Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

slmlar bende geldim
sabah 7.30 akşam 16.30 arası çalışıyorum
2. sınfa giden bir kızım var
kızımın okulu tam gün şuan çok şükür
ama öbür yıllarda etüt kalktığından yarıma düşecek
burdan okuduklarım kadarıyla sanırım benim hatam yemeğimi 1 gün önceden yapmamak
ve işlerimi h.sonuna bırakmak

Aksam evde erken oldugum ıcın bana koymuyor ısler
sadece evı temızlıyorum paklıyorum evın temız halını goremeden yavas yavas salınmaya pıslenmeye baslıyor ozellıkle carsambalardan sonra :)
donum bugun yanı dönüm gunu

eşim salataya yardıme der sofrayı kurar ama temızleyemez bulasık fılan
tek sansım
gecelerı ben hıc uyanmıyorum cocuga o kalkıyor sutse sut korktuysa uyutuyor(cogu zaman uyuya kalıyor yanında ) cıse kaldırıyor bende delıksız uyku cekıyorum

yemekmı?

benım esım vardıyalı calısıyor o sebeble her daım duzenlı yemegımız olmuyor yanı yapmamız gerekmıyor esım gececıyken ve aksamcıyken annemde yıyorum ben 1 ayda cat catlasın hafta sonlarıda dahıl 18 gun fılan yemek yapıyorum oda bır cesıt 2 gun gıtse :)
gayet karlıyım

Aksam evde erken oldugum ıcın bana koymuyor ısler
sadece evı temızlıyorum paklıyorum evın temız halını goremeden yavas yavas salınmaya pıslenmeye baslıyor ozellıkle carsambalardan sonra :)
donum bugun yanı dönüm gunu

eşim salataya yardıme der sofrayı kurar ama temızleyemez bulasık fılan
tek sansım
gecelerı ben hıc uyanmıyorum cocuga o kalkıyor sutse sut korktuysa uyutuyor(cogu zaman uyuya kalıyor yanında ) cıse kaldırıyor bende delıksız uyku cekıyorum

yemekmı?

benım esım vardıyalı calısıyor o sebeble her daım duzenlı yemegımız olmuyor yanı yapmamız gerekmıyor esım gececıyken ve aksamcıyken annemde yıyorum ben 1 ayda cat catlasın hafta sonlarıda dahıl 18 gun fılan yemek yapıyorum oda bır cesıt 2 gun gıtse :)
gayet karlıyım

ya ben eve çok geç giriyorum 7,7:30 :KK43:
ondan sonra da ne yapsam yetişmiyor,
bu haftasonu cumartesi kv bırakmayı planlıyorum evi paklamam lazım yoksa vakit bulamıyorum
çocuk sürekli peşimde dolanıyor anne die:KK43: kıyamıyorum :KK43:

kız napıcan o kadar zayıf ben 51 kiloyum biraz alsam diye bakıyorum:)

ya baby sezeryan olduğu için az biraz göbek var onlar gitsin istiyorum.

bu arada boy 160 az daha gitse hiç fena olmaz bence:KK70: fit olmak lazım kızlarrr

üni den sonra ilk defa bu kilolardayım:KK70:

eşim işten gelir yemeğini yer

AZ OTURUR SONRA PC BAŞINDA OKEY OYNAR BEYİMİZ

ÖNCELERİ SİNİR OLURDUM STERS OLURDUM FAKAT ALIŞTIM ARTIK

Şeytan demiyormu bırak çalışma ne hali varsa görsün diye..İşte maalesef alışmaktan başka birşey kalmıyo bazen..KOlay gelsin

mrb bende çalışan anneyim.
kızım daha 5 aylık. 4 aylıkken bıraktım onu. sabah 06:00 da uyanıp 06:30 da evden çıkıyorum. mesaim 08:00 de başlıyor. o kadar süre hep yolda geçiyor. akşam 17:00 da bitiyor ve 18:00 gibi evde oluyorum. henüz alışamadık biz bu tempoya. hala her gün arkama bakarak çıkıyorum evden. kızım henüz farkında değil (yada ben öyle sanıyorum)
annemi yatılı olarak alıkoydum kış geçene kadar. yazında k.v deye götür getir yapıcaz. ne kadar zormuş evde bebeğim beklerken işe dönmek. çok zorlanıyorum. temizlik yemek işine bakmamama rağmen hafta sonu bile yetmiyor bize. hele gün içerisinde ne yapıyor acaba diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. sürekli arıyorum. telefonda sesini duyunca çok kötü oluyor içim. acaba işe dönmekle doğrumu yaptım diye düşünüyorum. eşimde bir gece yardım ederse diğer gece kılını kıpırdatmıyor.

oyyy ben yazsam kızar mısınız:KK9:

her sabah 6 da kalkıyorum,7.30ta iş başı yapıyorum.

gece uykularım berbat,çoğu zaman 4-5 saat falan uyuyorum ,o da kesintisiz değil malesef.

işten 12 de çıkıyorum,yarımda evdeyim.

varis problemim var,iş gereği de hep ayaktayım,eve yürüyemeyecek durumda geldiğim de oluyor

kızanlarınız olacaktır belki ama daha az tempolu ama daha geç saatte biten bir işte çalışmayı yeğlerdim ben.

eve çoğu zaman hoşafım çıkmış olarak geliyorum çünkü.

ama çok şükür tabi bugünlerimize de.

kızım da kreşten geliyor o saatte.evin işi gücü çocuk derken yemeği yetiştiremediğim anlar oluyor,kızım peşimden hiç ayrılmaz çünkü.

öyle böyle günler geçip gidiyor işte,kalkayım da mutfağımı toplayım.hala kahvaltı bulaşığı duruyor :KK52:

mrb bende çalışan anneyim.
kızım daha 5 aylık. 4 aylıkken bıraktım onu. sabah 06:00 da uyanıp 06:30 da evden çıkıyorum. mesaim 08:00 de başlıyor. o kadar süre hep yolda geçiyor. akşam 17:00 da bitiyor ve 18:00 gibi evde oluyorum. henüz alışamadık biz bu tempoya. hala her gün arkama bakarak çıkıyorum evden. kızım henüz farkında değil (yada ben öyle sanıyorum)
annemi yatılı olarak alıkoydum kış geçene kadar. yazında k.v deye götür getir yapıcaz. ne kadar zormuş evde bebeğim beklerken işe dönmek. çok zorlanıyorum. temizlik yemek işine bakmamama rağmen hafta sonu bile yetmiyor bize. hele gün içerisinde ne yapıyor acaba diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. sürekli arıyorum. telefonda sesini duyunca çok kötü oluyor içim. acaba işe dönmekle doğrumu yaptım diye düşünüyorum. eşimde bir gece yardım ederse diğer gece kılını kıpırdatmıyor.

bende çok düşündüm doğru mu yanlış mı yaptım diye ama kafamı daha rahat toparlıyorum bu şekilde. oğlumu da çok özlüyorum ama yapacak bişey yok:KK43: evde otursaydım eminim ev bana ben eve çocukda ikimiz bakardı herhalde:KK70:

senin durumun daha vahim maaşın iyi yetiyor ikisinin kreşine.allah kolaylık versin arkadaşım
bu arada herkes 2ci şansı hakeder ama iyi düşün yaşadıklarınıöle karar ver

Orası öyle sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş durumundayız, sonuçta ortada iki çocuk var ve babalarına aşırı düşkünler bakalım zaman neyi gösterecek göreceğiz ama kolay kolay tekrar imza atmam onu biliyorum :) Allah şükür fena kazanmıyorum, ek işlerimde var yaptığım yetiyor kreş ücreti ödemiyorum bu arada çalıştığım yerin anlaşmalı kreşi var, oraya gidiyor bebelerim.

takdir ettim. 2 çocuk ve iş hayatı süper. bi de eş yok maşallah.

şimdi evlensem 1 kere diil 1000 kere düşünürdüm. eşim çok mu zor hayır ama... evlilikten çok şey öğrendimm

Çok teşekkür ederim, Allah'a şükür ben yaşadığım hiç bir şey için pişman değilim dünya tatlısı iki emanetim var ve yaşadığım her şeye değerler...

allah san güç versin allah yardımcın olsun tatlımmmm

Amin cümlemize inşallah...

selam kızlar ben de maalesef aksam en erken 7.30 gıbı evde oluyorum, 4 yasında bı prensesım var aksamları onunla ılgılenıyorum hanımefendı uyuyana kadar. Sonrasında sızmamıssam eger esımle sohbet edıyoruz kahve ıcıp fılm ızlıyoruz falan. Kayınvalıdem bızım evde oldugu ıcın genelde ıs bırakmaz bana haftaıcı sagolsun, ama cok mısafırım olur bu da dezavantaj tabı, cumartesı calıstıgım ıcın bı pazarım var onda da sabah temızlık ogleden sonra serbest:) zamanın nasıl gectıgını hıc ama hıc anlayamıyorum malesef

bende çok düşündüm doğru mu yanlış mı yaptım diye ama kafamı daha rahat toparlıyorum bu şekilde. oğlumu da çok özlüyorum ama yapacak bişey yok:KK43: evde otursaydım eminim ev bana ben eve çocukda ikimiz bakardı herhalde:KK70:

sanırım bu ikilemi hepimiz yaşıyoruz. birde bebeğim beni unuturmu derdi var ki :) çok komik ama ilk günler kendimi yetip bitirdim. akşam eve gittiğimde kızımın bana yüz vermemesi odaya gizlice çekilip ağlamama neden oluyordu. şimdi aştım bunu. annemle mutlu olsun ona alışsın onunla zaman geçirmekten zevk alsın. başka birşey istemiyorum diyorum. birde ben çok ağır bir tedavi sürecinden sonra hamile kaldım. çok hastalandım. lösemi teşhisiyle 1 yıl tedavi gördüm. evlendikten 5 yıl sonunda bebeğime kavuştum.sanırım psikolojik olarak bunun etkisi çok. diğer anneler annene bırakıyosun ne var bakıcıya bırakanlar ne yapsın diyorlar çok haklılar aslında. öyle olsa daha zor atlatırdım. ama kızım gerçekten benim mucizem. beni hayata bağladı. çok şükür hastalığın etkilerini sildi vücudum ama psikolojik etkileri hala devam ediyor.
yıllardır çalışmış olmanında etkileri var tabi. evde olduğum 4 aylık dönemde eşimi yedim bitirdim:))) şimdi bakıyorum çalışmak iyi geliyor bize.

selam kızlar ben de maalesef aksam en erken 7.30 gıbı evde oluyorum, 4 yasında bı prensesım var aksamları onunla ılgılenıyorum hanımefendı uyuyana kadar. Sonrasında sızmamıssam eger esımle sohbet edıyoruz kahve ıcıp fılm ızlıyoruz falan. Kayınvalıdem bızım evde oldugu ıcın genelde ıs bırakmaz bana haftaıcı sagolsun, ama cok mısafırım olur bu da dezavantaj tabı, cumartesı calıstıgım ıcın bı pazarım var onda da sabah temızlık ogleden sonra serbest:) zamanın nasıl gectıgını hıc ama hıc anlayamıyorum malesef

cumartesi çalışmak sadece pazar gününe sığdırmakta çok zor olsa gerek. Allah sanada kolaylık versin cnm

X