Hamile olduğumu bilmeden mr röntgen cekildimmmm

ecem k

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2021
31
7
26
Kizlar acilll yazarmisiniz dün hamile olduğumu öğrendim geçen hafta dizimden mr ve röntgen çekildim bu durumu yaşayan varmı bebeğime bir zararı olurmu

Kizlar acilll yazarmisiniz dün hamile olduğumu öğrendim geçen hafta dizimden mr ve röntgen çekildim bu durumu yaşayan varmı bebeğime bir zararı oluasir
Aşırı radyasyon içerdiği için bebeğin bir gelişim sorunu olabilir bence acil hemen hastaneye gidin bunu doktora danışın belki ilerki zamnalarda bir sorunla karailasirsiniz

Allah’ın izniyle birşey olmaz bende aynı şeyleri yaşadım doktorum 7.haftada kalp atışlarını duyarsak demekki bir zarar vermemiştir demişti kalp atışını duyduk 7.haftada.sizin gibi dizimden röntgen ve emar çekilmiştim.

Allah’ın izniyle birşey olmaz bende aynı şeyleri yaşadım doktorum 7.haftada kalp atışlarını duyarsak demekki bir zarar vermemiştir demişti kalp atışını duyduk 7.haftada.sizin gibi dizimden röntgen ve emar çekilmiştim.
İnşallah bende duyarım kalp atışını içimizi rahatlattıniz saolun ☺️

İnşallah duyarsınız inanın hamileliğim boyunca acaba bişey oldumu çocuğuma diye düşünmekle geçti hatta şunu da belirteyim ağrı kesici ilaç ve iğne de olmuştum hamile olduğumu bilmeden sizde ferah olun tabi yine doktorunuza söyleyin durumu Allah’ın izniyle sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏

Arkadaşlar 7 martta acile gittim bmbrek ağrısı yüzünden rontgen verdi her ihtimale karşı gebelik testi de istedim negatif gelince rontgen çektirdim. Antiniyotik mantar için fitil kullandım. 15 gün oldu dün gebelik testi yaptırdım pozitif çıktı evde bugün baktıracağım kanda dua edin. Korkuyorum üstelik bu ay tüp bebek tedavisine başlayacağım.

Benim gebe oldugum biline biline hayati tehlikem vardi rontgen cekildi. Mr zaten cekildi. Onun bir zarari yok ama rontgen sıkıntı tabi. 4. Haftadaydım. Elhamdülillah hiçbir sorunu yok bebegimin. Fetal dna ve ayrintilisi yapildi.

Ben haberim olmadan 3 adet implant yaptırdım, lokal anestezi, ağızdan röntgen, 1 kutu augmentin ve 6 adet dicloflam(ağrı kesici) kullandım, implant ameliyatı sonrası 6.günde hamile olduğumu öğrenince hemen doktora gittim. Doktor bana işlemlerin hepsinin hamileliğin en başında olduğu için ya hep zarar verir ya da hiç vermez dedi, şu an 22 haftalık olduk, geçen hafta ayrıntılı ultrasona girdim fiziki bir problem yok, organlarda vs , sadece böbreklerde genişleme varmış, o diğer çocuğumda da vardı, doğuma kadar geçmişti. Velhasıl kelam, kalbini ferah tut, zarar verdiyse düşer zaten...

Gebelik
Arkadaşlar 7 martta acile gittim bmbrek ağrısı yüzünden rontgen verdi her ihtimale karşı gebelik testi de istedim negatif gelince rontgen çektirdim. Antiniyotik mantar için fitil kullandım. 15 gün oldu dün gebelik testi yaptırdım pozitif çıktı evde bugün baktıracağım kanda dua edin. Korkuyorum üstelik bu ay tüp bebek tedavisine başlayacağım.
Gebwlilk testim pozitif çıktı. Beta hgc1113 son adet tarihime göre 5 haftalık ovulasyondan jesap edersem 4 yani henüz yerleşme aşamasında rontgen çektirip ilaç kullanmışım rabbim herkesinde benimde bebeğimi sağsalim kucağıma almayı nasib etsin.

X