Hamilelikte burun tıkanıklığı otrivin gebeliği sonlandırmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Otrivin kullanmıyorum bıraktım açmadığından dolayı doktora gittim kbbb ye ondan beri kullanmıyorum. Anlamamışsınız yazdıklarımı heralde çözüm yolunun otrivin olmadığının farkındayım bir anlık aldırsam mı diye düşündüm otrivin için değil NEFES ALAMIUORUM
Gayet anladik..suan birseyleri asmak icin once kabullenmeniz gerektigini anlatmaya calisiyoruz..bence agresif tarzi benimseyen sizsiniz.. size kufur mu ettik yani hakaret mi ettik? İlla sirtininizi mi sivazlayalim? Yanlisa yanlis denir...basliginiz bile 'otrivine bagimliligi ve gebeligi sonlandirmak' ilen ayni cumle cozum olmadigini vurguluyorum..cunku siz sormussuuz...size bunun bagimliligin etkisi oldugunu ve 1 ay dayanmaniz gerektigini, panik atak gibi hissettirdigini ama gececegini soyluyorum..ben mi kotu oldum simdi? Ne garipsiniz cidden!!!

Çok teşekkür ederim nihayet beni anlayan biri kibar bir şekilde yönlendirip yazdıklarınız için sağolun çocuğum için sabrediyorum şuan 13. Haftaya giricez inşallah doktorum bir ilaç önerdi her hamile biliyo bence adı zyretc gibi bişey onu kullanmaya başladım ara ara kullanıcam doktorun önerdiği şekilde. Bulunduğum şehirde nem az o yüzden içi de kuruyor vazelin sürüyorum bazen

Yazma kardeşim beğenmiyorsan yorumumu kendine sakla. Bırakmayı denedim hiç de öyle olmuyor değil 4 gün 2 hafta almadım hiç bir fark olmadı. Anlamak istemiyorsun ısrarla ben seninle aynı olmak zorunda mıyım. Bravo dayanmışsın kanlar aka aka yaşamaya ne diyim tebrikler Allah bana kolaylık versin. İlaç zaten açmıyor kullanmıyorum
Ben de nemin çok az olduğu bir yerdeydim o kuruluk insanı mahvediyor gerçekten ama o da geçiyor, oğlum şu an 3 yaşında o kadar unutmuştum ki yaşadıklarımı geçen gün arkadaşım çok kustuğu için onu teselli ederken hatırladım. Bugün de sizin yazınıza denk gelince yazmadan geçemedim, bitecek🤜🤛

Ben de nemin çok az olduğu bir yerdeydim o kuruluk insanı mahvediyor gerçekten ama o da geçiyor, oğlum şu an 3 yaşında o kadar unutmuştum ki yaşadıklarımı geçen gün arkadaşım çok kustuğu için onu teselli ederken hatırladım. Bugün de sizin yazınıza denk gelince yazmadan geçemedim, bitecek🤜🤛
Allah razı olsun inşallah geçicek bugünlerde

Gayet anladik..suan birseyleri asmak icin once kabullenmeniz gerektigini anlatmaya calisiyoruz..bence agresif tarzi benimseyen sizsiniz.. size kufur mu ettik yani hakaret mi ettik? İlla sirtininizi mi sivazlayalim? Yanlisa yanlis denir...basliginiz bile 'otrivine bagimliligi ve gebeligi sonlandirmak' ilen ayni cumle cozum olmadigini vurguluyorum..cunku siz sormussuuz...size bunun bagimliligin etkisi oldugunu ve 1 ay dayanmaniz gerektigini, panik atak gibi hissettirdigini ama gececegini soyluyorum..ben mi kotu oldum simdi? Ne garipsiniz cidden!!!
Kaba bir şekilde yorum yaptığınız için tepki verdim karşıt şeyler yazdığınız için değil. İnsan çaresizlikten düşünebiliyor böyle şeyler siz düşünmediniz diye karşı tarafa saldırmak zorunda değilsiniz. Sırtımı sızavlayın demiyorum yorum yapmak zorunda değilsiniz

Bakın hanımefendi zaten aldırmadım çocuğu ve yazdıktan sonra vazbilegeçtim. bende her anne gibi ilaç bile kullanmak istemiyorum çocuğa zarar verir diye çok zor bir dönemden geçiyorum bir anlık düşündüm sadece bunun için bana hakaret edenler de var yorumda bende insanım yani yanlış düşünüyor olabilirim insan gibi söyleyip çözüm yolu söylemek varken ki ben en az 2 doktora gittim kbb ye ikiside bana bu yukarda yazdığım ilaçları önerdi. Yorumlarda bir başkası farklı bir yöntem söylemiş okyanus suyu burun bandı birde nem için bir cihaz odaya koyuluyor sanırım yani fikir almak istedim herkes boktan şeyler yazmak zorunda değil sadece size demiyorum

Merhaba,

Geçmiş olsun. Acaba hipnozun faydası olabilir mi diye düşündüm. Sonuçta herşey zihnimizde. Belki terapi size nefes alabildiğinizi hissettirir.

Merhaba,

Geçmiş olsun. Acaba hipnozun faydası olabilir mi diye düşündüm. Sonuçta herşey zihnimizde. Belki terapi size nefes alabildiğinizi hissettirir.
Maalesef sanmıyorum yaşadığım şey fiziksel psikolojik değil öyle olsa kbb doktorlarım birkaç doktora gittim aynı şeyi söylediler. Burunda ki etlerin çok şiştişini ameliyatın şart olduğunu doğum sonrası inşallah ameliyatımı hemen olucam yorumunuz için teşekkürler

Maalesef sanmıyorum yaşadığım şey fiziksel psikolojik değil öyle olsa kbb doktorlarım birkaç doktora gittim aynı şeyi söylediler. Burunda ki etlerin çok şiştişini ameliyatın şart olduğunu doğum sonrası inşallah ameliyatımı hemen olucam yorumunuz için teşekkürler
Anlıyorum. Biliyorum. Ancak şu an için durumu kabullenmekten başka çare yok. 8 hafta sonrasında bu şikayet ile gebeliği sonlandırabilecek hiç bir doktor bulamazsınız. Bir psikolog ile görüşmek hem bu gebeliği neden sonlandırmayı düşündüğünüz ile ilgili ilerlemenize yardımcı olur hem de ben çok inanıyorum hipnoza çok faydasını gördüm fiziksel sorununuzu da daha az hissetmenizi sağlayacağını düşünerek tavsiye ettim.

Benzer durumunuz kardeşimde var. İki kez ikna ederek ameliyat olmasını sağladım. Ancak tekrar gelişti burnundaki etler ve yine ameliyat olmak durumunda. Süreç hakkında bilgi sahibiyim.

Anlıyorum. Biliyorum. Ancak şu an için durumu kabullenmekten başka çare yok. 8 hafta sonrasında bu şikayet ile gebeliği sonlandırabilecek hiç bir doktor bulamazsınız. Bir psikolog ile görüşmek hem bu gebeliği neden sonlandırmayı düşündüğünüz ile ilgili ilerlemenize yardımcı olur hem de ben çok inanıyorum hipnoza çok faydasını gördüm fiziksel sorununuzu da daha az hissetmenizi sağlayacağını düşünerek tavsiye ettim.

Benzer durumunuz kardeşimde var. İki kez ikna ederek ameliyat olmasını sağladım. Ancak tekrar gelişti burnundaki etler ve yine ameliyat olmak durumunda. Süreç hakkında bilgi sahibiyim.
Teşekkür ederim yorum için araştırıp bakarım. Sonlandırmayı bir ara çok çaresiz hissettim çok zorladı nefes alamama onda düşündüm anlık bişeydi. açtığım konu başlığını kapama şansım olmadığından kapatamadım şuan biraz daha iyiyim gittiğim doktor anlayışlıydo biraz da sohbet tarzında anlattı süreci konuştuk. Önerdiği şeyleri yapıyorum

Teşekkür ederim yorum için araştırıp bakarım. Sonlandırmayı bir ara çok çaresiz hissettim çok zorladı nefes alamama onda düşündüm anlık bişeydi. açtığım konu başlığını kapama şansım olmadığından kapatamadım şuan biraz daha iyiyim gittiğim doktor anlayışlıydo biraz da sohbet tarzında anlattı süreci konuştuk. Önerdiği şeyleri yapıyorum
Daha iyi olmanıza sevindim. Sıcak havalar ile baş etmek zaten zorken bir de nefes alamama eklenmiş. Umarım daha iyi hissedersiniz. Yalnız yine de bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ediyorum. Doğum sonrası süreç için de çok faydalı olacaktır.

Mune Mune konu sahibi konu kapatılsın istiyor, yardımcı olabilir misiniz lütfen

Yatak odanizda hali varsa kaldirin. Perdeniz tul ile sIk sIk yikayin.
Alerjik astimlara uygun yorgan yastik oluyor. Onlardan kullanin. Odanizda havalandirici alin.

Doguma kadar bir sekilde idare edilecek.
Fakat konu basligi cok enteresan..

Burun spreyleri kortizon içerir... Kilo, ödem, kıllanma yapar vücudun dengesini alt üst eder. Uzun süre kullanılması önerilmez. Gebeyken üstelik daha sıkıntı..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X