Cilt Bakımı Ürünleri HAMETAN kullandigim en iyi cilt yenileyici krem

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
  • Konu Sahibi selmaizmirli
bu arada ülkemiz deki şekerler genelde şeker kamışından yapılıyor. iyi olan pancardan yaılanlar ihraç ediliyor.:KK43: bulamdığınızı söylemişsiniz de o nedenle yazdım

Şeker kamışı Türkiyede yetiştirilmiyor ki.senin yanlışın var.Ülkemizde şeker şeker kamışından elde ediliyor canım.Dur ilgili kaynak ı sana kopyalayım.

Ana vatanı Hindistan ve Arap ülkeleri olan şeker kamışı dünyada tropikal ve yarı tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Türkiye'de şeker kamışı tarımı yapılmamaktadır.
Şeker kamışı tropik ve subtropik bölgelerde, şeker pancarı ise daha ılıman bölgelerde yetişmektedir. Şeker pancarından şeker üretimi, şeker kamışından yapılan üretime göre daha pahalı olmasına karşın, birçok ülkede hem şeker sanayine ekonomik katkıları, hem de tarımsal ve sosyal nedenlerden dolayı, çeşitli önlemler alınarak devamlılığı sağlanmaktadır. Türkiye’de de geçmişte şeker kamışı tarımı için denemeler yapılmış, ancak ekonomik olmayacağı anlaşıldığı için vazgeçilmiştir.

Türkiye’de şekerin ana hammaddesi şeker pancarıdır. Nişasta Bazlı Şekerler; şeker pancarı ve şeker kamışından üretilen şekerlerin (sakaroz) dışında, nişasta bazlı hammaddelerden (mısır,buğday, patates) çeşitli kimyasal yollarla üretilen genel olarak glikoz, izoglikoz, fruktoz ve türevlerinden oluşur. Nişasta bazlı şekerler doğrudan tüketilmemekte, daha çok şekerli ürünler sanayiinde girdi olarak kullanılmaktadır. Bu tatlandırıcıların başlıca kullanım alanları; şekerlemeler, şekerli ve unlu ürünler, dondurma, helva, reçel, marmelat, alkollü ve alkolsüz içeceklerdir.

şeker kamışından elde edilmiyor yazacaktım

gerçekten bu hametan krem veya merhem bendede çok işe yaradı.şöyleki benim ellerimde ağır derecede egzama vardı.yıllarca bunun izleri çatlaklar oluştu ellerimde.egzamanın ağır hasarını bu hametan krem geçirdi.ama yüze sürüldüğünü ilk defa duydum. herhalde yüzdede işe yarıyordur.

hametan, bepanthene'den çok daha iyi kesinlikle bende akşamları yatmadan dudaklara sürüyorum bepanthene'den daha iyi bir emilimi var

bendede egzamadan olusan koyu leke kaldı napabılırım cıldı kuru arkadaslara acı badem kremını şıddetle tavsıye ederım

Hametan gerçekten çok iyi bir krem yada bana çok iyi geldi :) ayrıca dudaklara sürmek aklıma gekmemişti :) soğuktan,rüzgardan oluşan dudak çatlaklarına iyi geliyorsa dudağımada süreyim :)

evet eczaneden alınıyor.abdi ibrahim iliaç firmasının bir ürünü zaten 5-6 ytl birşey

selam arkadaşlar
benimde cildimde sivilce lekeleri vardı. dün hametanı çok övdüğünüzü okuyunca bir deneyeyim dedim. dün gece sürdüm.ilerleyen zamanda sonucu paylaşırım. umarım iyi gelir.

birde kızlar siz hametanı kaç kere fünde sürüyorsunuz?
dün akşam başladım ben, bu sabah yine sürdüm..

günde kaç kez sürmeliyim..

içinde günde bikaç kez yazıyor..

Arkadaşlar,
Selmanın önerisi üzerine hametanı kullanmaya başladım yaklaşık 4-5 gün oldu ama inanın ilk sabah kalktığımda yüzümde bir ışıltı vardı ve cildime dokununca çok pürüzsüz ve genelde çene bölgemde çıkan sivilceler kaç gündür ortalarda yok :) daha lekelerimde falan çok değişiklik görmedim ama hücre yenileyici özelliğinden dolayı göreceğimden umutluyum. Selmacım teşekkür ediyorumm ve seni çookk öpüyorum tatlım :)

başka fayda gören var mı acaba anlatın biraz???

ya bu krem kuru ciltlere iyi geliyormu cildim çok kuru...............

acı badem kremı de kuru ciltlere iyi gelir demişler nerden alacağız...........

kızlar bu batık lekelerine de iyi gelir mi kullanan var mı batık lekeleri için ?

kızlar merhaba. beni de aranıza alın noluuurrr. ben de muzdaribim lekelerden ve cildimden.

ben de aldım hametan kremden,hatta sürdüm bile :)

Arkadaşlar bende günlük olarak sürekli bepantene krem kullanıyordum taaki acı gerçeği öğrenene kadar..ne yazıkki üretimi durmuş bepantene kremin (merhemin değil)..şimdi naapsam diye düşünürken hametanı tavsiye ettiğinizi gördüm ve çok sevindim.
bu arada nivea baby kremmi alsam die düşünmeye başlamıştım..
şimdi çok kararsız kaldım???

Arkadaşlar,
Hametan Krem çok Iyi. Bana Doktor Verdi. Ben Bundan 1 Sene Kadar önce Kullanmiştim 1 Tane Sivilce Kalmamişti Tabi Ilaçlar Falan Da Vardi. şimdi Yine Kullanmaya Başladim Bana Göre çok Iyi. Sonuçta Ilaç. Yan Etkisi Mümkün Değil. Bilginize.

X