Hamilelikte Böbrek Büyümesi Yaşayanlar

ben de 30 haftalık hamileyim sol böbreğimde taş çıktı ve taş kanala düşüp tıkadığı için ağrı yapmış kateter takıldı 2 hafta oldu. kateter taktıran arkadaşlar ne kadar süre takılı kalacak

ben de 30 haftalık hamileyim sol böbreğimde taş çıktı ve taş kanala düşüp tıkadığı için ağrı yapmış kateter takıldı 2 hafta oldu. kateter taktıran arkadaşlar ne kadar süre takılı kalacak

23 haftalık hamileym 2 gún önce çok agrım oldu,sag böbrekte sıvı birikmesindn dolayı büyüme oldugunu ögrendm,büyüme dewam ederse stent takılacgnı söyledi.işlemdn çok korkuyorum,stenti tam olarak nerden ve nasıl taktılar,araştrma yapıorm ama dogru bilgiye ulaşamadm.takılan arkadaslar bu konuda bilgi vermemiş,anlatanlar çok yardmcı olacklar..

23 haftalık hamileym 2 gún önce çok agrım oldu,sag böbrekte sıvı birikmesindn dolayı büyüme oldugunu ögrendm,büyüme dewam ederse stent takılacgnı söyledi.işlemdn çok korkuyorum,stenti tam olarak nerden ve nasıl taktılar,araştrma yapıorm ama dogru bilgiye ulaşamadm.takılan arkadaslar bu konuda bilgi vermemiş,anlatanlar çok yardmcı olacklar..

geçmiş olsun. benm sol böbreğimden takıldı bel boşluğunun solundan. iğne ile uyuştuulup işlem yapılıo . inş. büyüme devam etmez ve ihtiyacın klmz

24 haftalik hamileyim buyume devam ederse stend takilacagi soylendi ama uyusturmadan yapacagini soyledi doktor.nasil olacak yaaa

24 haftalik hamileyim buyume devam ederse stend takilacagi soylendi ama uyusturmadan yapacagini soyledi doktor.nasil olacak yaaa

Arkadaşlar size bir sorum olcak.Aynı sorunları bende yaşıyorum.Doktorum böbreğimin 30mm genişlediğini söyledi ve antibiotik verip 10 gün sonra gelmemi istedi.Sizlere sorum acaba bu ameliyatı olup stent taktıran arkadaşlar sizin böbreğiniz ne kadar genişlediğinde ameliyata karar verildi bir diğer sorumda ameliyattan sonra sizlerde bir rahatlama ağrılarda dinme oldu mu?Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.

Bende 17 haftalik ikizlere hamileyim ve iki bobregimde de genisleme var biri 27 mm biri 25 mm olmus 30 un üstüne çıkınca stent takilmasi gerekiyor dedi doktor merak ettigim taktiranlar memnun kalmislar mi

Arkadaşlar neden kimse cevap vermiyor bize.Benim böbrek ağrılarım devam ediyor.Doktora gittim iyice sınıra dayanmış ama şu an için stent takmayacağım dedi.Pazartesi yine gideceğim.Stent taktıran arkadaşlar ağrılarınız bu işlemden sonra geçti mi lütden cevap verin lütfennnnnnnnnn

gebelikte soğuk algınlığı araştırırken burada buldum kendimi.
ilk doğumumdan 2 yıl sonra tesadüfen sağ böbreğimde büyüme teşhisi kondu. u-p darlıktan kaynaklıymış. 1 sene takip edildi ve 1 senede böbrek fnksiyonu %45 ten %40 a düştü, büyüme ilerlemişti. geçen sene ameliyat oldum. şu an sol %60- sağ%40 sabitlendi. darlık hafiften solda da var. ameliyattan sonra dr a gittim kontrole herşey normal işinize bakın dedi :KK1: gebelik istediğimi biliyordu.
uzun lafın kısası burda yazılanları okuyunca tırstım biraz. :18:
bu ameliyatı geçirip tekrar gebelik yaşayan var mı aranızda?

Son düzenleme:
Arkadaşlar neden kimse cevap vermiyor bize.Benim böbrek ağrılarım devam ediyor.Doktora gittim iyice sınıra dayanmış ama şu an için stent takmayacağım dedi.Pazartesi yine gideceğim.Stent taktıran arkadaşlar ağrılarınız bu işlemden sonra geçti mi lütden cevap verin lütfennnnnnnnnn

canım öncelikle Allah yardımcın olsun bnm kadar çeken olmamıştır sanırım.hamileliğimin başından beri böbrek ağrısı çekiodum.böbreğimde 2 cmden büyük taş olduğu ve taşın idrar yolumu tıkadığı farkedildi.23 haftalık hamileyken idrar yolumdan stent takıldı.ama 3 gün sonra stent düştü.çnkü stent taşı geçememişti.sonraki hafta tekrar takıldı ve bdahaki kontrolde görüldüki stent işlev görmüo çnkü taş çok büyük. tabiki böbreğimdeki genişleme hat safhadaydı. drum taşı kırmaktan başka çaremiz yok dedi. ve ben 2 saat anestzi alarak 24.haftamda taşımn bi kısmı kırılarak böbreğime stent takıldı

Bende 17 haftalik ikizlere hamileyim ve iki bobregimde de genisleme var biri 27 mm biri 25 mm olmus 30 un üstüne çıkınca stent takilmasi gerekiyor dedi doktor merak ettigim taktiranlar memnun kalmislar mi

22 ve 23.haftalarımda iki kez stent taktırdım ilk taktırdığım düştü.ikincisi işlev görmedi.3.operasyonda taşı kırdı dr ve tekrar 6 aylık stent taktı. ve supraks kullanıorum doğum doktorumun kontrolü altında

cnm çok zor bişey değil mak 5 dk sürüo tabi canın acıo ama dayanılmaz bişey değil. ki bana iki kez stent takıldı üstelik ikinci operasyonda dr un stenti taktığı alet içimde bozuldu ve yarım saat uğraştılar. Allah kolaylık versin

idrar yolundan takılıyor stent. anestezi vermiyorlar kısa süreli bi işlem olduğu için

canım öncelikle Allah yardımcın olsun bnm kadar çeken olmamıştır sanırım.hamileliğimin başından beri böbrek ağrısı çekiodum.böbreğimde 2 cmden büyük taş olduğu ve taşın idrar yolumu tıkadığı farkedildi.23 haftalık hamileyken idrar yolumdan stent takıldı.ama 3 gün sonra stent düştü.çnkü stent taşı geçememişti.sonraki hafta tekrar takıldı ve bdahaki kontrolde görüldüki stent işlev görmüo çnkü taş çok büyük. tabiki böbreğimdeki genişleme hat safhadaydı. drum taşı kırmaktan başka çaremiz yok dedi. ve ben 2 saat anestzi alarak 24.haftamda taşımn bi kısmı kırılarak böbreğime stent takıldı

Arkadaşım öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür derim.Allah razı olsun.Ümidimi kesmiştim kimsecevap vermiyor diye.Senin cevabını görünce cidden çok sevindim.Son gittiğimde doktorum 30mm den 22mm ye inmiş dedi.2 haftadır da ağrım yoktu.Ama 2 gündür yine başladı sancılarım.Pazartesi yine gideceğiz.Bakalım ne diyecek.Korkuyorum.Allah bebeklerimizi sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin.İnşallah unutulur bu günler.

Arkadaşım öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür derim.Allah razı olsun.Ümidimi kesmiştim kimsecevap vermiyor diye.Senin cevabını görünce cidden çok sevindim.Son gittiğimde doktorum 30mm den 22mm ye inmiş dedi.2 haftadır da ağrım yoktu.Ama 2 gündür yine başladı sancılarım.Pazartesi yine gideceğiz.Bakalım ne diyecek.Korkuyorum.Allah bebeklerimizi sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin.İnşallah unutulur bu günler.

korkma canım. bu süreçte kızım hep içmde kıpır kıpırdı anne ben sennleyim der gbi. stent konusunda tedirgin olma. geceleri 5 6 kez wc ye kalkardım sağ tarafıma yatamaz olmuştum.hala ağrım oluo ama üşütünce falan ve ben supraks kullanıorum. stentden dolayı bi enfeksiyon olmasın diye.sormak istedklerini sor cvplarım

benim de derdim böbrekler oldu.at nalı böbreklerim var. yani birleşik ve 7 haftalık hamleyim ve iki böbreğimde de büyüme var. daha da büyürse katedral takılabilceğini söyledi doktor umarım tarz seyler olmaz. kortutucu....katedral taktıran var mı ya da duydunuz mu hiç?

benim de derdim böbrekler oldu.at nalı böbreklerim var. yani birleşik ve 7 haftalık hamleyim ve iki böbreğimde de büyüme var. daha da büyürse katedral takılabilceğini söyledi doktor umarım tarz seyler olmaz. kortutucu....katedral taktıran var mı ya da duydunuz mu hiç?

Bana da gebeliğin 34. haftasında bebeğim böbreğe baskı yaptığı ve böbrekte genişleme olduğu için kateter takıldı. Takılmadan önce çok şiddetli ağrıyla doktora gitmiştim. hemen gece hastaneye yatırıp sabah da teli taktılar.Bebeğe zarar vermemesi için anestezi istemedim.takılırken çok canım yanmadı yani dayanabileceğim bir acıydı ama takıldıktan sonra 1 hafta 10 gün kadar ağrım çok oldu. Kanlı idrar ve idrarda yanma da oldu. Ama zamanla geçti. Doğumdan 20 gün sonra da teli çıkardılar. Düşünme ve canını sıkma. Evet ağrıyı çekerken çok zor ama ne böbrek ağrısı, ne doğum sancısı, hepsi bebeğini kucağına aldıktan sonra unutulup gidiyor..

Bende 7.haftadan beri çekiyorum böbrek ağrısını. Dr yapacak bişey yok cekeceksin diyor. Genişleme varmış sağ böbreğimde :KK43: resmen hayatım kabusa döndü

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar hamileliğimin 16. Haftasında sağ böbrek ağrısıyla hastanelik oldum. Orda katater takmışlardı anestezisiz ve idrar yolundan girerek.. Hatırlamak dahi istemediğim bi hamilelikte stent erken doğumu tetiklediği için 8. Ayda erken doğumla sancılarıyla hastaneye gittim ve doktor kontrolünde ilaçlarda 37. Haftaya kadar zor beklettiler doğumu:KK43: neyse çok şükür kızım doğdu ikimizde iyiyiz. Ben iyileştim çok şükür artık ve miniğim iki yaşında...Şimdiyse 2. bebişime hamileyim. Size sormak istediğim şu ki; bnm durumumda olup ikinci bebeğine hamile olan yada doğuran arkadaşlar ikincide de aynı vb sıkıntı yaşadılar mı ?yaşadılarsa ne ölçüde şuan 6 haftalık hamileyim ama sağ yan ağrısı ara sıra yokluyor gibi😥

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar hamileliğimin 16. Haftasında sağ böbrek ağrısıyla hastanelik oldum. Orda katater takmışlardı anestezisiz ve idrar yolundan girerek.. Hatırlamak dahi istemediğim bi hamilelikte stent erken doğumu tetiklediği için 8. Ayda erken doğumla sancılarıyla hastaneye gittim ve doktor kontrolünde ilaçlarda 37. Haftaya kadar zor beklettiler doğumu:KK43: neyse çok şükür kızım doğdu ikimizde iyiyiz. Ben iyileştim çok şükür artık ve miniğim iki yaşında...Şimdiyse 2. bebişime hamileyim. Size sormak istediğim şu ki; bnm durumumda olup ikinci bebeğine hamile olan yada doğuran arkadaşlar ikincide de aynı vb sıkıntı yaşadılar mı ?yaşadılarsa ne ölçüde şuan 6 haftalık hamileyim ama sağ yan ağrısı ara sıra yokluyor gibi😥

evet tekrarlıyor bugün üroloğuma sordum tekrarlar dedi.

benim yarın ameliyatım var. 25 mm sağ böbreğimde büyüme var. bugüne dek mm ilerledik ama artık son noktadaymışım böbreğimi kaybetme noktasındayım. ağrılarım oluyor elbette ama açıkçası stent sonrası erken doğum beni daha çok rahatsız ediyor. anestezi almadan yapıcam dedi dr.
endişeliyim bir hayli. doğum çantamı bile yaptım ne olur ne olmaz diye. çok nadir görülen bir rahatsızlık hidronefroz. şans işte. bazılarının dr um 30 mm kadar beklemiş ama çok tehlikeli bi rahatsızlık zaten bu halde bile böbreklerimiz asla eski halini almayacakmış.

evet tekrarlıyor bugün üroloğuma sordum tekrarlar dedi.

benim yarın ameliyatım var. 25 mm sağ böbreğimde büyüme var. bugüne dek mm ilerledik ama artık son noktadaymışım böbreğimi kaybetme noktasındayım. ağrılarım oluyor elbette ama açıkçası stent sonrası erken doğum beni daha çok rahatsız ediyor. anestezi almadan yapıcam dedi dr.
endişeliyim bir hayli. doğum çantamı bile yaptım ne olur ne olmaz diye. çok nadir görülen bir rahatsızlık hidronefroz. şans işte. bazılarının dr um 30 mm kadar beklemiş ama çok tehlikeli bi rahatsızlık zaten bu halde bile böbreklerimiz asla eski halini almayacakmış.

Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun. Hamileliğinin kaçıncı ayındasın? Ilk hamilelikmi? Allah kimseye yaşatmasın gerçekten çok zor bir rahatsızlık. Doktor bana taktığı stendi doğuma kadar çıkarmadı çünkü hidronefrozu 4. ay gibi çok erken bi zamanda yaşadığım için sonrasında ara bir zamanda çıkarmak erken doğumu kesin kılar diyerekten..doğumum 32. Haftada başladı fakat, kadın doğum doktorumun verdiği bir ilaç sayesinde doğumu 37. Haftaya kadar beklettik...ve sezeryanla birlikte stentde çıkmış oldu.. Çok şükür herşey biranda bitiverdi umarım sende zamanında sağlıkla,sağlıklı bir evlat getirirsin dünyaya..,

Son düzenleme:
X