Hamilelikte karında sertlik?

:) inşallah canım sağ salim doğururuz inşallah yavrularımızı :) vitamin kullanıyor musun sen ben kullanmıyorum :)
ya ben kullaniyorum. almanyada oturuyorum, burda doktorumun bana verdigi Femibion diye vitaminler var, onun dishinda Magnesium ve de demir kullaniyorum, kandaki deger dushuklugu yuzunden.
hamilelign bashinda hich bulanti yok diye mutlu mutlu gezerken zamanla bir suru ihtiyacim chikti benim :)

ya ben kullaniyorum. almanyada oturuyorum, burda doktorumun bana verdigi Femibion diye vitaminler var, onun dishinda Magnesium ve de demir kullaniyorum, kandaki deger dushuklugu yuzunden.
hamilelign bashinda hich bulanti yok diye mutlu mutlu gezerken zamanla bir suru ihtiyacim chikti benim :)
Aaa ben de başında çok çektim :) bulantı düşük tehlikesi bayağı zor oldu yeni rahata erdim canım doktor bana test yapmadan ilaçları verdiği için kullanmıyorum ben 12 haftalıktım Demir multivitamin dedi bazı doktorlar illa kullanmak lazım diyorlar ben de doğal beslenmeden yanayım :)

Aaa ben de başında çok çektim :) bulantı düşük tehlikesi bayağı zor oldu yeni rahata erdim canım doktor bana test yapmadan ilaçları verdiği için kullanmıyorum ben 12 haftalıktım Demir multivitamin dedi bazı doktorlar illa kullanmak lazım diyorlar ben de doğal beslenmeden yanayım :)

test yapmadan olmazki, benden iki kere detayli test ichin kan almishlardi. ondan sonra demir yazdilar, vitamini ama bashindan beri ichiyorum. ilk trimestr ichin bashka, shimdi bashka. ama magneziyumu ayaklarma gece kram girdgi ichin onermishti, artik dayanamiyordum chunku. bu aralar da surekl sirt agrisni yashiyorum, cok yuruyunce shu kuyruk sokumu deniyor galiba, onurganin alttaki bitish yeri. orasi aciyor falan. anliycagn surekli agrilar ichindeyim :))

test yapmadan olmazki, benden iki kere detayli test ichin kan almishlardi. ondan sonra demir yazdilar, vitamini ama bashindan beri ichiyorum. ilk trimestr ichin bashka, shimdi bashka. ama magneziyumu ayaklarma gece kram girdgi ichin onermishti, artik dayanamiyordum chunku. bu aralar da surekl sirt agrisni yashiyorum, cok yuruyunce shu kuyruk sokumu deniyor galiba, onurganin alttaki bitish yeri. orasi aciyor falan. anliycagn surekli agrilar ichindeyim :))
Allah şifa versin canım ağrı çok zor ben düşük tehlikesinde çok çektim kıpırdasam ağrım oluyordu hamilelikte mutlaka bir şeylerden çekiyor insan canım onlar sağlıklı olsun da ne edelim biz çekiyoruz bir şekilde :) çatı genişliyor ya ondan belki senin ağrın da bebiş yerini genişletiyor vücut doğuma hazırlanıyor çok büyük bir gelişim bu canım :)

Allah şifa versin canım ağrı çok zor ben düşük tehlikesinde çok çektim kıpırdasam ağrım oluyordu hamilelikte mutlaka bir şeylerden çekiyor insan canım onlar sağlıklı olsun da ne edelim biz çekiyoruz bir şekilde :) çatı genişliyor ya ondan belki senin ağrın da bebiş yerini genişletiyor vücut doğuma hazırlanıyor çok büyük bir gelişim bu canım :)
ay demi, onlar saglikli olsun yeter. zaten uyusam kalksam, yesem ichsem chocugun bi yerine bishey olmasin diye dikkatli halde hep.
senin ilk cocuk?

Üstünden baya zaman gecmis ama yorumlarınızı bekliyorum muhakkak.suan 28+3 günlük hamileyim.karnim,gibek deliği cevresi semsert ve gobek deliği dümdüzdü.
Birkac gun once Rahim kanali uzunlugunun 25 mm ye dusmesi nedeniyle adalat ve proluton igneye basladim.ve o gunden beri karnim yumuşadı,göbek deliği ice cokmeye çevresi yumusamaya basladi.
Cok tedirginim.benzer seyler tecrube edeniniz varsa lutfen acil paylasin:KK43:

Üstünden baya zaman gecmis ama yorumlarınızı bekliyorum muhakkak.suan 28+3 günlük hamileyim.karnim,gibek deliği cevresi semsert ve gobek deliği dümdüzdü.
Birkac gun once Rahim kanali uzunlugunun 25 mm ye dusmesi nedeniyle adalat ve proluton igneye basladim.ve o gunden beri karnim yumuşadı,göbek deliği ice cokmeye çevresi yumusamaya basladi.
canim nasil yardimci olabilirim bilmiyorm, ben yashamadim. ama benim hamilelik boyunca gobek deligi chevresi yumushacikti baya bi, biraz bastirsan parmak ichine chokecekmish gibi. cok shukur hich bir sorun olmadan, zamaninda saglikli bebek dunyaya geldi. sen de sagsalim bebishini kucagna al inshallah

Anladim canim.belki olmasi gereken seninki gibidir.kullandigim ilaclar ile karnimdaki baski gevsemeye başladığı icin yumusamistir belki diye dusumeye basladim şimdi.
Insallah zamaninda sihhatli bir sekilde alirim kızımı kucağıma.
Cok tesekkur ederim yorumun icin.

Ben de bütün o ilaçları kullandım 28. Hafta.dan beri erken doğum riskim vardı. O haftalarda benim de serviks 25mm civarıydı sonra 22 mm oldu hastanede yattım 2 gün Doktorum 34ü görebilirsek çok şanslıyız diyordu ama ben 41. haftada doğum yaptım gelmeseydi suni sancı vereceklerdi. Içini rahat tut fazla kendini yorma ve streslenme

Ooo masallah :)
Peki bu dönemi hep yatarak mi geçirdiniz?
Ilaclari kacinci haftanıza kadar kullandiniz?

Erken doğum riskini en zirvede yaşamış Biri olarak şunu söyleyeyim yaşadıklarınız rahim kasılmaları bu da rahim boyunun kisalmasina sebep oluyor ki benim 18. Haftada 22 Mm e düştü sürekli nidilat kullandım ve sürekli yattım ilaçları da 32de bıraktım 39da da doğum oldu hiç stres olmayın zaten en kritik haftaları geride bırakmak uzeresiniz sağlıklı dogumlar

X