Görumcem ve bana yasattiklari.

Yengecburcu95

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
236
145
Merhaba bayanlar; Öncelikle sunu soylemeliyimki kadinlar kulubunu seviyorum, burdaki paylasimlari takip ediyor, okuyor, yeri geldigimde kendimde paylssip yorumlasmak dertlesmek beni sakinlestiriyor, bazende; akil akildan ustundur diyerek, yardim almak istiyorum. Konumda duzeltme yapmak istedim , konumda bazi olaylarimi kisa kisa yazarak direk gecis yaptigim icin ya yanlis anlasildim yada sallamasyonlukla suclandim. Elbetteki konumda beni degil, karsi tarafi hakli bulabilirsiniz ben bunu bilerek zaten buraya yaziyorum, herkes dusuncesini paylasmakta fevkalede ozgurdur..

Gelelim konumuza, sallamasyonlukla suclandigim icin inceden inceye anlaticam, sirf okumak icin usenmeyin diye kisa gecmistim, neyse...

Ben Kurtkoyde bir sitede ikamet ediyorum konunun gectigi sure zarfinda, ust katimizda onceden farkli bir bayan oturuyordu daha sonra cikti ve yerine cekirdek bir aile yani goruncem esi ve kizi tasindilar. Okadar cana yakin bir insandiki, cok seviyordum. Ama ben atasehirde ozel bir anaokulunda calistigim icin ancak is cikislari yada hafta sonlari gorusuyordum. Genelde annemle cok sık gorusmelerini surduruyorlardi. Velhasilkelam gorumcem bana talip oldugunu aciklamis anneme birkac kez, annemde "kizim universiteyi kazandi biz gonderemedik, simdi 1 yildir calisiyor parasini bize veriyor bizimde icimiz eziliyor babasi ah etti okutacak kizimi demis. Ama gorumcem banada konuyu fisildatti. Bende her konsu gibi takiliyor sandim. Sonra gorumcemle annem ben is cikisi geldigimde oturuyorlardi. Gorumcem anneme zaten esimi coktan gostermis isinden bahsetmis gelirlerinden kenara attigi parasindan vs. Gorumcem annemin aklina su sekilde girmisti ( kardesim devlet memuru, sevgili ayaklari yoktur, gezmez yemez icmez aldigi parayi biriktirir ev alabilecek kdar birikimi var kizinida okutur canim benim hatta ozelde okutur karisi olucak sonucta) . . ( daha sonradanda gordumki birakin ev alicak parayi esimin birikimi dedikleri 20 bin tl , gorumcemin agzina bakarsak 90-100 neyse ya bu onemli degill.)
gorumcem bana konuyu tekrar acarak bak annene gosterdim izinde aldim sende gel bir bak dedi ve bana ilk defa esimin yasini soylemisti, ben yasini duydugum anda ablacim gercekten bu kadar buyuk birini dusunmuyorum hem ben daha okuyacagim dedim. Oda biz onlari annenle konustuk gel sen resme bak begenirsen bir cay icin dedi. Ben resimlete baktim esim takim elbiseli falan okdar buyuk gosteriyorduki, istemedim. Ama goruncem israrla hafta sonu isimde vericem Viaportta bir gorusme ayarladi. Esim ve ailesi Buyukcekmecede oturuyorlar. Esim kalkti geldi ben annem gorumcem esim oturduk biryerde bir kahve ictik. Ben esimi kalipli cusseli beklerken resimlerden tamamiyle farkli geldi , suanda gercekten tanidikkariminda bu siteye girdiklerjni bilmesem resim bile koymayi dusundum. Neyse esimden etkilendim daha sonra biz girusmeyi surdurduk. Daha sonra gorumceme sorarak bir tanisma gunu belirledik( esimin ailesi bize gelecekti) gorumcem buna katildi esimin ailesi geldiler tanisildi. Sonra 2 hafta sonraya konusularak biz ailecek gidcektik. Amcam-esi, annem babam, dedem, birde enistem.. sonrasinda gorumcem kizinij hastane randevusu icin gelemeyecegini soyledi iptal ettik haftaya erteledik sonraki hafta izmire esinin ailesine gidecegini soyledi erteledik, en son ben gelemeyecegim siz bensiz gidin zaten bu tanisma dedi ve bizde esimle konusarak ayarladik ve onlarla tanismaya gittik gorumcemin rizasiyla. Daha sonra gorumcem bana soguk bir tavir aldi , bende kandil gunu kandil simidi alarak evine ciktim, her zaman iceri girmemde binbir israrci olan gorumcem istersenn gel gibi soguk bir ifadede bulundu. Benim canim buna sklmadi ama erkek kardesi hakkinda bana ayak ustu birsuru sey soyledi. Bende esimle bunu paylastim. Sonrasinda gorumcem beni yalanci cikarmayi basardi. Ve biz soz ve nisan tarihlerini belirledik. Soze 4 gun kala gorumcem esime, benim karsimda oturan bir komsu var onun ogluyla benim icin birliktelik yasamislar sende bakirelige onem verdigin icin bilmeni istedim deyince. Esim zaten bu konuda ablasi yuzunden hassaslasmis, bizim orrtada ne siz kaldii ne nisan,biz esimle irtibati kestik bana guvenmiyorsan bitsin dedim ve bitirdik. Ben bahsettigi karsu kimsusuyla gorustugumde ben onun kizinin simarijkigi soz dinlemeyisi yuzunden gorusmuyorum bile onunla boyle brseyin konusu dahi gecmedi dedi Sonra esim dayanamadi yanlis hatirlamiyorsam 2 hafta sonra aramaya basladi ben acmayinca annemi babamin arayip ozur dilemisti. Sonra konustugumzda bendende ozur diledi aptallik ettiginu bana guvenmesu gerektigini soyledi ve biz devam ettik. Gorumcem; bu isi bozamadigi icin, nisana gelmedi. Kalkti esinin ailesinin yanina gitti. Kayinvalidemle bu konu ne zaman acilsa kizina kufur eder. Butun akrabalara rezil etti beni gelmedi der. Biz nisani yaptik aylar sonra kiz kardesimin okulu ve babamin isi sebebiyle evi zonguldaga tasimak zorunda kaldik, oncesindende nikah tarihimizde davetiyelerimizde belli oldugu icin resmen cakisti, 20 gun icinde hem ailemin evini tasidik hemde kendi evimi duzdum. Ama cogu ev alusverisinde ailem yanimda olamadi kayinvalidemle yaptik. Oda kizindan bana ornek verdi ; sen cok secicisin benim kiz olsa hemen alirdi 1 hafta icinde esyasinida aldi evliliginide yapti deyince ki kayinvalidem cok sivri dillidir canimi cok acitir bazen bende sinirle kizin hamile oldugu icin acelesi vardi dedim. ( evlilik alisverisi suresince ben esimin evinde kaldim ama kendi ailem esimin teyzesinde kaldigimi dusunuyordu) kinaya saatler kala kayinvalidem artik gorunceme ne dediyse gorumcem bana verdi veristirdi, sen benim namusuma dil uzaticagina kendine bak , daha evlenmeden kardesimle ayni evde kaliyorsun , simdi ben bunu senin ailene soylemezmiyim, nelerr neler saydirdi bana. Bende aileme durumu soyledim. Kinama saatler kalmisti.aradim esimi ve ben ne senn ablanla nede annenle ugrasamam bitti bu is dedim. Kayinvalidem belki 8-9 kere aramistir beni acmadim annem aradi acmadi en son babami aradi siz benin salak kizin dengesizligine bakmayin hamile ne dedigini blmiyor. Yarin nikah var vazgcmek olmaz vsvs. Dedi sonra telefonu bana verdi babam konustum megerse esim ortaligi kirmis gecirmis ablasini aramis kufur etmis saymis sovmus. Kizim gorumcende cok pisman simdi agliyor aksam masil kinaya gelecegini dusunuyor gelicek yuzu kalmadi gelsinmi gelmesinmi diye bana sordu bende kendisi bilir dedin kapattik.Babam dediki bana bak kizim vazgevebilirsin hicbir zorunlulugun yok kimseyi dusunme kendini dusun dedi. Bende esimi seviyordum ve baba esimle problemin yok tek sorun bu kadin dedim evlenmek istiyorum dedim. Aksam vakti geldi kinam resmen bitmek uzere saat 11 falan gorumcem anca geldi herkesede araba arizaliydi zor geldik dedi halbuki evi kurtkoyde, kina yeri pendikte minubsle bile geleblrdi neyse. Geldi bende ele gune karsi sarildim optum hosgeldiniz dedim. Hic konusmadik daha. Ertesi gun nikahima biz evet hayir dedik, altinlar takildi , tam cikicakken geldi , bir bilezik almis koluma takar gibi resim cekildi , bilezik koluma olmadi ve degistiricez diye alindi ve bilezik birdaha geri gelmedi, ben esimle yaklasik 4 aya yakin birlesme yasayamadim vajinumusa yakalanmistim. Bu donemde psikolojim cok koyuydu ve ailemin yanina moral bulmak icin gitmistim. Kurban bayramindada kaldim son 2 gunude kayinvalidemlerde gecureyim diye esimle brlkte kaynvalideme gittik, gorumcemlerde ordaymis acti agzini yumdu gozunu birsuru sey saydirdi bana birsey diyemedim, esime baktim oda sus pus ablasinu dinledi resmen kalktim ciktim evden esimde pesimden geldi, sonra annemi aradim annemde kayinvalidemi aramis tartismalar vs. Sonrasinda yine arayi duzeltmek icin cok ugrastim, kalktim ayagina gittim kayinvalidemlerdeyken cikmis gitmis, mesajlar attim, asla yanit gelmedi facebook whatsaap instagram heryerden engelledi beni. Onceden ablamdi simdi dusmanim oldu. Esim beni zorlamiyor gorusmek zorundasin demiyor, zaten kendide gorusmuyor, ablasinin kocasina sinir oluyor. Gorumcem evet benimle gorudmek istemiyor ama kayinvalidemi surekli benimle ilgili doluruyor bunu hazmedemiyorum, gorusmuyoruz benden hazetmiyorsun tamamda hakkimda hala be konusuyorsun. Kendi akrabalari bile soyledi kizim bu gorumcen seni kardesine yapti ama sonra kiskandi cekemedi ben sana soyliyim cunku bu kiz evlenirken hamileydi hicbirseyi istedigi gibi secemesi apar topar evlendi sen simdi evini adan zye duzdun esin her istedigini aliyor hic hirseyin eksik degil diye bunu bile kiskanmis olabilir dediler. Kadin kendi teyze kizlariyla bile konusmuyor ben tanistim okadar iyi insanlarki, benim hayatimda mki insanlar beni bilirler agzi bos patavatsiz bir insan degilim herkesin sirinida saklarim. Zaten bu gorumcemin bana vermis oldugu bir sir degildi herkes biliyordu. Ama elbetteki soylemem cok buyuk bir hataydi kabul ediyorum. Neyse ya Ben sadece icini dokmek istedim, sallamasyon diyenler icin konuyu duzeltmek istedim yazarken bazi seyleri unutabiliyorum, sonradanb aklima geldikce eklemem , bu durumu uydurmam anlamina gelmiyor!!!

Son düzenleme:
Görümcen s...ttirsin gitsin, ona mı kaldın?
Yok canim ona kalmadimda bunca yaptiklarini kaldiramiyorum artik. Birde madem hayatinda istemiyorsun beni konusmak istemiyorsun benle o zaman hakkimdada konusma seytan diyor ara bir telefon kulubesinden sov say kapat ama evliligime zarar gelicek die yapamiyorum

Uh bitirdim.
Görüöceniz olayı çok büyütmüş ama kusura bakmayın haklı.o size ısrarlar etsin kardeşiyle aranuzı yapabilmek için siz onsuz buluşmaya gidin yoksayar gibi. Yetmezmiş gibi geçmişteki hatasını annesine söyleyin! Sizi hiç alakadar etmediği halde. O onun özelidir. İyi niyetli olsanız aa öyle mi anne evet ben biraz kararsız kalıyorum der geçerdiniz.
Ben ne yaptım ki falan demeyin yapmışsınız. demekki sizle artık görüşmek istemiyor. Ben yapacağımı yaptım yuvasında mutlu olsunlar benden uzak olsun diyor. Israr etmeyin. Boşverin. Kocanıza bakın.

Yok canim ona kalmadimda bunca yaptiklarini kaldiramiyorum artik. Birde madem hayatinda istemiyorsun beni konusmak istemiyorsun benle o zaman hakkimdada konusma seytan diyor ara bir telefon kulubesinden sov say kapat ama evliligime zarar gelicek die yapamiyorum
Sen de onun hakkında konuş, kocan bir şey derse ''Sen beni enayi mi sandın, ablan arkamdan atıp tutacak ben de saygıyla onu hizmetlendirecek miyim?'' diye çemkir.
Yani ben mi çok ütopik düşünüyorum, yoksa bunlar yapılabilir de kadınlarımız aman yuvam diye mi susuyor anlamıyorum ki.
Evlenince ben bunları diyebilecek miyim acaba?

Konu basligi gorumcemin bana yaptiklari degil benim gorumceme yaptiklarim olmaliydi :KK70:
Oncelikle paragraflara ayirsaydin okurken kör oldum.
Konuna gelince aile tanismasinda gorunceni de beklemeliydin sonucta hem aranizi yapan o hem de alelade biri degil esinin kiz kardesi.
Ikincisi biri benim yaptigim hatayi diline dolasa(kv denize kurudugunuz cumleden bahsediyorum) onu parcalarim.yeminle parcalarim. Hatalisiniz kusura bakmayin.

Hata denmiş ama bence evlenmeden önce ne yaparsa yapsın görümcenizin hayatı sizi zerre ilgilendirmez. Hadi söylemişsiniz anlık gafletle vs. olur ona da sözüm yok ama bir de hiçbir şey olmamış gibi sarılmışsınız ya kadın artık ne yapsa haklı, sarılacağınıza kuru bir özür dileseydiniz bile olaylar bu raddeye gelmezdi.

3. kişilerin barıştırmasını bekelemek yerine özür dileyin kabul ederse ne ala. Ama kendi kendinize düşman yaratıp arkasından melek yüzlü şeytan diye kendinizi doldurmaya gerek yok, mesafeyi koymuş işte.

Bencede hatalusin ne kadar ayıp bir şey söylediğiniz gorumceniz konusmamakta haklı sizin gibi boş ağızlı biriyle gorusmesin

Uh bitirdim.
Görüöceniz olayı çok büyütmüş ama kusura bakmayın haklı.o size ısrarlar etsin kardeşiyle aranuzı yapabilmek için siz onsuz buluşmaya gidin yoksayar gibi. Yetmezmiş gibi geçmişteki hatasını annesine söyleyin! Sizi hiç alakadar etmediği halde. O onun özelidir. İyi niyetli olsanız aa öyle mi anne evet ben biraz kararsız kalıyorum der geçerdiniz.
Ben ne yaptım ki falan demeyin yapmışsınız. demekki sizle artık görüşmek istemiyor. Ben yapacağımı yaptım yuvasında mutlu olsunlar benden uzak olsun diyor. Israr etmeyin. Boşverin. Kocanıza bakın.
Farkli bir bakis acisi elbette. Ama 3 kere akrabalara cevreye haber verip 3 hafta erletedik, bende en son birdaha etrafi arayip ertlemek istemiyorum gelmedende yapabiliriz dedim. Keyfi sebeplerle erteliyordu cunku. Evet annesine soyleme konusunda hataliyim ama anneside cevreside bliyor zaten evlenmeden hamile kaldigini ben soylemedim yani annesine bilinen birsey bu

Hata denmiş ama bence evlenmeden önce ne yaparsa yapsın görümcenizin hayatı sizi zerre ilgilendirmez. Hadi söylemişsiniz anlık gafletle vs. olur ona da sözüm yok ama bir de hiçbir şey olmamış gibi sarılmışsınız ya kadın artık ne yapsa haklı, sarılacağınıza kuru bir özür dileseydiniz bile olaylar bu raddeye gelmezdi.

3. kişilerin barıştırmasını bekelemek yerine özür dileyin kabul ederse ne ala. Ama kendi kendinize düşman yaratıp arkasından melek yüzlü şeytan diye kendinizi doldurmaya gerek yok, mesafeyi koymuş işte.
Ya yazimi iyi okuyamadiniz yada ben anlatamadim, onunda bana karsi hatalari var ama ben hatami kabullenip defalarca ozur dileyip ayagina gittim. Cahillik ettim sen benim buyugumsun dedim. Ama kindar biri olurumde konusmam diyor.

Konu basligi gorumcemin bana yaptiklari degil benim gorumceme yaptiklarim olmaliydi :KK70:
Oncelikle paragraflara ayirsaydin okurken kör oldum.
Konuna gelince aile tanismasinda gorunceni de beklemeliydin sonucta hem aranizi yapan o hem de alelade biri degil esinin kiz kardesi.
Ikincisi biri benim yaptigim hatayi diline dolasa(kv denize kurudugunuz cumleden bahsediyorum) onu parcalarim.yeminle parcalarim. Hatalisiniz kusura bakmayin.
Bakin surekli keyfi sebeplerle erteledigi icin esimde bende tanisma icin beklemedik. Onun disinda hatasini dilime dolamadim bir anlik sinirle soyledim. Bilinej birsey yani ben desifre etmedim. Ayrica benim bekarligimdaki sevgilimle iligilide bilgisi varmis. Buzi ayirmak icin oda benim ozel hayatimi agzina doladi.

Bencede hatalusin ne kadar ayıp bir şey söylediğiniz gorumceniz konusmamakta haklı sizin gibi boş ağızlı biriyle gorusmesin
Bos agizli degilim, sinirle soyledigim birsey o bana 5 yaptiysa benim ona yaptigim 1 hata. Bilinen birseyi soyledim. Desifre etmedim. Ustelik oda kardesiyle arami bozmak icin eski sevgilimle olan yasantimdan bahsetmisti. Bakire bile olmadigimi one surmustu ama esim bana guvendi inandi evlenincede gordu bakire olup olmadigimi bu konulari yazmak istemedim ama benim hatam 1se onun 5

Ben dugun alisverislerimin cogunu kayinvalidemle yaptim. Secim konusunda cok kararsiz bir yapim oldugu icin , kayinvalidem bana ooo benim kizim evlenirken gitti hemen alicaklarini aldi evlendi senin gibi bukdar secici degildi dedi. Bende dayanamadim. Cunku onun bir acelesi vardi dedim. ( gorumcem esiyle evlenmeden once birliktelik yasamis) kayinvalideme sinirlenip bu sekilde bir laf kullandim. Kayinvalidemde yememis icmemis bunu gitmis gorumceme yetistirmis. Gorumcem Kina Geceme saatler kala yapicagini yapti. Telefondan hakaretler yagdirdi tamam bir hata yaptim o lafi kullanmamaliydim biliyorum. Sonra akrabalara karsi mecbur geldi kinaya ben yinede onu operek sarilarak karsiladim hic soguk davranmadim.

Ya yazimi iyi okuyamadiniz yada ben anlatamadim, onunda bana karsi hatalari var ama ben hatami kabullenip defalarca ozur dileyip ayagina gittim. Cahillik ettim sen benim buyugumsun dedim. Ama kindar biri olurumde konusmam diyor.

Yazınızı okudum ama önemli bulduğum kısım burasıydı işte. burada olayı anlatmışsınız işte; kadın hakaretleri ediyor, zoraki kınaya geliyor hiç bir şey olmamış gibi öperek karşılama var. Kendi kına gecenizde ayaklarına kapansaydınız falan demiyorum ki. Olayı olduğu gibi kabul edin yeter insan kimseyi affetmek zorunda değil kindarsa zaten affetmeyecek ama affetmemesinden mana çıkarıp yakında yuvamı bozar diye kuruntu yaratmanıza gerek yok. Yapılmaması gereken bir şeyi yapmışssınız, bundan sonra geri dönüşü yok. Mesajını okuyup sonra neden abad etmişim vs. diye büyüttükçe de size zararı var.

Bilinen bir şeyse bile sizin de tekrar etmenize hiç gerek yok, isterse sağır sultan bile duymuş olsun size ne. Başkasının ne dediği hatırlanmaz bu durumlarda aileye yeni gelenin dediği hatırlanır.

Sizin anlattığınız şekilde bile görümce haklı, bi de ondan dinlesek neler çıkacak acaba .
Sizi tanıştıran kişi olmadan aile tanışması yapıyorsunuz . Üstüne görümcenin özelini , sırrını başkasına anlatıyorsunuz.
Ben size asla bir daha güvenmezdim.

Kusura bakmayın ama baştan sona hatalısınız.Görümcenizin yaptığı basit şeyler aslında klasik görümce tripleri hepsi yapıyor bunu ama sizin yaptığınız affedilir bir şey değil.Kadının özelini anlatıyorsunuz,ben olsam bende yüzünüze bakmazdım.20 yaşında bir insansınız cahillik ettim demenizi kabul etmiyorum ben,çocuk değilsiniz sonuçta.Size güvenmiş özelini paylaşmış,siz ulu orta döküyorsunuz ortaya hiç olacak şey mi? Kin tutması normal değil mi sizce?

X