Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Bazen düşünüyorum insanlığın yaptığı ayıbın içinden çıkamıyorum. kedimi kuru mama ile besliyorum ama mamanın içinde balık ve bazen tavuk oluyor. tamam bir hayvanın başka bir hayvanla beslenmesi ki özellikle kediler gibi etçil hayvanlarınki haklı gerekçe olabilir ama bu mamalar nasıl üretiliyor. az önceki iletide bahsedilen erkek civcivler benim kedimin midesine giren etler mi, ki muhtemelen öyle.
diyeceğim girdabın içindeyim, kedim ne vegan ne vejetaryen :) sabahtan akşama kadar evdeki karıncaların peşinde koca kafalı.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda. Yani helal mi üretim yapılıyor? Helal üretim pek moda oldu ya bu aralar.

Bazen düşünüyorum insanlığın yaptığı ayıbın içinden çıkamıyorum. kedimi kuru mama ile besliyorum ama mamanın içinde balık ve bazen tavuk oluyor. tamam bir hayvanın başka bir hayvanla beslenmesi ki özellikle kediler gibi etçil hayvanlarınki haklı gerekçe olabilir ama bu mamalar nasıl üretiliyor. az önceki iletide bahsedilen erkek civcivler benim kedimin midesine giren etler mi, ki muhtemelen öyle.
diyeceğim girdabın içindeyim, kedim ne vegan ne vejetaryen :) sabahtan akşama kadar evdeki karıncaların peşinde koca kafalı.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda. Yani helal mi üretim yapılıyor? Helal üretim pek moda oldu ya bu aralar.

Ben de bazen böyle düşünüyorum, içinden çıkamadığım noktalar çok var. Ben evde kedi besleyemiyorum şu an ama, dışarıdaki kedi ve köpeklere evde yaptığım yemeklerden veriyorum. Etçiliz falan demiyorlar yiyorlar onları da. Evcil hayvan bakımı konusunda çok bilgisizim ama ben böyle yapıyorum.

Serum mesela at veya tavşan kanındaki antikorların alınıp insana hazır olarak verilmesi. Bence hayvan istismarına giriyor yine. Ne kadar vegan yaşamaya çalışsam da birkaç kez doktora gittim ve o durumumla serum vurmayın demek aklıma gelmedi. Sonradan aklıma geldi, ben de bu konularda takılıp kalıyorum ucu sonu gelmiyor

Köpek olsa nohut mercimekli proteini sağlarsın her seyinden Kopek alıştırırsan ama kedi cok farklı Allah onları boyle yaratmış izin vermiş avlamalarına et tavuk yemeleri doğalarında var o konuda bsy yapamayız ayrıca mama degil et yiyenler daha sağlıklı tüyleri olsun dolaşım sistemi bile ete göre kedilerin kedini etme beslersen farkı görürsün tabi insanın içi el vermiyor o ayrı ama bunu sorgulamıyorum ben Allah oyle yaratmış biz oyle değiliz tabi sonradan etçil olduk insanlar

:KK5:

O zaman uygun fiyata almışsin canim
Bugün alix avienden aldıklarında makyaj yaptım cok beğendim yalnız allik bana yine rapsodi de ki gibi ellimde guzel denedim yüzümde yine koyu geldi biraz tozutiyor alligi rimel orda bakarken kıvrımli fırçali olandan alicaktim alırken baktım logo vardı sonra kız tombik fircaliyi gösterince o olsun dedim ve geldim oda logo yok fondotenede dikkat etmemişim onda da yok
Anlamadım gitti eski urun mü acaba bilemedim
Gratis beni batırdı :)
Eki Görüntüle 708920
Eki Görüntüle 708919
Bu da bugün ki alix avienle makyajım :nazar:

:nazar::nazar::nazar:

Canım sana Mariah Carey i andırdığını söyleyen oldu mu?

adresemamadan 15 kg mama aldım sokak köpekleri için genee :KK70: kurum önünde 5-10 köpek var baktığımız. her gün sularını veriyorum. 2 tanesini yeni bırakmışlar buralara, daha 3-4 aylıklar. cılızlar ve çok korkuyorlardı. 2 gündür bize alıştılar. yanıma bile yakşlaşamayan 2 köpiş şimdi patisini dizime koyuyor. ama birinin arka bacağı ya incinmiş ya da çıkmış anlamadım. basamıyor. vete de götüremiyorum canı acıcak diye kucaklayamadım. bol besin ve sevgi ile beslicem bakalım. köpeklere fısıldayan adamı izleriz hep, orda nasıl yaklaşacağımızı gösteriyor adam. köpeğin neresinden okşayacağımızı falan. bende o direktiflere uyarak ona saygı duyduğumu ve dostu olduğumu gösteriyorum.
bu günler mübarek derler...inanç itikat meselesi tabii. yardım etmek allahın rızasını kazanmak isteyenler olursa 1 kap su koymak ekmekleri ıslatıp hayvancıklara vermek hiç de zor değil. onu bırakalım, bu verdiği haz anlatılmaz. o gözlerinde gördüğüm sevinç hele. müthiş bir duygu....
hmm şimdi "hayvana baktığın kadar insana da baksan diyenler" olacaktır(aramızda değil tabi) ben bu görevi onlara bırakıyorum :KK70: bütün sevapları ben almıyım.

"pembe defter" adında bir blogger var, youtubeda videoları var. kedi köpek delisi iseniz izleyiniz. çokkkkk tatlı bir bayan, yardımsever biri. bayıldım kendisine.

arkadaşlar geçen hafta indirimden 75 ml. l'angelica organik diş macununu almıştım, 10.50-TL idi. bir sürü çeşidi var. ben "tea tree oil" olanını aldım. hassas bir ağız yapım var. şuan diş ve diş etlerimi çok iyi hissediyorum. rahatlatıcı yapısı olduğunu biliyordum. benim gibi olanlar için makul. 3m migrostan aldım, indirim hala devam ediyor olabilir. bakabilirsiniz. tabiki bu marka hayvanlar üzerinde test yapmıyor(hatırlatma amaçlı)

arkadaslar ne kdr bilgilisiniz hem de sorguluyosunuz...

Fark ettiyseniz goruntulenme sayimiz gun gectikce artiyor ama buraya yazanlar genelde hep ayni..uzuluyoum bu duruma..destek verseler keske..suan icin en azindan boyle bir vahsetin varligindan haberdar olmalari yeter alip almamak onlara kalmis vicdanlari elverirse alsinlar ama ne oldugunu bilerek alsinlar (simdilik)

parkta baktigimiz bir kopege park bekcisi ya da gorevlisi mi demeliyim, parki pislettigi icin kafasina sopayla vurmus..cocugun teki kopegin sesine kalktim dedi..yazili olarak belediyeye sikayet edicem iyi bir dilekceyle..sozlu olarak yapmak pek kesmeyecek beni..

Bu arada civciv oldurme mevsimi derken pazarda satilanlari kastetmistim..hicbir bilgi sahibi olmadan alip olduruyorlar yine..cocuklara oyuncak ediyorlar..2komsuyu uyardim daha alacaklarini sanmam..

Fark ettiyseniz goruntulenme sayimiz gun gectikce artiyor ama buraya yazanlar genelde hep ayni..uzuluyoum bu duruma..destek verseler keske..suan icin en azindan boyle bir vahsetin varligindan haberdar olmalari yeter alip almamak onlara kalmis vicdanlari elverirse alsinlar ama ne oldugunu bilerek alsinlar (simdilik)

parkta baktigimiz bir kopege park bekcisi ya da gorevlisi mi demeliyim, parki pislettigi icin kafasina sopayla vurmus..cocugun teki kopegin sesine kalktim dedi..yazili olarak belediyeye sikayet edicem iyi bir dilekceyle..sozlu olarak yapmak pek kesmeyecek beni..

Bu arada civciv oldurme mevsimi derken pazarda satilanlari kastetmistim..hicbir bilgi sahibi olmadan alip olduruyorlar yine..cocuklara oyuncak ediyorlar..2komsuyu uyardim daha alacaklarini sanmam..

buraya takılan sadece bizlerin. aslına bakarsan artık hemen hemen kadınların haberleri var vahşetten. ama görmezden gelmek en kolayı. hem cinslerimden de tiksinmeye başladım yavaştan. bu arada barıknak gönüllüsü olcaz eşimle. yıllık iznimizde halledicez.

:KK54:

Canım haytapa bildir Twitter Dan yaz hemen donuyorlar o bekçinin adını soyadını ver onlara mahvederler o bekçiyi karakterdiz ne diye vuyormuş bizim buradakilerde sevmiyor ama öyle vurma yok gerçi hepsi pislik anında barınağı arıyorlar azıcık bakalım demiyorlar adiler

Dün liseli bir genc kızın elinde kese kağıdı var civciv sesini duydum söyledim bari dedim kuruya koyün arkadaşları fln da var almışim heves edip dikkat et ama büyüyünce apartmanda nasıl bakıcan dedim kedi ye annem kızıyor civciv aldım diyor annesinde ki mantıkta göz yaşartici civciv büyümüyor sanki gerçi kadın biliyordur iki gün sonra öleceğini civcivin kıza bi parmak bal çalmış satıcı kese kağıdına koymuş vermiş kutu buldular delik açıp koydular öyle götürdüler civcivi bi de kız kocaman yanlarındakilrr essek kadarlar kese kağıdında götürülmü hiç demiyor kafa yok cidden bazı genclerde neyse ses etmedim ters tepiyor bu sefer güzelce söyledim onlarında aklına yatinca hallettiler ne olacak o civciv şimdi kim bilir

:nazar::nazar::nazar:

Canım sana Mariah Carey i andırdığını söyleyen oldu mu?

Hehehe yok canım teşekkür ederim ilk sen benzettin valla gerçi beni pek ünlüye film benzetmeler ablamı çok benzetirler :) ilk defa bir ünlüye benzetildim :)

Mama alacak arkadaslar temizmama sitesinden de alabilesiniz her fiyatta göre kendi imalatları mamalar var izmirde fabrika İzmirli birçok hayvan sever fabrikasına gidip gezmiş ben kuzulu bonacibo kullandım onceden köpeğime memnun kalmıştık kargo ücretsiz 15 kg ürün alınca hemen geliyor ayrıca tester fln isterseniz diğer ürünleri kedinize köpeğinize tattırmak denemk için 10 mu yanlış olmasın 100 gr mı ne bana hepsinden gondermislerdi gönlü bol bi yer zaten Türkiye'de ilk balık yemini icad edenler bunlarmis tabi bütçenize göre daha uygun fiyatlar bulursanız onları alın kaçırmayın derim 10 kuruş 1 canı daha duyurmamıza fayda eder

O parktaki köpek ne durumda acaba? sağlık durumunda inş. bir problem yoktur. kedi köpek sesi duysam hemen irkiliyorum camdan bakıyorum biri bir zarar mı verdi diye.
hayvan sevgisi olmayanın benim evimde çevremde bir işi yoktur. biliyor musunuz bana misafir gelecek olana söylerim. kediden ürküyorsan korkuyorsan evime girme diye. hani bu konuda hiçç mütavazi davranamam. her zaman masumun yanındayım. bana ihtiyacı olan her canlıya gönülden kucak açarım. allah bizim gibi düşünenlere sağlık sıhhat versin ki bizler hep olalım. dünyayı, o köğepin kafasına vuran adamlar işgal etmesin.

ne yazık ki o hataya bende düştüm canım çok üzgünüm.geçen yıl oğlumla pazara gitmiştim civcivleri görünce çıldırdı,bende bir tane alayım dedim.kutuya koyduk,suyunu yemini verdik ama birkaç gün sonra hastalandı halsizleşti ve ertesi gün öldü.eşimin psikolojisi bozuldu,çok üzüldü ve bana çok kızdı sakın birdaha alma gözümün önünde öldü elimden birşey gelmedi dedi.

Özellikle paylaşmak istedim,çocuğunuza birkaç gün oyuncak olsun diye bir cana kıymayın.ben düşünemedim ne yazık ki.

kopegimiz gayet saglikli yemrgini suyunu eksik etmiyorum..cocuklarla elbirligiyle besliyoruz..sabah aksam yiyecek getiriyorum ona..beni gorunce cildiriyo..bacagima yapisiyor gitmeyeyim diye ama isten zaten gec geliyorum oynayamiyorum onunla..ama gece pencerem hep aralik sesini duyarsam bisey olursa diye..yavrum benim..tuyleri de yumusacik..

kopegimiz gayet saglikli yemrgini suyunu eksik etmiyorum..cocuklarla elbirligiyle besliyoruz..sabah aksam yiyecek getiriyorum ona..beni gorunce cildiriyo..bacagima yapisiyor gitmeyeyim diye ama isten zaten gec geliyorum oynayamiyorum onunla..ama gece pencerem hep aralik sesini duyarsam bisey olursa diye..yavrum benim..tuyleri de yumusacik..

çok şükür :KK16:
çünkü aklıma takıldı.

O parktaki köpek ne durumda acaba? sağlık durumunda inş. bir problem yoktur. kedi köpek sesi duysam hemen irkiliyorum camdan bakıyorum biri bir zarar mı verdi diye.
hayvan sevgisi olmayanın benim evimde çevremde bir işi yoktur. biliyor musunuz bana misafir gelecek olana söylerim. kediden ürküyorsan korkuyorsan evime girme diye. hani bu konuda hiçç mütavazi davranamam. her zaman masumun yanındayım. bana ihtiyacı olan her canlıya gönülden kucak açarım. allah bizim gibi düşünenlere sağlık sıhhat versin ki bizler hep olalım. dünyayı, o köğepin kafasına vuran adamlar işgal etmesin.

Aynen bizim evde öyle korkan gelmesin diyor annem bende ee kapatın odaya kopegi diyorlar bizde kapatmayız diyoruz ki bizim tarcinin asırı bekçiliği oldugundan misafir gidene kadar havliyor isterse 3 saat otursun 3 saat havlar zaten epilepsy hastası bunlardan ben köpeğimi annemde bu durumdan çok memnun zaten yarıya gelen fln olamıyor :)
Sevmeyenin ısı yok sevmeyen insanlarla arkadaşlık dostluk bile yapmıyoruz zaten ailecek

Şuan hurriyet gazetesinde vahşi bir haberle karşılaştım. antalya da bir köpek eğitim!!! merkezinde köpeklere tekme tokat girişen küfürler yağdıran işkence ve eziyet eden sözde görevli kişiler var. haklarında işlem başlatılmış. sinir krizi geçirmek üzereyim. görüntürleri izleedim fotograflara bile dayanamıyorum. artık yuh diyorum. nasıl bir insan bunlar, nasıl bir iktidar sorunu var bunların sürekli kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. bunca insanda köpeklerini veriyor oraya eğitim için. eğitmiyorlar köpeklerinizi anlayın artık. sindiriyorlar, canlarını acıtıp hasta ruhlu yapıyorlar. çünkü asıl ordakilerin ciddi eğitime ihtiyaçları var. yazıklar olsun, her ortamda paylaşalım bu konuyu daha neler var kimbilir.

Şuan hurriyet gazetesinde vahşi bir haberle karşılaştım. antalya da bir köpek eğitim!!! merkezinde köpeklere tekme tokat girişen küfürler yağdıran işkence ve eziyet eden sözde görevli kişiler var. haklarında işlem başlatılmış. sinir krizi geçirmek üzereyim. görüntürleri izleedim fotograflara bile dayanamıyorum. artık yuh diyorum. nasıl bir insan bunlar, nasıl bir iktidar sorunu var bunların sürekli kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. bunca insanda köpeklerini veriyor oraya eğitim için. eğitmiyorlar köpeklerinizi anlayın artık. sindiriyorlar, canlarını acıtıp hasta ruhlu yapıyorlar. çünkü asıl ordakilerin ciddi eğitime ihtiyaçları var. yazıklar olsun, her ortamda paylaşalım bu konuyu daha neler var kimbilir.

Oraya köpeğini bırakan zihniyetler Kopek bakmasın bence o köpekler bastan sahibi yanlış
Eğer ağıl olmayan bi sahibi olsaydı böyle olmazdı
Artık Kopek eğitimi çiftliğe bırak seklinde olmuyor ki olmamalıydı zaten köpeğini alıp çiftliğe gidiyorsun yasa egitmen geliyor sana gösteriyor sen öğretiyorsun doğru yolu bu köpeği sen eğiteceksin ki Kopek seni bildin eğitmene alisip onun sözünü dinliyor eve gelince seni takmiyor
Zaten Kopek değil sahip eğitiliyor aslında
Oraya bırakan sahipler hic bosuna aglayip sızlamasın çiftliğe bırakarak eğitim verdirme olayı 10 sene önce kapandı cahil sahibin hatasını Kopek çekiyor ayrıca eğitmenin sertifikası var mı başarıları var mı bi bak normal adam iki bir şey öğreniyor köpeğe eğitmenim siye çıkıyor ortaya
Onlara egitmen denilmez Zaten sertifikalı gercek egitmen zaten Türkiye'de çok az her veterinerde egitmen olmaz zaten
Yazık çok üzüldüm daha görmedim ama senin dediklerine göre durumlar kötu olan yine hayvana oldu ne akılsız sahibine ne de pislik egitmen bozuntusuna oldu

X