Hamilelik muayene sıklığı

duyci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2014
437
306
Merhabalar 6+4 de bebeğimizin kalp atışını gördük. Doktor zararlı olduğu için sesini dinlememişti. 7.haftada da bazı test sonuçları için kontrole gittiğimde bebeği görmek istedik. Sürekli ultrason bebek için iyi değil dedi ve göremedik bir sonraki görüşmemizi 11.hafta olarak belirledi doktor sizce normal mi?

o neymiş ya henüz hamile kalamadım ama sağlıklı oldugunu nasıl anlıyor peki

Merhabalar 6+4 de bebeğimizin kalp atışını gördük. Doktor zararlı olduğu için sesini dinlememişti. 7.haftada da bazı test sonuçları için kontrole gittiğimde bebeği görmek istedik. Sürekli ultrason bebek için iyi değil dedi ve göremedik bir sonraki görüşmemizi 11.hafta olarak belirledi doktor sizce normal mi?
Benim de aynı oldu
4 haftada bir çağırıyor.
7.haftada duyduk
Ama yarım yamalaktı çok küçük olduğu için.
Ama atıyordu duyduk.
8.haftada doktor değişimi sebebiyle bir daha gittim orda tam duyduk ama o da 4 hafta sonra gel dedi.
Normal yani sıkıntı etmeyin.
Sadece yanına kadar gidip gelmişken bakalım dememesi garip.
Ama ultrasonun zararlı olduğu doğru

Kesinlikle normal. Çoğu ülkede 12. Haftadan önce ultrason muayenesi yapmazlar bile. Hatta benim doktorum 36. Haftada rutin kontrol sonrası tahlil sonuçları için gittiğimde yüzünü görmek istemiştim de kızmıştı bana. zırt pırt ultrason olmaz doğunca görürsün diye😁
Aşırı evham yapmayın🙏🏻 Allah’a emanet diyin bence. bebeğinizde bir sıkıntı olursa bunu doktorun ultrason kontrolünden önce siz farkedersiniz zaten kanama vs bir bulguyla. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🥰

X