halılarımı silmek istiyorum, sizce en iyi halı deterjanı hangisi?

Valla annem halıları amwayin loc diye ürünü var onla siliyor pırıl pırıl tertemiz yapıyor. üstelik konsantre ve 2 yıl gidiyo bize.fiyatı da 13 tl. Ayrıca sadece halı deği pimapen,duvar,kapı,yer,mobilya,mufak dolabı,koltuk yani akla ne gelirse herşeyi siliyor ve bitkisel gerçekten çok kullanışlı senelerdir kullanıyoruz ve çok memnunuz.

ben kosla halı kullanıyorum gayet güzel valla oturma odamdaki halım beyaz ağırlıklı siliyorum hemde çok süre de ayırmıyorum prıl pırıl oluyor çok görünür lekelerin üzerine direk döküyorum bekletip öyle siliyorum diğer yerlerine suyla karıştıp çokta güzel oluyor ama senede birde yıkamaya veriyorum halılarımı...

ben salon halılarımı denemek için asprinle sildim.Olmazsa yıkamaya veririm diyodum ama hiç gerek kalmadı.Yalnız hap olan asprinle değil ama...:KK20:
Marketlerde satılıyor Güleç asprin Matik genel temizlik sıvısı diye..şahane oldu...:KK64:sonra kaptırdım koltukları kanepeleri sildim inanmazsınız yeni alınmış gibi pırılpırıl oldu.
İlk önce asprinin üstündeki ölçüye göre hazırladım 1e 5 oranında onla bi güzel sildim.
Sonra duru suyla micro fiber bezle sildim.
En sonda havluyla kuruladım.Tavsiye ediyorum deneyin...

Bende bulaşık makine parlatıcısını lekelere döküyorum siliyorumsonra tüm halıyı loc.arap sabunu .bul. deterjanı farketmez suyla karıştırıp siliyorum zaten lekeleri parlatıcı çıkarıyor.

ben salon halılarımı denemek için asprinle sildim.Olmazsa yıkamaya veririm diyodum ama hiç gerek kalmadı.Yalnız hap olan asprinle değil ama...:KK20:
Marketlerde satılıyor Güleç asprin Matik genel temizlik sıvısı diye..şahane oldu...:KK64:sonra kaptırdım koltukları kanepeleri sildim inanmazsınız yeni alınmış gibi pırılpırıl oldu.
İlk önce asprinin üstündeki ölçüye göre hazırladım 1e 5 oranında onla bi güzel sildim.
Sonra duru suyla micro fiber bezle sildim.
En sonda havluyla kuruladım.Tavsiye ediyorum deneyin...

Hangi market satıyor?

arkadaşlar, arap sabunu ve kosla dışında fikirleriniz varsa lütfen belirtin.....

arap sabunu ile sildim belli bir bölgeyi fazla etkili olmadı sanki....koslanında işe yaramadığını duymuştum.....ama öyle bir şey olsun ki hemen kendini belli etsin istiyorum....

canım benden sana bi tafsiye hiçbir halı şampuanı yada arap sabunu fairy nin bulaşık deterjanı kadar temizlemiyor inan ki benim mutfak halımı temizleyen herşeyi temizler benim halıma yemek döküldü hemde bir tencere yağı falan hep içine çekti kaçkere yıkadım sildim ama ne fayda....birgün dedim bu fairy bulaşıkların yağını falan nasıl güzel çözüyor acaba halımı yıkasam nasıl olur inanmazsın yeni gibi oldu pırıl pırıl parlıyor ve her lekeyide çıkarıyor inan bana ben artık başka bişey kullanmam süper koltuklarımıda onunla siliyorum azıcıkta çamaşır suyu misss faydalı olduysam ne mutlu:)

selamlar,

kaynar suyun içine bir ölçek çamaşır makinesi deterjanı, 1 limonun suyunu sıkıp 1-2 dk kaynattıktan sonra bu su ile halılarınızı silebilirsiniz, leke falan bir şey kalmıyor ve parlatıyor mis gibi de kokuyor:KK52: :)

halılarınıza deterjan değdirmeyin. ben çok uğraştım. o an çok güzel oluyor sonra detarjan artıklarına evdeki bütün tozlar yapışıp daha da kirli görünmesine yol açıyor ben bunu fark edene kadar çok halı sildim. Şimdi sirkeli su ve yer silme mopuyla siliyorum. Mop bütün saçları topluyor. Sirke ise hijyen sağlıyor.

Hali ve koltuklara en uygun olarak ve temizlik acısından en guzeli olarak bildiginiz banyo sabununu oneriyorum.Yani hacı sakir tarzı.Kovaya sıcaga yakın ,ılık su koyun sabunu cözebilmesi adına icinede bitmeye yakın sabununuzu koyun yada yeni sabundan kesin koyun, bi sure suda dursun ve cozulsun ve o suyla silin .Super temiz oluyorrr...

kosla ve loc cok işe yaramıyor:KK31:
sabunla cok cabuk kir tutuyor:KK14:
en güzel yıkamaya vermek. revü kircöz koltuklar,halılar ve perdelerde kesin cözümm mutlaka deneyin derim :KK34::KK34:

kosla halı tek gecerım....ben nadıren sılıyorum genelde yıkamaya verıyorum ama onun dısında kosla halı tavsıyem hemguzel kokuyoo hemde parlatıo canımm

bende geçen ay temizlikçi aldıdım halı ve koltuklarımı bildiğiniz cif bulaşık detarjanıyla bastıra bastıra sildi halılarım açık renk oğlum koltuğa kola dökmüştü ben çıkaramamıştım hepsi çıktı ellerine sağlık bende silicem halılarımı ciifle silicem

ben çoğu zaman halıları yıkamaya veriyorum..onun haricinde de bingonun halı şampuanı ile siliyorum..çok memnunum lekeleri güzel çıkarıyo..

hem de bastıra bastıra bol bol suyundan alarak halıyı ıslata ıslata siliyorum....
belki benim halılarımın ipinden kaynaklanabilir ama kayınvalidemin halıları da koltukları da hep çamaşırsuyu ile siliniyo...ben bi solma görmedim walla....

evet bende bazen siliyordum ama iyi olmadığını duydum...zamanla renkleri soluyormuş:KK50:

X