Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Şuan hurriyet gazetesinde vahşi bir haberle karşılaştım. antalya da bir köpek eğitim!!! merkezinde köpeklere tekme tokat girişen küfürler yağdıran işkence ve eziyet eden sözde görevli kişiler var. haklarında işlem başlatılmış. sinir krizi geçirmek üzereyim. görüntürleri izleedim fotograflara bile dayanamıyorum. artık yuh diyorum. nasıl bir insan bunlar, nasıl bir iktidar sorunu var bunların sürekli kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. bunca insanda köpeklerini veriyor oraya eğitim için. eğitmiyorlar köpeklerinizi anlayın artık. sindiriyorlar, canlarını acıtıp hasta ruhlu yapıyorlar. çünkü asıl ordakilerin ciddi eğitime ihtiyaçları var. yazıklar olsun, her ortamda paylaşalım bu konuyu daha neler var kimbilir.

Bende Star haber de gördüm, izleyemedim bile .Spikerin dediği gibi o kişilerin eğitim için oraya kapatılması gerek.
Vicdan olmayınca insanda , karşındaki minicik köpekmiş ,minicik yavruymuş farketmiyor.
2 kişinin işine son verilmişte, çiftlik sahibinin bundan haberi yokmuş ta, muş muş ta muş yani. :KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:
Onlar şimdi başka yerde işe başlar kaldıkları yerden devam ederler.
Olan zavallılara oluyor.

Başka bi kampanyadır belki diye açtım ama neyse ki oy verdiğim bi linkmiş...

Allah o insanları sürüm sürüm süründürsün insan görünümlü yaratıklar:KK47:

Hayvancıklardan ne istiyosunuz yaa masum canlılar Allahın sessiz kulları :KK14:
Çok kötü oluyorum böyle olaylarda,,,izleyemedim bile videoyu :KK14:

Allah kahretsın bunları ıcım nasıl acıyor nasıl agladım yeter artık bu hayvanların cektıgıı ........
Bır de vuruyorum durmuyor elım acıdı dıyor serefsız elın kopsun ınsallahh

LUSH markası PAW sabunlarının satışının tüm gelirini sokak hayvanları için HAYTAP'a bağışlamış. Mağazasına gidince hemen alacağım. online sitesinden de bakabilirsiniz

çok seviyorum ben bu markayı :KK16: kedi canını yerim senin LUSH :KK23:

Arkadaşlar gerçekten harikasınız. İnsanları bilinçlendireceğiz ki her canlının yaşam hakkına saygı duyulsun. Fakat naçizane bir eleştirim olacak; topic 191 sayfa olmuş ve baştan sonra okumak imkansız gibi. ben 60 sayfa kadar takip ettim bu akşam. Pek çok şey öğrendim. Lakin konu golden rose, gabrini...vs arasında dönmüş sürekli. Size önerim şudur;

Bir liste hazırlayalım. Hayvanlar üzerinden deney yapmayan sizin tabirinizle tavşanlı olduğunu gördüğünüz ürünlerin bir listesi hazırlansın. Genel bilgilere göre bu liste sürekli güncellensin. Böylece bilgi karmaşası arasında durum daha net anlaşılır. İnsanlar kozmetik ürünlerini seçerken daha fazla hazırlıklı olurlar. Bu listeyi ben hazırlarım. Gönüllüyüm konuda.

Selam Arkadaşlar

Catherine Arley aşağıdaki gibi bir dönüş yaptı. Bilgilerinize :KK66:

Merhaba
Ürünleriniz hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?
Beğen ·

Catherine Arley
Merhaba Merve Hanım, Öncelikle ilginizden ve göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz. Bilindiği üzere Türkiye’de Avrupa Birliği Üyesi Ülkelerinde geçerli olan 76/768/EEC kozmetik direktifleri uygulanmakta idi. Bu direktif 2013 Temmuz ayında yerini 1223/2009/EC Regülasyonuna bırakacak.Bu regülasyona göre bitmiş ürün elde edinceye kadarki tedarik zincirinde hiçbir aşamada hayvanlar üzerinde test yapılamaz.Bu sebeple ambalajlar üzerinde yer alan hayvan dostu semboller de geçerliliğini kaybetmiştir ve kaldırılmıştır.Bizler Kasım 2010 dan beri bu regülasyona uyma gerekliliğini göstermekteyiz. Aksi takdirde hiçbir AB üyesi ülkesine ihracat yapamayız.
Ayrıca neredeyse bizim gibi bir çok ülke de bu regülasyonu kendilerine yasal kılavuz edinmiş durumdalar.Dolayısı ile ürünlerinde hayvan testi uygulayan firmalar hiçbir ülke ile ticaret yapamaz duruma geleceklerdir.
Bu gibi sebepler firmaları hayvan testleri konusunda daha duyarlı olmaya zorlamış ve biz de diğer tüm Avrupa ülkelerinin yapmış olduğu gibi hiçbir ürünümüzün hayvanlar üzerinde test edilmesine imkan vermediğimiz gibi hayvanlar üzerinde test edilmiş hiçbir hammaddeyi de ürünlerimizde kullanmıyoruz.Ürünlerimizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sevgilerle
Beğen · Yanıtla · 2 saat önce

O zavallıları gördüğümden beri kendimi eli kanlı katil gibi hissediyorumm :KK14::KK14::KK14:
Bu nasıl vicdansızlık hiç mi çoluğunuz çocuğunuz yok merhametsizler :KK14:

O zavallıları gördüğümden beri kendimi eli kanlı katil gibi hissediyorumm :KK14::KK14::KK14:
Bu nasıl vicdansızlık hiç mi çoluğunuz çocuğunuz yok merhametsizler :KK14:

sermayeyi elinde tutanların vicdanları hemen hemen köreliyor. ama tüm kullanıcılar ayaklanıphayvan testi yapan ürünleri kullanmayacaklarını deklare etseler bu sefer de aynı sermaye sahipleri hayvan testine karşı olduklarını ve bu şekilde üretim yapacaklarının reklamını yaparlar. yani talep ne şekilde olursa o tarafa yönlenirler. bu noktada bizlere çoook iş düşüyor. aslında çokluk yapılacaklardan değil de daha önce bahsettiğimiz duyarlı olmaktan tepki olarak ürünleri kullanmamaktan örgütlanmekten geçiyor. duyargaçlarını kapatan kadınlar var. erkekler zaten kadınların tercihleri ile yaşar. o nedenle kadınlar asıl değişmesi gereken kesim.

Vardiyalarım uymadığı için alacaklarımı önceden belirleyeyim maksadı ile bugün gratisi ziyaret ettim. Ama temiz ürün bulmak ne mümkün :KK43: yüzlerce ürün arasında iki elimin parmaklarını geçmeyecek kadar ürün bulabildim. Sanki özellikle indirimler ile gratise hücum etmiş kanlı markalar. Ama beni mutlu eden; hemen yanımda otacının şampuanlarını inceleyen iki bayanın arasındaki sohbet oldu. KAdın bir diğerine bak bu hayvanların üzerinde test edilmemiş bu iyi birşey dedi. Diğer kadında başıyla onu onayladı. Demek oluyor ki yavaşta olsa bilinçleniyoruz. Bulduğum ürünleri paylaşacağım yarın :)

Son düzenleme:
Kendime inanamıyorum :) Gerçekten 192 sayfayı okudum.

Şimdiye kadar yapılan paylaşımlara istinaden fikirlerimi belirtmek isterim.Üzülerek belirtmeliyim ki tavşan logusunun tamamen güvenli olduğuna inanmıyorum. Bugün belki 6 farklı tavşan logosu gördüm ki bunlardan biri, bir milyoncuda 2 liralık bir far paletinin üzerindeydi. Markasını hayatımda ilk defa gördüm. Ne bir internet sitesi ne de ihracatçı bilgisi vardı. Ama tavşan simgesi eksik edilmemişti. Genel olarak düşünüldünde BUAV logosu en güvenli durumda olanı. Çünkü temizliğini ispat edemeyen hiç bir ürün bu logoyu kafasına göre basamaz. Cahillik edip bassa bile sizler gibi duyarlı birinin gözünden kaçmaz. BUAV'a şikayet edilir ve gereği yapılır ve bu ulusal çapta duyurulur.

$8600.jpg

Hepimiz gri bölgedeyiz arkadaşlar ne yazık ki :KK43: Üzerimize düşen çevremizedki insanları bilinçlendirmek ve kanlı markalara olan tepkiyi geniş kitlelere yaymak.

Son düzenleme:
Bu liste sadece cilt bakım ve temizlik ve gıda ürünlerini kapsıyor arkadaşlar. Kesinlikle ve kesinlike hem Peta’nın hem de BUAV’ın kara listesinde olan markalardan oluşuyor. Fazla kafa karıştırmama amacı ile genel anlamda sadece ülkemizde satışı olan marka ürünlerini listeledim. Gri listede ona yani yapıp yapmadığı net olmayan markalara daha sonra değineceğim.

İlk olarak L'oréal grubundan başlıyorum.

L’ORéAL

Lancôme
Giorgio Armani
Yves Saint Laurent (YSL)
Biotherm

Vichy
La Roche Posay
Garnier
Maybelline
The Body Shop

Ralph Lauren
Cacharel