Hergün ailesiyle telefonda konuşuyor eşim

Evlendikten sonra bu ailelere birşey oluyor, hiç aramadiklari kadar aramaya başlıyorlar ..evlilige adapte olmak için ailelerin çiftleri biraz rahat bırakmaları gerekiyor bence..ne yapıyorsunuz,ne yediniz ,nereye gidiyorsunuz🥵sanki oğulları aç zulüm görüyor..aynisi kız tarafı içinde geçerli tabii..bazı yeni evli kızlar bütün gün annesiyle konuşuyor..neyse bence hiç karışmayın, zamanla azalır diye düşünüyorum..

Bana göre eşiniz ailesiyle bağımlı gibi geldi. Ayrışamamışlar halen, siz yine de tatlı dilden vazgeçmemeye çalışın öbür türlü ailemden beni uzaklaştırmaya çalışır gibi düşünür eşiniz.

Hayır eşim lisede ailesiyle aynı şehirde olmasına rağmen yurda verilmiş sonra ünide yurt sonra iş hayatı için bir yık farklı ülke sonra askeri eğitim bir yıl sonrada biz evdendik sürekli aramasında beni sinirlendiren konuysa zaten hiç hayatlarında yokmuş gibi davranmışlar hiçbir doğum gününde hediye almamışlar (hediye mi derdin demeyin babasına her doğum gününde hediye aldırırlar ben yıllardır eşime ailesinin aldığı bir şey bilmiyorum)
Benim eşim de ortaokulda ayrılmış ailesinden. Uzun yıllar hep disaridaymış. Bu ailenin çocuğunu sevmediği, ilgilenmediği anlamına gelmiyor. Aksine eşime hep destek oldular, bütün zor zamanlarında yanındaydılar ve evet sık sık görüşürler. Öncelikle aile çocuğu sokağa atmış gibi düşünmekten vazgeçin. Belki ki eğitimi için bu şekilde ayrı kalınmış.

Herkesin iki ailesi vardır. Eşiniz annesine 10 günlüğüne gitti diyelim, annesi eşin zırt pırt aramasın derse ne hissedersiniz?

Sizi ka
Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)
Sizi katıp zorlmadıkları sürece sizi ilgilendirmez. Herkesin evlat sevgisi farklıdır. Konuşurken sizden izin alacak değiller. Ayrıca kavga ettiğiniz sürece daha kötü olur

Bende her gün aimemle görüsürüm. Hatta kayinpederimle ve kayinvalidemin hal hatrini sorarim. Bence bunlar Normal. Esiniz sizin mahrem konularinizi yaymiyorsa ve doldurusa gelmiyorsa Bence görüsmelerine karismak yalnis olur. Ama zamanlamasi yalnis. Anne baba tam yemege oturacakken arasa ya kisa acip "yemek yiyecegiz sizi sonra ararim" diyecek yada sonra dönecek. Insanin esiyle beraber olabilecegi zaman kisitliysa (esim doktor yogun calisiyor o yüzden anliyorum), daha da kiskanir o boş zamanlari. Esimle bu konuda ama anlasiyoruz. Öncelik kendi cekirdek ailemiz. Ama aile büyükleri de arkaya atmiyoruz. Evliligin ilk seneler dengeler yeni kurulur ve oturtulur. Bu problemsiz olmuyor. Ama büyük ve agir tepkiler genelde anlasamazliga ve inatlasmaya yol aciyor. Suclayici bir sekilde konusmak yerine, kendi duygularinizi ifade etmeyi deneyin. Sorun ailesiyle görüsmesinden ziyade zamanlama

Ailelerimize yakın oturuyoruz ama konuşuruz her gün. Genelde eşim sigaraya gittiğinde o kendi ailesiyle ben kendi ailemle konuşuruz. O gün ne yaptığımızı, kızımızı, yapılacak bir şey var mı vs gibi... Sizin ev halinizdeki eksiklik, kavga, gürültü vs konuşulmuyorsa sorun etmeyin.

Ay çok sıkıcısınız
Arayanlar sizi değil kendi çocuklarını arıyor. Günde iki defa arasınlar n'olacak ki? Siz sevişirken ariyorlarsa açmasın eşiniz.ya da yemekteyken ben sizi birazdan ararım desin hepsi bu. Karışmayın. Siz konuşmak zorunda değilsiniz ama eşinizin evdeyken hep sizinle ilgilenmesini istemeniz falan aşırı komik. Böyle davranirsaniz beraber geçirecek vaktiniz hiç olmaz bosanirsiniz zaten.

Hayır bir de demişsiniz ki bana tek iyilikleri kocamı doğurması 😅aşırı güldüm buna. Ne iyilik bekliyordunuz da olmadı? Yani ileride siz de gelininize veya damadiniza ne iyilikte bulunacaksınız? Hediye almamışlar yok yurda vermişler vs ne basit şeyler,nelere takilmissiniz bu şekilde yaşamak çok zor olmalı. Sizi ilgilendirmeyen şeyleri ağzınıza almanız çok ayıp

Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)
Kocani dolduruyorlar mi ? Bırak konuşsun niye evliliğine zarar veriyorsun ki ? Dışarı çıktık dediginde ah vah çıkmayın para harcamayın vs dese bile eşin sana yansitmadikca sen neden huzursuz oluyorsun ?

Bugün naptın muhabbeti yani işte ne oldu akrabalardan kime ne oldu yani kısaca eşimin eve geldiğinde benimle yapmadı gereken muhabbeti güya çok özlemişler diye onlar arayıp konuşuyor lar ve böyle hergün konuştukları için asla onun ailesini bide ben arıyıp hal hatır sorayım yapmıyorum çünkü bu sürekli arayışları bende antipati yapıyor sevemiyorum büyüktür arasınlar diyemiyorum zaten eşimle çocukluğundan beri ilgilenmemişler lisede yurt üniversite de yurt sonra askeri eğitim derken eşim son on yıl içinde ailesiyle taş çatlasa 3yıl oda bölük bölük yan yana durdu
Zaten hep oyle olur.Benim arkadasta onu derdi.Evlenmeden once bir kez aramazlar.Evlenince hepsi babaci anaci olur derdi.Cok da hakli…

Ay çok sıkıcısınız
Arayanlar sizi değil kendi çocuklarını arıyor. Günde iki defa arasınlar n'olacak ki? Siz sevişirken ariyorlarsa açmasın eşiniz.ya da yemekteyken ben sizi birazdan ararım desin hepsi bu. Karışmayın. Siz konuşmak zorunda değilsiniz ama eşinizin evdeyken hep sizinle ilgilenmesini istemeniz falan aşırı komik. Böyle davranirsaniz beraber geçirecek vaktiniz hiç olmaz bosanirsiniz zaten.
Benimle evlendiği için benimle ilgilenmesini istemem çok tabii hakkım işi yoğun olduğunu için ve hergün eve gelemediği için evde olduğu günlerde tabiki benimle ilgilenecek

Benimle evlendiği için benimle ilgilenmesini istemem çok tabii hakkım işi yoğun olduğunu için ve hergün eve gelemediği için evde olduğu günlerde tabiki benimle ilgilenecek
Tuvalete de uzun girmesin o zaman mazallah uzun sürerse. Alt tarafı günde iki kere 2-3 dakikadan 10 dakika sizden başkasıyla ilgilense ölmezsiniz.tam bir buldumcuk yeni gelin tribi

Yahu adamla evlisiniz diye tapusu sizde değil ki. Kaç yaşındaysanız bugüne kadar da annesi babası vardı. Alt tarafı bir telefon süresince kocasız duramıyor musunuz? Saatlerce konuşsa haklısınız derdim ama bir “alo ne yapıyorsunuz” diyecek kadar da izin verin insanlara.

Evlenince kıymete biniyor çocukları :) şeye benziyor bu, anne baba her tatilde köye gider çocuk evde bile olsa asla gitmez, evlenince köye gitmeyen çocukta birden köy aşkı başlar hadi köye gidiyoruz der devamlı. Evlilikle yüklenen biseyler var sanırım

Ama yemek yerkende açmasin, müsait olunca geri dönsün. Film izlerken, yemekte, arkadaşlarla toplanınca vs (tabiki önemli bir problem yoksa) telefonda konuşmak yanındaki kişiye ayıp bi kere. Herkes ailesiyle istediği kadar konuşsun da kardeşim günde iki üç kere konuşup yediğin yemeğe kadar anlatacaksanda evlenmeseydin

Bir cok arkadas konu sahibine degil esine hak vermis ama burada sorun bence ailenin aramasi degil tek basina
Elbette ailelerle iletisim halinde olunur ama adam esiyle yemek yiyecekken o yemek sofrasi muhabbeti olusmuyor çünkü adam hem yemek yiyemiyor hem ailesi rahat birakmiyor.
Kari koca birbirlerine zaman ayiracakken bunun bolunmesi cok hos degil. Hani belli saatler disinda araninca nasil münasebetsiz bulunuyorsa bence kayinaile de o saatleri buldugu icin konu sahibi rahatsiz oluyor. Sahsen tam esimle yemek yiyecekken biri arasa ben de sinir olurum.
Ya da adamin kisitli vakti esine degil de ailesiyle konusmaya gidiyorsa o zaman bu insanlar kari koca olamaz ki...
Bir de ne yedin ne giydin nereye gidiyorsunuz gibi evin icinde olan seylerin aileye anlatilmasi da sıkıntı. Bazisi ne var bunda diyebilir ama bence evin ve eslerin de bir mahremiyeti var disa yansimasi hos degil. Bence esinizle konuşun aile ile sohbeti bizim planlarimizi bolmeyecek sekilde yaparsan sevinirim ben seninle vakit gecirirken hic bir seyin bunu bolmesini istemiyorum gibi aileyi hedef almayan ama esinizi ozlediginizi ifade eden bir konusma yapabilirsiniz

Sizinle aynı şekilde düşündüm. Zamanlama önemli. Eğer yanlış zamandaysa arama süresi ve her türlü durumda da konuşmanın içeriği mühim.

İşte sorun şurdaki ailesinden yıllardır ayrı yaşıyor zaten
Bana tamamen iyi niyetli gelmediler. Arkadaşları ile gorüşürken telefonu açamadı diye akşam trip atıyorlarsa bir yönetme, kontrol problemi var.
Sevgiden, özlemden arayan insan her gün konuştuğu evladına niye trip atıyor?
Yani hiç olmadı fazla alınganlar ne bileyim.

X