Hastalandığınızda araba kullanıyor musunuz?

arabam varken berbat durumda değilsem kullanırdım evet
ancak sen kendini nasıl daha güvende hissediyorsan öyle yap

Merhaba hanımlar 😊

Hastalandığınız zaman araba kullanıyor musunuz? Bir yerden bir yere (İşe/okula vs) giderken genellikle. Ben kendimi kötü hissettiğim zaman kullanmıyorum ve çevremdekiler çok şaşırıyor ya da yargılıyor. Neden arabasız geldiğime dair. Evet arabalı gitsem daha iyi fakat onu da kullanacak olan benim sonuöta ister psikolojik ister fiziksel bir hastalığım olduğu sürece kullanmayı mantıklı bulmuyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

Araba kullanmıyorum Bak yine bu yazıyı okuyunca eşime kinlendim. :sinirli:

Hasta hasta niye toplu taşımada sürüneyim ki? Çook daha yorucu ve uzun sürüyor. Hem de milleti hasta edicem.
Kendi aracımla gider gelirim. Zaten elim kolum kalkmıyorsa yatarım evde raporumu alıp.

Tam tersi mantıklı değil mi ya? Hastayken taksi olacaksa okeyde başka türlü asla uğraşmak istemezdim galiba

Araç kullanamayacak kadar kötüysem evden nasıl çıkayım, evden çıkabilecek kadar iyiysem neden araba kullanmayayım?

Bu diğer insanların canını tehlike altına atıp atmamakla da ilgili. Anestezi ile araba kullanılan bir yorum gördüm. Anestezide insanlar sarhoş gibi oluyor. Ya da başka bir hastalıkta ateşin çıktıysa yine bilincin çok yerinde olmuyor. Sarhoş sürücüler gibi direksiyon başına geçmek ne kadar doğru? Bir seferlik paraya kıyıp taksi tutmak daha mantıklı.

ben çok iyi ve dikkatli şöförümdür. Uykusuzsam kesinlikle araba kullanmam. Hastalığım ciddi bir şey değilse kullanırım. Ama mesela iş yerimde ablam beni darp etti. Kafamdan şakır şakır kan geliyordu. Allah’tan o gün eşimde ordaydı. Koşa koşa onu buldum, beni hastaneye götürdü. O olmasaydı yakın olduğum bir personele söylerdim.
Trafik şakaya gelecek bir şey değil.

Bizim burda toplu taşıma çok yaygın değil taksiyle de uğraşmak istemediğim için hep araba kullanıyorum. Elim kaynar suyla yandığında üstüne buz koyup araba kullandım. Dış gebelik yaşadım ağrım kanamam olmasına rağmen öyle doktora gittim. Bence araba asıl hastayken lazım o halde toplu taşımayla uğraşmak eziyet olur. Çok ağır bir durum varsa taksi daha iyi tabi

Psikolojik olarak kendimi kötü hissettiğimde kesinlikle araba kullanmaya yanaşmam, allah korusun birşey olmasından korkarım onun harici gelin başıyla upuzun duvakla kuaförden eve gelmişliğim var

X