hamileliğin ilk haftası nasıl oluyor?

Bende araniza yeni katildim...yazdiklarinizi okuyordumda sanirim hepimiz ayni dertten muzdaribiz...bende 7 aylik evliyim 3 aydir deniyoruz tutturamadik bir turlu:)neyse Allah'tan umit kesilmez.Yuce Mevlam hepimize isteyen tum ciftlere saglikli sihhatli hayirli evlatlar verir insallah..Hamile olanlarin da kucaklarina bebeklerini hayirlisiyla sag saglim almalarini nasip eder insallah...ben de cok istiyorum..hatta her adet donemim yaklastiginda adet belirtileri ile Hamile belirtileri kismen ayniymis ya, beni bi gorseniz artik; elimi karnima koyup oksamalar,hani hamislere hersey kokarmis ya, bana da koksun diye kendimi zorlamalar..vb..yani hersey psikolojik...Ama diger arkadaslarin da dedigi gibi kafaya takmamak lazim...ben oyle fazla kafaya takmiyorum da regl gunum gelmesine yakin hani su kocamaaan soru isareti var ya acaba mi? diye kuruntu yapiyorum...Ama eminim hayirlisiyla Insallah Allah'in izni ile bir gun yine regl gunumu beklerken yasadigim tum belirtiler bu kez hamilelik icin olacak insallah...bu duanin aynisini bebis isteyen tum anne adaylari icinde diliyorum..Allah'im sen dualarimizi hayirlisiyla kabul eyle.Amin Insallah.. bu arada reglime 5 gun var bakalim Allah'tan hayirlisini diliyorum..benim icin dua edin kizlar...

sevgili pasifik, allah gönlüne göre versin. beklemek ne kadar zordur çok iyi bilirim. Ama sakın kasma kendini çok üstüne düşünce olmuyor. Yumurtlama günlerini takip et ben öyle hamile kaldım. Şuan hamileyim dün doktordaydım. kesem var ama bebişimin kalp atışları daha yok. senin için dua edeceğim. sende benim için et:)) 15 gün sonra bebişimin kalp atışlarını duyabileyim. onu kaybetmek istemiyorum:))) allah bize güzel haberler vermeni nasip eder inşallah..

selam kızlar bi sorum olacak lütfen biri beni aydınlatsın şimdi ben hamile kalmak istiyorum 21.01.2009 tarihinde adet oldum 208.01.2009 tarihinde banyo yaptım şimdi benim hamile kalmam içn hangi tarihlerde olması lazım bri beni aydınlatsın lütfen......
:nazar:

adet günün 1. gün sayılıyor. 12. 14 ve 16 günler hamilelik için yumurtlama günleri diye biliyorum. bi dene istersen:dance:

sevgili pasifik, allah gönlüne göre versin. beklemek ne kadar zordur çok iyi bilirim. Ama sakın kasma kendini çok üstüne düşünce olmuyor. Yumurtlama günlerini takip et ben öyle hamile kaldım. Şuan hamileyim dün doktordaydım. kesem var ama bebişimin kalp atışları daha yok. senin için dua edeceğim. sende benim için et:)) 15 gün sonra bebişimin kalp atışlarını duyabileyim. onu kaybetmek istemiyorum:))) allah bize güzel haberler vermeni nasip eder inşallah..

Sevgili 'EMLTRKN'

Oncelikle bu guzel ve icten dileklerin icin sana cok yurekten tesekkur ederim buraya kayit oldugumdan beri ilk kez seninle yazisiyorum bu ayrica onemli cunku henuz 2 gunluk uyeyim...Canim arkadasim Yuce Mevlam Hayirlisiyla insallah bebeginizin kalp seslerini duymanizi nasip etsin insallah..ve yine dilerim ki senin ve buradaki tum anne adaylarinin hayirlisiyla saglikli sihhatli bir sekilde bebeklerinizi kucaklariniza almayi Allah nasip etsin insallah...dualarim seninle ...ama sakin korma canim goreceksin bak Allah in izni ile pit pit duyacaksin insallah kalbinin atislarini sakin endise etme...her zaman pozitif dusun hep pozitif olsun...bana da dua et...bugun belirtiler sanki yine adet olacakmisim hissine dondu..adetime 4 gun kaldi hadi hayirlisi olumlu dusunmek lazim ...Senin icin tum kalbimle dua ediyorum....Allah in izni ile insalllah bebegini saglikli bir sekilde kucagina alirsin amin...hayirli haberlerini bekliyoruz insallah..
kaydirigubbakcemile5

arkadaşlat günaydın
iyisinizdir umarım. ben 2-3 gündür aşırı dercede bel ve bacak ağrısı yaşıyorum hiç halim yok ve sinirliyim. hiö bu şelilde belim bacağımın ağrısını yaşamamıştım regl olmama 2 hafta var içinizde hamilelik başlangıcında böyle bir durum yaşayan varmı yada bir fikriniz olan varmı bu konu hakkında başka bir durumda olabilir....

mrb canım benimde adetime 2 hafta var benimde dün akşam sağ kasığıma çok şiddetli bir ağrı geldi ve hala ağrıyo biraz önce doktordan geldim yumurtlama olabilir dedi biraz bekleyelim dedi.inşlh hamileyimdir 5 aydır bekliyorum bende.çok şiddetli bel ağrım var benimde.

Hadi ya inşallah güzelim ve midemde bulanıyor inşallah öyledir. Ne zaman regl günün bana gelişmelerinden haber ver doktorunda kan testi falanmı yaptırdın

YOk canım sadece ultrasonla baktı.kan testi yapmadı regl günüm 24.ünde bakalım hayırlısı sende haber ver mutlaka inşlh.Allah hepimize nasip eder..

canım benimde 24 ünde hadi bakalım ikimizde hamile kalırsak büyük süpriz olur.
adetin düzenlimi oluyordu. şuan yumurtlama dönemindeyiz herhalde doktor bir gelişme olduğunumu söyledi sana belinde ağrı varmı ilk hamileliğinmi evleneli kaç yıl ve ya ay oldu :))

selam bendeki belirtiler cok erken oldu. yumurtlamadan 4.-5. günleri gögüslerimde sisme oldu ve damarlar belli oldu süt kanallari. hassasdilarda cok. ve karnimda hep bir sislik vardik. kasiklarim arada agriyordu. adetime daha 8 gün varken idrar testi yaptim dayanamadim :)) ve ikinci cizgi cok silik cikti. hemen kan testi yaptim 10 cikti sinirdaymis.. dün yaptirdim tekrar 98 firlamis. cok sükür.
kadindan kadina farkediyor evet ama ilk belirtiler herzaman gögüslerde oluyor yani cogunlukla.

RABBIM her isteyene hayirli evlatlar nasip eder insallah.. saygilarimla

benimde belimde ağrı var gögüslerim şis değil ama damarlar cıkmış bir şekilde heveslenmek istemiyorum yoksa piskolojik olarak arttırırım oranları :) ayın 24 ünde hasta olacağım hayırlısı kaç ay oldu fatos sen evleneli ilk çocuğunmu

benim koyu ve sarı akıntım var göğüslerim şişti kasıklarımda ağrı ve gerginlik var sizce hamilemiyim

merhaba arkadaşlar,
bu konuda deneyimli olan arkadaşlar bizi yönlendirebilir mi?
benim yumurtlamadan sonra da yumurtalıklarımdaki ağrı devam etti. daha önce hiç böyle olmamıştı. 10 gun olucak agrı devam ediyor, karnım şiş, arada psikolojik mi bilmiyorum ama başım dönüyor ve geceleri midem bulanıyor. ve devamlı sağ yumurtalığım agrıyor hatta işteyim bi ara koşar adım yurudum sanki yumurtalığım sallanıyormuş gibi oluyor.
bir haftada bir belirti çıkar mı ortaya?
bir de lekelenme herkeste olur mu?

aynı belirtiler bende de var canım, adetime 5 gün var daha, mecburen bekleyecem tarihin geçmesini, kan testi yaptırmak istemiyorum, moralim bozulur yoksa, senin adetine ne kadar kaldı?

X