Şampuan ve Saç Kremleri Hangi şampuan kullanmalym diyenlerin... Paylaşım Alanı

ben de tresan kullanıyorum.bu tresan bi tek benim saçlarımı sertleştirmedi sanırıma.sbenim saçlarıma diğer şampuanlar gibi etki etti hiç sertleştirmedi.

Benim saç dokulme sorunum var. Oyuzden saclarım cok hassas. Pıyasadakı tum markaları denedım. Basta ıyı gıbı sonra saclarım sertlesıyor kepeklenıyor asırı bı kasınma hıssı. Ama arkadasımın tavsıyesıyle Placenta ısımlı bır sampuan kesfettım. Su anda onan baska kullanamıyorum. Bıtkılerın plasentasından yapılıyor. Kasıntı kepek problemım bıttı. Bır de bı ara asırı dokuluyordu elımı atsam sac gelıyordu sımdı tane tane. Deneyın derım. Yalnız sadece eczanelerde satılıyor sanırım.

kendimi bildim bileli bu şampuan işinde dikiş tutturamadım...neler kullandım neler...kremlisi kremsizi, aloe veralısı, kepek önleyeni aklınıza ne gelirse...bişi kullanıyorum saçlarım kazık gibi oluyor başka bişey kullanıyorum kepekleniyor,kaşınıyor anlamadım gitti...geçen gün kuaförüm şöle dedi:
kuaför: sen kaç kez şampuanlıyon saçını
ben: ne bilim 5-6 kez heralde
kuaför: kaç güne bir yıkıyon
ben:gün aşırı
kuaför: kız gün aşırı yıkıyomuşun da 5-6 kez şampuanlanır mı saçlar..çok sık yıkıyosan en fazla iki kez şampuanlıcan saçını...kastın mı var saçlarına,derine..
ben:heee..olmazsa öyle yapayım ben..
şimdi en fazla 2 kez ama güzelce yıkıyorum saçlarımı, sorun yok şükür..

kızlar yorumlarınızı yarısına kadar okudum,hepsini okuyamadım kusuruma bakmayın nolur.

benim size bir sorum olacaktı.ben bioxcin kullanmaya karar verdim.kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

teşekkürler....

ben elseve kullanıyorum memnunum..saç tipinize göre olanı alırsanız hem yumuşacık olur hemde çok güzel kokuyor..:KK66:

headen shoulders kullanıyorum saçları yumusacık yapıyor ve asla sacımda kepek olmuyor kesınlıkle oyle bişeyi tanımıyorum ben:)

yerimsenibenloreal elseve kırılmaya karşı etkili olanlarından kullanıyorum ve çok memnunum.saçlarım röfleli ikende boyalı saçlar için olanı alıyordum.deneyin bence gerçekten güzel bir şampuan.yerimseniben

bayanlar tavsiyeniz gliss mi bioxcin mi yoksa teresan mı bana yardımcı olabilir misiniz?

şampuan konusunda karar veremedim.saçlarımda şu anda boya yok.ama boyatmayı düşünüyorum.buna bağlı olarak da şampuanı mı değiştirmek istiyorum.

bioxcinin şampuanını saç dökülmesi için değil de normal bir şampuan olarak kullansak olurmu?araştırdığıma göre ph dengeli ve bitkisel bir şampuan.fakat boyalı saçlara faydası ne bilmiyorum

tresanı kk dan öğrendim.kullananlar çok memnun kalmış.bir bilgim yok.sizce nasıl?bu da bitkisel bir şampuanmış ama bununda boyalı saçlara faydasını bilmiyorum

glissi de kk dan öğrendim boyalı olan çeşidinin boyalı saçlara çok iyi geldiğini biliyorum(kk sayesinde)
fakat geçen parfümeriye gidip baktım.kokusu berbat birşeydi.almak için cesaret gösteremedim....

bana yardım eder misiniz?

Kuaforum bana saclarimin yipranmamasi icin kullanabilecegim en iyi sampuanin bebek sampuanlari oldugunu soyledi....Cogu kuaforde belli markalarin sampuanlari satildigi icin onu oneriyorlar, ama benim kuaforum de bu markalari sattigi halde"o kadar para vermene gerek yok, bebek sampuani kullan" dedi....Sampuanim biter bitmez alacagim bi tane..

benim de son keşfim head & shoulders ....koklama hastalığım olduğu için =)) markette bi tane aldım kokladım aynıı parfümüm gibi kokuyodu (Victoria's Secret) kokusuna kanarak kullanmaya başladım ama saçlarımda yumuşacık oldu ki çok yıpranmıştı boyadan ....

Ben çoğu şampuanı denemişimdir ee herkesin saçı farklı yanlışı kullanmadan da doğru bulunmuyor.
Elidor berbat ötesi.
Blendax-Rejoice-Clear saçımı semsert yapıyorlar.
Tresan doğal olmasına rağmen saçıma bir faydasını görmedim (boyadan yıprandığı için almıştım)
Dove güzel nemlendirici olması iyi yumuşatıyor.
Head&Shoulders ı saçlarım çabuk yağlandığı için kullanmıştım yeşil çay ve limonlusunu gerçekten de yağlanmaya faydası olmuştu duyduğum kadarıyla kepek şampuanı da çok iyiymiş kepekli saçlara.
Kullandığım ve tavsiye edebileceğim Elseve ve Gliss.Özellikle benim gibi saçını sürekli boyayanlar boyatanlar için.
Tabi herkesin saçının yapısı farklı ama arkadaşlar şampuan alırken içindekiler kısmında Dimethine (yani silikon) yazmamasına dikkat edin.yerimseniben

saçlarım malesef çabuk yağlanıyor ve gün aşırı yıkamak zorunda kalıyorum. piyasadaki hemen hemen tüm şampuanları denememe rağmen bir çare bulamadım. hatta defne sabunu ve bıttım sabunu da kullandım uzun süre. yağlanmasına ve dökülmesine karşı ciddi bir yarar sağladılar fakat sabun olduğu için saçlarımı matlaştırmaya ve kafa derimi kurutmaya başlayınca bıraktım.

şu anda yves rocherın yağlı saçlar için olan şampuanını kullanıyorum. gerçekten çok memnunum. saçlarım gözle görülür şekilde gürleşti. fiyatı sanıyorum 16 ytl gibi bir şey ama kesinlikle tavsiye derim. a.s.

ben kendimi bildim bileli panten den başka şampuan kullanmadım ama geçensene eşimle ikimizn saçlaraı mafoldu kullanmaya devam ettikçe kuruluk kaşıntı tatlicadiarzu sonra bıraktık blandax mı neydi ona geçtik o iadre etti bende araştırdım en iyi şampuan tresan ve bitkisel şampuanlar bnede sabamed almaya karar verdim henüz kullanmadım çok iyi olduğu söğleniyo bakalım görücez .. birde annem kardeşimle ikimizin saçlarını hep çaya batırılmış tarakla tarradı ve hep gür kalçamızdaydı bildim bileli saçlarımız öğle mi yapsam gene .. ve hergün duş alırken saçlarımızı şampuanlamak iyi değilmiş haftada 3 kez diyo dermotologlar ve çok azcık şampuanla ve bitkisel olsun diyolar .. bende öğle yaparım zaten fön falan mümkün olduğunca nadir hatta havluyu sarı kurumasını beklerim .. bide bakım yağı yapıyorum hani bilirsiniz zeytinyağlı ve 2 aydır çok düzeldi saçlarım ayrıca zaten siyahtı rengi iyice siyah oldu gün geçtikçee..:teytey::nazar:

ben elseve nin düzleştiricisini kullanıyodum saçlarımı yıpratıı.şimdide gliss:1no2::1no2: aldım bakalım nasııl olacak

arkadaşlar gliss shining blonde yada satin brown harıka derim..saçları yumuşacık ve parlak yapıyor..ben oldukça memnunum..

the body shop ın ballı şampuanını tavsiye ederim
saçı yumuşacık yapıyor+parlatıyor resmen :1hug:
çok da güzel kokuyor coksekeriremsu

slm kızlar saçlarım berbat durumda hangi şampuanı kullanmalıyım ayrıca benim saçlarım çok cins yıkadıktan sonra acayip kabarıyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

slm kızlar saçlarım berbat durumda hangi şampuanı kullanmalıyım ayrıca benim saçlarım çok cins yıkadıktan sonra acayip kabarıyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

canim bir arkadasimiz daha soylemis the body shop balli sampuan ve sac kremi kullan gercekten memnun kalacaksin a.s

X