Hadsiz arkadaş

Neffret ediyorum, tiksiniyorum böyle arsızlığı açık sözlülük sanıp içinde ki nefreti kusanlardan. Hepsini şutladım hayatımdan. Birde afedersin bi ağzına zıçmadıkları kalır sen alttan alırsın, neyse der sabredersin patladığında '' alıngan '' olursun. Oh ne güzel valla. Böylesi virüs gibidir. Hiç selam bile vermeyin.
Çok güzel anlatmışsın maşallah hocam inşallah hocam. 🧿

Muhattap olmam. Apır sapır konuşursa da hadi canım hadi der geçerim. Özür dileyip sırtını sıvazlamanızı bekliyor.
Aynen öyle onu bekliyor benden. Diğer arkadaşlara da anlatıyor alıngan böyle böyle oldu artık konuşmam falan. Diğer arkadaşlar da ya biz de böyle şakalar yapiypruz falan diyorlar.yahu dedim ben sevmiyorum eşimin arkasından konuşulmasını benim değer yargilarima bu aykırı. Yav zaten herseyleri bı fiyasko.

Selam kızlar. Benim bi iş arkadaşım var. Yaşça büyük benden biraz. Herkese istediğimi soylerim, hep ben bilirim, doğrucuyum, ben çok zekiyim benim zekamda kimse yok ben olmasam bura batar havalarında bı arkadaş kendisi. Ben ondan sonra tayinle geldim. Geldiğim yerden yolluğumu alamadim buraya gelince de doğum iznindeydim işe baslayamadim. Sadexe 5 -10 dk geldim raporumu biraktim işyerine o kadar gördüler beni . O gün bunlar beni sevmemişler , eşimle ben çok asık suratlıymışız. Arkamdan dedikodu yapmışlar .yolluğumu da bu yüzden 4 ay sonra yapmışlar. O ara da pandemi , taşınma falan durumumuz iyi değildi baya sıkıntı çektik. Bunu birkaç kere dile getirdi ay ne suratsizdiniz o gün, kaba kaba davrandınız falan. Başkalarının yanında da dile getirdi eşimi kotuluyor falan o gün bu geldi bize kaba davrandı falan diye halbuki öyle bişey yok eşim raporu bırakıp çikti . Cuma günü yine dilegetirdi ben de sen çok mu kibarsın abla işi niye kisiselestirdin bu kadar dedim .canımız falan sıkkınmıştır dedim. Sinirlendim çıktım odadan sonra arkamdan o da ne kadar alıngan falan diye konuştuğunu duydum yan odadan. Ya bı insan bı insanın eşiyle ilgili neden sürekli yorum yapar ki. Alıngan diye adımı çıkarıyor sonra. Odaya geldim ben sana kötü niyetle söylemedim ama bundan sonra emin ol eskisi gibi olmycaz falan diyor. . Beni mesafeyle korkutmaya çalışıyor o gün aşırı sinirlendim üslubuna falan .işyerinde ona karşı siz olsanız nasıl davranirdiniz.
Kes sesini otur aşağı derdim ne gerizekalı insanlar var. Ama işteriniz nasıl bilemem. Benzer işyerinden arkadaşlar daha anlamlı yorum yapar. Çok hadsizmiş ferçekten

Aynen öyle onu bekliyor benden. Diğer arkadaşlara da anlatıyor gamze alıngan böyle böyle oldu artık konuşmam falan. Diğer arkadaşlar da ya biz de böyle şakalar yapiypruz falan diyorlar.yahu dedim ben sevmiyorum eşimin arkasından konuşulmasını benim değer yargilarima bu aykırı. Yav zaten herseyleri bı fiyasko.
Kocanızdan ona ne zaten. Her şeyden mana çıkaran bir tip belli ki. Eşiniz tam tersi bir üslup sergileyip biraz ilgi ve güler yüz gösterseydi bu sefer başka şekilde (çok samimiydi, hiç hoşlanmadım tarzında) konuşabilirdi. O yüzden o koymasa bile sizin mesafe koymanız da fayda var bence.

Kes sesini otur aşağı derdim ne gerizekalı insanlar var. Ama işteriniz nasıl bilemem. Benzer işyerinden arkadaşlar daha anlamlı yorum yapar. Çok hadsizmiş ferçekten
Aranızda büyük.bi.mevzu yok barisirsinigz diyorlar da bu barisilacak mevzu değil ki ben çözmek istemiyorum. Muhatap olmam da zor artık cidden uyuz oldum cunku

Öncelikle haklarınızı öğrenmekle başlayın işe..
sizin yolluğunuz 15-20 gün içinde yatmazsa dilekçe yazarsınız iş en kısa sürede çözülür bunu yapmamışsınız.
Yeni başladığınız ortamda abla abi yerine bey hanımı kullanın..
size bu kadar ileri gidemeyecekleri mesafeyi koyun kısır günü yapmıyorsunuz neticede fazla samimiyete gerek yok..

Aranızda büyük.bi.mevzu yok barisirsinigz diyorlar da bu barisilacak mevzu değil ki ben çözmek istemiyorum. Muhatap olmam da zor artık cidden uyuz oldum cunku
Görmezden gelin..birşey derse cevabını verin. Sessiz buldukça sacmalıyor. Ayıp ilk gördügünüz kişinin ardından bu kadar dedikodu yapman8z deyin mesela. Ödenek konusunu da açın çok adı bir davranış şikayet etsem soruşturma geçirirsin deyin. Ben olsam pislikmis gibi davranır g9rmezden gelirdim . Ona çanak tutanları da salardım ne hali varsa görsün herkes. İş yoğunsa çalışın işinize bakın zaten

Kurum amirinize gidip sikayet edin, böyle bir olay yaşandı ilerisi için endiseleniyorum bu yüzden bilmenizi istedim deyin, amirinize gittiginizi de o bayana belli edin, en azından bir daha sikayet edilme korkusu ile kendine çeki düzen versin çünkü böyle insanlar hadsizdir düzelmez, korkuyla fln belki daha az uğraşır

Öncelikle haklarınızı öğrenmekle başlayın işe..
sizin yolluğunuz 15-20 gün içinde yatmazsa dilekçe yazarsınız iş en kısa sürede çözülür bunu yapmamışsınız.
Yeni başladığınız ortamda abla abi yerine bey hanımı kullanın..
size bu kadar ileri gidemeyecekleri mesafeyi koyun kısır günü yapmıyorsunuz neticede fazla samimiyete gerek yok..
3 sene oldu baslayalı 3 senelik bı muhabbeti anlatıyor arkadaşım durup durup

Malzemesi azalmıştır durup durup size sarıyordur iyi yapmışsınız bunlara susmayacaksın haddini bildireceksin uslubunca

Bir kere her şeyden önce o kadın suç islemis. Senin paranın 4 ay sonra eline geçmesine sebep olmuş kasıtlı olarak. Paranı gasp etmiş. Bununla ilgili elinde kanıt olursa iyi olur. Çünkü bu kadın belli ki uğraşacak seninle.

Selam kızlar. Benim bi iş arkadaşım var. Yaşça büyük benden biraz. Herkese istediğimi soylerim, hep ben bilirim, doğrucuyum, ben çok zekiyim benim zekamda kimse yok ben olmasam bura batar havalarında bı arkadaş kendisi. Ben ondan sonra tayinle geldim. Geldiğim yerden yolluğumu alamadim buraya gelince de doğum iznindeydim işe baslayamadim. Sadexe 5 -10 dk geldim raporumu biraktim işyerine o kadar gördüler beni . O gün bunlar beni sevmemişler , eşimle ben çok asık suratlıymışız. Arkamdan dedikodu yapmışlar .yolluğumu da bu yüzden 4 ay sonra yapmışlar. O ara da pandemi , taşınma falan durumumuz iyi değildi baya sıkıntı çektik. Bunu birkaç kere dile getirdi ay ne suratsizdiniz o gün, kaba kaba davrandınız falan. Başkalarının yanında da dile getirdi eşimi kotuluyor falan o gün bu geldi bize kaba davrandı falan diye halbuki öyle bişey yok eşim raporu bırakıp çikti . Cuma günü yine dilegetirdi ben de sen çok mu kibarsın abla işi niye kisiselestirdin bu kadar dedim .canımız falan sıkkınmıştır dedim. Sinirlendim çıktım odadan sonra arkamdan o da ne kadar alıngan falan diye konuştuğunu duydum yan odadan. Ya bı insan bı insanın eşiyle ilgili neden sürekli yorum yapar ki. Alıngan diye adımı çıkarıyor sonra. Odaya geldim ben sana kötü niyetle söylemedim ama bundan sonra emin ol eskisi gibi olmycaz falan diyor. . Beni mesafeyle korkutmaya çalışıyor o gün aşırı sinirlendim üslubuna falan .işyerinde ona karşı siz olsanız nasıl davranirdiniz.
Kocamı milletin içinde kötüleyecek kadının alnını karışlarım. Net. Hele bir de benim hakkımda ileri geri konuşacak, konuşsun bakalım bir daha konuşacak ağzı da hakkı da olmaz.
İnsanlara bu denli kendinizi ezdirmeyin. Sen kimsin ki kocam ve benim hakkımda ileri geri konuşuyorsun????? Diyin bir daha da muhatap almayın o kadını.

X