Hakaret davası anlayanlar bakabilir mi

ay hatırladım konuyu hatta yorum yapmıştım 🤣iyihadi gözünüz aydın. sonuç kısmına baktım üst kısmı okumadım ama muhtemelen sözlerinizi kaba söz olarak yorumlayıp hakarete sokmamis savci. karşı tarafa tebliğ edilir karşı taraf 15 gün içinde itiraz etmezse dosya tamamen biter. itiraz ederse bir üst mahkemeye gider (sulh ceza mahkemesine) ordan da savcının kararı onaylanarak dönerse iş bitti. tamamen gözünüz aydın. ha belki Dr itiraz etmez. o zaman da bitti. sizin yapacağınız birsey yok şu an. sevinin sadece
Heralde itiraz edecek kadar issiz değildir diye düşünüyorum çünkü küfür etmemişim sövmemişim tuhaf ayyy

ay hatırladım konuyu hatta yorum yapmıştım 🤣iyihadi gözünüz aydın. sonuç kısmına baktım üst kısmı okumadım ama muhtemelen sözlerinizi kaba söz olarak yorumlayıp hakarete sokmamis savci. karşı tarafa tebliğ edilir karşı taraf 15 gün içinde itiraz etmezse dosya tamamen biter. itiraz ederse bir üst mahkemeye gider (sulh ceza mahkemesine) ordan da savcının kararı onaylanarak dönerse iş bitti. tamamen gözünüz aydın. ha belki Dr itiraz etmez. o zaman da bitti. sizin yapacağınız birsey yok şu an. sevinin sadece
Siz sanırım bu işlerden anlıyorsunuz birşey sormak istiyorum mesela karşı taraf bu sonuca itiraz etti üst mahkemeye taşındı diyelim orada sonuçlar ne oluyor

Ben de eski eşten ve görümceden hakaretten dolayı şikayetçi olmuştum, delil yetersizliğinden savcı onlara dava açmadı. Benim merak ettiğim, eğer biri de gider eski eşten veya görümceden hakaret yüzünden şikayetçi olursa, benim şikayetim dikkate alınır bu sefer ceza alırlar mı, yoksa yine mi yırtarlar ?

Siz sanırım bu işlerden anlıyorsunuz birşey sormak istiyorum mesela karşı taraf bu sonuca itiraz etti üst mahkemeye taşındı diyelim orada sonuçlar ne oluyor
Ben eski eşten ve görümceden şikayetçi oldum hakaret yüzünden, savcı da delil yetersizliğinden dava açmadı. Avukatım hiç uğraşma zaten boşandın gittin dedi, ben de uğraşmadım. Bi şey çıkacağını sanmıyorum ama Türkiye burası, her şey olabiliyor maalesef.

dosya geri savcılığa gelir yeniden kayıt edilir. bu kez uzlastirma bürosuna gönderilir ve uzlastirmaci önce Dr u arar uzlaşmak istiyor musunuz diye sorar. Dr evet derse sizi de arar atıyorum Dr sizden 15 bin tl talep ediyor, sokak hayvanları için 10 bin tl lik mama bagislamanizi istiyor, ne bileyim 3 yetimi giydirmenizi istiyor vs diyebilir. yani bu Dr un ne isteyeceğine bağlı.(sizde pabuç edip etmemekte özgürsünüz tabi) belki de hiçbir şey istemez tamam uzlaşıyorum der dosya kapanır. uzlasmiyorum derse hakkınızda dava açılır

ama zaten genelde savcının kanaati daha doğrusu verdiği karar onaylaniyor. hiçbir savci kararının bozulmasını göze almaz çünkü onlar için eksi bir durumdur bu. bu soyleminizde hakaret unsuru olsaydı zaten dosyayı uzlaştırma bürosuna yollardı. savci her şekilde karar yazacak bu takipsizlik kararı veya uzlaştırma bürosuna gönderme kararı onun için fark etmez. hani yani şöyle bir durum yok "takipsizlik kararı vereyim daha kolay uzlaştırma bürosuna gondermekten" gibi bir durum değil bu o yüzden dosyayı kapanmış sayabilirsiniz bence

Bir sey çıkmaz demistim öyle de olmuş. Rezalet, rezil doktor tarzı bir söylem de bulunmustunuz yanlış hatırlamıyorsam.

Ben eski eşten ve görümceden şikayetçi oldum hakaret yüzünden, savcı da delil yetersizliğinden dava açmadı. Avukatım hiç uğraşma zaten boşandın gittin dedi, ben de uğraşmadım. Bi şey çıkacağını sanmıyorum ama Türkiye burası, her şey olabiliyor maalesef.
Bende cok güvenemiyorum

Evet doğru hatırlıyorsunuz o konu benimdi umarım bı ust mahkemeye taşımaz
Taşınsa bile söylediginiz sözler onur ve haysiyet zedeleyici bulunmadigi taktirde davayi kaybetmesiniz. Kaldı ki açikça suc unsuru taşımadigi yazilmis zaten. Kendi ugrastigiyla kalir yani.

dosya geri savcılığa gelir yeniden kayıt edilir. bu kez uzlastirma bürosuna gönderilir ve uzlastirmaci önce Dr u arar uzlaşmak istiyor musunuz diye sorar. Dr evet derse sizi de arar atıyorum Dr sizden 15 bin tl talep ediyor, sokak hayvanları için 10 bin tl lik mama bagislamanizi istiyor, ne bileyim 3 yetimi giydirmenizi istiyor vs diyebilir. yani bu Dr un ne isteyeceğine bağlı.(sizde pabuç edip etmemekte özgürsünüz tabi) belki de hiçbir şey istemez tamam uzlaşıyorum der dosya kapanır. uzlasmiyorum derse hakkınızda dava açılır
Ay yanlış anlamazsanız baya bilginiz var acaba isimdeki gibi katip misiniz

Benim arkadaşım da dava açar da o hakim bunu haklı görürse masraflar sana kalır dedi anlayamadım ya

X