Bebek Beslenmesi Hangi Marka Biberon ve Biberon Emziği ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kauçuğun yapısı anne memesine daha yakın o yüzden.silikonada kauçuğada dokun anlarsın

ama canım kauçuklar eme eme renkleri açılıyor..ve doktorlarda slikon 6 aya kadar slikon öneriyorlar..çnükü slikon yumuşak olduğu için çocuğun dişleri çıktıkdan sonra daha sağlam olması açısından kauçuk diyorlar..ve farkaettiyseniz kauçuklar daha kokulu oluyor?bide doğrumu anladım acaba bu biberonları mama için kullanıyorsunuz değilmi?yani emen bebeklere pek fazla lazım olmuyor biberon ilk altı ayda o yüzden yani...

ama canım kauçuklar eme eme renkleri açılıyor..ve doktorlarda slikon 6 aya kadar slikon öneriyorlar..çnükü slikon yumuşak olduğu için çocuğun dişleri çıktıkdan sonra daha sağlam olması açısından kauçuk diyorlar..ve farkaettiyseniz kauçuklar daha kokulu oluyor?bide doğrumu anladım acaba bu biberonları mama için kullanıyorsunuz değilmi?yani emen bebeklere pek fazla lazım olmuyor biberon ilk altı ayda o yüzden yani...

bebeğim i emmeyi reddediyor.sütümü sağıp veriyorum,yetmediği yerde mama takviyesi yapıyorum.ben bu konuda çok bilgiye sahip değilim,o yüzden açtım konuyu.ama madem kauçuk ii diyosunuz bende onu deneyim.çünkü bebğim biberona alıştığı için reddediyo beni ve ben bana tekrar dönmesi için en ii biberonu ve emziğini bulmaya çalışıyorum.bebeğim 4 aylık bu arada..

bendekide dar ağızlı canım geniş ağızlının avantajı
mamayı içine rahat koyabiliyorsun sağa sola dökülmüyor
ben bu konuda biraz beceriksizimde :)))

dar ağızlı olan biberon mu yoksa emziği mi pek anlamadım da canım kafamçokkarıştı

Bence de en iyisi Dr. Brown's.Akışı da az.Bleğime damlatana kadar canım çıkıyor:))

bizim emziklerde biberonlarda hep silikonluydu ....markasıda bebedorunda var ama biboronunu çok uzun zman kaynattım koku vardı geçmedi ilk aylarda felan hiç kullanmadım 6 ay sürekli ara ara kaynattım kullanmama rağmen wee ninkini kullandım mink olanlarından sonraad bir orta boya geçtim memenunda kaldım....

Dr.browns kullanan arkadaŞlar ben oĞlumun mamasını hafıf Çalkalatırken heryerımız mama oluyor.
Kenarlardan sÜzÜlÜyor sızınkıde Öylemı?

bebeğim i emmeyi reddediyor.sütümü sağıp veriyorum,yetmediği yerde mama takviyesi yapıyorum.ben bu konuda çok bilgiye sahip değilim,o yüzden açtım konuyu.ama madem kauçuk ii diyosunuz bende onu deneyim.çünkü bebğim biberona alıştığı için reddediyo beni ve ben bana tekrar dönmesi için en ii biberonu ve emziğini bulmaya çalışıyorum.bebeğim 4 aylık bu arada..

canım evet öyle oluyor..benimde kızım sarılık olmuştu ve hastahanede yatarken aç kalıyo korkusuyla mama veriyorduk kaşıkla sütüm henüz çok gelmediği için ordaki arkadaş ne uğraşıyosun ver biberonla dedi bizde ona uyduk verdik.baktımki kızım emmemeye başladı :1shok: hemen bıraktık biberonu ki alışmasın diye...sonrada süt geldi gerek kalmadı zaten.ama sütüm çok olduğunda sağıp kaşıkla veriyorum canım hem alışsın kaşıkla yemeğe ek gıdaya geçince zorlanmasın diye..benimkide 4 aylık canım sende deneyebilirsin kaşıkla..ama meme yapısına en çok benzeyen nuby nin doğal dokunuş serisi var canım aynı anne göğsüne benzetmişler sordum 30 tl idi ama çok güzeldi :) istersen onlara bi bakabilirsin..kolay gelsin canım sağlıkla büyüt bebeğini...

Dr.browns kullanan arkadaŞlar ben oĞlumun mamasını hafİf Çalkalatırken heryerİmİz mama oluyor.
Kenarlardan sÜzÜlÜyor sİzİnkİde Öylemİ?

canım o sorun işaretli yerden daha fazla mama doldurursan oluyor dikkat edersen görürsün bir uyarı yazısı koymuşlar cc çizgilerinin üzerine fazla doldurunca sızıntı oluyor evet.

nuby nin doğal dokunuş biberonları gerçekten cok güzelll
kullanışlıda üstelik

eşim hamileyken alalım diye tutturmuştu bende pahalı ne gerek var demiştim
ama çok güzelmiş gerçekten arkadaşımda kullanıyor sonra dr.browns alınca almadım bidaha

ben doğduğundan beri aventin yeni doğan biberonunu kullanıyorum oğlum şimdi beş aylık çokta memnunum nubyynin suluğunu aldım oda süper daha ek besinlere geçmedim geçince nubynin doğal biberonundan almayı düşünüyorum emzik olarakta nubynin emzikleri süper yada aventinkilerden alabilirsin cnm:)))

selam arkadaşlar
ben kesinlikle avent ürünlerini tavsiye ediyorum. yurt dışında yaşıyorum ve gördüğüm tüm bebekler avent ürünlerinii kullanıyor. kızımın doktoru da kesinlikle avent tavsiye ediyor. ayrıca avent bebek ne kadar çekerse o kadar veriyor sütü. diğerlerinden farklı bebeği zorluyor biraz. anne memesi gibi oluyor. kolaya alıştırmıyor yaramazları .
birde burada nuby in natural diye biberonları var bilmiyorum türkiyede mevcut mu? anne memesinin şeklinin aynısı ilk doğduğunda kızım hep ondan kullandım. çok memnundum. tavsiye ederim onu da .
herkese bebişleriyle kolay gelsin

ya arkadaşlar ben netten nuby nin biberonlarına baktım alacam ama hangisinden almalıyım 4 çeşiti var.kullananlar biraz daha yardım edebilirmi.bebeşim 4 aylık.

bence:biberonun şeklinden çok çin malı mı değil mi..cam mı plastik mi..polykarbonsa bpasız mı yani kaynatıldığında toksik madde çıkarıyormu kaynatılmaya elverişli mi ona bakın..bir de birebir anne memesi şeklinde biberon arayanlar :adiri marka yazarak googla arasınlar.türkiyede satışı az ama gerçekten bebeği anne memesinden soğutmayacak bi ürün.kızım 8 aylık hiç biberonu olmadı 6 ay anne sütü şimdi de alıştırma bardağından su içiyor.ama çok araştırmıştım.alacak olsam nuk ürünleri iyiydi.cam olanlar..

ya arkadaşlar ben netten nuby nin biberonlarına baktım alacam ama hangisinden almalıyım 4 çeşiti var.kullananlar biraz daha yardım edebilirmi.bebeşim 4 aylık.

arkadaşım kulplu olanını kullanıyor sanırım hem bardak hem biberon olan
alıcaksa bence onu al hem bebeğin tutmayıda öğrenır canım

ya ben nuby ve dr brovns biberonlar aldım ama almıyor.damaklı emzikleri varmı bu biberonların.kullananlar yardım edebilirmi.benimki damaklı emziğe alışmış.uğraşıyom kaç gündür yok emmiyo.boşuna mı o kadar para verdim ya..yardım lütfen...

X