Hamilelik öncesi muayene ve folik asit

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Arkadaşlar hamilelik düşündüğümüz zaman doktora gidiyoruz ya bizi muayene ediyor eğer herşey yolundaysa folik asit verip gönderiyor ya. Şunu merak ediyorum, folik asit verdiği zaman ne kadar kullanmamız gerektiğini ve hamilelik için folik asit kullanırken gebe kalmak için en az 3 ay beklememiz gerektiğini falan mı söylüyor? Yoksa folik asit verip al bunu kullan ne zaman hamile kalırsan kal gibisinden bişey mi söylüyor? Yani folik asit verdiğinde illa ki 3 ay kullanıp öyle mi hamile kalmalıyız? Bende ilk defa doktora gideceğim de o yüzden merak ettiğim için ve bilmediğim için tecrübeli olanlara sordum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar hamilelik düşündüğümüz zaman doktora gidiyoruz ya bizi muayene ediyor eğer herşey yolundaysa folik asit verip gönderiyor ya. Şunu merak ediyorum, folik asit verdiği zaman ne kadar kullanmamız gerektiğini ve hamilelik için folik asit kullanırken gebe kalmak için en az 3 ay beklememiz gerektiğini falan mı söylüyor? Yoksa folik asit verip al bunu kullan ne zaman hamile kalırsan kal gibisinden bişey mi söylüyor? Yani folik asit verdiğinde illa ki 3 ay kullanıp öyle mi hamile kalmalıyız? Bende ilk defa doktora gideceğim de o yüzden merak ettiğim için ve bilmediğim için tecrübeli olanlara sordum. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Evet en az 3 ay önce başlayın diyorlar ama ne zaman gebe kalacağını bilemezsin valla ben bu 11 kutu oldu iceli gebelik gerçekleşmedi tabi o ayrı bir mevzu doktora gittiğimde şu kadar kullanıyorum dedigimde devam et dedi zaten gebelik sürecinde de ilk 3 ay galiba kullanmaya devam ediyorsun

Düzenli olarak folbiol kullanıyordum yıllardır bir faydasını görmedim. Kısırmışım herneyse.. Nisan gibi tedaviye başladım Haziranda gebelik oldu 5+2 de düştü. Ağustosta omegrav (folik asit+omega3) ve argifertil (eşim ve ben) kullanmaya başladım tüp bebeğe geçecektim o arada 3. aşılama denememi kendim tercih ettim. Şuan 10+5 gebeyim. Ekimden beri folanda kullanıyorum doğuma kadar kullanacağım.
Her evrede kullanılan folik asit farklı ve doktorunuz folbiol yazarsa kullanmayıp başka doktora geçin.

X