haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

Kızlar merhaba. Biliyorsunuz bugün bebeklerimin kalp atislari için gidecektim hiç merak eden olmamış ama olsun :KK31: gördük Allaha şükür ikisinide sağlıklılar Suan darısı tüm hamilelerimizin başına inşallah :KK49:
Buarada yeni hamileligini öğrenen arkadaslarimi tebrik ediyorum.
Destina banada bir yasin yazabilirsin

canım hadi hayırlı olsun bende sabırsızlıkla bekliyorum cuma randevumuz var bişey sorcam şimdi gittiğimde karından duyulacakmı yoksa yine vajinalmi :KK50::KK50::KK50::KK50:

Arkadaşlar,

Yarın test günüm, sonuna kadar sabrettim, ne idrardan baktım ne kandan baktırdım bugüne kadar.Yarın kliniğe gidip kan vericem ama böyle de insanın hiçbir fikri olmayınca çok heyecanlı oluyormuş.İnşallah yarın güzel haberler veririm size.Çok ÇOk heyecanlıyım ama.

valla arkadaşım sabrına hayran kaldım inşallah sabrının mükafaatını alırsın :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

aramadım gesma zaten şu saatte ulasamam kimseye:KK43:
progestan dün akşam bitmişti jele geçmiştim
yarın tekrar kan tahlilim vardı
bu akşam beklemekten başka çarem yok gibi
bugün yaptığm işler
çamaşırları ayırlayıp makinaya atmak
mutfakta b.makinesini boşaltı kirlileri koymak
kendime yiyecek şeyler yapmak
eşime iftara çorba derken birden bişi hissettim durum b u
suçlu muyum

canım aslına bakarsan yaptığın işte bişey yok ama yinede temkinli olmakta fayda var
ihmal etme hemen bi acile git illaki yapılacak bişeyler vardır :18::18::18::18::18:

Kızlar aradık dr u önemi yok dedi spermlerin 8 milyonun içinde iki tane buluruz inş diyor.. Vee banada kötü bir haberi var sen yumurtalarına dikkat et cuma opu olmaya bilir dedi..daha iğne verebilirmiş...off yaaa dua edin ltfenn artık igne istemiyorum

canım sonucun pozitif olsunda inşallah herşeye alışıyoz bebişler için :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bana önceden kendi kendine iğne yapcan deseler hayatta inanmazdım acayip tırsarım iğneden bu tedavide valla kuzu kuzu yaptım :KK31::KK31::KK31::KK31:

negatif yani hissettiğim gibi

arkadaşım üzüldüm inşallah rabbim şu mübarek ayın yüzü suyu hürmetine iğnesiz ilaçsız versin bebeğini :26::26::26::26::26:

bizler çok zorlu süreçlerden geçiyoruz bn 3 yıllık evliyim bir aşılama yaptırdık olmadı sonra biryerden başlanacak dedim ve ilk demnmemiz.doktora gittiğimizde ilk sözcük bni yıktı üzüldüm ağladım eşime belli etmemeye çalıştım aklımdan geçmedi değil geçti neden biz dedim sonra hemen toparlandım ve bu bnm sınavım dedim kimi bu hayatta kocasından kimi maddiyattan kimi ailesinden kimi sağlığından çekeck bnm sınavımda bu dedim başladık haziran 15de tadviye her ultrosona girdiğimde ağladım iğneler ultrason derken opu oldum opudan da ağlayarak uyandım ve şimdi bekleme safhasındayım o hastaneye gittikçe şükredecek o kadar çok şeyim olduğunu anladım ki rabbim tedbirini alın takdir benden der maddi manevi gücüm yettiği yere kadar deneyeceğim inşallah pazartesi güzel haberler veririm size olmazsada cnımız saolsun durmak yok devam rabbim inşallah olur dediği yere kadar gideriz bu olurruda en yakın zaman pazartesi olur inşallah. dün cnm sıkkındı ama bu gün nedense içim çok rahat çünkü tıbben yapılması gerekeni yaptık ve yaradanım older bizimde hepimizinde yüzü güler .hepinizi çok seviyoreeeee

evet cnm aynen herseyı oldugu gıbı ıfade etmıssım yuce rabbım benden hayırlısını ıste der bız hepımız hayırlısını ıstedık ondan oldurmak ona kalıyor sonucta sız elınızden gelenı yapın dıyor ve bekleyın bızde elımızden gelenı yaptık beklıyoruz o ızın verırse olacak hepimızın hakkında hayırlısı artık ınsallah pozıtıflerı goruurz

arkadaşlar yasinleri okudukça haber verirseniz düzenleme yaparım allahım kabul etsin aminnnnnnnn

safak_d

zinureyn__________2 tane okudu

kardelen_27__________1 tane okudu

melek181__________1 tane okudu

nurdanur_________4 tane okudu

canan456

sea1905_________3 tane okudu

elif_su06__________1 tane okudu

mıraclevalerıe

1demetumut_______1 tane okudu

destina38____________2 tane okudu

mavera19________1 tane okudu

ebruli_3576

lal78lal________2 tane okudu

mavipembe38

hndslm_______1 tane okudu

bambi34_________2 tane okudu

elifnaz2013_________4 okudu

highchemist________1 tane okudu

ahha_________1 tane okudu

kızlar an itibariyle 27 yasin okumuşuz haberiniz olsun

Son düzenleme:
2. deneme ancak seneye bu zaman yapacağım eşim bu arada tekrar ameliyat olacak biz zaten ayrı şehirlerde yaşıyoruz ne zaman bi araya gelip normal yolla bebek sahibi olabiliriz ki Allah hayırlısını versin diye dua ettim hep demek hayırlı olan buymuş Allaha şükürler olsun

2. deneme ancak seneye bu zaman yapacağım eşim bu arada tekrar ameliyat olacak biz zaten ayrı şehirlerde yaşıyoruz ne zaman bi araya gelip normal yolla bebek sahibi olabiliriz ki Allah hayırlısını versin diye dua ettim demek hayırlı olan buymuş Allaha şükürler olsun

cnm hayırlı olsun darısı bana ve tüm bekleyenlerin başına. bir sorum var cnm seninle gebeliklerimiz hemen hemen aynı kalp atışını karındanmı duydun yoksa vajinalmi bende yarın gitcemde vajinal istemiyorum karnımdan duyulur inş. :18:

Vajinal bakıldı canım. Neden istemiyorsun o şekilde daha net oluyor herşey aslında çok rahat görüyorsun durumunu. Zaten kalp atışlarını gördükten sonra karından bakacaklar. Tabiki sen yinede söyle doktoruna istersen

yaa bazı ınsanları anlamıyorum aksam ıftara gıtmıstım baya kalabalık akrabalar falan bılıyorsunuzdur ben negatıf sonuc almıstım bırton soru neden olmuyor negerek bızım olduda ne oldu bak zabdedemıyorum yok kendılıgınden olur hadı benı motıfe etseler tmm ama bır tavırlı konusmalar anlamıyorum gene baska akrabamız cagırdı ıftara gunah olurmu bılmıyorum ama gıtmeyı ve kımseyı cekmek istemıyorum bızı sadece bız anlıyoruz burda okuyorum hep bırazdaha azımle kalkıyorum sızde olmasanız cok morelım bozuldu uyku bıle tutmadı kusurabakmayın arkadaslar ama napım cok doldum cok zor gunler gecırıyoruz genede kımseyı kırmak ıstemıyorum uzmek ıstemıyorum ne var bende anne olmak ıstıyorum o guzellıgı tatmak bu sessız evımde nese olmasını ıstıyorum keske karsılık verseydım dıyorum ama olmuyor bana dıyorlar cok acelecısın bune yaa evlenelı 4 yıl oldu ne acalacılıgı neyse cok uzuldum artık gormek ıstemıyorum onları bırde yakınlar hala kızı amca cocukları ama eşımın tarafı ALLAHIM bıze sabır versın biz zaten yaralıyız

Neler hissediyorsunuz bi belirti falsn var mı? ben şişlik agrı falan hissetmiyorum sizde durumlar nasıl? İdrar testi yapan var mı

Son düzenleme:
Neler hissediyorsunuz bi belirti falsn var mı? ben şişlik agrı falan hissetmiyorum sizde durumlar nasıl? İdrar testi yapan var mı

Bende bekliyorum canım ama hic belirti faln yyok. Idrar testi falan yapmaya cesaretim yok
Birde ben geceleri cok ama cok fazla gerinerek uyaniyorum bu da beni çok korkutuyor.

ılk uc gun ağrım ve sıslıgım vardı.suan herhangı bır agrı yok.sadece gogus uçlarıma pek dokunamıyorum.dun hafıf bel ağrım vardı o da gectı.ıste bole.kendım evde test yapmayı düşünmüyorum.15 ınde drumdan ogrenmeyı ıstıyorum

merhaba arkadaşım benimde 15 temmuz. zor geçiyoo bende hiç belirti falan yok. bi şişkinliğim var ama onunda hamilelik belirtisi olcağını düşünmüyorum. idrar testi yapmadım ama cuma başlıcam yapmaya cuma c.tesi pazar yapcam bazen silik çıkabiliyormuş arkadaşlar deneyimlerini paylaşmış. inş bizimde bebişlerimiz tutunmuşlardır.

kızlar ya çok aferdersiniz ama size bişe sormak istiyorum.şimdi biz tedaviye başlayalı cinsel perhizdeyiz.dahası dr başta demişti ama sonrasında bişe demedi..şimdi cuma opu var ve nerdeyse 13 gün olacak spermler okdar içerde bişe olmazmı zarar görürlermi.. hani bizde zaten sperm azlıgı var yaa:KK43: ayy kafama takıldı şimdii.. off yaa

canim benim 3 tüp bebek yaptim ama doktorum sadece opuya 3 gün kala cinsel perhiz verdi. o da kocam sperm verecegi icin. tedavi sirasinda onun haricinde cinsel perhiz yok. hangi doktor veya hemsire dediyse sacmalamis. bu arada opu ertelenirse de üzülme. yeterince büyütünce yaparlar opuyu.

Tecrübeli arkadaşlarımdan yardım istiyorum...
Şimdi benim ilaçların bugün değişti. gonalfin dozu arttı yanına da çatlamayı önleyici cetrotide eklendi. iftarda iğneleri vurayım dedim. hemşirenin tarif ettiği gibi ve prospektüste yazan şekilde vurdum ama bir şeyi gözden kaçırmışım :KK14::KK14: iğneyi soktuktan sonra şırıngayı geri çekin kan gelirse vurmayın diyormuş, ben iğneyi batırınca direk enjekte ettim ilacı :KK43: sonra iğneyi çıkarınca 1 damla kan geldi. ben şimdi yanlış mı vurdum, yanlış yere mi vurdum?? :KK14::KK14: işe yaramayacak mı? çok korkuyorum yaaa

o kadar da okumuştum vurma talimatını ama ilk kez yapma heyecanından o kısmı gözümden kaçmış...siz ilacı vermeden şırangayı geri çekiyor muydunuz? yarın doğru vurabilsem bari...

hicbir sey olmaz merak etme. ben 3 denemede farkli ilaclar kullandim kimi kanadi kimi kanamadi ama hepsi morardi. benim esim yapti hep igneleri dikkat etmesine ragmen bazen o da kanatti. damara gelse cok kan akar. dert edilecek bir durum degil merak etme.
şu an öle bir durumdayım ki kelimelerle anlatamam büyük bir yıkım yaşadım. sanki çevremdeki insanlarda karpuz alırsın ham çıkarda aman üzülme yarın iyi çıkar deer gibi davranıyo

canim benim cok üzüldüm sonucuna. 3 kez yasadim hatta sonuncuda hamile kaldim ama ancak 1 hafta mutlulugunu yasayabildim. aglayacak ve cooook üzüleceksin kim ne derse desin. agla da zaten ama sonrasinda yeniden ayaga kalk ve bebeginin sana geldigi günün hayalini kafana kazi. moral herseyin basi. asla olumsuz düsünme hep iyi düsün ki iyilik seni bulsun. yasin daha genc sanirim daha cok yol var önünüzde. esinle farkli sehirlerde olman da bir engel degil. bebeginin günü geldiginde hicbir engel tanimaz. bak ben 40 yasinda hala didiniyorum. hayat arkadasimi canimin icini yeni cikardi Allah karsima. bende ona bir bebek verebilmek icin cirpinip duruyorum. herzaman haline sükret cünkü unutma ki senden cok daha zor durumda olan birileri mutlaka vardir.

yaa bazı ınsanları anlamıyorum aksam ıftara gıtmıstım baya kalabalık akrabalar falan bılıyorsunuzdur ben negatıf sonuc almıstım bırton soru neden olmuyor negerek bızım olduda ne oldu bak zabdedemıyorum yok kendılıgınden olur hadı benı motıfe etseler tmm ama bır tavırlı konusmalar anlamıyorum gene baska akrabamız cagırdı ıftara gunah olurmu bılmıyorum ama gıtmeyı ve kımseyı cekmek istemıyorum bızı sadece bız anlıyoruz burda okuyorum hep bırazdaha azımle kalkıyorum sızde olmasanız cok morelım bozuldu uyku bıle tutmadı kusurabakmayın arkadaslar ama napım cok doldum cok zor gunler gecırıyoruz genede kımseyı kırmak ıstemıyorum uzmek ıstemıyorum ne var bende anne olmak ıstıyorum o guzellıgı tatmak bu sessız evımde nese olmasını ıstıyorum keske karsılık verseydım dıyorum ama olmuyor bana dıyorlar cok acelecısın bune yaa evlenelı 4 yıl oldu ne acalacılıgı neyse cok uzuldum artık gormek ıstemıyorum onları bırde yakınlar hala kızı amca cocukları ama eşımın tarafı ALLAHIM bıze sabır versın biz zaten yaralıyız

kusura bakmayin ama tüp bebek tedavisine baslarken bunu davullu zurnali bir gösteriye mi dönüstürüyorsunuz. neden gerek duydunuz baskalarina söylemeye. biz 3 denemede de kimseye söylemedik. stres olsun insanlar sürekli sorsun merakta kalsin istemedik. nitekim de negatif oldugunda da acimizi kocamla beraber yasadik. insallah bir sonraki denemede bebisin gelir. ama abla sözü dinle bir sonrakinde kimseye söyleme. birak hamileligin sonra herkese sürpriz olsun.
insanlar herzaman söyleyeck bir sey bulur üzme kendini. sana ne acelen var diyenler bana da bu yastan sonra ugrasmaya ne gerek var. olmazsa olmaz zorlama diyor. o yüzden insanlarin agzi torba degil ki büzesin.

benimde 15 test günüm ama hiç belirtim yok sadece göğüslerim şiş oda ilaçlardan kaynaklıdır....
zaten stresliyim bi de idrar testi ile kendimi dahada strese sokamam
inş o gün geldiğinde çok seviniriz hepimiz....
galiba seninde 6. denemen inş bunda tutar....
benimde 5 oldu:KK5::KK5:
canim benim 3 tüp bebek yaptim ama doktorum sadece opuya 3 gün kala cinsel perhiz verdi. o da kocam sperm verecegi icin. tedavi sirasinda onun haricinde cinsel perhiz yok. hangi doktor veya hemsire dediyse sacmalamis. bu arada opu ertelenirse de üzülme. yeterince büyütünce yaparlar opuyu.

hicbir sey olmaz merak etme. ben 3 denemede farkli ilaclar kullandim kimi kanadi kimi kanamadi ama hepsi morardi. benim esim yapti hep igneleri dikkat etmesine ragmen bazen o da kanatti. damara gelse cok kan akar. dert edilecek bir durum degil merak etme.

canim benim cok üzüldüm sonucuna. 3 kez yasadim hatta sonuncuda hamile kaldim ama ancak 1 hafta mutlulugunu yasayabildim. aglayacak ve cooook üzüleceksin kim ne derse desin. agla da zaten ama sonrasinda yeniden ayaga kalk ve bebeginin sana geldigi günün hayalini kafana kazi. moral herseyin basi. asla olumsuz düsünme hep iyi düsün ki iyilik seni bulsun. yasin daha genc sanirim daha cok yol var önünüzde. esinle farkli sehirlerde olman da bir engel degil. bebeginin günü geldiginde hicbir engel tanimaz. bak ben 40 yasinda hala didiniyorum. hayat arkadasimi canimin icini yeni cikardi Allah karsima. bende ona bir bebek verebilmek icin cirpinip duruyorum. herzaman haline sükret cünkü unutma ki senden cok daha zor durumda olan birileri mutlaka vardir.

kusura bakmayin ama tüp bebek tedavisine baslarken bunu davullu zurnali bir gösteriye mi dönüstürüyorsunuz. neden gerek duydunuz baskalarina söylemeye. biz 3 denemede de kimseye söylemedik. stres olsun insanlar sürekli sorsun merakta kalsin istemedik. nitekim de negatif oldugunda da acimizi kocamla beraber yasadik. insallah bir sonraki denemede bebisin gelir. ama abla sözü dinle bir sonrakinde kimseye söyleme. birak hamileligin sonra herkese sürpriz olsun.
insanlar herzaman söyleyeck bir sey bulur üzme kendini. sana ne acelen var diyenler bana da bu yastan sonra ugrasmaya ne gerek var. olmazsa olmaz zorlama diyor. o yüzden insanlarin agzi torba degil ki büzesin.
bizimde 5. denememiz ama kendi ailelerimizden başka kimse bilmiyo durumumuzu

kimsenin duymaması gibi olasılık yok ki eşim de ben de küçük yerlerde yaşıyoruz ayrıyız. ya ankaraya gidip kayınvalidelerde olacak ya kayseride annemlerde. ankaraya gittim 3 hafta orda kaldım çok darlandım kayseriye geldim. önce ankarada olduğu için kayınvalidemler öğrendi eşim benim aileminde bilmesini istedi yalan söylemeyelim dedi onlar da öğrendi. iki taraftan da hiçbir destek almadım aksine hep moralim bozuldu

kimsenin duymaması gibi olasılık yok ki eşim de ben de küçük yerlerde yaşıyoruz ayrıyız. ya ankaraya gidip kayınvalidelerde olacak ya kayseride annemlerde. ankaraya gittim 3 hafta orda kaldım çok darlandım kayseriye geldim. önce ankarada olduğu için kayınvalidemler öğrendi eşim benim aileminde bilmesini istedi yalan söylemeyelim dedi onlar da öğrendi. iki taraftan da hiçbir destek almadım aksine hep moralim bozuldu
senin kaçıncı denemendi:26::26:
aslında çevreden saklamakta bazen kasıyo insanı...
köşe bucak kaçıp hastaneye gitmek
duyuncada bir sürü sorular......inş bu son olur artık bu durumdan kurtuluruz

düşün benim ilk denemen ve ilk denemede bu kadar yıpraandım. karpuz aldım ham çıktı sanki de ne var yarın bi daha alırsın der gibi davrandı herkes

Günaydın kızlar. Sabah sabah umutsuz bir hava seziyorum sakin lütfen :))) Pazartesi biliyorsunuz bebeğimin kalp atışlarını dinlemeye gittim. Benden önce bir bayan çıktı annesiyle. Sonra ben girdim. Konuşuyorduk falan dedi ki sizden önceki bayan da hamile. Mucize bebek dedi. bayan 43 yaşında ve menopoza girmek üzereymiş. Doktora gelmiş doktor menopozu geciktirmek için ilaç vermiş ve direkt tüp bebeğe yönlendirmiş. Menopoza girmesin derken abla hamile kalmış. Rabbim ol dedikten sonra olacak inşallah. Ben dahil hepimiz etraftan anlayış bekliyoruz. Malesef olmuyor zorla adamın kafasına anlayış sokamıyorsun. Kimse kendi kadar üzülmez ya da sevinemez bunu hepimiz biliyoruz. Benim de sadece eşimin ailesi ve benim ailem biliyor birkaç da yakın arkadaş. Herkese o kadar sürpriz oldu ki inanamayan,ağlayan vs. Şimdi de başladılar işi bırak otur evinde falan. Söylemek o kadar kolay ki herkese sanki benden daha çok düşünüyorlar bebeğimi. Demem o ki konuşurlar konuşurlar hiç susmazlar. Ne diyoruz artık :KK1: İt ürür kervan yürür :KK1::KK1::KK1:

cnm sakin ol bişe olmaz.ben hiç geri bile çekmiyorum igneleri direk vuruyorum ..bende de kanıyor bazen yapamasaydım dr söylerdi herhalde.herşeyi söylüyo iğne yerlerime bile baktı morarma var mı diye..bişe demedi..korkma..benimde yarın kontrolüm var eger büyümüşlerse cumaya opu var yoksa yandım iğne verecek yine...ve artık dayanamıyorum heryerim acıyor..bugün itibariyle 15. iğnemi vurundum:KK43:

canım yaa benim bile acımaya başladılar, Rabbim sana kolaylık versin, hakikaten zor... ama geçecek hepsi, ben öyle motive ediyorum kendimi...keşke ömürde çekeceğimiz tek acı bunlar olsa :KK16:

bu arada morarmış iğne yerim :KK14: zaten çok acıyordu belliydi, bugün daha dikkatli vurayım en iyisi....

yaa çok teşekkür ederim, iyi ki sizler varsınız :KK16: gonalf pen kullanıyorum ve onun iğnesi inceceik ama bu cetrotide kalınmış ona göre, bir de göbek deliğine daha yakına vurdum sanırım ondan oldu. ilk defa morardı iğne vurduğum yer...çok korktum ben de :KK43:

canım korkacak bir şey yok bence, cetrotide yi ben de kendi kendime yapıyordum. hiçte geri çekmiyordum açıkçası. prospektüste yazıyor evet, ben de okudum ama çok gerekli olsaydı hemşire söylerdi bence. çünkü herşeyi ayrıntılı anlatıyorlar. "geri çekin, kan geliyor mu diye bakın" demediler bize... içini ferah tut canım. kanama bazn bende de oluyordu iğnelerimi yaparken...

ayy sağol kardelen yaa :KK16: bunları duymak rahatlatıyor beni. ilk defa başıma gelince akşam bayağa da korktum... üstelik morardı da... demek ki yanlış yaptığım birşeyler var... bu akşam daha dikkatli vurmayı deneyeceğim bakalım

X