Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

mrb hoşgeldin o zaman gün boyu stresimizi akşam ne yapacağımızı eş ve çocuklara yetememeyi vb burada konuşalımmm

valla ben ne kendine ne de evine yetemeyenlerdenim.

çocuğu uyutup sağ sol toplayayım diyorum her gece onunla uyumuş bulunuyorum :)

teşekkür ederim hoşbulduk,eş ve çocuklara yetememek gerçekten insan bazen çıldıracak gibi oluyor,her gün koşuşturma içinde geçiyor ayrıca 1.sınıfa giden bir kızım var ona okuma yazma öğretmek te genelde bana kalıyor eşim vardiyalı çalışıyor çoğu zaman birbirimizin yüzünü bile göremiyoruz.:KK50:

allah kolaylık verisn bizlere canım çok zor ama napalım herşey evlatlarımız için yaşam şartlarını iyileştirmek için ben altın aylıkken başladım çalışmaya şimdi 3,5 yaşında çogu şeyini göremedim çocuğumun üzülüyorum ama napalım....
Eşler de çok önemli tabi ev işine yardım etmesede kızıyla çok ilgilenir

teşekkür ederim hoşbulduk,eş ve çocuklara yetememek gerçekten insan bazen çıldıracak gibi oluyor,her gün koşuşturma içinde geçiyor ayrıca 1.sınıfa giden bir kızım var ona okuma yazma öğretmek te genelde bana kalıyor eşim vardiyalı çalışıyor çoğu zaman birbirimizin yüzünü bile göremiyoruz.:KK50:

acaba hangi baba çocukların ödevleri vs ilgileniyorum çok merak ediyorum

helede benim ki gibi zor bir çocuk ise :KK14::KK14::KK14::KK14:

4,5 ve 5,5 yaşında iki kız çocuğu annesiyim, haftanın 5 günü sabah 8 akşam 17:30 çalışıyorum ve son derece yoğun bir tempodayım, sık sık seyhatlerim de oluyor maalesef ailem rahmetli, kv'de ile görüşmüyoruz. Eşimle mart ayında boşandık 1 aydır da acaba affetsem mi bir şeyler düzelmiş mi modunda tekrar görüşüyoruz. Her sabah kızlarımı işe gelmeden önce servislerine teslim edip kreşe gönderiyorum ve sonra kendim işe geliyorum.

Hepinize sevgiler...

allah san güç versin allah yardımcın olsun tatlımmmm

acaba hangi baba çocukların ödevleri vs ilgileniyorum çok merak ediyorum

helede benim ki gibi zor bir çocuk ise :KK14::KK14::KK14::KK14:

baba neyle ilgileniyor ki zaten canım yalandanda olsa bizimki ilgilenir.gider kanepe bi uzanır ya telefonla ugraşır ya tv segreder.ben o arada yemek pişir hazırla,kaldır,yıka,çocukla ilgilen,ertesi günün yemeğini pişr,duş al.anca uaznıyorum kanepeye saat 23,00 de:KK76::97::118:

sanırım en büyük çocuk benim 12 yaşında ama çok vurdum duymaz bir çocukkkkkkkkkk

bu dönemde çok normal vurdumduymaz olması cnm tam ergenliğe geçiş dönemi alttan alın biraz herşeyini eleştirmeyin mesela...geçecektir yani umarım:KK30:

bende kamuda görevlıyım.mesaım sabah 08:00 da baslıyor,17:00da bıtıyor.eve gecerken 3.5 yasındakı kızımı okulundan alıp oyle gecıyorum.cocukla her aksam otobuslerde gezınmek zor oluyor.araba kullanmayı yenı yenı ogrenıyordumkı esımle 1 sene once kotu bır kaza gecırdık.arabada kızım da vardı.araba hasttı ama cok sukur bızım ufak tefek morluklar dısında hıc bır seyımız yoktu.ne zaman dıreksıyona otursam kazandan sonrakı ılk anlarda dızlerımın tırtır tıtreyısı gozlerımın onune gelıyo.bu korkuyu yenemedıgım ıcın ıs cıkısı cocuguda alıp eve gecmem en az 1.5 saatımı alıyo.
bende mumkun mertebe hafta sonuna ıs bırakmak ıstemıyorum ama ne fayda...
bu aralar esımın 2. cocuk sevdasıda tuttu,bu tempoyla nasıl yetıstırırım bılemıyorum...bende ıstıyorum ama gozum korkuyo ıste.esım herzaman olmasada bazen ev ıslerınde yardımcı olur.acıkcası bende ona cok kıyamıyorum cunku ısı ınanılmaz yogun.
her sey neyse de ,bazen ev ıslerını yetıstıreyım dıye kızımla fazla zaman gecıremıyorum ya işte o ıcıme cok dokunuyo...

Bende çalışan bir anneyim. Oğlum 5,5 yaşında ve anaokuluna gıdıyor.
Allah tan okul ve işim arasındaki mesafe 100metre kadar
evımde işime yakın sayılır. sabah 9 da bırakıyorum okula, aksam 5 te alıyorum.
özel bir şirkette muhasebeciyim. 9-6 çalışıyordum önceki seneye kadar ama
çocuk durumundan dolayı artık 9-5 çalışıyorum. sağolsunlar işverenlerim anlayışlı insanlar :KK8:
kendi aileme hafta sonları gıdıyoruz. ama kocamın ailesiyle 6 aydır görüşmüyoruz (bayramlarda dahil )
ve bu durumdan çok memnunum. kocam isterse görüşebilir asla karışmam ama
kendiside bazı şeylerin farkına vardığı için ailesiyle görüşmek istemiyor.
isabet oldu evimde cok huzurlu ve mutluyuz :KK16:
rahat bir 6 yıl kadar daha da görüşmek istemiyorum. :KK53:

Bu arada ev işlerine gelirsek, hafta sonlarımı asla ev işlerine, çamaşıra ve temizliğe ayırmam.
hafta içi aksamları yapıyorum. yemeklerımı aksam dan yapıyorum diğer gunun yemegı hazır
oluyor, gelince ısıtıyorum ve bır salata yanına ohhh miss :) ben 17,00 dee oğlumu alıp
eve geçiyorum saat 17,30 oluyor. sofrayı hazırlayana kadar eşim gelmiş oluyor.
en geç 18,30 da yemek ten kalkmış oluruz. bu arada çamaşırım falan varsa atarım makineye
mutfağı toparlayana kadar çamaşırlarda yıkanmış olur. oğlum 21.00 de uyur. bende yarının yemegını
yapmaya koyulurum. gece kalkarım soğuyan yemegımı dolaba koyarım. hemde oğlumu çişe kaldırırım :KK55:
kısacası ben aksamları 12.00 den once yatamıyorum ama senelerdır calıstıgım ıcın hıcbırı artık zor gelmiyor.
duzenımı kurduğum ıcın rutine bağladım sürekli külkedisi gibiyim :KK37: ama olsun evimde huzurum olsun,
yavrum sağlıklı olsun eşim yanımda olsun bunlar güzel yorgunluklar. :KK16:

bu arada ev işlerine gelirsek, hafta sonlarımı asla ev işlerine, çamaşıra ve temizliğe ayırmam.
Hafta içi aksamları yapıyorum. Yemeklerımı aksam dan yapıyorum diğer gunun yemegı hazır
oluyor, gelince ısıtıyorum ve bır salata yanına ohhh miss :) ben 17,00 dee oğlumu alıp
eve geçiyorum saat 17,30 oluyor. Sofrayı hazırlayana kadar eşim gelmiş oluyor.
En geç 18,30 da yemek ten kalkmış oluruz. Bu arada çamaşırım falan varsa atarım makineye
mutfağı toparlayana kadar çamaşırlarda yıkanmış olur. Oğlum 21.00 de uyur. Bende yarının yemegını
yapmaya koyulurum. Gece kalkarım soğuyan yemegımı dolaba koyarım. Hemde oğlumu çişe kaldırırım :KK55:
Kısacası ben aksamları 12.00 den once yatamıyorum ama senelerdır calıstıgım ıcın hıcbırı artık zor gelmiyor.
Duzenımı kurduğum ıcın rutine bağladım sürekli külkedisi gibiyim :KK37: Ama olsun evimde huzurum olsun,
yavrum sağlıklı olsun eşim yanımda olsun bunlar güzel yorgunluklar. :KK16:

evin işine yakın da ondan ben en geç 18,30 da evde oluyorum.yemek yap kaldır 20,00 oluyo o saatten sonra bulaşıgı zor kaldırıyorum nerdee çamaşır falan yıkayım.her işimi hafta sonu yapıyorum genelde cmtesi yapıp pzar dinleniyorum

bende kamuda görevlıyım.mesaım sabah 08:00 da baslıyor,17:00da bıtıyor.eve gecerken 3.5 yasındakı kızımı okulundan alıp oyle gecıyorum.cocukla her aksam otobuslerde gezınmek zor oluyor.araba kullanmayı yenı yenı ogrenıyordumkı esımle 1 sene once kotu bır kaza gecırdık.arabada kızım da vardı.araba hasttı ama cok sukur bızım ufak tefek morluklar dısında hıc bır seyımız yoktu.ne zaman dıreksıyona otursam kazandan sonrakı ılk anlarda dızlerımın tırtır tıtreyısı gozlerımın onune gelıyo.bu korkuyu yenemedıgım ıcın ıs cıkısı cocuguda alıp eve gecmem en az 1.5 saatımı alıyo.
Bende mumkun mertebe hafta sonuna ıs bırakmak ıstemıyorum ama ne fayda...
Bu aralar esımın 2. Cocuk sevdasıda tuttu,bu tempoyla nasıl yetıstırırım bılemıyorum...bende ıstıyorum ama gozum korkuyo ıste.esım herzaman olmasada bazen ev ıslerınde yardımcı olur.acıkcası bende ona cok kıyamıyorum cunku ısı ınanılmaz yogun.
Her sey neyse de ,bazen ev ıslerını yetıstıreyım dıye kızımla fazla zaman gecıremıyorum ya işte o ıcıme cok dokunuyo...

benim kızımda 3,5 yaşında ama doğru düzgün kreş bulamadım bulduğumda çok pahalı sen devletemi yolluyorsun

merhaba hanımlar,

bende 6 yıllık evliyim3,5 yaşında yaşında yaramaz mı yaramaz oğlum var.hafta içi 18:00'de evdeyim,cumartesi yarım gün çalışıyorum,genelde yemeklerimi bir gün önceden yaparım, en azındanana yemeğim olur yanına takviye çorba salata yaparım.çamaşırlarımı ve ütülerimi hafta içi,sil süpürme temizlik pazar günü yapıyorum,hiç kendime vakit kalmıyor,çok yoruluyorum ama çalışmayı da seviyorum,bu tempo ne zaman biter bilmiyorum ama yakında annem gelecek yaklaşık 1 ay kalacak ozaman işte yemeklerim herşeyim hazır olur çocuğuma bakmaya gelecek:)

sağolsun benım eşimde bana yardımcı oluyor ama yınede koca evı cekıp cevırmek tabiki hiç kolay degıl.
ama yapmayınca da bu sefer hepsı ust uste geliyor ve altından kalkmak daha zor oluyor. c.tesı yarım gun calıstıgım ıcın
oğlumu cuma aksamından anneme bırakıyorum zaten onlarda can atıyorlar cok ozluyorlar. ordan dönüştede cuma aksamları
kuaföre gıder kişisel bakımımı yaptırırım. evıme geçer tekrardan genel bır temızlık yaparım. ctesı oglen gıdıp annemde 1-2 saat kadar sohbet eder alır oğlumu evıme donerım. odevlerını bıtırır babamızı beklerız aksam yemegımızı yer gezmeye gıderız. (sinema olursa oğlum bayılıyor :) ) pazar gunumuzu genelde oğlumuza ayırıyoruz faalıyetlerde bulunuruz veya onun eglenecegı tarzda aktıvıtelerımız olur. pazar aksamları oğlumun banyosu, okul kıyafetlerı, çantasının hazırlanması derken geri kalan zamandada film izleriz. gecen hafta mesela pazar sabahı erkenden kalktık kahvaltımızı yaptık, eşimin yakın akrabası olan çocuklu bır aileyle bırlıkte
hayvanat bahcesıne gıttık ve cok eglencelı bır gun gecırdık. oğlum hemen analiz yapmış. yılan, kedi ve köpek görmediğini soyluyor :))) zeka küpüm benim :)))

bende mumkun mertebe hafta sonuna ıs bırakmak ıstemıyorum ama ne fayda...
bu aralar esımın 2. cocuk sevdasıda tuttu,bu tempoyla nasıl yetıstırırım bılemıyorum...bende ıstıyorum ama gozum korkuyo ıste.esım herzaman olmasada bazen ev ıslerınde yardımcı olur.acıkcası bende ona cok kıyamıyorum cunku ısı ınanılmaz yogun.
her sey neyse de ,bazen ev ıslerını yetıstıreyım dıye kızımla fazla zaman gecıremıyorum ya işte o ıcıme cok dokunuyo...

bende oğlum sayesinde öğrendim arabayı evin yakın olasına rağmen(20dk yürüyerek)öğlen emzirmeye git geri dön hastalandı git gel derken çok yoruluyordum en sonunda 2 saatlik dersin sonunda trafiğe çıktım 12 yıldır kullanırım ama 6 öncesine kadar ufak kazalar geçirdim baya tırsmıştım o dönem kullanmasaydım bir daha kullanamazdım.:KK51:

bende oğlum sayesinde öğrendim arabayı evin yakın olasına rağmen(20dk yürüyerek)öğlen emzirmeye git geri dön hastalandı git gel derken çok yoruluyordum en sonunda 2 saatlik dersin sonunda trafiğe çıktım 12 yıldır kullanırım ama 6 öncesine kadar ufak kazalar geçirdim baya tırsmıştım o dönem kullanmasaydım bir daha kullanamazdım.:KK51:

bende çok istiyorum araba kullanmayı eşim ahliyetim yok diye denememe bile izin vermiyor.sinir oluyorum kullanmayı ögrenmek istiyorum.en azından işe gidip gelirim yollarda trafikte ölmez saatlerim en kısa zamanda ehliyet almam lazım

Bu konuları konusmak bıle benı usendırdı :)
hafta ıcı ıkı aksam annelere yemege gıdıyoruz
camasırları persembe ve cuma aksamı yıkamayı tercıh edıyorum temızlıkte ayak altı olmasın dıye sonra en lazım olan gıysıler kırlıde olabılıyor :)
utuler hep beklıyor utuyapmayı hıc sevmem
cuma aksamları temızlık yapmak tercıhım
hafta sonunu doya doya tadını cıkarıyorum desem olacak
sevgıler :)
cok usengecım

sabah 06,30 kalk kahvaltı hazırla çocuğu kaldır eşimi kaldırım
onlar kahvaltı yaprken ben ortalık toplarım
sonra onlar kahvaltıdan kalkar masayı topla makinaya at

üzerimi giyinir oğlanla çıkar o servise biner okula ben hava güzel ise yürürüm değil ise araç ile giderim işe

sonra tekrar eve akşam git kaldın yerden devam yemek bulaşık çamaşır oğlanın dersleri vs vs of yazarken bile içim şişiyor:KK53::KK53:

ama tek yaptığım hafta sonuna hiç bir iş bırakmam dinlenirimmmm ve gezerimmmmmmmmmmm :KK1::KK1::KK1:

eşiniz ne yapıyor siz bunlarla uğraşırken? merak sadece

X