Hakaret davası anlayanlar bakabilir mi

Benim arkadaşım da dava açar da o hakim bunu haklı görürse masraflar sana kalır dedi anlayamadım ya
Kişiye göre değişecek bir durum değil bu. Bir sozun hakaret ozelligi taşıyıp taşımadığinı ölcmek için genel gecerliligi olan kıstaslara bakılıp öyle karar veriliyor. Savcı bu sözlerin hakaret unsuru tasımadığı kanaatinde bulunuyorsa öyledir. Kişisel yorumla karara varılacak şeyler değil yani bunlar.

Kişiye göre değişecek bir durum değil bu. Bir sozun hakaret ozelligi taşıyıp taşımadığinı ölcmek için genel gecerliligi olan kıstaslara bakılıp öyle karar veriliyor. Savcı bu sözlerin hakaret unsuru tasımadığı kanaatinde bulunuyorsa öyledir. Kişisel yorumla karara varılacak şeyler değil yani bunlar.
Ay inşallah dediğiniz gibi olur ona para yedirmeyi hiç istemem ona yedireceğim parayı sma hastası bebeklere veririm hem güzel bı iş yapmış olurum hemde yoktan yere gitmez param

Savcı dava açmaya gerek görmemiş kısacası. Karşı taraf itiraz edebilir ,ederse dosya tekrar aynı ya da başka savcıya gider tekrar karar verir olumlu ya da olumsuz. Şu an davalık bi durum yok

Merhaba arkadaşlar daha önce burda konu açmıştım adıma şikayette bulunmuştu ifade vermiştim aradan baya zaman geçti böyle bir kağıt geldi acaba bu nedir anlayan varmı bundan sonraki süreç nedir
Ay konudan bağımsız bende hep bu doktora gittim gebeligimde

O zaman doktor şikayeti direk kendi gidip yapmış karakola. Avukatına falan danışmamış sanırım yoksa avukat bilmez mi hakaret olup olmadığını
Kadının canını sıkmışsınız, o da sizinkini sıkmak için uğraşmış, bence başarmış da. Bu yaşadıklarınızdan sonra aynı yorumu yapabilir misiniz mesela, bence yapmazsınız.

Kadının canını sıkmışsınız, o da sizinkini sıkmak için uğraşmış, bence başarmış da. Bu yaşadıklarınızdan sonra aynı yorumu yapabilir misiniz mesela, bence yapmazsınız.
Ee heralde durduk yere yazmadık. Canımı sıkması da dava olursa elimde delil göstereceğim whatsap konuşmaları eski telefonu değiştirdiğimde silindiği için. Onlar şuan elimde olmuş olsa istediği yere şikayet etsin umrumda olmaz. Şuan onlar elimde olmadigi için hakliyken haksız duruma düşmek sıkar canımı.

X