Görümcemin test sonucumu istemesi

asiyea

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
5
2
Merhaba arkadaşlar ben yeniyim. Görümcemle sorunlarım var görüşünüzü merak ediyorum.

Görümcem 40 lı yaşlarda okumuş ama işsiz eşiyle arası iyi değil sürekli sınavlara giren çocuğu da henüz olmayan biri. Benle ilk tanıştığından beri tuhaf davrandı işte işimi yanlış söylemeler, alışverişe gidince benimle konuşmamalar falan. Sonraları biraz düzelmiştik ama lafları kıskançlıkları devam ediyordu. Mesela düğünümde benle normal oynadı nikahımdaki eğlencede yüzüme bakmadan oynuyordu ortada hiçbişi yokken. Sonra gelinliğime laf etti.

benim yüzüme bakmamakta başladı. Evine gittim başını kaldırmadı yüzüme bakmadı eşimle konuştu benle konuşmadı aylarca adım attım beni görmezden geldi. Kardeşine kahve getirdi bana getirmedi.
Annemler geldi onların yanında bana arkasını dönüp oturdu yüzüme bakmadı. Sonra bi gün konuşmaya geldi önce kusura bakma dedi sonra sen de normal değilsin dedi. Ben suçlu olmamak için sustum. Uzun oldu sadece sinsiliği anlatmak için yazıyorum.

Biz annemlerin yanında yaptıklarından sonra görüşmüyorduk eşimde uzunca bir süre küstü ama sonra barıştı. Ben görüşmüyordum. Bi gün eşim benden hormon testimin ekran görüntüsünü istedi . Kardeşi sormuş! Kendisiyle kıyaslayacakmış. Bende izin vermedim kavga çıktı. İyice doluyum bu arada. Kim kendi testini kıyaslar?
Sen zaten sırf onu sevmediğin için atmadın testini dedi beni delirtti.
Bende zaten doluydum kardeşiyle kavga ettim hakaretler ettik
Şimdi bu son yaptığım olay doğru değil biliyorum biraz da utanıyorum ama yardımınıza ihtiyacım var beni anlayan bişiler söyleyen olur mu aranızda?
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Eşinizin telini ablası alabilecek? Sizinle olan mesajlarını okuyabilecek? Sizinle küsken kavga ettiğiniz ablasıyla buluşmaya gidecek?
Eşiniz adam olmaz gibi ama yine de bir deneyin kendinizi anlatın bu ilişkiye üçüncü şahısları sokarsan, beni öncelikli ailen olarak görmezsen bu iş biter diyin gözdağı verin güzelce ama. Ben çekemem böyle annesini, ablasını dinleyip eşini üzen birini diyin. Başkalarının duyguları benim duygularından önemliymis ki beni kırmayı tercih ettin vs. İnstadan falan böyle videolsr denk gelirse psikologlarin çaktırmadan sesli dinleyin vs. Düzeleceği,anlayacağı varsa zaten size sen haklıydın seni ablama karşı savunmaliydim ne desen haklısın özür dilerim vs gerçekten pismansa devam edin yoksa güle güle
En önemlisi üzgün olduğunuzu belli edin çünkü ailesi üzgünüz, ağlıyoruz com kotuyuz diyerek eşinizi bı güzel manipüle ediyor. Siz de aynısını yapın. Gerekirse yemek yiyemeyin canımın sıkıntısından, üzüntüden yiyemiyorum. Sabah yorgunsun diyince gece uyuyamiyorum vs siz de manipüle edin sinir oldum kocaniza

Merhaba arkadaşlar ben yeniyim. Görümcemle sorunlarım var görüşünüzü merak ediyorum.

Görümcem 40 lı yaşlarda okumuş ama işsiz eşiyle arası iyi değil sürekli KPSS ye giren çocuğu da henüz olmayan biri. Benle ilk tanıştığından beri tuhaf davrandı işte işimi yanlış söylemeler, alışverişe gidince benimle konuşmamalar falan. Sonraları biraz düzelmiştik ama lafları kıskançlıkları devam ediyordu. Mesela düğünümde benle normal oynadı nikahımdaki eğlencede yüzüme bakmadan oynuyordu ortada hiçbişi yokken. Sonra gelinliğime laf etti. Evlenmeden öncede eşimden için gülerek Ali senle evlenmez ki dedi. Sonra mağduru oynadı özürler diledi ama benden değil eşimden hep bi acıtasyon eşime.

ben herkese böyle diye görmezden geliyordum. Bir gün yine KPSS ye girdi ve kazanamadı. Bu arada ben 10 yıldır memurum ve iyi bir mesleğim var. Hep kendiyle kıyasladı işte KPSS bizim zamanımızdaki gibi değilmiş falan. Sanki bizim zamanımızda kolaymış da ondan atanmışız gibi laflar ki bende şimdiye göre bile çok yüksek puanla atandım. O günden beri benim yüzüme bakmamakta başladı. Evine gittim başını kaldırmadı yüzüme bakmadı eşimle konuştu benle konuşmadı aylarca adım attım beni görmezden geldi. Bu arada eşim idare et o herkese böyle falan diyor . Deprem oldu ağlıyordu gittim sarıldım akşamına bi lafıma dalga geçti güldü. Kardeşine kahve getirdi bana getirmedi benim iş için açtığım sosyal medya hesabımı takipten çıktı.

Annemler geldi onların yanında bana arkasını dönüp oturdu yüzüme bakmadı. Sonra bi gün konuşmaya geldi önce kusura bakma dedi sonra sen neden böylesin dedi? Ben suçlu olmamak için sustum. Uzun oldu sadece sinsiliği anlatmak için yazıyorum.

Biz annemlerin yanında yaptıklarından sonra görüşmüyorduk eşimde uzunca bir süre küstü ama sonra barıştı. Ben görüşmüyordum. Bi gün eşim benden yumurtalık rezervi testimin ekran görüntüsünü istedi . Ablası sormuş! Kendisiyle kıyaslayacakmış. Bende izin vermedim kavga çıktı. İyice doluyum bu arada. Kim kendininkini kendinden 10 yaş küçük birinin testiyle kıyaslar?
Sonra bikaç gün küs kaldık eşimle eşime mesaj atmıştım dertlerimi anlatan o da ablasıyla bi yere gitmiş ablasına vermiş teli ben okumadım mesajları belki o okumuştur dedi. Sen zaten sırf onu sevmediğin için atmadın testini dedi beni delirtti.
Bende zaten doluydum bunun ablasının evine gittim senin yüzünden kavga edip duruyoruz gel konuşucaz dedim bana sen psikopatsın dedi. Bende sen hastasın dedim kavga ettik.
Şimdi bu son yaptığım olay doğru değil biliyorum biraz da utanıyorum ama yardımınıza ihtiyacım var beni anlayan bişiler söyleyen olur mu aranızda?
Teşekkür ederim.
uzak. tutun böylesinden sadece bela gelir çok ciddiyim büyüde yaptırır aşırı kıskanıyor hayal ettiği herseye sahipsin bu onun için korkunç derece kıskançlık sebebi normal değil gördün mü yolunu değiştir merhaba merhaba bitti bişeyinizi anlatmayın

uzak. tutun böylesinden sadece bela gelir çok ciddiyim büyüde yaptırır aşırı kıskanıyor hayal ettiği herseye sahipsin bu onun için korkunç derece kıskançlık sebebi normal değil gördün mü yolunu değiştir merhaba merhaba bitti bişeyinizi anlatmayın
Zaten görüşmüyoruz aylardır. Bu olaydan sonra da asa görüşmeyiz artık. Eşimle nasıl olmalıyım sizce?

Zaten görüşmüyoruz aylardır. Bu olaydan sonra da asa görüşmeyiz artık. Eşimle nasıl olmalıyım sizce?
tabiki eşinden rica et herseye onun yanında sen olmasan bile paylaşmasın gerçekten ürktüm yani eşine kardeşini. kötülemeden söyle nazar değer falan diye çekiniyorum de olumlu şeyler için olumsuzu hele hiç anlatmayın

Görümcem 40 lı yaşlarda okumuş ama işsiz eşiyle arası iyi değil sürekli KPSS ye giren çocuğu da henüz olmayan biri. Benle ilk tanıştığından beri tuhaf davrandı işte işimi yanlış söylemeler, alışverişe gidince benimle konuşmamalar falan. Sonraları biraz düzelmiştik ama lafları kıskançlıkları devam ediyordu. Mesela düğünümde benle normal oynadı nikahımdaki eğlencede yüzüme bakmadan oynuyordu ortada hiçbişi yokken. Sonra gelinliğime laf etti. Evlenmeden öncede eşimden için gülerek Ali senle evlenmez ki dedi. Sonra mağduru oynadı özürler diledi ama benden değil eşimden hep bi acıtasyon eşime.

ben herkese böyle diye görmezden geliyordum. Bir gün yine KPSS ye girdi ve kazanamadı. Bu arada ben 10 yıldır memurum ve iyi bir mesleğim var. Hep kendiyle kıyasladı işte KPSS bizim zamanımızdaki gibi değilmiş falan. Sanki bizim zamanımızda kolaymış da ondan atanmışız gibi laflar ki bende şimdiye göre bile çok yüksek puanla atandım. O günden beri benim yüzüme bakmamakta başladı. Evine gittim başını kaldırmadı yüzüme bakmadı eşimle konuştu benle konuşmadı aylarca adım attım beni görmezden geldi. Bu arada eşim idare et o herkese böyle falan diyor . Deprem oldu ağlıyordu gittim sarıldım akşamına bi lafıma dalga geçti güldü. Kardeşine kahve getirdi bana getirmedi benim iş için açtığım sosyal medya hesabımı takipten çıktı.

Annemler geldi onların yanında bana arkasını dönüp oturdu yüzüme bakmadı. Sonra bi gün konuşmaya geldi önce kusura bakma dedi sonra sen neden böylesin dedi? Ben suçlu olmamak için sustum. Uzun oldu sadece sinsiliği anlatmak için yazıyorum.

Biz annemlerin yanında yaptıklarından sonra görüşmüyorduk eşimde uzunca bir süre küstü ama sonra barıştı. Ben görüşmüyordum. Bi gün eşim benden yumurtalık rezervi testimin ekran görüntüsünü istedi . Ablası sormuş! Kendisiyle kıyaslayacakmış. Bende izin vermedim kavga çıktı. İyice doluyum bu arada. Kim kendininkini kendinden 10 yaş küçük birinin testiyle kıyaslar?
Sonra bikaç gün küs kaldık eşimle eşime mesaj atmıştım dertlerimi anlatan o da ablasıyla bi yere gitmiş ablasına vermiş teli ben okumadım mesajları belki o okumuştur dedi. Sen zaten sırf onu sevmediğin için atmadın testini dedi beni delirtti.
Bende zaten doluydum bunun ablasının evine gittim senin yüzünden kavga edip duruyoruz gel konuşucaz dedim bana sen psikopatsın dedi. Bende sen hastasın dedim kavga ettik.
Teşekkür ederim.
Keşke şu gorumceler evlenince kendi işine baksa kardeşinin ailesine karişmasa sana ne yani senin gorumcen sana karişsa iyi olurmu🙄
Kocanda biliyor kardesinin nasil biri oldugunu ona ragmen sizle ilişkisini bozuyor ablanin zaten kendi ailesi var onun yuzunden kendi karinla arani neden bozarsin yani duşunemiyo bu erkekler anca anamda kardesim hakli olsalar insan birsey soylemez yani.Gorumceniz kiskancliktan napacagini şaşirmiş eltisi yokmu onla ugraşsin😂 size sarmiş kendince kolay lokma ariyo herhalde kendi başarisizliklarinin acisini sizden çikiyor.

Bi gün eşim benden yumurtalık rezervi testimin ekran görüntüsünü istedi . Ablası sormuş! Kendisiyle kıyaslayacakmış.

Yok devenin bale pabucu!
Allah' ım daha nelere şahit olacağız, daha neler duyacağız acaba?

Keşke şu gorumceler evlenince kendi işine baksa kardeşinin ailesine karişmasa sana ne yani senin gorumcen sana karişsa iyi olurmu🙄
Kocanda biliyor kardesinin nasil biri oldugunu ona ragmen sizle ilişkisini bozuyor ablanin zaten kendi ailesi var onun yuzunden kendi karinla arani neden bozarsin yani duşunemiyo bu erkekler anca anamda kardesim hakli olsalar insan birsey soylemez yani.Gorumceniz kiskancliktan napacagini şaşirmiş eltisi yokmu onla ugraşsin😂 size sarmiş kendince kolay lokma ariyo herhalde kendi başarisizliklarinin acisini sizden çikiyor.
O tarafı halletti kocasının tarafıyla zaten görüşmüyorlar sevilmiyor da hiç bi tane arkadaşı bile yok.
Bende kolay lokma olmadığımı göstermek için gittim dün zaten . İyi yapmış mıyım ya ne dersiniz biraz kötü hissettim kendimi😅

Bunun normal olmadığını eşinize bi şekilde anlatmalısınız galiba. Ablasına mesajlarını okutmasının çocukça bi hareket olduğunu Sizin testinizin de mesajlarınızın da özel olduğunu bilmesi lazım kaç yaşında adamın. Böyle devam ederse huzurunuz kalmaz. Elinizde de mesleğiniz var bi yere kadar dayanırsınız. Kaybetme korkusunu hissettirin eşinize. Bunlara rağmen sizi takmazsa zaten çok da değer vermiyordur size. Kendisi de konuşmamış zaten ablasıyla buna rağmen onu savunmaya devam etmesi değişik olur.

O tarafı halletti kocasının tarafıyla zaten görüşmüyorlar sevilmiyor da hiç bi tane arkadaşı bile yok.
Bende kolay lokma olmadığımı göstermek için gittim dün zaten . İyi yapmış mıyım ya ne dersiniz biraz kötü hissettim kendimi😅
Hic şaşirmadim😂kocasi nasil dayaniyor bu kadina yazik Allah sabir versin.Yani kim arkadaş olsunki boyle kadinla onuda kiskanip yuvasini yikar.Kendi koca tarafini hall etmiş şimdi kafayi size takmiş izin vermeyin aileniz boyle kadin yuzunden bozulmasin kocanizida uyarin yani.Acikcasi anlatdiklariniza gore kotu yaptinizda diyemiyorum yani kadin zaten kafayi sizle bozmuş ama versenizde napicakdi sanki onun icinde ayri kudururdu zaten resmen sizi kotulemek icin açik ariyor yumurta rezervi benden kotu olsunda bu tarafdanda vurayim bence soyleye bilecek kapasitede.😂
Haddini bildirmeniz iyi olmuş birdaha karişmasin ailenize kocanizinda gozunu acin hatta.

Bunun normal olmadığını eşinize bi şekilde anlatmalısınız galiba. Ablasına mesajlarını okutmasının çocukça bi hareket olduğunu Sizin testinizin de mesajlarınızın da özel olduğunu bilmesi lazım kaç yaşında adamın. Böyle devam ederse huzurunuz kalmaz. Elinizde de mesleğiniz var bi yere kadar dayanırsınız. Kaybetme korkusunu hissettirin eşinize. Bunlara rağmen sizi takmazsa zaten çok da değer vermiyordur size. Kendisi de konuşmamış zaten ablasıyla buna rağmen onu savunmaya devam etmesi değişik olur.
Haklısınız

Son düzenleme:
Bence gitmekle iyi yapmamışsınız.
Anlamaz çünkü bu davranışlarına devam edecek.
Yani değiştiremeyeceğiniz şeylerin üzerine gitmek bana boşuna uğraş gibi geliyor orda bırakmak gerekiyor hiç ilgilenmemek daha doğru.
Görmezden gelmeniz lazım.
Eşinizle ilgili olarakta şunu söyleyebilirim ablasını kötülemeyin o zaten biliyordur ne olduğunu fakat onlar için eş söyleyince abla anne bir an kıymetli oluveriyor.
Ben hiç yorum yapmıyorum mesela o kendi kendine onlarla ilgili olumsuz konuşsa da aaa öyle mi boşver ya diyorum.
Ama sizin yapmanız gereken ablayla iletişimi kesmek karşılaştığınızda önemsememek.
İlerde eşiniz bu konuda huzursuzluk çıkarırsa da onu da böyle devam etmeyeceği konusunda uyarmak.
Çocuk düşünceniz varsa da erteleyin derim.

Görümcem 40 lı yaşlarda okumuş ama işsiz eşiyle arası iyi değil sürekli sınavlara giren çocuğu da henüz olmayan biri. Benle ilk tanıştığından beri tuhaf davrandı işte işimi yanlış söylemeler, alışverişe gidince benimle konuşmamalar falan. Sonraları biraz düzelmiştik ama lafları kıskançlıkları devam ediyordu. Mesela düğünümde benle normal oynadı nikahımdaki eğlencede yüzüme bakmadan oynuyordu ortada hiçbişi yokken. Sonra gelinliğime laf etti.

ben herkese böyle diye görmezden geliyordum. Bir gün yine KPSS ye girdi ve kazanamadı. Bu arada ben 10 yıldır memurum ve iyi bir mesleğim var. Hep kendiyle kıyasladı işte KPSS bizim zamanımızdaki gibi değilmiş falan. Sanki bizim zamanımızda kolaymış da ondan atanmışız gibi laflar ki bende şimdiye göre bile çok yüksek puanla atandım. O günden beri benim yüzüme bakmamakta başladı. Evine gittim başını kaldırmadı yüzüme bakmadı eşimle konuştu benle konuşmadı aylarca adım attım beni görmezden geldi. Bu arada eşim idare et o herkese böyle falan diyor . ağlıyordu gittim sarıldım akşamına bi lafıma dalga geçti güldü. Kardeşine kahve getirdi bana getirmedi.
Annemler geldi onların yanında bana arkasını dönüp oturdu yüzüme bakmadı. Sonra bi gün konuşmaya geldi önce kusura bakma dedi sonra sen de normal değilsin dedi. Ben suçlu olmamak için sustum. Uzun oldu sadece sinsiliği anlatmak için yazıyorum.

Biz annemlerin yanında yaptıklarından sonra görüşmüyorduk eşimde uzunca bir süre küstü ama sonra barıştı. Ben görüşmüyordum. Bi gün eşim benden yumurtalık rezervi testimin ekran görüntüsünü istedi . Kardeşi sormuş! Kendisiyle kıyaslayacakmış. Bende izin vermedim kavga çıktı. İyice doluyum bu arada. Kim kendi testini kıyaslar?
Sonra bikaç gün küs kaldık eşimle eşime mesaj atmıştım dertlerimi anlatan o kardeşiyle bi yere gitmiş kardeşine vermiş teli ben okumadım mesajları belki o okumuştur dedi.( bunu gıcıklığına söyledi bence)Sen zaten sırf onu sevmediğin için atmadın testini dedi beni delirtti.
Bende zaten doluydum bunun kardeşinin evine gittim senin yüzünden kavga edip duruyoruz gel konuşucaz dedim bana sen psikopatsın dedi. Bende sen hastasın dedim kavga ettik.
Teşekkür ederim.
Eşin adam değil bu arada hem doldurulmaya çok geliyor hem ailesine sınır çekmiyor . Eşine abin böyle hareketler yapsa severmiymiş çok merak ediyorum? Sen hep yakın davranmışsın alttan almışsın eşin bunlari görmeyip size mi bileniyor hala? eşine karşı net ol sınırlarını çiz. Aslında en mantıklısı hazır çocukta yokken boşamak bu herifi ama evli kalacaksanız size saygili olacaklar.
Keşke evine gitmeseydin haklı olduğun halde seni haksız çıkartır bu tipler muhatap olmaman onu emin ol daha çok kudurturdu. Erkekler niye böyle bilmiyorum ama zavallıyı oynayana inanıyorlar onlar oynuyorsa sende oyna. Sürekli ailesini kötüleme onlara inanır sen o yokken aynı tonda cevap ver

Ilk mesaj degistirildi mi? Benim gördüğüm ilk mesajla verilen cevaplar cok tutarsiz da?

Insallah görümcenizin rezervinden daha düsüktür de bi ıq su düsüklere bir de yeğen vermezsiniz.Görümcen avel eşin ondan daha avel kayinvalideniz bunlari büyütürken çok salladi herhalde

İlk mesajı EvaLane EvaLane alıntılamış sanırım; alıntıya bakın isterseniz.
Tamam simdi oldu anlayabildim konuyu tesekkur ederim ❤️

A asiyea
Ilk paragraflardaki konular onemsiz geldi bana her ailenin bir densizi oluyor, takilmaya degmez deyip umursanmayacak seyler.

Yumurtalik rezervi sonucu konusu; sanirim gorumce de bebek icin tedavi goruyor, bebek tedavisi goren birinin bazi noktalarda (ki 40 yasindaymis, yasim geciyor telasi sarmis belli ki) uzuntuden, stresten sacmaladigina cok sahit oldum, kinamiyorum yargilamiyorum. Bebek icin tedavi gormek cok yipratici bir surec, kotu niyetle istedigini düşünemedim acikcasi, kendi testinde bir sorun gormustur kiyaslayip rahatlamak istemistir. Burda sorun sizden istemesi aslinda, sizinle bu kadar itistikten sonra testinizi istemenin sorun yaratacagini dusunebilirdi, dusunmeliydi.

Ben bu akraba tartismalarinda hakli haksiz aramayi birakali cok oldu, gorumce haksiz olabilir sizde haksiz olabilirsiniz, inatla anlasamadiginiz kisiyle iletisim kurmak cok sacma geliyor bana, yok kahve getirmedi, yok kapisina dayandim konuscam dedim falan yapmayin Allah askina ruh sagliginiz bir densizle harcamak icin cok degerli.

Sanirim (uye yorumlarindan çıkardığım) siz gorusmuyorsunuz diye esiniz de gorusmesin istemissiniz, bunu iste ben yanlis buluyorum. Kardesler gorusebilir, esiniz sizin kardesiyle olan kavganizda hakli oldugunuzu kardesine soyleyip / hissettirip gorusmeye devam edebilir. (Kayinbiraderimle konusmuyorum, esim de görüşmesini azalttı ama asla gorusme demem, haksızlık bu)

Bu konudaki en kabahatli kisi esiniz, "o mesajları ben okumadim kiz kardesim okudu" detayi cok cig, cok cirkin, tam cat diye bosamalik hareket.

Ben esime kardesi hakkinda kizginlik mesaji atacagim, o da kardesine okutacak. Ee çüş artik.

Son düzenleme:
X