Hamilelikte kan pıhtılaşması

asnil çok geçmiş olsun umarım tahlillerinde bir sorun çıkmaz. senin hiç mi duyulmadı kalp atışları bebeklerinin. kaçıncı haftalarda yaptın düşüklerini.

doktor bana adet sökücü verdi şimdi canım bugun kullanmaya başlıcam sonrasında adet olursan eger 3. günü gel hormon testi yapcaz dedi ona görede artık ne şekilde tedavi yapacaksa başlıcaz şimdilik birşey demedi . Ben iki tane kalp atımı olmadıgı için kürtaj oldum canım, ikiside yaklaşık 7-7,5 haftalıktı sebepsizde düşük oluyor git 3. olursa araştırma yaparız dedi devlet hastanesindekiler ama benim 3.yü bekleyecek durumum yok yani tekrardan o acıları çekmek o hayal kırıklıklarını yaşamak istemiyorum mutlaka bir sebebi var yani deneme yanılma yöntemiyle bulmaya çalışıyorlar eee yaşanan acı onların değil nasıl olsa. özele gitmeye başladım şimdi işte hormon testinden sonra yapılacaklar belli olacak canım ben burdan sonrasında seni bilgilendiririm. Pıltılaşmada olabilir bilmiyorum bende sadece doktor aspirin içsen kaybetmeyebilirdin dedi ama daha o testleri yapmadıgı için kesin birşey söylemedi canım.Umarım en kısa zamanda ikimizde saglılı bir gebelik yaşayıp saglıkla bebeklerimizi kucagımıza alırız. kendine iyi bak moralini bozma canım olmadı doktorunu değiştir

ASNıL; benimde 3 düşükten ikisi 8. haftaya giremeden düştü kalp atışları duruyordu.ilk iki düşükten sonra çok araştırıldı hiç bir neden çıkmadı. bu 3. düşüğüm şuan genetiğe gitti. doktorum eşimde ve bende kromozom bozukluğumuz yok ama bazen benzer kromozomlar tekrarladığında bebek düşebiliyormuş. şimdi ona bakılacak bebekte mi sorun vardı diye çünkü bende birşey çıkmıyor. o yüzden umarım sende düşükten sonra kromozom analizine yollamışsındır. çünkü bu sonraki gebeliğin için çok önemli...umarım ikimizde sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız...

ASNİL; benimde 3 düşükten ikisi 8. haftaya giremeden düştü kalp atışları duruyordu.ilk iki düşükten sonra çok araştırıldı hiç bir neden çıkmadı. bu 3. düşüğüm şuan genetiğe gitti. doktorum eşimde ve bende kromozom bozukluğumuz yok ama bazen benzer kromozomlar tekrarladığında bebek düşebiliyormuş. şimdi ona bakılacak bebekte mi sorun vardı diye çünkü bende birşey çıkmıyor. o yüzden umarım sende düşükten sonra kromozom analizine yollamışsındır. çünkü bu sonraki gebeliğin için çok önemli...umarım ikimizde sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız...

Canım beni daha kromozom testine göndermediler kahretsinki 3. düşügü bekliyorlar ama ben özele gitmeye başladım adet olmamı bekliyoruz canım bir ilaç kullanıyorum şimdi bittikten sonra adet olacakmışım 3. günü gidip kan testi verecegim ordan çıkan sonuçlara göre bir yol haritası belirlicez doktorla burdan sana yazarım ben .3 kez aynı şeyleri yaşamak istemiyorum çok korkuyorum zaten yine benzer şeyler yaşanır diye ama bunda piskolojide çok önemli onuda biliyorum kan pıltılaşması olabilir demişti doktor onuda araştırcak .Umarım en kısa zamanda saglıkla bebeklerimizi kucagımıza alırız canım kan pıltılaşması falan yoktu demi ikinizdede , en kötüsüde aslında sebepsiz demeleri yani bir sebebi var deseler o konuda yogunlaşıp tadavi olmaya çalışacaksın sebepsiz dediklerinde direk karanbole demek oluyor ya tutarsa hesabı yapıyorlar, yaşarsa yaşar yaşamazsa olur böyle şeyler diyorlar:kızgın:

Canım beni daha kromozom testine göndermediler kahretsinki 3. düşügü bekliyorlar ama ben özele gitmeye başladım adet olmamı bekliyoruz canım bir ilaç kullanıyorum şimdi bittikten sonra adet olacakmışım 3. günü gidip kan testi verecegim ordan çıkan sonuçlara göre bir yol haritası belirlicez doktorla burdan sana yazarım ben .3 kez aynı şeyleri yaşamak istemiyorum çok korkuyorum zaten yine benzer şeyler yaşanır diye ama bunda piskolojide çok önemli onuda biliyorum kan pıltılaşması olabilir demişti doktor onuda araştırcak .Umarım en kısa zamanda saglıkla bebeklerimizi kucagımıza alırız canım kan pıltılaşması falan yoktu demi ikinizdede , en kötüsüde aslında sebepsiz demeleri yani bir sebebi var deseler o konuda yogunlaşıp tadavi olmaya çalışacaksın sebepsiz dediklerinde direk karanbole demek oluyor ya tutarsa hesabı yapıyorlar, yaşarsa yaşar yaşamazsa olur böyle şeyler diyorlar:kızgın:

kesinlikle katılıyorum sana benim durumum şuan için böyle ya tutarsa hesabı düşük sebebi yok tedavide yokkk bu çok kötü ama yinede umutluyum 4. de sağlıkla bebeğimi kucağıma alacağım inşallah.. inan Ankara'da gitmediğim doktor kalmadı ama en iyisinede gitsen düşecekse düşüyor bunu kimse engelleyemiyor. sana tavsiyem bütün tetkiklerini yaptır bir sorun çıkmazsa yeniden denersin en azından kafan rahat olur. aksi taktirde sorun varken hamile kalırsan dönüşü olmuyor.

Meraba arkadaşlar ,
Gebelik bölümünde ''kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı'' adında bir topik var...Sayıca bayağı fazlayız orada ...Bu durumda olupta bebeğini kucağına alanlar ve şu an hamile olan çok arkadaş var orada...Listemizde herkesin pıhtılaşma değeri ve tedavi yöntemleri yazılı...İsterseniz oraya bir bakın...
Benim pıhtılaşma değerim mthfr677t heterozigot...Şu an asprin+folbiol kullanıyorum...Kalp atımı duyulduktan sonrada iğneye başleyıp başlamayacağıma karar verecek doktorum...Sevgiyle kalın...

çok teşekkür ederim canım tavsiyen için orayada bakıcam hemen umarın en kısa zamanda sende bebeginin kalp atımlarını duyarsın canım , Allah yardıncın olsun

arkadaşlar benimde kan pıhtılaşmasından dolayı 2 tane bebeğimin karnımda birisi 7 haftalık diğeri 11 haftalıkken kalp atışları durdu.ayrca tek sorunum bu değilmiş laporoskopi ameliyatı oldum rahimde septumdan dolayı bebeğin gelişmesine engel oluyormuş.klomen tedavisine başlıycam ekimde.çatlatma iğnesi olmadan klomenle hamile kalan varmı

Meraba arkadaşlar ,
Gebelik bölümünde ''kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı'' adında bir topik var...Sayıca bayağı fazlayız orada ...Bu durumda olupta bebeğini kucağına alanlar ve şu an hamile olan çok arkadaş var orada...Listemizde herkesin pıhtılaşma değeri ve tedavi yöntemleri yazılı...İsterseniz oraya bir bakın...
Benim pıhtılaşma değerim mthfr677t heterozigot...Şu an asprin+folbiol kullanıyorum...Kalp atımı duyulduktan sonrada iğneye başleyıp başlamayacağıma karar verecek doktorum...Sevgiyle kalın...

gebelik bölümünde hangi başlık altında canım ben bulamadım alt başlıgını

merhaba leylim aynı problemi yaşayan senin benim gibi bir sürü insan var, sadece kendinde olduğunu düşünüp umutsuzluğa kapılma derim. bende şimdi 3. bebeğime hamileyim, 2 tane düşüğüm oldu pıhtılaşma yüzünden ama bundan umutluyum heparin iğnelerine başladım inş hayırlısı olur hepimize..

merhaba leylim aynı problemi yaşayan senin benim gibi bir sürü insan var, sadece kendinde olduğunu düşünüp umutsuzluğa kapılma derim. bende şimdi 3. bebeğime hamileyim, 2 tane düşüğüm oldu pıhtılaşma yüzünden ama bundan umutluyum heparin iğnelerine başladım inş hayırlısı olur hepimize..

çok geçmiş olsun canım , bu sefer saglıkla bebegini kucagına almanı dilerim .

seda hanım bende izmirde yaşıyorum ve bu konuda uzman bir doktora ihtiyacım var tavsiye edeceğin bir doktor varmı?bendede mthfr 1298 heterozigot mutasyon çıktı 2 bebeğimi kaybettikten sonra öğrendik şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ama emin ellerde.

merhaba bayanlar bende 2 gebelik yaşadım ikiside hüsranla sonuçlandı..sorun kan phtılaşması çıktı ..şimdi ecopirin kullanıyorum ve bir de elevit yani folik asit ..3 gebeliğim de nasip olurda kalırsam iğnelere başlanılacakk....ama bişey sormak istiyorum ben şimdi hamile kaldım diyelim adetim gelmedi...o hafta içersinde mi hemen iğnelere başlamam lazım yoksa 1 kaç hafta sonra mı bunun cevabını bilen varsa ne olur cevaplasın..teşekkür ediyorum şimdiden...

merhaba bayanlar bende 2 gebelik yaşadım ikiside hüsranla sonuçlandı..sorun kan phtılaşması çıktı ..şimdi ecopirin kullanıyorum ve bir de elevit yani folik asit ..3 gebeliğim de nasip olurda kalırsam iğnelere başlanılacakk....ama bişey sormak istiyorum ben şimdi hamile kaldım diyelim adetim gelmedi...o hafta içersinde mi hemen iğnelere başlamam lazım yoksa 1 kaç hafta sonra mı bunun cevabını bilen varsa ne olur cevaplasın..teşekkür ediyorum şimdiden...

canım bunu en iyi doktorun bilir , hiç çekinemden doktorunu ara ve sor , ihmale gelmez bu durum burdaki arkadaşlar ne deseler boş çünkü pıltılaşma miktarına göre tedavi uyguluyorlar , kimine aspirin veriyorlar kalp atımı alana kadar kimine hemen başlatıyorlar igneyi , senin degerlerini en iyi doktorun bilir sen doktorunu ara bence. Allah yardımcın olsun canım. İsteyen herkese saglıklı ve hayırlı bir bebek nasip etsin

canım bunu en iyi doktorun bilir , hiç çekinemden doktorunu ara ve sor , ihmale gelmez bu durum burdaki arkadaşlar ne deseler boş çünkü pıltılaşma miktarına göre tedavi uyguluyorlar , kimine aspirin veriyorlar kalp atımı alana kadar kimine hemen başlatıyorlar igneyi , senin degerlerini en iyi doktorun bilir sen doktorunu ara bence. Allah yardımcın olsun canım. İsteyen herkese saglıklı ve hayırlı bir bebek nasip etsin

inşallah asnilcim çok teşekkür ederim cevapladığın için.yerimseniben

Arkadaşlar selam....bu konuda kafasına takılan soruları yanıtlamaya hazırım..çünkü ben de kan pıhtılaşması yaşayan annelerden biriyim ve tecrübeliyim..Çok şükür kızım 3.5 yaşında Rabbim hepinize sağlıklı çocuklar versin..
öncelikler ilk bebeğim düşük oldu ve daha sonrasında araştırmalar başladı....Baktırmanız gereken ..KARDİYOLİPİN oranı olmalı..dr.unuza derseniz o anlar 1 ay gibi sürede çıkıyor ve kesin sonuç veriyor...hamile kalmadan baktırmanız saglıklı hamilelik geçirmenize yardımcı olacaktır.heparin (dr.unuzn tavsiyesiyle birçok marka heparin var) yani kanı sulandırıcı iğne alıyorsunuz dozunuda dr.ayarlıyor benimki ilk başta sabah akşamdı daha sonra tek doza indirildi....
evet bayanlar zor bir hamilelik ama alışıyorsunuz,Doğuran mı büyütenmi derler ya ben hep doğuran derim :)
dogum yapacagınız güne kadar vurunuyorsunuz ama sonunda inanın değiyor...birde şükredelim şeker hastaları ömür boyu vurunuyor bizim ki geçiçi...kan pıhtılaşması genetik yani anne baba kuşaklar arası ....ama günlük hayattta zarar vermiyor ama hamilelikte risk oluyor iğneyi yaptırısanız ha bide 80.mg babyprin kullandım aynı zamanda günde 1,normal hamilelik gibi geçiyor...bebeğim saglıklı ve 3,5 yaşında ve 2.bebektede olacakmışım :KK43: ama biliyormusunuz ben hamile kalmayı istiyorum çünkü artık neyle karşılaşacagımı ve sonunda nasıl bir mükafat aalacagımı biliyorum...o yüzden şükredelim...saglıklı hamilelikler bayanlar :)

arkadaşlar bizler bilinçli hamile olmalıyız çünkü sorunuz var...oyuzden takipci olmalıyız ben 2 haftalıktı kan testiyle ögrendim beta hcg...ve hemen başladım....bilgilerinize...

Arkadaşlar selam....bu konuda kafasına takılan soruları yanıtlamaya hazırım..çünkü ben de kan pıhtılaşması yaşayan annelerden biriyim ve tecrübeliyim..Çok şükür kızım 3.5 yaşında Rabbim hepinize sağlıklı çocuklar versin..
öncelikler ilk bebeğim düşük oldu ve daha sonrasında araştırmalar başladı....Baktırmanız gereken ..KARDİYOLİPİN oranı olmalı..dr.unuza derseniz o anlar 1 ay gibi sürede çıkıyor ve kesin sonuç veriyor...hamile kalmadan baktırmanız saglıklı hamilelik geçirmenize yardımcı olacaktır.heparin (dr.unuzn tavsiyesiyle birçok marka heparin var) yani kanı sulandırıcı iğne alıyorsunuz dozunuda dr.ayarlıyor benimki ilk başta sabah akşamdı daha sonra tek doza indirildi....
evet bayanlar zor bir hamilelik ama alışıyorsunuz,Doğuran mı büyütenmi derler ya ben hep doğuran derim :)
dogum yapacagınız güne kadar vurunuyorsunuz ama sonunda inanın değiyor...birde şükredelim şeker hastaları ömür boyu vurunuyor bizim ki geçiçi...kan pıhtılaşması genetik yani anne baba kuşaklar arası ....ama günlük hayattta zarar vermiyor ama hamilelikte risk oluyor iğneyi yaptırısanız ha bide 80.mg babyprin kullandım aynı zamanda günde 1,normal hamilelik gibi geçiyor...bebeğim saglıklı ve 3,5 yaşında ve 2.bebektede olacakmışım :KK43: ama biliyormusunuz ben hamile kalmayı istiyorum çünkü artık neyle karşılaşacagımı ve sonunda nasıl bir mükafat aalacagımı biliyorum...o yüzden şükredelim...saglıklı hamilelikler bayanlar :)

canım merhaba bebeğini kucağına almana çok sevindim..allahım isteyen herkese nasip etsin..doktoruma da sorucam da bişey danışmak istiyorum şimdi hamile kaldım diyelim adetim gecikti..öğrendim diyelim 5 haftalık falan hemen mi iğne yaptırmam gerekiyor yoksa hamilelik düşündüğüm ay başlamam mı lazım..bir de ben ecopirin kullanıyorum kan sulandırıcı bir de folik asit..

[merhabalar,ben uzun zamandır forumda bayanların yazdıklarını takip ediyorum.malesefki bendede pıhtılaşma sorunu var,foruma daha yeni katılabildim ve bu sorunu yaşayan tek ben olmadığım için çok rahatladım.bende faktör 13,mthfr 677 ve 1298 heterozigot.doktorum folicplus.çinko ve corasprin başladı 3 ay sonra gebe kalmama müsade etti ve gebelik başlar başlamazda iğne süreci başlayacak.uzuzn ve zorlu bir maraton bizi bekliyor ama nekadar bilinçli olsaktaq bu durumdan korkmama ve bu süreçten çekinmeme engel olamıyor.tecrübelerinizi benimle paylaşır ve birazda olsa rahatlamama yardımcı olursanız çok sevinirim.ayrıca izmirde iyi bir kadın doğumcu arayan arkadaşlarada kendi doktorum hüseyin ceyberi yi iç rahatlığı ile tavziye edebilirim

canım merhaba bebeğini kucağına almana çok sevindim..allahım isteyen herkese nasip etsin..doktoruma da sorucam da bişey danışmak istiyorum şimdi hamile kaldım diyelim adetim gecikti..öğrendim diyelim 5 haftalık falan hemen mi iğne yaptırmam gerekiyor yoksa hamilelik düşündüğüm ay başlamam mı lazım..bir de ben ecopirin kullanıyorum kan sulandırıcı bir de folik asit..

canım önce hamile kaldığını ögreneceksin sonra hemen başlanacak doktor kontrolunde o sana gerekli iğneyi verir.benimki bilinçli bir hamilelikti yani adetim geciktiğinde hemen beta hcg testi yaptırıdm.2 haftalık hamile olduğumu ögrendim ve hemen doktoruma gittim ve hemen başladık .....ilk seferde sabah akşamdı daha sonra tek doza düştü...doğuma kadar ....inan sıkıntılı bir dönem ama bebek gelince dünyaya ki inan kızım 3.5 yaşında yani 3.5 yıl geçti unuttum :) yani sıkıntılı günler unutuluyor hatta birşey söyleyeyim mi 2 .bebeği bile düşünmeye başladık eşim istedi yani gene başlayacak iğneler ama saglıklı olsunlar da yeter bize....annelik böyle bir duygu işte birde ben 2 kez amniyosentez oldum ve heralde tekrar olucam ama hala hamilelik düşünüyorum delimiyim ne :)

[merhabalar,ben uzun zamandır forumda bayanların yazdıklarını takip ediyorum.malesefki bendede pıhtılaşma sorunu var,foruma daha yeni katılabildim ve bu sorunu yaşayan tek ben olmadığım için çok rahatladım.bende faktör 13,mthfr 677 ve 1298 heterozigot.doktorum folicplus.çinko ve corasprin başladı 3 ay sonra gebe kalmama müsade etti ve gebelik başlar başlamazda iğne süreci başlayacak.uzuzn ve zorlu bir maraton bizi bekliyor ama nekadar bilinçli olsaktaq bu durumdan korkmama ve bu süreçten çekinmeme engel olamıyor.tecrübelerinizi benimle paylaşır ve birazda olsa rahatlamama yardımcı olursanız çok sevinirim.ayrıca izmirde iyi bir kadın doğumcu arayan arkadaşlarada kendi doktorum hüseyin ceyberi yi iç rahatlığı ile tavziye edebilirim

merhaba canım,hoşgeldin.bende çok yeniyim.ne iyi ettim üye olmakla.eminim sende çok rahatlıcaksın.ben 3 bebişimi kaybettim.mthfr 677 heterezigotluk çıktı bendede.ocak ayında bi daha düşünüoruz ve iğnelere başlıcaz hemen.bi de böle denicez bakalım.şu an coraspin ve folikplus la doğrusunu yapıosun canım.ben zorlu bi maraton olarak bakmıorum sağlıklı bebiş olması için herşeyi yapmaya razıyım.iğneden çok korkan biri olarak umrumda bile değil canım.çok daha kötü şeyler yaşıyanlar var.allah kimseye yaşatmasın

X