Hastalandığınızda araba kullanıyor musunuz?

Ben hastayken kullanırım ama toplu taşımada bayılmak araba kullanırken bayılmaktan tabii ki daha iyi. Direksiyon hakimiyetin otomatikman kaybolacak, zincirleme kaza bile olabilir trafik yoğunsa.
herkes bayılmalı hasta olmuyor sürekli bayılan birine de Ehliyet verilmez diye düşünüyorum

Ben ameliyattan çıkıp araba sürdüğümü bilirim 😀 kaç kez hasta olduğumda da arabayla acile gitmişliğim var

Bayılmak söz konusu olduğu için yazdım. Toplu taşımada bayılmak daha kötü demişsiniz, ikisini kıyasladım.
yani aniden bayılmaz ki insanlar. anlarsın kenara çekersin. tabii ki aniden bayılanlar trafikten uzak durmalı

Anladım.Yeni oldunuz galiba. Hayırlısı olsun. Yolunuz her daim açık olsun ...
yok hayır yeni değil. teşekkür ederim boş gebelik geçirdim düşük yaptım. ama doktor kürtaj olman lazım rahminde sıkıntı var dedi. oldum. zor bir süreçti malesef arada hala hamilelik zamanıma denk gelen bebekleri görünce içim cız ediyor. beraber hamile kaldığım arkadaşım vardı aramızda 2 hafta vardı. onun bebeğinin fotoğrafları üzüyor. zaten bekar olduğum için hayatımı kaydıracaktı da. en azından boş gebelik diyebiliyorjm aklıma geldikçe

Sorunuz biraz absurd. Hastaliga gore degisir. Normal gripsem niye araba kullanmayayim? Bir defasinda boynum tutulmustu. Saga sola donup bakamiyordum. Bir tek o zaman kullanmamayi tercih ettim. Ya da ne bileyim tansiyonunuz dusuyordur, basiniz donuyordur, kullanmazsiniz. Hastaliktan kastiniz ne tam olarak?

Geçen hafta tonsilit oldum,sanırım hayatımda yaşadığım en zor günlerdi. Yutkunmak bile kabus gibiydi,7 gün yemek yemedim falan ama yine de araba kullandım her gün,çocukları okula bırak al 3 kez okula gidip geldim. Hatta doktor ,çalışıyorsan rapor yazıcam 3 gün,ve iğne veriyim dedi de istemedim (çocuklarla git gel sabah akşam uğraşamam diye)antibiyotik kullandım daha geç iyileştim ona rağmen kullandım. Ki kolumu kaldırmaya halim yoktu, akşam 8de yattım hep o hafta.
Göz doktoruna gidicem, damla damlatıyorlar bilen bilir,görmeyi etkiliyor o damla bir süreligine,yine 1 saat dinlenip,gözüm düzgün görmeye başlayınca binip arabama gelicem evime.
Yani kısacası dışarı çıkamayacak durumda olmadığım sürece araba kullanıyorum.
Işe gidebilecek durumda olan kişi de kullanabilir bence.
Bu mantıkla ki bence en zoru hamileyken araba kullanmak özellikle son zamanlarda,karın şişiyor,ayaklar şişiyor,sürekli uykulusun vs. Ben doğurmaya gidene kadar iki hamileliğimde de kullandım araba.
Hatta ilk doğumda eşim yetisemiyordu son anda suyum gelmişken binip gidecektim neredeyse hastaneye (evde tektim) gelemeseydi biraz daha.
Bilemiyorum bence kullanılır ya.
Hız yapmazsın,daha temkinli gidersin ama kullanırsın yani arabayı.

Merhaba hanımlar 😊

Hastalandığınız zaman araba kullanıyor musunuz? Bir yerden bir yere (İşe/okula vs) giderken genellikle. Ben kendimi kötü hissettiğim zaman kullanmıyorum ve çevremdekiler çok şaşırıyor ya da yargılıyor. Neden arabasız geldiğime dair. Evet arabalı gitsem daha iyi fakat onu da kullanacak olan benim sonuöta ister psikolojik ister fiziksel bir hastalığım olduğu sürece kullanmayı mantıklı bulmuyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
İnsan fiziksel veya ruhsal sıkıntıdayken kafası baya dalgın oluyor bence en iyisini yapıyorsjnuz,çok zor durumda kalmazsam ben de kullanmam,gitmem biryere en güzeli

toplu taşımada bayılmak daha kötü
Nasıl daha kötü olsun ki anlamadım,toplu taşımada bayılırsa bir hastaneye götürürler ambulans çağırırlar olur biter,ama araba sürerken bayılır da biryere çarparsa kim bilir kaç kişiye zarar verir?en iyisi bayılacak kadar kötüyse evde kalması bence

Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak değişir. Atıyorum bayılma hastalığınız varsa tabiki araba kullanılmaz ya da ne bileyim gözünüze perde falan iniyorsa bi anda, ylne olmaz.
Ama dışındaki durumlar için asıl araba gerekli. Mesela ben hasta değilken 2 durak da yürürüm 3 durak da yürürüm hiç sıkıntı olmaz. Ama hastayken daha çok arabaya ihtiyaç duyuyorum. Anestezili rahim filmi çektirdim, bitti ayıldım bindim geldim.

Merhaba hanımlar 😊

Hastalandığınız zaman araba kullanıyor musunuz? Bir yerden bir yere (İşe/okula vs) giderken genellikle. Ben kendimi kötü hissettiğim zaman kullanmıyorum ve çevremdekiler çok şaşırıyor ya da yargılıyor. Neden arabasız geldiğime dair. Evet arabalı gitsem daha iyi fakat onu da kullanacak olan benim sonuöta ister psikolojik ister fiziksel bir hastalığım olduğu sürece kullanmayı mantıklı bulmuyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
O derece hasta isem zaten dışarı çıkamam. Değilsem işe gidiyorsam da araç kullanamayacak kadar hasta değilimdir.

Araba kullanamayacak durumdaysam dışarı çıkmam zaten. Dışarı çıkıyorsam da aracımı kullanırım.

Hastalık değil de kafa dalgınken kullanmamak lazımmış. Geçen sene hastanede biriyle kavga ettim. Acayip sinirliydim. Dönerken arabayla kaza yaptım o dalgınlıkla. Yani etrafı tehlikeye atacak durumdaysak kullanmamak daha iyi.

X