Harry Potter’in ruh emicileri :(

Goldsparkle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
395
651
Merhaba, şuan çalıştığım iş yerinden ayrılma lüksüm yok bunu belirteyim öncelikle. Yani başka bir çözüm de yok gibi o yüzden bunu çözüm bulmak için değil, içimi dökmek için yazıyorum. İçimde öyle bir nefret birikti ki... Öncelikle yaşlılar çocuk gibidir idare et diyecekler hiç yorum yapmasın. Çocuk gibi olduğu düşünülüyorlarsa çalışmamalılar. Bir şey ürettiği yok zaten bu tür insanların. Şimdi üstüm olan kişiyle beraber iki kişiyiz iş yerinde. Kendisi 74 yaşında ve ben 28 yaşındayım. Çok kalıp düşünceleri var dinlemekten nefret etmeme rağmen, hatta o anlatırken elimi başıma koyup sabır çekmeme rağmen arsızca konuşmaya devam ediyor (-Şimdi insanlar kayınvalideleriyle yaşamak istemiyorlar. Sen yaşar mısın? Ben: hayır, O:Çocuğun olsa baktırmasını bilirsin ama, Ben:E bakmasın o zaman bunun için bakacaksa, O öfkelenir ve bana şeytanmışım gibi bakar. Gibi konuşmalar.) Çalıştığımız 9 saatin 8 saatini yanımda geçirip hiç durmadan monologla geçiriyor. Kendi kızı bile eve gelir gelmez odasına çekilirmiş yüzünü göremiyormuş, çok vanı sıkılıyormuş. Daha önce bir meseleden tartıştık ve bana ‘Beni çekmek zorundasın dışarda iş mi var, hem bela mı geldin sen seni göndertirim bak bu iş yerinden.’ dedi. İşine gelmeyen durumlarda iftira atıyor ve yalan söylüyor. Benim yaptığım şeyleri misafirlerimize ben buldum diye gösteriyor. Yaşlı birinden olgunluk ve bilgelik bekleyen ben tiksinmekten kendimi alamıyorum. Ağzı da içinde hayvan ölmüş gibi kokuyor ve her on saniyede bir ağzından tükürük çıkıyor. Lütfen etrafınızda ağzı kokan insanları şansınız varsa uyarın, çözüm bulamıyorlarsa dahi ağzımızın içine girip konuşmasınlar bari. Ben uzak durdukça da üzerime üzerime içime içime giriyor. Refleksleri iyi değil sürekli kalçama bakarken yakalıyorum onu. Odasındayken de onu ya burnunu karıştırırken buluyorum, ya sürekli arkadaşlarına anlattığı şeyleri 200. kez anlatıyor ya da video açıyor kulaklık getirmeme rağmen sesli sesli dinliyor. Rahat bi 7-8 kez kulaklığınız çalışmıyor mu neden kullanmıyorsunuz demişimdir. Bir kez de rahatsız oluyorum dedim kahkaha attı !? Daha ne yapabilirim hiç bilmiyorum. Günlerim onun hiç merak etmediğim anılarını ya da malum şahsın konuşmalarını telefonundan dinlemekle geçiyor. Bana diyor da kendi bela. Bazı insanlar neden böylesine ruhlarımızı emiyorlar ? Yarın işe gideceğim ve gitmeden geriliyorum işte böyle. Bu arada deli gibi öksürüyor maskesini de takmıyor. Uyarınca ‘Sana satacağım hastalığı’ diyor. Masasının hemen altında çöp kovası olmasına rağmen kestiği tırnaklarını masanın üzerinde bana bırakıyor. Sürekli burnunu karıştırdığını gördüğüm için de kullandığı kalemlerimi bile dezenfektanla sürekli temizliyorum. Bazı insanlar neden böyleler? Dünyanın bütün pisliği içlerine akmış gibi. Ve bu kişi işe ilk geldiğimde beni iftira ederek işten de çıkarmaya çalıştı. Bu arada işi kendi de bilmiyor. İmza attığı kağıtların üzerinde ne yazıyor haberi yok. Kafasına gençlik yıllarında ne aldıysa o var, son 30 yılını yaşamamış gibi. Ben kendimi kendimden yarım asır biriyle evlendirilmiş gibi hissediyorum. Hiç bir yoğunluk olmamasına rağmen işten eve geldiğimde onun çenesi yüzünden dayak yemiş gibi uzanıyorum. Yaşından dolayı saygı bekliyor, iftiracı, yalancı, iş bilmez ve korkak karakterine aldırmadan. Ona saygı duyacağım hiç bir özelliğe ne yazık ki sahip değil. Keşke imkanım olsa da bunları yüzüne söyleyebilsem. İşten gönderilen ben olurum ve bütün her şey yanına kar kalır. Yaşlı olduğu ve patronlara yalaka olduğu için ona acıyor ve tutuyorlar. Şikayet etsem ben kötü olurum. Öyle ki ben bu adamın benimle arkadaş olmaya çalıştığını, ben onla olmak istemediğim için de genç oluşuma öfke duyduğunu düşünüyorum. Bir insan neden dinlenmediğini bilmesine rağmen sürekli konuşmaya devam ederek kendinden nefret ettirir🤮

74 yaşında bir insanın işinde nasıl bir verimliliği olabilir ki patronlarınız onu vazgeçilmez olarak görüyor? Üstelik tacizci, pasaklı ve kötü kalpli biri. Saydığınız şeylerden birini bile olsa patronunuz neden fark etmemiş anlamadım.
Patron yanımızda durmuyor ayda bir geliyor. Benden önce çalışan idare etmiş sen de ediver kredi borcu var falan diyorlar. Benden önceki çalışanı çalışma saatleri 08.30-17.30 olmasına rağmen 10.00-17.00 çalıştırıyormuş. O da çekmiş bu ayrıcalığa sahip olduğu için herhalde. Bu bilinse onu orda zaten tutmazlar kamu çünkü.

74 yaşında nasil çalışıyor oraya takıldım bende 😳 kimse demiyor mu artik evinde otur dinlen diye. O yaşta adamin kime ne faydası olabilir ki
Olmuyor işte imza attığı belgenin altında 90 gün geçerlidir yazıyor mesela ama bu üyelere 15 gün diyor ben düzeltiyorum. Bütün günü birilerine anı anlatmakla geçiyor.

75 yaşında birinin emekli olması gerekmiyor muydu ne işi var orada?? Ofiste tırnak kesmek normal de masasında bırakması mı anormal sadece? Bu bildigimiz dede ve bu zaman da bunlardan korkulur zaten. Kesinlikle duymamazlıga verin en az şekilde muhattap olmaya calısın. O yokmuş gibi davranın. İşten de cıkamazmışsınız yapcak birsey yok.

Allah sabır versin, içim kalktı burada çekilecek dert değil. 🤢

Alternatif işe bakıyorsunuz değil mi?
Bugün istifa mektubu vermenizden bahsetmiyorum. İşi olanlar daha rahat yeni iş bulur zaten.

Zaten kendisi başınızda 8 saat monolog yaptığına göre yapılan bir iş yok. Mülakatlar için bir şekilde izin alın. Zira özel sektördeyseniz verim alınmadığı için departmanın kovulma riski bile var, tüm gün bıcır bıcır keyifle sohbet etseydiniz bile tavsiyem aynı olurdu.

Kamuda 65 yas uzerinde biri 1 gun nasil fazla calisiyor ya, ben orayi anlayamadim
Bence sgkya sikayet ederim diye baskin cıkın iyilikten anlamadigi ortada
Burası tamamen kamu sayılmıyor. Yani kamu olarak geçse de yarı özel gibi. TÜBİTAK da öyle sanırım. Bu da onun gibi. Bir de 20 yıl önce gelmiş müfettiş en son. Herhalde ondan çok rahat. Aslında rahat da değil panik atağı var lustral benzeri çok bilindik bi antidepresan kullanıyor adı aklıma gelmedi. Düzeltme, cipralex kullanıyor.

Kamuda 65 yas uzerinde biri 1 gun nasil fazla calisiyor ya, ben orayi anlayamadim
Bence sgkya sikayet ederim diye baskin cıkın iyilikten anlamadigi ortada
Şikayet etsem şikayet edenin ben olduğu anlaşılmaz mı ? Patrona söyledim bazı şeyleri idare et demişti bu öğrenilirse sıkıntı yaşarım.

Şikayet etsem şikayet edenin ben olduğu anlaşılmaz mı ? Patrona söyledim bazı şeyleri idare et demişti bu öğrenilirse sıkıntı yaşarım.

Sikayet edin demedimki sizin idarenizle orda oldugunu 1 gun gelemeyecegini maasini geri odemesi gerekebilecegini seninle insan gibi gecinmesi gerektigini bilsin
Bu kadar fedakarlik yapip niye kendinizi yiyorsunuz azcik ayar vermenin zamani gelmedimi?

Sikayet edin demedimki sizin idarenizle orda oldugunu 1 gun gelemeyecegini maasini geri odemesi gerekebilecegini seninle insan gibi gecinmesi gerektigini bilsin
Bu kadar fedakarlik yapip niye kendinizi yiyorsunuz azcik ayar vermenin zamani gelmedimi?
Ben de bunu düşünüyorum ‘Sizin arkadaşınız değilim lütfen bana özel şeylerinizi anlatıp durmayın.’ diyeceğim. Bana yine iftira atmakla tehdit ederse de üyelere saçma sapan konuştuğunu ve şahitlik edeceklerini söyleyeceğim. Bir kaç hafta önce bir üyemiz gelip patronun numarasını istedi vermedim keşke verseydim. Üye kendisine gereken bir belgeyi istemiş ve üyeye ‘Kucağıma düştün mü şimdi?’ demiş. Üye ahlaksız adam yaşından başından utan deyip gitmişti. Bunları önüne koymayı düşünüyorum. Güzellikten anlamıyor çünkü

X