Kontakt Lens Gözlük kullananların...... Önerileri, Soruları, Cevapları

Bence en güzeli rayban-wayfarer bayılıyorum ben o gözlüklere ya:KK16: lens takmadığım zamanlarda genelde evde falan hep onları kullanıyorum

bende gözlük alacam sizin önerilerinizi bekliyorum sağ ve sol gözüm 0,50 miyop 30 yaşıma geldim ilk defa gözlük takacam ne oldu bilmiyorum ama son 1 aydır gözlerimde ufakta olsa bir problem hissediyordum özellikle televizyon izlerken yazıları okumakta az bir şey zorlanıyordum ama doktorun söyledigine göre çok az bir problem varmış zaten sürekli kullanmayı düşünmüyorum çünkü gündüz hiç sorunum yok diyebilirim varla yok arası bir şey ama doktor yinede gözlük yazdı asıl soruma gelirsek
organik, antifreli titanyum çerçeve istiyorum hani şu çerçevesiz olanlardan yüzüme yakışır mı bilmiyorum ama özellikle çerçevesiz olanları hemen hemen herkese yakışıyor gibi bir ara yarım çerçeve yada kemik çerçeveli olanı düşündüm ama çerçevesizler çok rahatmış hele ki benim gibi sonradan gözlük kullanacaklar için fazlaca öneriliyor alışma açısından gözöüm bundan sonra ilerler mi tam olarak bilmiyorum çünkü özellikle miyop genel olarak erken yaşlarda başlayıp 21-22 yaşlarında ilerlemesi duruyormuş benim yaşımdan dolayı fazla ileremez diye düşünüyorum
sizce bu dedigim özelliklerdeki gözlügü kaça alabilirim ortalama bir fiyat söyleyebilecek olanlar var mı gözümde çok fazla problem olmadıgı için bir gözlüge çok uçuk fiyat veremem birde titanyum çerçevelerde hangi renk daha hoş

Bugün muayeneye gittim ve gözlerimin bozuk oldugunu ögrendim. Miyop ve astigmat varmis.
Sizden gözlük secimi konusunda yardim isteyecegim, herseyin yakistigi tiplerden degilim malesef. :KK1:

Oval yüzüm, genis yanaklarim var. Burnum ve dudaklarim iri. Gözlerim ne iri ne kücük. Kemik cerceve istiyorum ama yakisir mi bilmiyorum. Aslinda ilk baslayanlar icin cercevesiz öneriyorlar ama o da cabuk kiriliyormus, vidalari cikiyormus falan, fiyati da pahali sanirim. Kemik cerceveyle de sekreter görüntüsü vermek istemiyorum. :KK1: Ama yakisir gibime geliyor, sizlerin de fikrini bekliyorum. Yarim cerceveyi es gectim cünkü begenmyiorum.

Merak ettigim iki sey var;

Bu gözlügü benim sürekli takmam gerekir mi? Sadece gerektigi zaman taksam olur mu? Gözlük tasimayi sevmiyorum cünkü ama sürekli takilmasi gerektigini duydum. Numarasi 1.25-1.00 miyop. Bir de 0.25 astigmat.

Devlet gözlügün fiyatinin tamamini mi yoksa bir kismini mi karsiliyor?

Bunlar da begendigim modeller;

$awaria__by_paranoidalna.jpg $debra_with_glasses_by_atropolon-d3gvuam.jpg Eki Görüntüle 377758 $glasses_by_marsala-d4m7luk.jpg $ilvh8k.jpg $milk-maid-braids.jpg $New_Gucci_Glasses.jpg $Pucci.jpg

Kenarindaki kiraz harika görünüyor. :KK69: Böyle bir seyi nerden bulabilirim ki acaba?

$glasses_glamourousacid_stock_by_GlamourousAcid_Stock.jpg

Kimse bir sey yazmadi ama ben aldim gözlügü. :KK31:
Bu resimdekine benzer bir sey aldim, güzel oldu gibi;

attachment.php

Biraz aceleye geldi o yüzden bunu sectim. Daha sonra böyle büyük bir sey almak istiyorum. Hangi markalarda bulabilirim? Rayban wayfarer demeyin sakin, onlari cok kaba buluyorum.

attachment.php

attachment.php

yha birşey sorabilirmiyim şimdi benim bir gözüm 075 diğeri 1 miyop ben lens almak istiyorum ama 2tane farklı kutuda almam lazımmış numaraları farklı olduğu için tek kutudada bulabilirmiyim yoksa iki gözümünde eşit olmasımı lazım

yha birşey sorabilirmiyim şimdi benim bir gözüm 075 diğeri 1 miyop ben lens almak istiyorum ama 2tane farklı kutuda almam lazımmış numaraları farklı olduğu için tek kutudada bulabilirmiyim yoksa iki gözümünde eşit olmasımı lazım

Canım iki farklı numarayı aynı kutuda bulamazsın malesef. Bir kutunun içinden 6 tane lens çıkıyor, hepsini aylık değiştirmen gerekiyor. İki gözün aynı numaraysa bi kutuyu üç ay, farkı numaraysa iki kutuyu 6 ay kullanıyorsun bir fark olmuyor yani =) Şunu da söyleyeyim benim iki gözüm arasında 0.50 lik bir fark var ama iki gözüm için de aynı numarayı kullanıyorum, rahatsız da olmuyorum. Tabi bana doktor bu şekilde kullanabilirsin dedi sen de bir doktora sorabilirsin istersen =)

sekreter gözlüklerini pek sevmiyorum sadecce aksesuar olarak takabilirim galiba:KK30:

bayan gözlükte kesinlikle armani ve gucci üzerine tanımıorm tabi fiyatları 500 ün üzerinde ama saglık acısından da görüntü açısından da vazgeçilmez :)

benim gozluk takintim oldugundan baya bir gozlugum var yani almak istyip fikir sormak istiyen olursa yardimci olabilirm
ama size tavsiye asla sahte gozluk alamyin gozleriniz bozulur

ben en son louise vuitton dan aldim 675 dolar yurtdisindan aldim
ayni tatilde dolce and gabbanadan aldim yine bu civarda bi fiyati vardi
resimli olarak paylasirim isterseniz merak edeninz olursa

gözler miyop ve 1 yıldır gözlüğüm kayıp sürekli takmıyorum sıkılıyordum yok acıtıyoru alışamadım yıllardır anlayacağınız. Kaybolan gözlüğüm çerçevisizdi. şimdi bir gözlük yazdırdım ama nasıl bir modele karar vereceğim konunda çok kararsızımm hemde çok çerçevelimi çerçevisiz mi yarım çerçevemi karma karışık oldum :))))

cidden gözlükten anlayan biri olmuş olsa yanımda karar vermek daha kolay ama tek başıma karar vereceğim ne yazık ki :):18::18::18:

Arkadaşlar gözlüğü ağır bulanlara, burnunu kulağını acıtanlara ve ilk defa gözlük kullanacak olanlara ben-x marka çerçeve tavsiye ederim. Kemik çerçeve olmasına rağmen çok çok hafif, ilk defa gözlük taksanız bile taktıktan bir süre sonra unutuyorsunuz gözlük taktığınızı. Aynı zamanda çok esnek lastik gibi, kırılmıyor ve esnekliği sayesinde yüze tam oturuyor. Ben farkı kuzenimin ağır gözlüğünü takınca farkettim.

BEN-X-UNISEX-GOZLUK-CERCEVE__45973875_0.jpg

Arkadaşlar gözlüğü ağır bulanlara, burnunu kulağını acıtanlara ve ilk defa gözlük kullanacak olanlara ben-x marka çerçeve tavsiye ederim. Kemik çerçeve olmasına rağmen çok çok hafif, ilk defa gözlük taksanız bile taktıktan bir süre sonra unutuyorsunuz gözlük taktığınızı. Aynı zamanda çok esnek lastik gibi, kırılmıyor ve esnekliği sayesinde yüze tam oturuyor. Ben farkı kuzenimin ağır gözlüğünü takınca farkettim.

BEN-X-UNISEX-GOZLUK-CERCEVE__45973875_0.jpg

Eski kullandığım gözlüğüm :)))))))))
Ya canım çok çabuk yanlardan açılıyor ,ben rahat edemedim .İkide bir gözlükçüye gidip daralattırmak zorunda kalıyordum .
Tek artısı dediğin gibi çok hafif ,insanı rahatsız etmiyor olması .

Ben asla tavsiye etmiyorum .:KK50:

Son düzenleme:
Eski kullandığım gözlüğüm :)))))))))
Ya canım çok çabuk yanlardan açılıyor ,ben rahat edemedim .İkide bir gözlükçüye gidip daralattırmak zorunda kalıyordum .
Tek artısı dediğin gibi çok hafif ,insanı rahatsız etmiyor olması .

Ben asla tavsiye etmiyorum .:KK50:

Hadi ya ne kadar sürede açıldı peki? :26: Benim şimdilik öyle bir sorunum yok.
Belki de benim suratım geniş olduğu içindir. Senin suratın küçük veya darsa o yüzden oturmamış olabilir mi ki?

Sen öyle dedin ama benim aklım şu en alttaki kreme takıldı. :KK23: Şekli de rengi de çok hoş ya. :KK69: Bakalım elimdeki problem çıkarmazsa düşünürüm.

Bir de şu tarz gözlükleri çok beğeniyorum;

Son düzenleme:
Belki de benim suratım geniş olduğu içindir. Senin suratın küçük veya darsa o yüzden oturmamış olabilir mi ki?

Sen öyle dedin ama benim aklım şu en alttaki kreme takıldı. :KK23: Şekli de rengi de çok hoş ya. :KK69: Bakalım elimdeki problem çıkarmazsa düşünürüm.

Çok güzelmiş bu gözlükler :KK31: İzmir'de bulabilir miyiz bunları ?

Benim bir haftada açıldı :KK43: Haklı olabilirsin :26: benim yüzüm minyon o yüzden oturmamış olabilir.

Sen de beyaz tenlisin galiba :KK31: açık renkleri asla tavsiye etmem .Senin beğendiğin renkte bir gözlüğüm vardı :26: ne zaman onu taksam, herkes nine gibi olmuşun hadi çıkart diyordu .Yaşlılar genelde o renkleri tercih ediyormuş.:26:

Ben asıl bu gözlüklere hastayım :KK31:

LENNON-YUVARLAK-hippi-gunes-gozlugu-gozluk__40879156_0.jpg

Son düzenleme:

Benimde çok hoşuma gitti bende yakın zamanda göz doktoruna gidicem gözlüğümü değiştirmeyi planlıyorum.

bende yuvarlak yüzlüyüm her gözlük yakışmıyor araştırıp duruyorum :)

resimlere bayıldım inşallah gittiğim yerde bulabilirim :)

merhaba kızlar ben de 18 yaşımdayım 7 yaşımdan beri gözlük takıyorum küçükken yusyuvarlak gözlüklerim vardı çok şirindi :)) şimdiki gözlüğümün markası inface internette resmini bulamadım ama çerçeve kenarında üç renk var mavi,yeşil,siyah noktalar halinde. aslında ben daha karakteristik bi gözlük düşünüyorum da bi türlü yüzüme uymuyor...camlarım normalde kalın,incelttriyoruz her çerçeve güzel olmuyo bu yüzden biraz da.

Evde taktıgım gozlugu kaybettim :KK43: bu gozlukten almayı dusunuyorum :KK31: eskisine biraz benziyor ,sizce nasıl ?

ORJINAL-EWOX-SIYAH-DAVID-BECHAMODL-KEMIK-CERCEVE__48290472_1.jpg

Bu nasıl sizce arkadaşlar ? Sadece evde gözlük kullanıyorum . Numaramın -3.50 olması lazım :KK43:

kemik-gozluk-cercevesi-3da22c.jpg

Son düzenleme:
Arkadaslar bana yardım ederseniz sevinirim..
10 yasından beri gözlügüm var, sag gözüm dogustan tembel, göz tembelligi iste.
Tabii ben cocukken 2-3 sene kullandım gözlüklerimi sonra takmamaya basladım orta okuldan sonra 3 ay taktıysam 1-2 sene takmadım. Alıyorum, 3 ay sonra cıkartıp atıyorum kenara, her doktora gidisimde yeni bir gözlük, heves ama sonları hep aynı.. :KK14:

En son bir tane osse markalı almıstım saglam olsun dedim, metal cerceve oda kulaklarımın arkasını acıtıyor ve o acıma bas agrısı yapıyor bana, takamadım onuda. Simdi kemik modelleri düsünüyorum benim cocukken ikinci gözlügüm kemik gözlüktü o kare bir modeldi, kücük kare :) Kemikler yine moda oldu... tabii önce yine bir doktora gitmem lazım, en son sol gözüm 0.75, sag gözüm 2:00 numarada miyoptu. İnsallah artmamıstır..

Yüzüm yuvarlak, kücüktür bide, burnum ve dudaklarım ince nasıl bir model secmeliyim acaba?
Benim tercihim ilk model ama 3. model de farklı geliyor özellikle de rengi.. :44:
$rayben1.png
$images.jpg

$faconnable-gozluklerde-kemigin-sikligi-3.jpg

Son düzenleme:
bende gözlük kullanıyorum senelrdir 8 yaşından beri ancak takmıyodum şimdi ilerledi mecburen takıyorum hep artık buda benim gözlüğüm 2 yıldır aynı gözlüğü kullanıyorum $images.jpg

X