide kaderine bağlı alın yazında ne yazıyosa onu yaşıyosun kaçamıyosun nasip kısmet bu işler ama sevgi saygı olursa bi evlilikte oda uzun sürer tabiki

Katılıyorum. Evlilik kesinlikle şans işi.
Öyle ki yıllarca birlikte olup ta evliliğinde sallantı yaşayan ya da sonlanan çok kişi duyuyor,görüyoruz. Ya da tam tersine; birbirini tanımadan evlenen kişiler ;zaman içinde çok uyumlu bir çifte dönüşebiliyor......

bu işler kısmet işi bizde görücü usulu evlendik yani görümcem tanıstırdı ama 10 yıl cıkıp 1 yılda bosanan insanlar tanıyorum sans işte....

ben mesela eşimle 3 ay çıktım ne bilim ne kadar iyi yada nasıl biri olduğunu ailesinin nasıl biri olduğunu nasip işte evlendim ve pişmanda değilim çokda mutluyum aileside çok çok iyi insanlar kaynanam mesala melek gibi kadın her konuda yardımcıdır bize herşey nasip kısmet ilk önce hayırlı bi eş sonra hayırlı bi evlat başka ne olsun daha

bende görücü usülü evlendim çoook mutluyum :teytey:.Bence görücü usülü çünkü: aşık olmadığım için mantıklı düşündüm aradığım özelikler var mı diye ve bazı arkadaşlar işte ekonomik özgürlüğü yok ondan boşanamıyorlar diye yazmış Aksine ben görücü usulünü en çok ailem bu evliliğe destek versin ve problem çıkarsa ailem yanımda olsun diye tercih ettim .böyle oluncada evliliğimde kendime aileme güvenim çok .görücü uslündede hemen pat diye evlilik olmuyor araştırma görüşmesüprizzzzz araştırma ve görüşme sonuçlarını aradığım kriterler içinde değerlendirme kafama takılanlar hakkında ikinci görüşme nişan 4 ay bu süre sonra düğün ve beklediğimden fazla mutluluk

hangisi hayırlısıysa o bence... onemlı olan karsındakını ıyı tanıyabılmek... şimdi gorucu usulu olanda gorusuyo tanıyo flortle olanlarda hayırlısı

Nergis'e katılıyorum.

ilişkide öyle bir kilit nokta vardır ki o noktayı hiçbir zaman geçmemek lazım...SAYGI...SAYGI...SAYGI...

her iki şekilde de eğer karşılıklı saygı kaybedilmemişse evlilik yürür diye düşünüyorum. Ancak uzun süreli beraberliklerin (4-5 yıl gibi) kötü bir akıbeti olduğunu da düşünmüyor değilim

bence flört döneminde bazı şeyleri nasıl yaşadığınıza bağlı. yaşayıp tüketmediğiniz saygı, sevgi ve yakınlaşmalar yoksa evlilik de mükemmel gider. Ama flört döneminde sizi yıpratacak çok şey yaşamışsanız evlilikde devam eder

görücü usulü evlilik bence ilk görüşte evlenme olmadıkça mantıklı. Bi kaç ay oturup bi çok şeyi konuşmakta fayda var. Bu bi nevi mantık evliliği. Ama mantığına sığan bi evlilikte kocana da aşık olursan seversen öyle mutlu bi evlilik olmaz. O zaman şanslısın demektir. Ama eğer sevemezsen işte o zaman kötü

BENDE GÖRÜCÜ USULÜYLE EVLENDİM....EŞİM VE AİLESİ BENİ İSTEYENE KADAR EVLENMEM DİYORDUM..AMA HEM KARAKTER HEM DE KRİTER OLARAK BANA UYUDUĞU VEDE ILIMLI ENERJİ ALDIĞIM İÇİN EVLENDİM.....ÇOK ŞUKUR MUTLUYUM..:lepi::lepi::lepi:

bende görücü usülü evlendim çoook mutluyum :teytey:.Bence görücü usülü çünkü: aşık olmadığım için mantıklı düşündüm aradığım özelikler var mı diye ve bazı arkadaşlar işte ekonomik özgürlüğü yok ondan boşanamıyorlar diye yazmış Aksine ben görücü usulünü en çok ailem bu evliliğe destek versin ve problem çıkarsa ailem yanımda olsun diye tercih ettim .böyle oluncada evliliğimde kendime aileme güvenim çok .görücü uslündede hemen pat diye evlilik olmuyor araştırma görüşmesüprizzzzz araştırma ve görüşme sonuçlarını aradığım kriterler içinde değerlendirme kafama takılanlar hakkında ikinci görüşme nişan 4 ay bu süre sonra düğün ve beklediğimden fazla mutluluk

şu konuda sana katılmıyorum arkadaşım bi problem çıkarsa ailem yanımda olsun demişsin aileler zaten çocuklarını atamazlarki elbette yanında olur sen hem evleneyim hem güvencem olsun bişey derse kapıyı çarpar giderim durumu var sanki katlanamam gibi bi durummu var benmi öyle sezinledim bilmiyorum ama senin güvencen ailen olamaz senin güvencen eşin ve sen olabilir ekonomik özgürlükde aileyle olmaz senin çalışıp kazanmanla özgürlüğün olur haa sen şunu düşünüyosun galiba bişey olupta geri döndüğünde ailene siz verdiniz ben istemedimmi diceksin sorumluluğunu ailenin üstünemi atacaksın bence çok yanlış düşünyosun bikere evlilik çocuk oyuncağı değil sana kimse güvence olamaz dediğim gibi iyi bi eşe sahipsen eşin güvencen olabilir ama ailenden güvence bekleme

görücü usulu veya tanışarak bi fark yok bence,çünkü tanıyarak evlendiğin insan evlendiğinde 360 derece dönebiliyo aynı şey ikisi içinde geçerli ama en önemlisi doğru kişi ve kişiliği oturmuş biriyle evlenmektir....

anlamam görücü usulü evlilik falan...
sevişmeden evlenmem ben...

bu konuda herkezin görüşü kendine ait ama şunu unutmamak gerekir bazen mantıklı olmalıyız evlilik çoçuk oyuncağı değil evet oyüzden gelip geçiçi heveslerin oyuncağı olmamak gerek bende evliliğimin 3 . senesindeyim ve mutluyum görücü usulu ile evlendik her ne kadar insanlar bunu köylerde kaldı gerilik diye nitelendirsede ben asla öle olduğunu düşünmüyorum inanın televizyonda evlilik programlarında veya internette arkadaşlık siteleirnden yapılan evliliklerden kat kat sağlam ve güzel oluyo nedeni ise eşinizi seçerken kaşını gözünü değil huyunu suyunu kafasını ailesini ve terbiyesini seçerek evlenmek aşık olma ve flört dönemi bizde genelde nişanlıyken başlar evlendikten sonra bir ömür devam eder biz kaşı gözü güzel diye bazı kötü huylarını görmemezlıkten gelmiyoruz katşımızdakini eksiği ve yanlışıyla gördüğümüz için daha sağlam evliliklere sahibiz ayrıca şu bi gerçekki ben bugun eşimden memnun olmasam ve ayrılmak istesem ne ailem karşı çıkar ne de ben istedikten sonra ekonomik derdim olur benim annem babam severek ve flört ederek evlenmişler ve evliliklerinin 20 senesi berbat olmuş kendilerini mahvetmişler ama hala birbirlerini seviyolar belkide onları bu kadar ayakta tutan birbirlerine duydukları sevgi ama şu gerçekki herkezin sevgisi bu kadar dayanaklı olmayabilir oyüzden önce sevgi sonra saygı lazım sonuç olarak evlilik gerçekten önemli bi konu bu konuda herkez dikkatli olmalı ve karşısındaki insanı çok ii tanımalı ama önce sevgi saygı gerek

bence tanışarak..görücü usülü olunca iki tarfda aklına evliliği yerleştirip öyle tanışıyo ama tanışarak olan evlilikte ilişki iyi değerlendirilip öyle evleniliyo bence..hemen aklına evlenmeyi sokmuyo insan önce tanıyıp sonra uygunsa eğer evliliği düşünüyo..

evliliğin süresi hiçbirseyle belirlenemezki. görücü usulülerde de yıllarca tanısarak evlenenlerdede benzer sorunlar yasanabiliyor.
biraz sans biraz kader bu işler yaw

Görücü usulü ile evlenmekten her zaman korkmuştum bu nedenle önyargılı davranarak teklifleri geri çevirdim çünkü karşıma gerçekten beni bulacak nerde olursa olsun elimi tutacak bir şekilde karşıma çıkacak birinin olduğunu biliyordum ve bu kişi beni buldu eşim oldu canım oldu kader kısmet derler ya doğru herkezin nasibini Allah bilir görücü tanışma farketmez önemli olan sevmek anlaşmak ama ben inandım bekledim rabbimde kalbime göre verdi şükürler olsunki onu karşıma çıkarttı. ifrit arkadaşıma katılıyorum KADER ve ŞANS işi bu uzun süre berabersindir ama doğru kişi değilsindir, görücü usulü evlenirsin çok çok mutlu olursun rabbim herkesin kalbine göre versin arkadaşlar.

X