Her kadinin elinde mutlaka mesleği olmalı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
katip hanım çok haklı bana dediki zorluk görmedin nerden biliyosun dedim gençken kolay tabi rahatsızlıkların çıktığında göreyim dedi yine nerden biliyorsun dedim bu seferde masa başından öğretmek kolay diyor ben etrafımda örneklerle konuşuyorum ama sen yargılayarak salla babam salla konuşuyorsun geldi bana biraz bak düşüncemi söylüyorum senşn gibi yargılamıyorum he söylemlerinizden şunu da anlamalıyız konu sahibi diploman suan yok ya alcaksın ya da vasıfsız vasıfsız sürün dur sen çok kötüsün vah vah tüh sana..
Yorulma ablam millet gördü neyin ne olduğunu senle işim bitti.

Meslek edinmek kadının ruhuna bağlı hiç çalışmak istemeyen kadın çok
Sonra perişanları oynayan da onlar kimse size kurtarmayacak siz kendiniz ,kendinizden sorumlusunuz ,kurtarıcıda kendinizsiniz ,ne koca nede çocuğunuz!!!

Yorulma ablam millet gördü neyin ne olduğunu senle işim bitti.
Aynen senin ne kadar yargı dağıttığını gördüler katiibe hanım efendi sen vasıflı vasıflı otur işinin başında bende aman vasıfsızlar da okusun senin şu mesajlarını olur mu senin yargı dağıtıcı olduğunu bilsinler nickinde ne dadar manidarmışş ama... şimdi de benim seninle işim bitti kolay gele :KK9:

Aynen senin ne kadar yargı dağıttığını gördüler katiibe hanım efendi sen vasıflı vasıflı otur işinin başında bende aman vasıfsızlar da okusun senin şu mesajlarını olur mu senin yargı dağıtıcı olduğunu bilsinler nickinde ne dadar manidarmışş ama... şimdi de benim seninle işim bitti kolay gele :KK9:
Ablam onu bunu bırak şeyin cevabını ver. Sen okumayaydın bu hastalığınla kim çalıştırcaktı, hangi zanaatte tutunacaktın? Sen bunu bi düşün olur mu hemen cevap verme. Kaç yıl o çok övdüğün zanaatleri yapabilecektin kim seni idare edecekti seninle aynı işi yapabilecek tonla sağlam insan varken dışarda? Bak bi sağına soluna. Benim de kronik hastalığım var bu arada yanlış anlama da. Hadi yaşı olanları anlarım da gençlere böyle abuk subuk akıllar vermeyin, çoğu 10 yıl sonra başını vuracak taş bulamıyor.

aynen bende hep sizin gibiyim biliyor musunuz neden sabancı gibi zengin olamayayım ki ama didiniyorum didiniyorum malesef elimden bu kadarı geliyor clemencia hanımcım :)

sizin sabancı gibi zengin olma ihtimaliniz hiç yok. çünkü siz, iş ve meslek farkını bilmediğiniz gibi kariyer hedefinizi "masa başı iş" olarak oluşturmuşsunuz.

Bakın kendim de evliyim çok şükür mesleğim de var , Türk aile yapısında kadını ezmek bir kültür haline gelmişken hiçbir kadının kendini başka bir adama emanet etmesini doğru bulmam , bu toplumda kadın hep 1- 0 yenik başlıyor hayata , kaldı ki verilen rollerde hep kadın geri planda, hep toparlayan pişiren taşıran, saçını süpürge edendir , eğer bir gün bu rollerden sıkılırsanız veya haksızlığa ugrarsanız mesleğiniz en güzel silahtır, mesleği olan kadına kv , eş hatta kendi ailesi dahi saygı duymak zorunda kalıyor,

O kadar dogru ki, kadınların horlanması toplumda da ailede de her yerde de gayet normal karşılanıyor. Utanç verici ve üzücü bir durum.

Birkaç gündür depresyonundan çıkmadığım bir konu. Uğraşıyoruz didiniyoruz olmazsa diye de korkularımız artıyor çevreyi gördükçe kadınların yaşadıklarını sizce de her kadının mesleği mutlaka olmalı mı ? Olmak zorunda mı?
Meslek sahibi olursa daha iyi olur çünkü meslek demek refah seviyesinin biraz daha iyi olması demek ama her kadının mutlaka ekonomik özgürlüğü olmalı, bunu meslek sahibi olarak da yapabilir, yeteneklerini becerilerini kazanca dönüştürerek de yapabilir.

Ablam onu bunu bırak şeyin cevabını ver. Sen okumayaydın bu hastalığınla kim çalıştırcaktı, hangi zanaatte tutunacaktın? Sen bunu bi düşün olur mu hemen cevap verme. Kaç yıl o çok övdüğün zanaatleri yapabilecektin kim seni idare edecekti seninle aynı işi yapabilecek tonla sağlam insan varken dışarda? Bak bi sağına soluna. Benim de kronik hastalığım var bu arada yanlış anlama da. Hadi yaşı olanları anlarım da gençlere böyle abuk subuk akıllar vermeyin, çoğu 10 yıl sonra başını vuracak taş bulamıyor.
Abla demeyin belkide sizden küçüğümdür. illa bi iş bulurdum ya karamsar değilim okadar bakın illa bulurdum Allahın izni ile he fabrikada ağır işte çalışamam bu rahatsızlıklarımla ama girer kasiyer olur yada ne bileyim bi çaycı olur çalışır geçinirdim. tekrar ediyorum okumasınlar demiyorum okuyamayanları da sen bittin sen mahfoldun diye yermeyin diyorum umarım anlaşıldım daha yazmayacağım size çünkü..

Tabii ki hayır bir insan kazanmak isterse taştan da kazanır. Valla benim mesleğim var yapıyor muyum yapmıyorum arada çizim yapasım geliyor özlemiş gibiyim sadece ama sadece ben satmak tasarlamak için doğmuşum 😂😂en büyük zevkim almak satmak hani meslek nerede kaldı?

Abla demeyin belkide sizden küçüğümdür. illa bi iş bulurdum ya karamsar değilim okadar bakın illa bulurdum Allahın izni ile he fabrikada ağır işte çalışamam bu rahatsızlıklarımla ama girer kasiyer olur yada ne bileyim bi çaycı olur çalışır geçinirdim. tekrar ediyorum okumasınlar demiyorum okuyamayanları da sen bittin sen mahfoldun diye yermeyin diyorum umarım anlaşıldım daha yazmayacağım size çünkü..
Markette kasiyerlik daha zor ki. Cidden git kuaförün yanına çırak gir, en fazla saçını başını yolarlar yani. Her işi yapıyorlar, raf dizme, mal taşıma, temizlik, bi de kasa sayımı var. Poponu 5 dk koyarsan sandalyeye ne âlâ.

Markette kasiyerlik daha zor ki. Cidden git kuaförün yanına çırak gir, en fazla saçını başını yolarlar yani. Her işi yapıyorlar, raf dizme, mal taşıma, temizlik, bi de kasa sayımı var. Poponu 5 dk koyarsan sandalyeye ne âlâ.

dediklerinin hiçbiri yine meslek değildi 😅

O kadar dogru ki, kadınların horlanması toplumda da ailede de her yerde de gayet normal karşılanıyor. Utanç verici ve üzücü bir durum.
Maalesef , erkeği yetiştiren de kadın ama ilk öğrettiği şey erkeğin yüceliği, çocukken hep tuhafıma giderdi önce erkeklerin yemek yiyip kalkması sonra da kalırsa kadınların yemek yemesi, ilk o zaman irrite olmuştum, mesela eşim annesi hiç iş yaptırmamış benle evlendi her işi öğrendi, şuan evde tek başına yaşayabilir her türlü, neden ben bunu öğretmek zorunda kaldım ki , kadınlar oğullarını ağa paşa diye büyütüp ataerkil sistemi besliyorlar olan da kızlarımıza oluyor, sırf bu ataerkil sistemde ezilmemek için okudum memur oldum, aslında hayalim bambaşkaydı...

Birkaç gündür depresyonundan çıkmadığım bir konu. Uğraşıyoruz didiniyoruz olmazsa diye de korkularımız artıyor çevreyi gördükçe kadınların yaşadıklarını sizce de her kadının mesleği mutlaka olmalı mı ? Olmak zorunda mı?
Her kadın mutlaka okumalı ama her kadının mesleği mutlaka olmalı mı bence değil. Olmayipta gayet güzel geçinen her anlamda iyi şartlarda olanlar da var.

Bi de olay sadece yorulmakta degil. Bu isleri yapan insanlara saygi gostermiyorlar. Fiziksel yorgunlugun disinda işin bir de bu yönü var ve bu saygisizlik sadece kuafor cirak, kasiyerle sınırlı degil aslinda diplomasi olanlar da bu tarz seylere maruz kalabiliyor zaman zaman. Doktorlarin yasadiklari da buna bir ornek.

Ben calismaktan korkmuyorum ama burada yorulmadigim bir işte calismaktansa baska ulkede kuryelik yapmayi tercih ederim.
Insanlarin sınır bilmezliginden yoruluyor insan. Sonra diyorlar kimse iş begenmiyor... 🙄
Az insan var iyi sartlarda calisan.

Bi de olay sadece yorulmakta degil. Bu isleri yapan insanlara saygi gostermiyorlar. Fiziksel yorgunlugun disinda işin bir de bu yönü var ve bu saygisizlik sadece kuafor cirak, kasiyerle sınırlı degil aslinda diplomasi olanlar da bu tarz seylere maruz kalabiliyor zaman zaman. Doktorlarin yasadiklari da buna bir ornek.

Ben calismaktan korkmuyorum ama burada yorulmadigim bir işte calismaktansa baska ulkede kuryelik yapmayi tercih ederim.
Insanlarin sınır bilmezliginden yoruluyor insan. Sonra diyorlar kimse iş begenmiyor... 🙄
Az insan var iyi sartlarda calisan.
Gençken koymuyor da belli yaştan sonra laf kaldıramıyor insan ya, daha hassas oluyor. Yıllarca çalış didin, bi güleryüz anlayış çok görülsün, 40 ından sonra el kadar veletten azar yemeni sağlayan şey 25 yaşında iken aman diploma nedir ki diye düşünmek malesef.

Son düzenleme:
Gençken koymuyor da belki yaştan sonra laf kaldıramıyor insan ya, daha hassas oluyor. Yıllarca çalış didin, bi güleryüz anlayış çok görülsün, 40 ından sonra el kadar veletten azar yemeni sağlayan şey 25 yaşında iken aman diploma nedir ki diye düşünmek malesef.

Ben gencken kaldiramiyordum. 😀 +10 sene olmustur işimden ayrilmadan once sinirden tansiyonum mu cikmis nolmuş ellerim bileklerime kadar uyuşmaya başladi, yuzumde karincalanma filan olustu birini elime alacaktim en sonunda. 😄
Anca kutu kutu sakinlestirici icersem oluru vardi yani. 😬

İşini şansa bırakmak istemiyorsan mesleğin olmalı. Yoksa parametreleri o kadar değişken ki hayatın, insan ancak kendisine güvenebilir.

Olmalı kardeşim. illa okuyupta bir meslek edinmiş olamayabilir ama iyi yaptığı bir iki şey olmalı , bu evde mantı yapıp satmaktan , deri cüzdan yapmaya ya da çok güzel dikiş bilmeye artık aklına ne gelirse …

Meslek sahibi olmakla ve evde oturmakla ilgili depresyona girilmesi bence çok normal. Burada bu konu hakkında aşağılayıcı yorumlar gördüm. Sorun şu ki; diyelim reklamcılık sektöründe çalışıyorsunuz. İnanın büyük şehirde size sadece kira ve yatan sigorta olarak gelir oluşturur. Bu bence çok kötü bir durum. Düşünün 30 bin alıyorsunuz ki bu başlangıç seviyesinden biraz üst rakam görülüyor, inanın depresyon olacak yine.
Hepimiz çalışalım ama insanların bu düzende çalışmamasini yadirgayamiyorum.
Ben doktora yapıyorum ama atanamam. Çünkü ben dümdüz bir ailenin evladıyım. Yok öyle mecliste falan tanıdığım kimseler. Tepeden inme rektörün nelere sebep olduğunu anlamaz kimse yüksek lisans yapmadiysa.
Şu ara gönüllü çalışan adı altında öğrencilerimiz bir güzel emek sömürüsü de yaşıyor. Bu çocuklar bedavaya çalışırım diyor çünkü doktor falan değilseniz hiç bir zaman garanti olmayacak is bulmaları.
Şu an bu ülkede mülkünüz varsa ve ufak da bir geliriniz varsa kurumsal köleliğe hayır demenize kimse ses cikartmasin boşuna
1 ay önce iş görüşmesinde çocuk doğururum diye korkudan beni işe almadı is veren ve hasta çocuklara çalışan kocaman bir kurum bunu yapan. Tabi yerime dogurm ihtimali olmayan erkek bir birey alındı.
Dünyanın binbir türlü hali var çalışalım mantığı Şu an çok da para etmiyor. 10 yıl çalışan mühendis bir arkadaşım 45 bine çalışıyor. Bugün boşansa o gelirle 2 çocuk okutma ve kira verme ihtimali hiç yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X