Hergün ailesiyle telefonda konuşuyor eşim

Ailesiyle konuşmasına da karışılmaz ya pes

Evlenince adamın tapusunu almıyorsunuz
Biraz saygınız olsun ailesiyle ilişkisine

Zaten siz evde berabersiniz
On dk da annesiyle konuşsun ne var

Sizin gibileri boşamak lazım yaa
Sınır nedir saygı nedir öğrenememişsiniz

Yani bunun sıklığı ve ne sırada konuşulduğu önemli. Mesela günde 1 saat konuşuyorsa, yemek masasında hazır yemeğin üstüne konuşuyorsa bu sıkıntı. Yani insanda her gün o kadar uzun ne konuşabilir ki annesiyle.
Ama az ve öz şekilde konuşuyorsa konuşsun ne olacak.
Bence oturun konuşun güzelce. En azından yemek sırasında veya beraber baş başa zaman geçirdiğinizde konuşmasın "anne şuan yemek yiyeceğiz, ben seni sonra ararım" gibi geçiştirsin sonra konuşsun.

Ben annemle her gün 2-3kez konuşuyorum uzun uzunn ne yemek yağtığımı havadan sudan şeyler ama eşimi rahatsız etmeden ve bende üniyi dışarda okudum şuanda da ailemden farklı bir şehirdeyim. Eşim buna karışsa çıldırırım.
Sonuçta eşimi rahatsız etmiyorum sende konuş diye teklif etmiyorum sesimden rahatsız olmasın diye farklı odaya geçiyorum. Eşimde ailesiyle haftada bir konuşur. Yani eşiniz size karşı iyiyse ve sizi sende konuş diye zorlamıyorsa asla karışmayın bir süre sonra azalır zaten. Annesidir belki zamanında uzak kaldığı için pişmandır böyle kendini iyi hissediyodur ne olacak ya salın biraz

Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)

Hmm malesef baya aileci biri. Evlendiğinin ailesi de eşinde farkında değil baktın sana yaklaşıyor sende aileni ara bolca konuş. Belki empati kurar. Herşeyin bir dengesi var sonuç olarak hak verdim sana.

Öncelikle teşekkür ederim yazarkende eğer yanlışsam düzeltin dediğim halde sadece sizden böyle samimi yanıt aldım🙏🏻 eşim bazen o kadar rahatsız oluyor ki biz arkadaşlarımızla otururken arıyolar eşim ben sizi arıycam diyor eve gelip aradığımızda trip atıyorlar eşim bazen arkadaş ortamında telefonu bana verip müsait olmadığımızı söyle diyor açıp müsait değiliz demek çok normal gelmiyor bana hiç açmazsın müsaitsen ararsın konuşulurken babası sanki asker arkadaşıymışım gibi arada espiriler yaptığını düşünüyor bende cevabını veriyorum eşim hemen atla sakın gülme espiri bu diyo kocamın dişi ağrıyor el kızı işte dişinize ağrıtır diyor normal mi bu sizce

Karşılıklı seni hedef gösteriyorlar gibi geldi bu aile bana samimi gelmedi el kızı diyorlarsa asla anne ve baba diye hitap etme ediyorsan isimleri ile hitap et.

İşte sorun şurdaki ailesinden yıllardır ayrı yaşıyor zaten

Evlenince kıymeti artmış kıskanmışlar hep oraya buraya gonderdikleri yurt köşelerinde okuyan oğulları. Adam onlarla birdaha ilgilenmez diye korkuyorlar sana oyuzden el kızı diyorlar kendileri de gayet el gibi yetiştirmiş fakat.

Biz de yurtdışındayız. Eşimde annesiyle her gün görüşürdü bazen sabah ve akşam görüntülü yeni evliyken öyle sorular sorardı ne yediniz bilmem ne asla karışmadım sonra ben lohusayken yeni doğum yapmıştım 1-2 haftalık daha. Eşim annesini 1 gün aramamış diye konuşurken tavır yapıp adeta küstü şok oldum gerçi neye şok oluyorsam anlatsam roman olacak bir kayınvaidem var 😂😂
O günden sonra laf arasında bir kaç kez dalga geçtim 1 kaç kez de kavga arasında söyledim çünkü bana göre bu durum garip. Kocaman adam her gün annesiyle yarım saat 1 saat konuşması bana itici geliyor. Eşim belki anladı oyuzden bilmiyorum akşmları evdeyken pek aramıyor artık gündüz arıyodur işteyken muhtemelen

Hanımefendi eşimin tabiki kendi ailesi arasın sorsun fakat eşimin yoğun çalışma hayatı var yani sadece haftada üç gün evde ve bu üç gün içinde eşimin işten yorgun gelip dinlenmek uyumak isteğinize hesaba katarsanız daha 5 aylık evliliğimde herkesten uzakta bir şehirde eşimle yemek yerken tv film izlerken gezmeye çıktığımızda bölünmek isteniyorum

1 Haftada 3 gün evde mi? ne güzel ya ful hafta çalışıp 1 gün izni olanlar kendini şuan imha etmek isteyebilir. Sadece 3 gün deyince 5 gün evde 2 gün işte mi olsun ki? 😃

Benimle evlendiği için benimle ilgilenmesini istemem çok tabii hakkım işi yoğun olduğunu için ve hergün eve gelemediği için evde olduğu günlerde tabiki benimle ilgilenecek

Şu mesajı eksilemişler inanılmaz 2 sevgili 2 yeni evlenmiş insan birbiri ile hiç ilgilenmesinler 7/24 ne yedin ne içtin nerdesin ne yapiyosun laf olsun torba dolsun muhabbeti yapsınlar aileleri ile o halde. Şimdi kendileri demek ki öyle 2 yabancı insan olarak neden evlendiniz ablacım? +10 yıllık evliler sanırım empati kuramayacak düzeye geliyorlar.😃
Bu arada sen hiç konuşmasın demedigin halde farklı yerlere çekmişler bunuda art niyetli buluyorum. Eşi ile vakit geçirmek aynı eve alışmak istemesi kadar doğal birşey yok herhalde.
Ben günde 1 kere konuşurum annemle bu annemle bağım kopuk anlamına gelmez çok bağlıyımdır.

konuşmaların zamanlaması önemli burada
tam yemek vakti veya tam başka bişeyle ilgilenecekken aranması doğru değil
bu erkekler bu kadarcık şeyi düşünemeyecek kadar salaklar ama
alacaksın karşına, salağa anlatır gibi anlatacaksın
tam yemek vakti veya tam bilmem ne yapılacağı sırada telefonda konuşmak hoş değil
aile de olsa arkadaş da olsa , iş de olsa hoş değil yani bu
naptın ne ettin nasılsın gibi gündelik konuşmalar boş zaman işidir
gerçekten boş vakitte konuşulur

ben babam aradığı zaman bi işim varsa asla açmıyorum mesela
çünkü telefonda lafı çok uzatıyor, alakasız bir sürü şey anlatıyor
onun muhabbetini dinlerken işim aksıyor, yemeğim soğuyor veya başka bişey
o sebeple aradığında işim varsa açmam, sonra dönerim

Sanırım konu sahibi aramasında değil ortak bir şey yapamadıkları için zamansız aranmasından şikayetçi . Benim eşimde arar yada aranır konuşurlar kardeşi anasıyla . Ki benim görümcemle kayda değer sorun olmasa da pek anlaşabildiğimiz söylenemez . Ama benim eşim yemek yediğimizde sofrada yada film izlerken falan aramaz annesini yada açmaz bence sizde böyle çözebilirsiniz . Yemekten önce filmden önce hayatım bi ara istersen anangili yemek yiyeceğiz ya ondan dedim diyebilirsiniz . Ben bazen söylüyorum hayatım yemekten sonra arasan olur mı diye güzellikle söyleseniz yanlışta anlaşılmazsınız hem

Bence çok abartıyorsun. Bende henüz 5 aylık evliyim. Ve benimde eṣim hergün annesiyle konuṣuyor. Ne yapayım, telefonu elinden mi alalım? Gerçekten bazen kadınlar neye sinirleneceklerini ṣaṣıyorlar.

Belki esiniz o aradigi ilgiyi sevkati yeni buldu ailesinden ?Halinden belki mutlu.Yok yatili okulu yok askere gitti vs birakin o eksik olan ilgiye belki muhtac? Yaptigi 10 15 dk lik konusmalarla sizi mi ihmal ediyor? Yapmayin lutfen.
Ben gunde ailemle kimi zaten 5 kez bile konusuyorum havadan sudan.Buna kimsenin karismasina izin vermem.

Öncelikle teşekkür ederim yazarkende eğer yanlışsam düzeltin dediğim halde sadece sizden böyle samimi yanıt aldım🙏🏻 eşim bazen o kadar rahatsız oluyor ki biz arkadaşlarımızla otururken arıyolar eşim ben sizi arıycam diyor eve gelip aradığımızda trip atıyorlar eşim bazen arkadaş ortamında telefonu bana verip müsait olmadığımızı söyle diyor açıp müsait değiliz demek çok normal gelmiyor bana hiç açmazsın müsaitsen ararsın konuşulurken babası sanki asker arkadaşıymışım gibi arada espiriler yaptığını düşünüyor bende cevabını veriyorum eşim hemen atla sakın gülme espiri bu diyo kocamın dişi ağrıyor el kızı işte dişinize ağrıtır diyor normal mi bu sizce
Hayır babasının bu şekilde salak espriler yapması normal değil.
Ama eşinizle kavga ederek bu sorunları cozemezsiniz belli ki.
Bence sakin kalarak derdinizi anlatın yemek öncesi gibi durumlarda özellikle uyarın.
İkinizinde keyifli olduğunuz bir zaman diliminde güzelce konuşun aramalariyla ilgili bir derdim yok fakat meşgul olduğumuz zamanlarda acmana gerek yok veya yemeğimizin bolunmesini istemiyorum gibi şeyler söyleyebilirsiniz.

Ya çok saçma gerçekten deliriyorum yemek hazırlıyorum sofrada konuşmalarının bitmesini bekliyoruzki başlayalım kahvaltı yaparken ben yiyorum o konuşuyor sonra ben konuşurken hiç bişey yiyemedim diyor bu benim sorunum değil ailesiyle ne vakit konuşulması konuşulmaması gerektiğini bilecek
Bu saygısızlık işte. Kimse ailesiyle konuşmasın demiyor sadece saatleri ayarlasın konu sahibi seni haklı buldum. Eşini karşına al konuş olayın ailesiyle konuşması degilde zamansız olması yanlış de.

Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)
Yazdıklarınızı okuyunca ben yazdım sandım rüyamda falan :d eşim asker ve birebir aynısını yaşıyorum, iki defa boşanma aşamasına geldik bu sebepten ve aynı sizin gibi dördüncü ayımızda ben artık cinnet geçirdim. Su an 3 senelik evli olcaz nerdeyse değişti mi dersen değişmedi ama eşim artık eve gelmeden konusmalarını hallediyo cünkü benim artık tahammülümün kalmadığını biliyo. Sakın üstüne gitmeyin yıllar gecse de bu asla değişmicek siz öyle kabul edeceksiniz. Nakitleri kesilmiş ki arayıp darlayıp ellerinde tutmaya çalışıyolar oğullarını ceplerine girecek miktar azalmasın diye. Seni cok iyi anlıyorum. Dediğim gibi ben boşanalım dediğim halde ailesi geri adım atmadı hatta inada daha fazla aramaya başladılar ben de demek ki boşanmamızı istedikleri için yapıyolarmış dedim ve onlara istediğini vermedim şimdi arasalar bile duymamazlıktan geliyorum. Çünkü yuvamı yıkma ihtimalimde bile düzelmedilerse bunda art niyet ararım. Böyle insanlar değişmez siz takmamayı öğrenirsiniz.

sakız gibi yapışıyorsunuz muhtemelen ilgiyi de seviyorsunuz anladığım kadarıyla telefonla konuşmuyor wcye de gidiyor olabilir onsuz bi 15 dk kalmak zorunda kalabilirsiniz abartmayın bence ya ölmezsiniz yurda verdiler diye terk etmiş olmazlar mecburıyetler vardır okutmuşlar o yurdun parasını öpücükle karşılamadılar evlatları sonuçta sız karışmayın

Kimseyle her gün konuşulmasını sevmiyorum ben şahsen. Buna zaman da ayıramıyorum genelde. Annemle üst üste kisa konuştuğumuzda olur. Ama genelde haftada 1-2 uzun konuşuruz. Kizkardesimle çok uzun konuşuruz birkaç haftada bir eşimin başka şeyle uğraştığı zaman ya da evden çıktığı zaman konuşurum. Ama tabi her kişinin, ailenin tarzi ayni olmaz bunu dayatamayiz.
Çocuğunun sesini duyamaz micilara da çok güldüm cidden özlediği için mi arıyorlar? :)) Ben evli çocuğumun her gün ne yapıp ettiğini sormam. Ayıp. Burda bile bu konunun normal olduğunu düşünen bu kadar kadın varsa biz bu sorundan kıyamete kadar kurtulamayacagiz 😀
Ama aileyi degistiremeyecegimize göre eşinizle bu durumu yumusak bir dille konuşun. Niye arıyorları sorgulamayi birakin. Her zaman telefonu açmak zorunda değil. Musait olunca dönsün. Ailemle, arkadaşımla vakit geçirirken esim ararsa açar önemli bir şey var mi musait değilim derim, yoksa direkt kapatır. Esimle vakit geçirirken ailem ararsa musait olunca dönerim. Eşim de bu şekilde davranır. Bence sizin beklentiniz bu yönde.

X