Görumcem ve bana yasattiklari.

Biri benim namusuma laf edecek ilk bunu yazarım konuda.
Kendi yaptığım hatayı yazmam :KK53:

Sanirim millet bunu hata olarak görecegini sanmiyordu. Nede olsa görümce ya, hak ediyor her lafi. Bide utanmadan o kirmizi geceligi evlendigi geceye kadar saklamamis, konu sahibi gibi telli duvakli kirmizi kurdalenin derin anlamlari ile evden cikmadi ya. Namissiiiiz

:KK53:

Tanıştın diye evlenmek zorunda mıydın sanki kadının değişen tuzunu gormuşsun bile bile evlendiğine göre ne diye şikayet ediyorsun...kadın katmerli dengesizmiş işte.

1- sözlülük döneminde görümcenle Aran'da geçenleri sözlüne anlatman çok yanlış
2-sana sormadan gerçeği dinlemeden eski sevgilinle birlikte oldun benim için namaz önemli deyip aana namussuz diyen adamla evlendin
3-görümcenin kendine göre çok çok özel bir sırrını ortaya saçtın ve şimdi sorunu düşünüyorsun. Düşün bakalım

Kafama takilan tek sey esiniz benim icin namis demis biriyle yatmissin falan filan...
Eee kardeside yapmis..yani evlenmeden birlikte olmus..

Bu kadar olay içinde , gerçek yüzlerini gördüğün halde niye evlendin?
Bütün herşey evlenmeden önce olmuş zaten, yalan ,iftira ... ne acelen vardı hemen evlenip , küçücük yaşında bu saçmalıkları yaşıyorsun.
Ne ısrar ediyorsun görümcenle görüşmek için , bırak ablalı kardeşli görüşsünler onlar,kısaca ne halleri varsa görsünler.Sende onun yaptıklarını abünlayışsız kocana anlatmak yerine ,artık yok say ,kendi hayatına bak

Konunda o kadar çelişki varki.

Sen onun namusuna dil uzatmışken, tepki gelince hemen o da bana iftira atmıştı oldu.

Akrabaları görümcemle görüşmüyo bile konuşmuyolar diyosun, bi yandan da beni kıskandı zonguldakta akrabalarıyla bayramda görüştüğümü duyunca hemen zonguldakta bitti dedin.

Senin o çirkin lafını kızına ileten kayınvalidenken, bi anda annesiyle bile pek görüşmüyolar, annesi bile benim kızım şöyle böyle diyo dedin.

Seni eşinle ablası tanıştırmışken, bi anda abisi de onla görüşmüyo oldu, kötü kız imajı vereceksin ya. E yahu görüşmeyen abiisne niye kız bulsun kadın? Derdi mi yok?

Bana iftira attı diyosun, e kardeşi senle niye evlenmiş? İnsan kardeşine güvennezmi? Güvenmeyebilir ama güvenmediği kardeşinin bulduğu kızla tanışır mı?

Ve en en en büyük çelişki, e bu kadın bu kadar kötü, bu kadar şirret, hatta eşinle bile görüşmüyoken, neden barışmak istiyosun. Barışıp ne yapacaksın ,annenin evinde komşuculuk mu oynayacaksın? Hani eşin görüşmüyo ya güya..

Ha bide bi insan kendisine iftira atan, namusuna dil uzatan biriyle nasıl konuşur? Ne paylaşır? Bu kadar midesiz misin, çok mu yalnızsın?
Siz yazmasanız ben yazacaktım.

Ya birazdan konu kapanır, ya da konu sahibi hakaretle kendini banlattırır.

Daha nisanlanmadan o kadar büyük sorunlar yasamissinizki bile bile niye evlendiniz!?
Gorumceniz sizin ozelinizi nisanliniza anlatmış kıyamet kopmus,
Sizde gorumcenizin ozelini annesine laf vurarak soylemissiniz.
İkinizde aynı şeyi yapmissiniz yanı.
Birde o gorumce bu kadar size kötülük yapmissa hala ısrarla onla niye gorusmek istiyorsunuz,neden defalarca msj atiyorsunuz!?
Sizi istemesini siz hiç istemeyince ya.
Silin gitsin.
Burdan çıkarılacak sonuç ; demekki komşu diye kimseye hemen guvenmeyecek tanımadan etmeden en mahrem konular anlatılmayacak.
Nişanlılık devresinde gerçek yüzlerini gorup o kadar ağır şeyler yaşandıysa o nişan evliliğe donusmeyecek,ayrilinacak.
Vs vs.
Akillanim biraz lutfen.
Geç kalmış sayilmazsiniz okulumuza aof sen devam edebilirsiniz.anladığım kadarıyla yasniz da daha küçük.
Bırakın bu kaynana gorumce vs vs'leri.
Sorunlu,kötü insanlardan uzak durun

Daha nisanlanmadan o kadar büyük sorunlar yasamissinizki bile bile niye evlendiniz!?
Gorumceniz sizin ozelinizi nisanliniza anlatmış kıyamet kopmus,
Sizde gorumcenizin ozelini annesine laf vurarak soylemissiniz.
İkinizde aynı şeyi yapmissiniz yanı.
Birde o gorumce bu kadar size kötülük yapmissa hala ısrarla onla niye gorusmek istiyorsunuz,neden defalarca msj atiyorsunuz!?
Sizi istemesini siz hiç istemeyince ya.
Silin gitsin.
Burdan çıkarılacak sonuç ; demekki komşu diye kimseye hemen guvenmeyecek tanımadan etmeden en mahrem konular anlatılmayacak.
Nişanlılık devresinde gerçek yüzlerini gorup o kadar ağır şeyler yaşandıysa o nişan evliliğe donusmeyecek,ayrilinacak.
Vs vs.
Akillanim biraz lutfen.
Geç kalmış sayilmazsiniz okulumuza aof sen devam edebilirsiniz.anladığım kadarıyla yasniz da daha küçük.
Bırakın bu kaynana gorumce vs vs'leri.
Sorunlu,kötü insanlardan uzak durun
Evet suan derslere calisiyorum esimde calismami destekliyor. Sinava girecegim aciktanda olsa universuteyi okumak hayalimdi. Bunu gerceklestirecegim

Gorumcenizle irtibati kesin, zorunlu gorusmelerde de (bayram vs) mesafeli bir durus sergileyin.
Ancak esinizle, gorumcenizle, esinizin ailesiyle yasadiginiz her problemi kendi ailenize anlatmayin.
Hem insanlari birbirine dusman ediyorsunuz, hemde ozelinizi herkese anlatiyorsunuz!
Esinizle mutlu olmaya bakin.

Yazinin ilk 1/3 inden hic bisey anlamadim.
Annem dediginiz kayinvalideniz sandim.
Gorumcede sizi abisine yamiyor sandim.
Bu olabilir. Ama sonra tavir aldi dediniz sandimki acaba benmi gorumce kavramini yanlis anladim.
Eltiyle gorumce kelimeleriyle bogustum her cumlede.

Anladigim kadariyla bi yorum yapiyim ben...
Konu neydi ya? :110:.
Bak yine kafam karisti:KK51:

Bunlar hep boşluktan oluyo işte. Canımın içi uğraş bul kendine. Oku bak. Örgün okumaya imkanın yoksa açık öğretim oku (kuzenim köyde yaşadığı için ailesi 5.siniftan sonra kızı okula yollamadi. Kız azmetti açıktan okulunu bitirip Üniversite sınavına girdi. Müthiş puanla öğretmen oldu şu an görev yapıyor. Açık Öğretim ne işe yarar deme önce okulunu bitir) bu ilk tavsiyem.

Bi de ben herrrseyi geçtim annenin lafına takıldım. Gencecik kızımı aldınız demisya. Ortada bi kaçırma olayı mi var?! Eğer yoksa ve olaylar bu cümleleri kurduracak raddeye geliyosa... Neyse.

Benim görümcem de inanilmaz zor beğenir. Benim düğün alışverişimde de 3 mağazada tüm işlerimizi halledip akşam olmadan eve gelmiştik ama görümcem için alışverişe sabah 10da çıktık akşam 9 olmuştu ve daha kıyafet beğenememisti. Artık hepimiz X yeter artık falan demeye başladık. Kaynanasi da kadıncağız adım atacak hali kalmamıştı. Annesi de kızını savunmuyodu yani... Konu dağılacak ama ben bu düğün alışverişinde gelin adaylarını anlamıyorum. Sanki hayatında ilk ve son defa alışverişe çıkıyor. Sırası şöyle olsun burası böyle olsun. Ne olacak sanki al orta halli bişi. Hangimiz düğün de hediye edilen kıyafetlerle şu güne kadar geldik allah aşkına...

Ayrıca ben görümceni çözemedim. Şimdi iki profil çizdin. İlkin de; aslında sizi evlendirmeye çok hevesli ama daha tanışma merasiminda yediği ilk kazıtan dolayı soğumuş sonra devamı malum ve araya mesafe koymuş. (ayrıca biz de düğün günümüzü görümcemin okuluna göre ayarlamistik sınavları varken gelemez diye. Sınav tarihleri değişti bizim düğün günümüz değişti. Bilmiyorum ben bunda bi sorun göremedim. BELKİ DE ACELEM OLMADIGI İÇİNDIR bilmiyorum) Kardeşim için görüşmeye gelecekler ben olmiycam ve üstüne üstün bi de gelinimiz o olmadan tanıyamıyo muyuz diyecek... Neyse. Diğer çizdiğin profil de de saçı başı yolunacak bi kadın var.

Her halükarda görümcen senle görüşmek istemiyor. Uzatma, ısrar etme, bunaltma. Aradan zaman geçince düzelirse düzelir düzelmezse yapacak bişi yok. Okulun bitmeden de çocuk yapma! Bu da son tavsiyem.

X