Bebek Beslenmesi Hangi Marka Biberon ve Biberon Emziği ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım evet öyle oluyor..benimde kızım sarılık olmuştu ve hastahanede yatarken aç kalıyo korkusuyla mama veriyorduk kaşıkla sütüm henüz çok gelmediği için ordaki arkadaş ne uğraşıyosun ver biberonla dedi bizde ona uyduk verdik.baktımki kızım emmemeye başladı :1shok: hemen bıraktık biberonu ki alışmasın diye...sonrada süt geldi gerek kalmadı zaten.ama sütüm çok olduğunda sağıp kaşıkla veriyorum canım hem alışsın kaşıkla yemeğe ek gıdaya geçince zorlanmasın diye..benimkide 4 aylık canım sende deneyebilirsin kaşıkla..ama meme yapısına en çok benzeyen nuby nin doğal dokunuş serisi var canım aynı anne göğsüne benzetmişler sordum 30 tl idi ama çok güzeldi :) istersen onlara bi bakabilirsin..kolay gelsin canım sağlıkla büyüt bebeğini...
evet benimkide 10gun küvezde kaldı alıstı biberona.. bende nuby marka aldm onu kullanıorum halen 3 aylık old kızım. ama benim sütüm az mamayıda sütüde nubyde verıorum. bende simdi emzik alacakım nuby ninde var ondanmı alsam aventmi alsam diye tereddütte kaldım. ne yapsam acaba :S: ?

ben avent kullanıyorum emziktede bıberondada gayet güzel kauçuk uçlu tavsiye ederım

Canım cevabın ıcın tesekkür ederım.Fakat Optımumda ve acıtyde hangı magazada satılıyor?Bebek magazalarına bakayım?

evet,Optimum da en üst katta bebek mağazaları var,20 tl ye 1 biberon ve 4 boy emzik var pakette.A city de en alt katta bebek magazaları

Bende optımuma bakacagm. Peki kauçuk uçlu emziklerin ne farkı var. Annem yeni tarz emzıklerı begenmıyor, eski Fatoş marka bi emzık var. Acaba zararlı mıdır?

Bende optımuma bakacagm. Peki kauçuk uçlu emziklerin ne farkı var. Annem yeni tarz emzıklerı begenmıyor, eski Fatoş marka bi emzık var. Acaba zararlı mıdır?

kauçuk emzik bildiğim kadarıyla dayanıksız oluyor ısıya karşı,silikon emzik ısıya falan daha dayanıklı,yani kaynatabilirsin rahatlıkla.Fatoş diye bir marka duymadım,araştırmak lazım

nuk biberon kullanıyorum.damaklı emzikli...başka tutamıyor zaten kızım.

arkadaşlar ben sütümü sağarak vermek zorundayım.göğüs pompama uyumlu olsun diye nukun 2 tane biberonunu aldım ama biri sızdırıyo.yeni biberon ve emziği almayı düşünüyorum.sizler hangi marka biberon ve biberon emziği kullanıyosunuz.hangisinin emziği anne memesine daha yakın?

ben dr brown kullandım içindeki düzenekle bebeğin hava yutmasını önlüyo gaz problemi azalıyo. biberon emzikleri numaralı 3 ayda bi numara değiştiriyosun. kapağını iyi kapatmayınca ve max süt sınırını aşınca sızdırma yapabiliyo ona dikkat et bence çünkü bi arkadaşım da nuk kullandı memnundu.

arkadaşlar konuyu açalı bir yıl oldu ve biz baya biberon değitirdik.ama bu bir yılda anladığım en iyi biberon dr brown du.kesinlikle gaz bırakmadı oğlumda,yalnız içindeki plastik tıpa 3 aydan sonra aşınma yaptı,3 ayda b.r biberon değiştirdik.şimdiyse nukun silikon ağızlıklı damlatmaz suluklarını kullanıyorum.çok memnunuz.zaten suyu bardakla içebiliyo artık,sadece süt ve meyve suyunu sulukla veriyorum.ayrıca optimumdaki mağazalar pahalı,ben internetten alıyorum.bir suluktan 10 lira kazancım oluyor.ama ulustan özelcan dan alabilirsiniz,orda alışveriş merkezleri ve eczanelerden daha uygun oluyo..

1 yıl önce konu açılmış olmasına rağmen bugün dönüp bilgilendirmek amacıyla deneyiminizi paylaşıyorsunuz ne kdr ince bir hareket.7 aylık hamileyim ve bu konuyu araştırıyorum çok yardımı oldu topicin tşk ediyorum kendi adıma ve yararlanan tüm arkadaşlar adına.Bu arada bende nukun iki tane emziğini aldım netten birisi uyku emziği birisi normal.Biberon olarakta Dr Browns alcam başlangıç olarak kaç cc öneriyorsunuz?Alışverişlerde hangi siteleri öneririsiniz bunu özelden de yazabilirsiniz.Bebişinize ve size sevgiler...

caycan kesinlikle biberon konusunda önerini dikkate alacağım. benim kızım bugün taaaaaam 51 günlük biz chicconun damaklı kauçuk emziğini kullanıyoruz. emdikçe esnediği için kızım hiç yadırgamadı. ben de kauçuğun daha faydalı olduğunu şekil alabilme özelliğinden anne memesine benzediğini, meme ucundaki küçük çiziklernde anne göğsündeki kıvrımları andırdığını okudum. ayrıca silikon sert olduğu için bebeğin damğına zarar verebileceği söyleniyor.

avent kullanıyoruz,ilk chicco almıştık,kızım sevmedi,kullanmadık,avent en iyisi.

Ben oğluma emzik ve biberon avent kullandım .hala da kullanıyorum çok ta memnunum.

X