Görünüşüm çelişkili mi hayata dair

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size tavsiyem insanların arkanızdan ne konuşacağına takılmamanız.Herkesi memnun edemezsiniz.İnsanlar hep konuşur.Onların ne düşünüp,ne konuşacağını takarak yaşamak çok bunaltıcı.Açıkcası benim arkamdan da konuşuyorlardır.Benim umurumda değil.
Emin ol bende asla umursamıyorum istediğim gibi giyindim gezdim saçlarımı boyadım bazı kötü seyler yasadım insanlar arkamdan neler neler dedi bir tanesi bile yıkmadı beni

Nickimden anlaşılacağı gibi saçım kızıl liseden beri diyebilirm nerdeyse kendi saç rengimi unuttuk.tonuna bağlı olmakla birlikte Kızıl marjinal bir renk olduğu için kendi başına zaten gösterişli duruyor. Sadece siyah pantlon siyah tshirt giyseniz yine marjinal duran bir renk . Tarzımız bizi yansıtıyor ama demek ki sizin dış görüntü tarzınız sizi yansıtmıyor o yüzden sizin görüşünüze uyan insanlar size yaklaşmayabilir.saçınızı boyatıp tarzınızı değiştirebilirsiniz.

Aslında asla gelenekçi ve muhafazakar hissetmiyorum. Öylesini de istemiyorum açıkçası. Sadece dini sorumluluklarını bilen ve elimden geldiğince uygulamaya çalışan biriyim. Dış görünüş noktasında uygulayamıyorum ve bu çok mu aşırı geliyor bunun farkına varamıyorum

İçinizden gelen yanlış olamaz diye düşünüyorum ben. İleride bir gün farklı bir dış görünüş tercih ederseniz o zaman düşünürsünüz.

Ama erkekler konusunda sekülerler böyledir dindarlar şöyledir gibi ayrımlara girmeyin hiç. Pek çok insan evlenmeden önce karşısındaki insanı her yönüyle tanımak istiyor. Buna cinsellik de dahil. Ve bu konuda seküler-dindar ayrımı yok.

Nickimden anlaşılacağı gibi saçım kızıl liseden beri diyebilirm nerdeyse kendi saç rengimi unuttuk.tonuna bağlı olmakla birlikte Kızıl marjinal bir renk olduğu için kendi başına zaten gösterişli duruyor. Sadece siyah pantlon siyah tshirt giyseniz yine marjinal duran bir renk . Tarzımız bizi yansıtıyor ama demek ki sizin dış görüntü tarzınız sizi yansıtmıyor o yüzden sizin görüşünüze uyan insanlar size yaklaşmayabilir.saçınızı boyatıp tarzınızı değiştirebilirsiniz.
Çok doğru

Emin ol bende asla umursamıyorum istediğim gibi giyindim gezdim saçlarımı boyadım bazı kötü seyler yasadım insanlar arkamdan neler neler dedi bir tanesi bile yıkmadı beni
Sorun sizin içten içe bunu dert edinmeniz.Bunu da yansıtıyor olabilirsiniz.

Peki giyiminiz kıyafetleriniz nasıldı acaba
Normal buluyorum kendimi, gençliğimde ölçülü bir dekolte kullandım uzun yıllar. Askılı elbiseler, bodyler, dar kotlar, kısa etekler falan. Artık 45 yaşındayım yakışmıyor o kadarı, şimdilerde kot gömlek yada ispanyol pantalon ve gömlekler daha hoşuma gidiyor yine de bir miktar açık yakadan vazgeçemiyorum🙈 diz üstü elbiseler halen kullanıyorum
Y yenibirsayfa00 Sizin yaşadığınıza benzer duygular hissettiğim oldu bir dönem, ibadet ediyorum tesettürlü de olmalıyım. Öyle değilsem kendimlemi çelişiyorum türünden duygular yaşadım ama sonra yoluna girdi her şey

Son düzenleme:
Sorun sizin içten içe bunu dert edinmeniz.Bunu da yansıtıyor olabilirsiniz.
Hayır ben bir seyi dert edinmedim yansıtmıyorumda bunu nereden cıkardınız? Bazı insanlar insanların dediklerini umursar kıyafetini değiştirir saçını makyajını gülüşünü vs vs kısaca her seyini ben hep olduğum gibi kaldım insanların neler dediklerini söylesem ağzın açık bakarsın yaşanan bir olaydan ötürü o da ama ben umursamıyorum annemede hep aynısını söyledim bu hayatı onlar için yaşamıyoruz elalem ne der elalem bok yer

Hayır ben bir seyi dert edinmedim yansıtmıyorumda bunu nereden cıkardınız? Bazı insanlar insanların dediklerini umursar kıyafetini değiştirir saçını makyajını gülüşünü vs vs kısaca her seyini ben hep olduğum gibi kaldım insanların neler dediklerini söylesem ağzın açık bakarsın yaşanan bir olaydan ötürü o da ama ben umursamıyorum annemede hep aynısını söyledim bu hayatı onlar için yaşamıyoruz elalem ne der elalem bok yer
Siz de içinizden erkekleri sınıflandırıyorsunuz farkında mısınız?

Hürrem neler çekmiştir o devirde?Cadı denmiş ya.🤣

Hürrem kizili değil, dogal olmayan direkt şöyle bir kirmizi kullaniyordum. Kendi dogal saclarim acik kizila dönük. 🤷

Eklentiler

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    13,9 KB · Görüntüleme: 25
Dediğinizi anladım ama tam tersi de geçerli değil mi? Yani benim dış görüntümden dolayı baştan yaklaşmayacak olan erkeklerdeyse aradığım kişi? Bi de gerçekten geleneksel muhafazakar değil dindar olsun çok istiyorum ama kendim de değişmem gerekiyor bu durumda

Çok teşekkürler. Görücü usulü olacaksa mal varlığımdan bahsetmeden isterim tabi ki. Çünkü kendi karşıma çıkanlar hep seküler tarzda oluyor. Gerçekten değişmem gerektiğini hissediyorum :/

Erkek mi ben nerede erkekten bahsettim size bunu düşündüren ne?
Ay pardon ben konu sahibi ile sizi karıştırdım.

Kırmızı saç radikal görünüyor malesef bizim toplumda bi kerede radikal bi değişim yapmak yerine koyu kızıl tonları veya bakır karamel tonları da tercih edebilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X