Görumcem ve bana yasattiklari.

Tatlim bana anlattigi bir sir ozeli degil. Herkes konusuyor bende etraftan duydugum kadarini bliyorum. Ayricada ben onu desifre etmedim o benim eski iliskilerimden bahsetti. Kardesinin aklini bulandirdi.

Hii, önce kac defa senin ile bulusup, kac defa israr ediyor kardesim ile bulus diye, sonrada kardesinin aklini bulandiriyor öyle mi? Velev ki senin sirrini yaymis, eh ne diye halen onun ile görüsmek isteyip, hatta kinada sariliyorsun? :KK14:

Hatta ve hatta madem görümce bu kadar dengesizmis, ne diye kardesi ile tanisip aileye girmeye calistim?

Ya her zaman ayni sey. Tepkiler gelince hemen baska seyler uyduruluyor. Sanki anlamiyoruz sallamasyonlari :KK14:

Bakin surekli keyfi sebeplerle erteledigi icin esimde bende tanisma icin beklemedik. Onun disinda hatasini dilime dolamadim bir anlik sinirle soyledim. Bilinej birsey yani ben desifre etmedim. Ayrica benim bekarligimdaki sevgilimle iligilide bilgisi varmis. Buzi ayirmak icin oda benim ozel hayatimi agzina doladi.
Anlik sinirle veya degil senin bunu yanlislikla bile olsa dillendirmen cok buyuk bir hata. Kv acisindan dusunuyorum da iyi bari o agzinin payini vermemis. Kimse kizini bu sekilde evlendirmek istemez. Kendini onlarin yerine koy senin o cumleyi kurdugun anda eminim kv nin beyninde simsek cakmistir. Yasadigi utanci tahmin edebiliyomusun? Hemde daha aileye bile girmemis birinden bunu duymak eminim kahretmistir.
Uzgunum arkadasim ama gercekler acitir. Bence kabuguna cekil artik.
EDIT: hayatim boyunca bir kayinvalide hakkinda iyi seyler yazicagim aklima gelmezdi :KK53::KK53:

Ben senin derdini anlayamadım gerçekten.Kadın senle görüşmek istemiyor,tüm bağlarını kopartmış,eşin de ablasıyla görüşmek istemiyor.Sen de bana çok kötülük yaptı diyorsun.Ee o zaman sorun ne? Herkes kendi yoluna gitmiş,konu kapanmış neyi dert ediyorsun hala?
Ben uzuluyorum iste :KK43: bende hatalar yaptim oda yapti ama seviyordum bir insan olarak ablamdi gorusuyorduk gidip geliyorduk. Arayi duzeltmek istiyorum. O bana gelsin birlikte kalalim yemek pisirelim o bana eksiklerimi gostersin ben ona onerilerde bulunayim. Gelin gorumce degil abla kardes gibi eskisi gibi olmak istiyorum :KK43:. Esimde icten ice uzuluyor aslinda gorussek ne kdar mutlu olacagini bliyorum.

Hii, önce kac defa senin ile bulusup, kac defa israr ediyor kardesim ile bulus diye, sonrada kardesinin aklini bulandiriyor öyle mi? Velev ki senin sirrini yaymis, eh ne diye halen onun ile görüsmek isteyip, hatta kinada sariliyorsun? :KK14:

Hatta ve hatta madem görümce bu kadar dengesizmis, ne diye kardesi ile tanisip aileye girmeye calistim?

Ya her zaman ayni sey. Tepkiler gelince hemen baska seyler uyduruluyor. Sanki anlamiyoruz sallamasyonlari :KK14:

Sallanmasyon yapmiyorum anlattiklarimin hepsi sahici ve yasanmis seyler. Ama sallamasyon diyerek yorum yapan siz gibi insanlari ciddiye alip cevaplandirmamak daha dogru diye duaunuyorum

Anlik sinirle veya degil senin bunu yanlislikla bile olsa dillendirmen cok buyuk bir hata. Kv acisindan dusunuyorum da iyi bari o agzinin payini vermemis. Kimse kizini bu sekilde evlendirmek istemez. Kendini onlarin yerine koy senin o cumleyi kurdugun anda eminim kv nin beyninde simsek cakmistir. Yasadigi utanci tahmin edebiliyomusun? Hemde daha aileye bile girmemis birinden bunu duymak eminim kahretmistir.
Uzgunum arkadasim ama gercekler acitir. Bence kabuguna cekil artik.

Haklisin arkadasim. Ne diyim

Ben uzuluyorum iste :KK43: bende hatalar yaptim oda yapti ama seviyordum bir insan olarak ablamdi gorusuyorduk gidip geliyorduk. Arayi duzeltmek istiyorum. O bana gelsin birlikte kalalim yemek pisirelim o bana eksiklerimi gostersin ben ona onerilerde bulunayim. Gelin gorumce degil abla kardes gibi eskisi gibi olmak istiyorum :KK43:. Esimde icten ice uzuluyor aslinda gorussek ne kdar mutlu olacagini bliyorum.
Artık olan olmuş geri dönüşü olmayan laflar söylenmiş,bu saatten sonra eskisi gibi olmak pek mümkün değil gibi.Görümcen affederse ne ala ama ben olsam affetmezdim.Sakın yanlış anlama ama yaptığın gerçekten çok ayıp.Bak ben seni de tanımam,görümceni de tanımam tarafsız yorum yapıyorum suçlusun ve ağır bir laf söylemişsin.Bunun kolay kolay unutulacağını zannetmiyorum.Keşke sende bağırıp çağırsaydın,biraz söylenseydin sinirini çıkartsaydın ama öyle bir laf etmeseydin.Bu saatten sonra sana bir daha güvenmez o kadın.

Artık olan olmuş geri dönüşü olmayan laflar söylenmiş,bu saatten sonra eskisi gibi olmak pek mümkün değil gibi.Görümcen affederse ne ala ama ben olsam affetmezdim.Sakın yanlış anlama ama yaptığın gerçekten çok ayıp.Bak ben seni de tanımam,görümceni de tanımam tarafsız yorum yapıyorum suçlusun ve ağır bir laf söylemişsin.Bunun kolay kolay unutulacağını zannetmiyorum.Keşke sende bağırıp çağırsaydın,biraz söylenseydin sinirini çıkartsaydın ama öyle bir laf etmeseydin.Bu saatten sonra sana bir daha güvenmez o kadın.
Evet haklisin. Yaptigim hata affedilir degil. Banada biri aynisini yapsaydi anneme o sekilde konussaydi bende affetmezdim. Sagol arkadasim vakit ayirip yorum yaptigin icin tesekkr ederim.

Sallanmasyon yapmiyorum anlattiklarimin hepsi sahici ve yasanmis seyler. Ama sallamasyon diyerek yorum yapan siz gibi insanlari ciddiye alip cevaplandirmamak daha dogru diye duaunuyorum

Tabi her zamanki gibi mantikli cevap verilemezdi zaten. Whatsapp olayindaki gibi, ya ne tesadüf tam o anda whatsapp mesaji gelmesi. Ayni dizilerdeki gibi...

Ki bir liselinin cep telefon güncellemesi bilmemesi bile absürd ona bakilirsa.

Bu noktada artik konunun gercek olup olmadigini bile bilmiyorum. Ya hayir görümce güya namusuna laf atiyor, ve sen halen görümcenin pesindesin? Kv'de orada kizini övüyordu, demek ki kizini seviyor. Seni niye kizina karsi korusun, senin ile iyi olsun? Kizi hatta dogumda yanina gelmis ve sonra aralarin iyi olmadigini iddia ediyorsun.

Ayni sekilde esin bacisi icin "namusumuza leke atti" diye düsünüyormus ve senden önce görüsmüyormus. Ya o düsüncedeki adam kardesini öldürmek ister. O düsüncedeki adama görümce niye es arasin? Hatta madem görüsmüyorlarmis, niye seni önermesini ciddiye almis? Nasil haberdar olmus?

Ve bunun gibi o kadaaar cok tutarsizliklar var ki konunda. Neyse ben baska birsey demiyorum, konuyu uzatmaya gerek yok. Iyi forumlar dilerim sana.

Konunda o kadar çelişki varki.

Sen onun namusuna dil uzatmışken, tepki gelince hemen o da bana iftira atmıştı oldu.

Akrabaları görümcemle görüşmüyo bile konuşmuyolar diyosun, bi yandan da beni kıskandı zonguldakta akrabalarıyla bayramda görüştüğümü duyunca hemen zonguldakta bitti dedin.

Senin o çirkin lafını kızına ileten kayınvalidenken, bi anda annesiyle bile pek görüşmüyolar, annesi bile benim kızım şöyle böyle diyo dedin.

Seni eşinle ablası tanıştırmışken, bi anda abisi de onla görüşmüyo oldu, kötü kız imajı vereceksin ya. E yahu görüşmeyen abiisne niye kız bulsun kadın? Derdi mi yok?

Bana iftira attı diyosun, e kardeşi senle niye evlenmiş? İnsan kardeşine güvennezmi? Güvenmeyebilir ama güvenmediği kardeşinin bulduğu kızla tanışır mı?

Ve en en en büyük çelişki, e bu kadın bu kadar kötü, bu kadar şirret, hatta eşinle bile görüşmüyoken, neden barışmak istiyosun. Barışıp ne yapacaksın ,annenin evinde komşuculuk mu oynayacaksın? Hani eşin görüşmüyo ya güya..

Ha bide bi insan kendisine iftira atan, namusuna dil uzatan biriyle nasıl konuşur? Ne paylaşır? Bu kadar midesiz misin, çok mu yalnızsın?

Sana güvenmiyor artık birde şu var eskiden komsuydunuz şimdi ise akraba oldunuz ,

Konunda o kadar çelişki varki.

Sen onun namusuna dil uzatmışken, tepki gelince hemen o da bana iftira atmıştı oldu.

Akrabaları görümcemle görüşmüyo bile konuşmuyolar diyosun, bi yandan da beni kıskandı zonguldakta akrabalarıyla bayramda görüştüğümü duyunca hemen zonguldakta bitti dedin.

Senin o çirkin lafını kızına ileten kayınvalidenken, bi anda annesiyle bile pek görüşmüyolar, annesi bile benim kızım şöyle böyle diyo dedin.

Seni eşinle ablası tanıştırmışken, bi anda abisi de onla görüşmüyo oldu, kötü kız imajı vereceksin ya. E yahu görüşmeyen abiisne niye kız bulsun kadın? Derdi mi yok?

Bana iftira attı diyosun, e kardeşi senle niye evlenmiş? İnsan kardeşine güvennezmi? Güvenmeyebilir ama güvenmediği kardeşinin bulduğu kızla tanışır mı?

Ve en en en büyük çelişki, e bu kadın bu kadar kötü, bu kadar şirret, hatta eşinle bile görüşmüyoken, neden barışmak istiyosun. Barışıp ne yapacaksın ,annenin evinde komşuculuk mu oynayacaksın? Hani eşin görüşmüyo ya güya..

Ha bide bi insan kendisine iftira atan, namusuna dil uzatan biriyle nasıl konuşur? Ne paylaşır? Bu kadar midesiz misin, çok mu yalnızsın?

Ay hakkaten "Bacım namıssız amma bana bulduğu kıza hemen yazayım ne olur olmaz."

Koltukları, duvarları çizen minik kızla olayların alakasını çözen kişiye de ayrıca 100.000 lira vereceğim. :KK70:

Ay hakkaten "Bacım namıssız amma bana bulduğu kıza hemen yazayım ne olur olmaz."

Koltukları, duvarları çizen minik kızla olayların alakasını çözen kişiye de ayrıca 100.000 lira vereceğim. :KK70:

Bu arada yeni bir celiski daha buldum. Bu görümce güya kendisi hani evlenmeden önce cinsellik yasamis ya, hatta hamile kalmis. Simdi görümce konu sahibin böyle birsey yapmasini niye suc olarak görsün? Sonucta kendisi yapmis. O kadar cok "namusumuzu kirletti" diyen kardes, görümce bu bilgiler ile gelse "sana noluyor" demez mi? Niye akli karissin?

Bu arada yeni bir celiski daha buldum. Bu görümce güya kendisi hani evlenmeden önce cinsellik yasamis ya, hatta hamile kalmis. Simdi görümce konu sahibin böyle birsey yapmasini niye suc olarak görsün? Sonucta kendisi yapmis. O kadar cok "namusumuzu kirletti" diyen kardes, görümce bu bilgiler ile gelse "sana noluyor" demez mi? Niye akli karissin?
Biri benim namusuma laf edecek ilk bunu yazarım konuda.
Kendi yaptığım hatayı yazmam :KK53:

Gorumceler artik kvlerden beter olmaya basladi... Iki insanin arasini bozma potansiyeline sahipler.. eski gorumceden bilirim akrep gibi soktu yuvami zehirledi pislik annesiyle bir olup evliligimin icine ettiler..

Merhaba bayanlar, ben içimide dökmek istedim, akılda almak istedim aslinda...
Oturduğumuz evin ust katina aylar once biri tasinmisti kucuk bir kizi olan cekirdek bir aile... O kadar cok sevmistimki kizini, kardeslerimden ayirt etmezdim o derecede. Tabiki komsumuzuda cok seviyordum. Annemden 4 yas kucuktu. Annemlede cok iyi anlasiyrlardi. Birbirimze guvenirdik kizini alirdim bize indirirdim oynatirdim aramiz gercekten cok iyiydi. Sonra komsumuz, anneme takilmis kizin pek marifetli, iyi , hanimhanimcik , cici bir kiz. Benimde bekar bir erkek kardesim var. Ne dersin demis. Annemde takiliyor herhalde diye dusunmus. Banada soyluyorduda ben de her komsunun takildigi gibi bana takiliyor sanmistim. Velhasilkelam, is ciddilesti ciddi oldugunu geldi soyledi ben kizini cok begeniyorum kardesimle tanistirmak istiyorum dedi. Annemde bana sordu bende yasim kucuk evlilik icin hazir degilim universite okuma hedefim var dedim. Gel zman git zaman. Komsumuz birgun geldi kinuyu tekrar acti kardesnin resimlerini gosterdi bana bende yasini sordum 30 dedi. Katiyyen olmaz ablacim bak seni cok seviyorum o ayri bu ayri . Yasi cok buyuk ben daha 20ye yeni giricem dedim. Israr yalvar yakar bir kahve bir cay ic bari diye ikna etti benide annemide. Aslinda anlatmak istiyorum ama cok uzun olmasin diye daha fazla ayrintiya girmeyecegim. Velhasilkelam biz tanistik birbirimizi begendik ve ciddi bir adim atmaya karar verdik. Ama komsumuzken resmen abla dedigim insan gorumce rolune gecince bambaska biri oldu. AILELERIN TANISMA ZAMANINI AYARLADIK VE 3 HAFTA ERTELEDIK. EN SON BEN ESIM OLUCAK KISIYE( ABLAN OLMASA TANISAMIYORMUYUZ ) 3 HAFTADIR HERKESE HABER VERIYORUZ SONRA ERTELEME HABERI VERIYORUZ SIKILDIM ARTIK diyerek esimin ailesiyle tanisma gununu gorumcemsiz gecirdik. Iste o dakikadan sonra bana oyle soguk bir tavir aldiki; bende bir kandil gunu (bu arada esimle gorusuyoruz birbirimizi tanima asamasindayiz) KANDIL simidi aldim gorumcemin ( eskiden ablam kadar degerli) komsumun kapisina ciktim. Bana okdar soguk davrandiki, ve kardesi onsuz tanisma yapti diye kardesi hakkndada oyle konustuki. Sonrasinda ben kardesine anlattigimdada beni yalanci cikardi. Daha sonra biz soz ve nisab karari aldik, soz tarihinden 4 gun once esim aradu ve bu isin olamayacgini bildirdi. Namusa onem verdigini ve benim eski sevgilimle yattigimi one surdu ve bunu kiz kardesinden duydugunu soyledi bende kiz kardesinin evine gittim oda bana x kisiden duydum diyerek sıyŕilmaya calisti bende x kisiyle gorustum. Gorumcemle gorusmedigini soyledi kizi yuzundenn evimde xizilmedik duvar kanepe kalmadi ben onunla gorusmuyorum bunlari nasil anlatayim dedi. Gorumceme tekrar gidip x kisinin soylediklerini anlattim. Oda bir anlik sinirle oyle soyledigini ve ona guvenipte eski sevglimle ( sevgiliykenki donemde guvenerek ablam diyerek anlattigij seyleri esime anlattigini soyldi )Nisanimizada kayinvalidesinin rahatsiz oldugunu bahane ederek gelmedi. Ben dugun alisverislerimin cogunu kayinvalidemle yaptim. Secim konusunda cok kararsiz bir yapim oldugu icin , kayinvalidem bana ooo benim kizim evlenirken gitti hemen alicaklarini aldi evlendi senin gibi bukdar secici degildi dedi. Bende dayanamadim. Cunku onun bir acelesi vardi dedim. ( gorumcem esiyle evlenmeden once birliktelik yasamis) kayinvalideme sinirlenip bu sekilde bir laf kullandim. Kayinvalidemde yememis icmemis bunu gitmis gorumceme yetistirmis. Gorumcem Kina Geceme saatler kala yapicagini yapti. Telefondan hakaretler yagdirdi tamam bir hata yaptim o lafi kullanmamaliydim biliyorum. Sonra akrabalara karsi mecbur geldi kinaya ben yinede onu operek sarilarak karsiladim hic soguk davranmadim. Ertesi gun nikahimizada biz evet hayit deyip takilar takildiktan sonra geldi. Bana herkese gostere gostere bir bilezik takti bilegime olmadi. Sonra o bilezik degsitirilmek uzere alindi ve birdahada geri gelmedi. Ben gorumcemi komsuluk donemimizde bir abla kadar cok sevdigim ve kizinida cok sevdigim icin surekli konusmaya calistim. Evlendiktwn sonraki ilk kurban bayramini ailemin yaninda gecirdim son 2 gunu kayinvalidemde gecirmek icin gittigmzde gorumcemlerde ordaydi. Orda bir anda acti agzini bayram gunu yumdu gozunu. Bende 2.ye hamile diye bisey diyemedim esime baktim oda resmen ablasini dinledi tek kelime etmedi. Sonra ciktim evlerinden o sinirle annemi aradim. Annemde dayanamis aramis kayinvalidemi kiziniz napmaya calisiyor. Benim gencecik kizimi aldiniz oglunuza sizin amaciniz ne zaten bizden uzakta gurbette birde siz boyle yapiyorsunuz falan baya tartismalar dondu. Sonra ben yine bunuda yuttum. Gorumcem dogum yaklastigi vakitte kayinvalimde kalmaya basladi o bu tarafta diye bende barisma maksatli kayinvalideme gittim, kayinvalidem tesaduf eseri yolda aradi bende oraya gittigimi soyledim, gittimki gorumcem pilini pirtisini toplamis resmen gitms. Bende o saatten sonra daha adim atmadim nerdeyse 1 yila yakin oldu. Ona whatsappdan cuma mesaji attim. Cevrimici oldu okudu ve resmen engelledi beni. Bende normal mesaj bolumunden mesaj attim. Ben kayinvalidemi esimi tanimadan once seni tanidim sana inandim guvendim kardesinle evlendim. Ben sana naptimki bana bu kaadar dusman oldun diye 3 tane mesaj attim hicbirine cevap yazmadi. Komsuluk donemimizdeki kisiyle simdiki kisi arasinda daglar kadar fark vardi resmen!. Daha sonra artik hic adim atmadim. Bu kurban bayraminda kayinvalidemlerdeydik, kaynim kucuk liseye gidiyor telefonunda bazi guncellemeleri yapmayi bilmiyor yenge sen bana ogretirmisin dedi ordada tesaduf eseri gomtumcemin yazismasini gordum. Kaynima diyorki "" O kiz ortaligi abad etti ne konusuyorki annem onunla"" resmen hakkimda o kiz diye hitap ediyor. Ben naptim diye kendimi okadar cok sorguluyorumki, hayir bide yaptigi onca seye ragmen hala icimin bi tarafi nefret, bir tarafi sevgi ozlem duyuyor. Ama yok kayinvalidem diyorki; benimle asla konusmicakmis. Ya konusmasin tamam artik bunu kabullendimde. Benim hakkimda annesiyle surekli konusmasini kabullenemiyorum madem beni hayatinda istemiyorsun o zaman yokmusum gibi hakkimdada konusma!. Sonra esime dedimki abad ne demek ya ben nssil ortaligi abad etmisim dedim. Sanki esimde ablasi ya toz kondurmuyor. Korumuyor ama lafta soyletmiyor. Ben naptimki diye dusunuyorum oyle. Icimde aciyor. Bu konulardan dolayi annemde cok uzgun. Ne zaman konussak ah kizim ahhh nasil guvendik inandik melek yuzlu seytan cikti enn buyuk darbeyi ondan yedik diyor . Hakli! Once beni kardesine es yapmak icin 4 dondu kivrandi, simdi resmen istemiyor beni ayrilsak kina yakar belki...
Kayinvalidemde 1 gun bile buyukluk yapip baristirmaya calismadi, kizinin ne kadar kindar oldugunu, tartisilmiyacak bir insan oldugunu biliyor. Ayni halasina cekmis diyor.
Ama yeri geldimide kizini oyle guzel koruyor kolluyor laf soyletmiyorki.
Hayir derdim artik onunka barismak falan degil zaten barismam konusmamam, konusmamdan daha hayirli! Ama surekli kayinvalideme benim hakkimda kotu kotu konusup kadini dolduruyor. Kayinvalidemde esime sonra esimle aram bozulacak diye korkuyorum. Tek dusuncem yuvama zarar gelmemesi.
Ona öyle bir laf ederimki altından kalkamaz

Valla onu elinde simitle kapı önünde kardeşini kötüleyen görümcenin anlattıklarını iki dakkaya sözlüye aktarana sormak lazım. Bu laf taşıma olayları sonrasında insanlar ne bekliyor çok merak ediyorum; "Cınıms, ablamı şu saniyeden sonra siliyorum."," Evet yeni gelinimis bayıldım bu hareketine, yaptığının üzerine tüy dikip bir de kardeşimle yüzleştirirsen her dediğimi kabul edip sana eskisinden daha yakın davranacağım."

X