HAYATA DÖNMEM MÜMKÜN MÜ ?

Ben kimseyi aldatmıyorum hanımefendi . Arkadaş olarak konuşmamın neresi yanlış ? Ama temkinli davranıyorum tabiki
Yanlış çünkü adam size hoşlanıyorum demiş arkadaş olarak konuşmuyorsunuz kendinizi kandırıyorsunuz bizi de kandırmaya çalışıyorsunuz basbaya flört, biri benden hoşlanıyorsa karşılık vermeyeceksem “arkadaşça” konuşmam konuşuyorsam zaten flörttür ki adam da bunu öyle algılıyordur zaten “Naz” yaptığınızı düşünen bir avcı sadece erkekleri iyi gözlemleyin ve tanıyın kendi iyiliğiniz için

Bence devam et ama ona şunu şöyle resmi olarak boşanana kadar arkadaş gibi konuşalım güzel kelimeler kullanmayalım diyebilirsin ..ve çok sık konuşamam ama sana duygularım olduğunu ve seni bekledigimi bil eğer sende beklersen bosaninca rahatça konuşuruz dersin

İyi geceler kızlar ❤️ Eski konularımı bilen bilir. Bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapayım. Şiddet, uyuşturucu madde kullanımı ve paranoyadan ötürü boşanma aşamasında olan bir kadınım. Çocuğum yok. Ailemle yaşıyorum. Eninde sonunda anlaşmalıya ikna ettim. Çekişmeli olan davayı, anlaşmalıya çevirecek avukatım.8 ay olacak neredeyse ailemin yanına geleli. Hiç bir erkek ile konuşmadım. Çok ağır ruhsal çöküntü yaşıyordum.Erkekler benim için sadece potansiyel tehlikeydi. Tedaviye başladık. İlaç ve terapi ile durumum iyiye gidiyor. Yavaş yavaş hayata dönüyorum. Konu ise şu: Ben telegram indirmiştim, kullananlar bilir. Beni görünür yap seçeneği var. Onu aktif etmiştim. Eni konu 2 saat o özellik açık kaldı. Sayısız mesaj aldım ve özelliği kapatacaktım. O esnada birinden bir mesaj geldi. Gelen mesaj şuydu: Görünürlüğünüz açık haberiniz olsun.
Diğer mesaj atanlar hep lakayık mesajlar atmışlardı. Çok güzelsin, gözlerin çok güzel, saçların çok güzel, tanışalım mı vs. Sonra görünürlüğü kapattım. Neyse çok uzatmayayım. O bahsettiğim kişi ile biz arkadaş olduk. Ve ben geç cevap veriyordum sürekli. Asla rahatsız etmek istemem, eğer rahatsız oluyorum derseniz mesaj atmayı direkt keserim dedi. Sadece enerjiniz çok güzel ve sanki yıllardır tanıyormuşum hissi uyandırdı bende dedi. Gariptir ki aynı his bende de uyandı. Neyse biz konuşmaya devam ettik. Bu süre zarfında asla lakayık bir konuşmasına şahit olmadım. Numarasını gönderdi, ne zaman yazmak istersen yazarsın, ben numaranı isteyip darlamak istemiyorum seni dedi. Normalde benim yaşadığım şehirde yaşamıyor , haftada bir gün iş dolayısıyla hastaneye geliyor. Şehirlerimiz yakın. Geçen hafta , müsait vaktimin olup olmadığını sordu. Gelmişken seni de görmek isterim, tabi senin içinde uygunsa dedi. Bende gittim. Malum pandemiden dolayı kafeler kapalı olduğu için, hastanenin bahçesinde 1 saat oturduk, konuştuk. Çok seviyeli, kibar,diksiyonu ve kendisini güzel ifade edebilme yeteneği fazlasıyla iyi. Donanımlı bir adam. 29 yaşında. Henüz kağıt üzerinde de olsa evliyim neticede. Görüşmeye gitmiş olmak kendimi kötü hissettirdi. Ama sonra düşündüm ki , anlaşmalıdan son dakika da bile vazgeçebilecek potansiyele sahip bir eş profili var benim karşımda. Davam yıllarca bile sürebilir . Yani neticede biz ayrıldık. İhanet mi ettim de kötü hissettim sanki diyerek telkin ettim kendimi. Eve geldim. Adam beni bayağı beğenmiş, giyim tarzımı, konuşmamı vs. Konuşmamız ilerledi ve benden hoşlandığını söyledi. O an kayış koptu bende. Adam benim evlenmiş ve şu an boşanma aşamasında olduğumu bilmiyordu. Eğer bunu ileride , bana daha da bağlandığı zaman söylersem, kalleşlik yapmış olurum dedim. Ve telefonla beni aradığı bir gün konuşma esnasında söyledim. Bak benden hoşlandığını söylüyorsun, bilmen gereken bir şey var. Ben evlendim ve şu an boşanma aşamasındayım. Bunu bil ve ona göre davran. Eğer sana ters geliyorsa konuşmayı sonlandıralım dedim. Dediği ise şuydu: Bu hayatta insanın başına her şey gelebilir Papatya, her şey insanlar için. Senin yerinde bende olabilirdim. Asla yadırgamam, haddimde değil. Buna sana olan duygularımda herhangi bir olumsuzluk yaratmadı. Bilakis duygularımın yoğunluğu daha da arttı. En başında söyleyip dürüst olduğun için çok teşekkür ederim. Benim için hiç sorun değil, birbirimizi tanıyalım fırsat verelim birbirimize dedi. Sonra ise,seni üzmek istemiyorum. O yüzden irdelemek istemiyorum dedi.Her gün günaydın mesajı atıyor. Gün içinde de mesaj atar.Ben bu aralar derse yoğunluk verdiğim için sürekli geç cevap veriyorum. Bugün dediki iletişim kopukluğu yaşıyoruz bu aralar. Sürekli geç yazıyorsun ve konuşmayı istemediğini düşünüyorum. Bende gerginim zaten ters konuştum biraz. Konuyu farklı tarafa çektim. Yarın bir gün boşanma durumumu yüzüme vurmayacağının ne garantisi var dedim. Ben öyle bir adam değilim Papatya. Başından bildiğim bir şeyi ısıtıp önüne getirip yüzüne vurmam kimsenin dedi. Sürekli ben mesaj atıyorum , ve bazen 5 saat sonra dönüyorsun , sana bir adım geliyorum elimi uzatıyorum , itekliyorsun beni. Müsade etmiyorsun ki bana falan dedi. Sonra problemi çözdük. Velhasıl kelam, sizce henüz boşanma gerçekleşmeden görüşmem yanlış mıydı ? Yani ben özeleştiri yaptım ama yinede sizlerin de fikirlerini almak istedim. Sizce fırsat vermeli miyim ? Şimdiden okuyan herkese teşekkür ederim❤️ İyiki varsınız ...❤️

Tanımadığınız kimseye inanmayın

Ben kimseyi aldatmıyorum hanımefendi . Arkadaş olarak konuşmamın neresi yanlış ? Ama temkinli davranıyorum tabiki
Hoşlandığını söyleyen adamla arkadaş olarak iletişimde kalmak tehlikeli bir durum. Adam naz yapıyor sanar, zor kadını oynuyor sanar, daha kötüsü kendince sahiplenir. Sizin hayatınızda bugün süt limanken yarın kanlı bıçaklı olabilecek, henüz kurtulamadığınız bir eski eş var, boşanmaya çalışıyorsunuz.

Ayrıca Neyapsamkisimdi Neyapsamkisimdi haklı. Adam avcı. Yaralı kadının kokusunu alır bunlar, o yaralara çalışırlar, ordan düşüverirsiniz ağlarına. Büyük travma atlattınız, hiç değilse resmen boşanmayı bekleyin daha sağlıklı birşeyler yaşamak için.

Bu mesajda kaldım ben telegram WhatsApp gibi değil mi yüklemiştim ben onu WhatsApp ın şu malum durumlarından dolayı ama sildim iyi ki silmişim sadece mesajlaşma var sanıyordum herkese görünür yapıp başkalarının görmesi falan ne çok değişik özelliği varmış

Watsap gibi.
Ama tercihen kullanılan ek bir özelliği var.
Açmazsanız aktive olmaz.

Hoşlandığını söyleyen adamla arkadaş olarak iletişimde kalmak tehlikeli bir durum. Adam naz yapıyor sanar, zor kadını oynuyor sanar, daha kötüsü kendince sahiplenir. Sizin hayatınızda bugün süt limanken yarın kanlı bıçaklı olabilecek, henüz kurtulamadığınız bir eski eş var, boşanmaya çalışıyorsunuz.

Ayrıca Neyapsamkisimdi Neyapsamkisimdi haklı. Adam avcı. Yaralı kadının kokusunu alır bunlar, o yaralara çalışırlar, ordan düşüverirsiniz ağlarına. Büyük travma atlattınız, hiç değilse resmen boşanmayı bekleyin daha sağlıklı birşeyler yaşamak için.
Haklısınız . Dediğiniz gibi yapacağım. Dışardan bakan bir göz daha doğru yorumlayabilir diye konu açtım zaten

Yanlış çünkü adam size hoşlanıyorum demiş arkadaş olarak konuşmuyorsunuz kendinizi kandırıyorsunuz bizi de kandırmaya çalışıyorsunuz basbaya flört, biri benden hoşlanıyorsa karşılık vermeyeceksem “arkadaşça” konuşmam konuşuyorsam zaten flörttür ki adam da bunu öyle algılıyordur zaten “Naz” yaptığınızı düşünen bir avcı sadece erkekleri iyi gözlemleyin ve tanıyın kendi iyiliğiniz için
Niye sizi kandırmaya çalışayım ki hanımefendi ? Konuyu açan benim. Ben kendisine de söyledim flört etmediğimizi ve normal arkadaş olarak konuştuğumu. Benim normal arkadaş olarak konuştuğum erkek tanıdıklarımda var. Ümit de vermiyorum kimseye. Karşıdaki insanada bunu hissettirdim.

Bosanma asamasinda baska biriyle gorusebilirsin ancak bu kadar cabuk bir insanin birine kapilmasi bana normal gelmedi. Bana hic guven vermedi bu adam. Ikincisi de henuz bir iliskiye hazir degilsiniz gibi. Tamamen kendinizi toparlamadan bir iliskiye girip sonra da iliski yurumezse toparlanmaniz bu kez daha zor olur.
Kapılmadım ki. Ki ben kolay kolay kimseye kapılmam zaten. Hemen bağlanan bir kadın olmadım hiç. Zaten ilişkiye hazır olduğumu iddia etmiyorum ki.Ortada bir ilişki yok zaten.Ben kendisinede söyledim. Ümit de vermedim. Haklısınız ama

siz ümit vermediğinizi söylüyorsunuz ama görmeye geldikten sonrasında hoşlandığını söylemesi adamın yine de ümitlendiğinin göstergesidir. zaten normal arkadaş olarak konuşulan birine de siz "ben boşanmak üzereyim, sana ters geliyorsa konuşmayalım" demezsiniz. arkadaş olduğum kişinin boşanması beni sadece destek vermek için ilgilendirir çünkü bu mesaj boşanmak üzereyim, haberin olsun bu durumumuzu etkilemesin mesajı gibi olmuş. bu benim algıladığım. ama umarım yeni hayatınızda çok mutlu olursunuz. ilişkiye hazır hissetmediğinizi söylüyorsunuz evet daha çok yeni, bence de temkinli hareket etmelisiniz

Ahh ahh tüm bu yaşadıklarınızdan nasıl tercrübe edinemezsiniz de telegram gibi bir yerden 2 günlük birinin yazdığı tatlı sözler sizde böyle bir etki yapabilir inanamıyorum. İşin evli olmanız, boşanma aşamasında olmanız tarafına değinmiyorum bakın. Çünkü o kısım bu hikayede en son dert edilecek şey bana göre.
Bu kadar şey yaşamışsınız, tedavi görüyorsunuz, hayatınızı yeniden kurmaya çalışıyorsunuz, tüm bu süreci aileniz de sizle birlikte atlatıyor ve siz yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı telegramdan yazan, 2 efendilik yapan adama 'yarın öbür gün boşanmamı yüzüme vurmayacağın ne malum' a varan muhabbetlerdesiniz. Yani inanamıyorum.
Sizin şu an yaşadığınız hayatta önceliğiniz farklı olmalıydı bana kalırsa. Sınav stresine çözüm bulmak gibi, geçmeniz gereken sınavları geçmek gibi, iş bulmak, çalışmak, para kazanmak ve ailenizin sizi bu konuda destekleyerek ne kadar doğru yaptığını onlara göstermek gibi. Adamı her zaman bulursunuz merak etmeyin.

Yaşadıklarınız ağır, yeni bir ilişki için çok erken bence. Adamla yaptığınız muhabbetin içeriğinden de belli oluyor bu zaten.
"Flört etmiyorum" diyorsunuz ama elin adamına "ileride boşanmamı yüzüme vurmayacağın ne malum" diyorsunuz. Normal erkek arkadaşlarınıza da kurdunuz mu bu cümleyi? Basbayağı flört işte bu. Hem de en yanlış çeşidinden.
Bunu söylediğiniz herkes yüzünüze vurur boşanmanızı. Siz bunu eksiklik gibi görürseniz başkaları da öyle görür.

Eşinizin durumunu düşününce de büyük cesaret gerçekten.
Adam kafanızda telefon kırmış biri, madde bağımlısı ve paranoyağın teki. Henüz boşanmadan sizi biriyle görse ya da bir tanıdığı görüp haber verse başınıza bela alırsınız.
"Eve kapanın ömür çürütün" demek değil bu ama şu aşamada sizin için hem tehlikeli hem erken.

Yeni tanıştığınız birine de bu kadar çabuk güvenmeyin. Konuşmaya diğer erkeklerden farklı şekilde girmesi farklı olduğunu göstermez.
"Görünürlüğün açık" diye uyarmış ama kendisi ne geziyormuş acaba başkasının profilinde? Başka şehirde yaşıyor, kimdir necidir belli değil.
Birinden kaçmaya çalışırken gidip aynısının lacivertine kapılmayın. Kendinize zaman tanıyın biraz.

Biz eşimle nette tanistik o zaman 19 yasindaydik,suanda 35 yaşındayız yaklasik 8 senedir evliyiz . Ama ben şuanda böyle tanışmazdım (şükür hicbir sorunumuz yok ) , siz ona evlendiğinizi ve boşanma aşamasında olduğunuzu söylediniz peki o ne durumda, size demezse bilemezseniz. Evli mi, sevgilisimi var. Boşanma aşamasinizdasiniz yine yanlış adımlar atmayın. Sinava çalışıyormuşsunuz buna engel olacak duyguya hayatınızda yer vermeyin.

Tamamen boşanıncaya kadar çiftler birbirlerine sadakatle yükümlüdürler diye biliyorum. Davanın seyrini sizin için olumsuz hale çevirecek hareketlerden kaçınmalısınız. Ayrıca boşanma , eski eşinizin yaşattıkları sizi duygusal açıdan yıpratmıştır elbet yanlış kararlar vermeniz olası.

Sizi biliyorum hakkınızda hayırlısı olsun inşaAllah
Sadece bu kadar iyi davranıyorsa hemen güvenmeyin. Bence tanımaya çalışın bakalım neler olacak
Boşanma davası ne zaman olacak

Hanımefendi kapalı zaten ilk indirdiğimde açmıştım. Şu an kapalı .
1.evlilik bitmeden 2.ılişki de yıkım olmasin bilmediginiz tanimadiginiz rol yapan bir adam belki de o da evli?Belki cocuklu arastirmadan bahcede 1 saat oturmakla inanmayın çok gereksiz bir ilişki .Adam bi de mesajlara cevap gelmeyince sorun yapıyor bu tiplerden korkun tavsiyem.

İlk evliliğinizde yanlış kişiyi seçmişsiniz demekki insan tanımakta kolay hata yapabiliyorsunuz. Ben de insan tanıma konusunda çok kötüyüm, bu yüzden biraz daha seçici davranın. Bu kişiyi tanımak istiyorsanız şuna dikkat edin: kafanızda soru işareti var mı? Size karşı açık mı yani evi adresi sosyal hesapları kendi ismiyle ve açık mı? Eğer kendini gizliyorsa dikkat edin evli nişanlı vs olabilir. Başka şehirdeyim demesi de yalan olabilir.

Sizde yanlis birsey gormuyorum ama bu kadar ters bir insandan bosanmak istiyorsaniz dikkatli olmalisiniz
Birde suan cok hassas donemdesiniz arkadas olarak konusmuyorsunuz sonu aska gidebilir guzelce konusup ara vermeniz sizin icin iyi olabilir

X