Haksız mıyız? Karmaşık durumlar..

Annem surat yapıyor bize akşam çaya da inmedi. Haklı olduğunu düşünüyor. Siz de annesiniz diyor analık hakkım diyor. O ağlayınca kötü bir şey yaptım hissi oluştu bizde. Onu ağlatırsam sanki evlatlarımla imtihan olurmuşum gibi hissettim. Annemi üzmek istemedik ama ya bizim evlatlarımızın hakkı. Annem evlatları olarak beni ve ablamı düşünmüyor belki ama ben 3 evladımı da düşünmeliyim. Belki 10 yıl önce düşünmeli hiç destek olmamalıydık ablamla. Lohusa idim babam öldüğünde sağlıklı düşünmedim galiba. Ama annem çok kötü idi o evden hiç çıkmak istemiyordu ağlıyordu evden çıkarsa anneme bir şey olur sandik. Elimizde avucumuzda ne varsa verdik. 6 aylık bebemi evde bırakıp ek dersime kadar verdim. Şimdi “ben istemedim ki siz verdiniz” oldu
Anneniz sizi bir güzel manipüle edip biricik oğluna yatırım yapıyor kanmayın analık hakkı gibi ezberletilmis cümlelere. Önce kendileri evlat ayrımı yapmayı birakicaklar

Annenizin oturduğu ev de sıkıntılı. Yani Allah göstermesin, annenize bir şey olursa kardeşiniz o evden de hak talep edecek. Şimdi baktım da bugün 750 gr altın 1.300.000 civarı. Sizlerin hem toplam 750 gr altın hem de evden 1/3 hissesi var. Yani doğru mu hesapladım bilmiyorum. Tüm kardeşler oturup hesap yapın. Kardeşinize de söyleyin neyin ne olduğunu. Belki güzellikle hesaplaşırsınız.

Benim uyanık halam da aynı kazığı attı babamlara. Ama helal i hoş olsun kendisine, acımadı enayilere. En başta babama sakın yapma sakın kabul etme dediğimiz halde gittiler halama elden para verdiler. Karşılığında da babannemin evler satılırsa hak talep etmeyecekti. Nerde yazı nerde kağıt deyince yapmaz öyle şey biz güveniyoruz dediler. En son babam vefat etmeden önce "ama evlerin değeri düşüktü şimdi pahalanmış asıl siz beni kazıkladınız" dedi uymadı anlaşmaya. Bu dediğim belki 20 sene olmuştur yani ekonomi böyle değildi daha ve pahalanmış dediği evler yerinde sayıyordu. Babamdan sonra annem topladı bizi hepimiz vekalet verdik. Biz bir şey istemiyoruz ne haliniz varsa görün dedi annem. Şimdi biri 3 diğeri tek katlı ev viran halde. Bakmadılar ilgilenmediler harap halde, kira getirisi tamiratını karşılamıyor.

Ahh ahhh… ay öyle güzel yerlere dokunuyorsunuz ki.. Bir daha bu fırsat kardeşinin eline geçmez dedi eşim. Eniştemi de aradı. Kocamın gereksiz iyi niyeti. Gerçekten de bir daha asla ev alamaz kardeşim. He kocama bi Allah razı olsun sayenizde ev alabildim der mi I ıhh sanmam. Yarın öbür gün annem gibi vermeseydiniz ben istemedim ki der. Bugün anneme de dedim yarın öbür gün kardeşim o evi satıp da yerse hiç şaşırmam çünkü emeksiz aldı.
daireyi kardeşiniz mi buldu yoksa siz veya eşiniz mi buldunuz?
eşiniz tabii ki fikir verebilir ama direkt olayın içine dahil olmuş :)
kardeşe hiç mi ev alınmaz tabii ki alınabilir ama kuruşu kuruşuna ödeyebilecek olan ve
aileye genel anlamda faydası olan biriyse alınabilir
yani borç olarak tabii o da
çok da kahraman olmamak lazım kardeş bile olsa
herkes emek harcasın, çaba sarfetsin öyle sahip olsun bişeylere
sağlıkla ilgili bir durum olur, acildir, hayati meseledir son kuruşunuza kadar verirsiniz o bambaşka bir konu
ama herkes ev sahibi olmak zorunda değil bakın şu ekonomide kimse ev alamaz oldu
ödeyebilecek olan bile alamıyor çünkü bankalar kredi vermiyor artık
evi zamanında alan aldı
alamayana geçmiş olsun ben de kiracıyım mesela
ama bundan 5 sene önce de alamazdım, imkanım yoktu, yardım edecek kimse de yoktu

Kardeşiniz erkek dimi?
Yani tamam akıllı yatırımlar yapmış anneniz ev almış,kardeşinizi de ev sahibi yapmış bu konuda annenizi takdir ettim ama şu noktada size ve ablanıza haksızlık yapılıyor. En azından o taksitleri sizden almasa az da olsa borcunuzu kapatır sizinde,kardeşine altın yapacağım diye tutturmak yersiz. Kardeşiniz çalışsın alsın artık madem altın alınacak,(evlenme hazırlığı sanırım ortada aday varmı bilmiyorum ama anneniz yine gelecek yatırımı yapıyor o belli) anneniz ve siz yapacağınızı zaten yapmıssınız.

Sizin konudaki tek hatanız annenize zamanında destek olurken "elin bollaşınca verirsin" dememek olmuş.
Sonuna kadar haklısınız.

Bir kız bir erkek annesi olarak benim için kızım daha önemli yani ikiside evladım yanlış anlaşılmasın ama kız çocukları daha çok eziliyor toplumda o yüzden maddi olarak ekonomik olarak kızımın hep yanındayım. Eşimle ayrıyız benim 1 tane arabam var arabam ilerde kızıma bırakırım. Oğlumada babası alsın. Bilmiyorum erkek çocukları bi şekilde başının çaresine bakıyor ama kız çocukları kötü bir eşe düştüğü zaman çekmediği kalmıyor. Ben kızımın öyle olmasını istemiyorum

Anneme kalsa o bekarmış yuvası yokmuş yarın öbür gün evlense geline takacak altın olurmuş vs. Ama esasında küçüklüğümüzden beri kayırır onu. Yine anneme göre biz kardeşimi kıskanıyormuşuz.
Kardesin karisina takilicak altindan size ne. Her taraftan magdur ediyo anneniz sizleri farkinda mi drgil umurunda mi degil bilmem

X