Hergün ailesiyle telefonda konuşuyor eşim

Evlenince kıymete biniyor çocukları :) şeye benziyor bu, anne baba her tatilde köye gider çocuk evde bile olsa asla gitmez, evlenince köye gitmeyen çocukta birden köy aşkı başlar hadi köye gidiyoruz der devamlı. Evlilikle yüklenen biseyler var sanırım

Ama yemek yerkende açmasin, müsait olunca geri dönsün. Film izlerken, yemekte, arkadaşlarla toplanınca vs (tabiki önemli bir problem yoksa) telefonda konuşmak yanındaki kişiye ayıp bi kere. Herkes ailesiyle istediği kadar konuşsun da kardeşim günde iki üç kere konuşup yediğin yemeğe kadar anlatacaksanda evlenmeseydin
Şu normal diyenlerin hepsi her gün eşi yemekte telefonla konuşsa ciddi sorun çıkarırdı :) Konuyu mu okumamışlar anlamadım.

Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)
Arasın ne olacak ki. Seni bu durumda ne rahatsız ediyor mesela merak ediyorum ters anlamda sormuyorum ? Bu basit bir konu yani takılma

Şu normal diyenlerin hepsi her gün eşi yemekte telefonla konuşsa ciddi sorun çıkarırdı :) Konuyu mu okumamışlar anlamadım.
Bende anlayamadım, bu kadar çok telefonda konuşan yedigi yemeğe kadar söyleyen erkek zaten anne kuzusudur, hadi onuda geçtim kim ister eşiyle vakit geçirirken hergun eşinin ailesiyle görüşmesini. Konu sahibide film izlerken ailesiyle konuşuyormuş. Ikiside yanlış.

Öncelikle teşekkür ederim yazarkende eğer yanlışsam düzeltin dediğim halde sadece sizden böyle samimi yanıt aldım🙏🏻 eşim bazen o kadar rahatsız oluyor ki biz arkadaşlarımızla otururken arıyolar eşim ben sizi arıycam diyor eve gelip aradığımızda trip atıyorlar eşim bazen arkadaş ortamında telefonu bana verip müsait olmadığımızı söyle diyor açıp müsait değiliz demek çok normal gelmiyor bana hiç açmazsın müsaitsen ararsın konuşulurken babası sanki asker arkadaşıymışım gibi arada espiriler yaptığını düşünüyor bende cevabını veriyorum eşim hemen atla sakın gülme espiri bu diyo kocamın dişi ağrıyor el kızı işte dişinize ağrıtır diyor normal mi bu sizce
Normal degil mesafe koyun. Esiniz de ebeveynleriyle sınır problemini kendi cozsun cocuk gibi sizin arkaniza saklanmasin. Bir kirilir iki kuserler ucuncude alisirlar. Esiniz sen ac musait degiliz de dediginde hic orali olmayin. Dedigim gibi esinizi ince ince isleyin, musait oldukca o arasin size yansitmadan. Bunun baska cozumu yok yoksa cok yipranirsiniz. Benimki ayni apartmanda oldugumuz halde gunde bes kere konusuyordu. Bizim cok baska meselelrden bosanma esigimiz oldu. Suanda mesela ne zaman konusuyo bilmem ama arama kaydina baksam her gun zirt pirt arama hala var. En azindan benim kafam rahat. Zaten ben es ailesiyle gorusmuyorum. Siz daha politik olun, benim gibi kavga gurultuyle yormayin kendinizi. Bir de asla ama asla siz kendliginizden zirt pirt aramayin, her aradiklarinda acmayin.

Onlar oğlan anaları, abisi olanlar..
Yoo sadece kız kardeşim var, ben de evli bi insanım, empatimi de yaptım, gayet de konu sahibini haksız buldum. Günde 2 kere konuşulabilir üstüne basa basa 2 kez konuşmak normal mi diye sormuş, evet normal. Yani oturup 1 saat laklak yapmıyorsa , evet anne dışardayız iyiyiz yemek yedik eve geçiyoruz falan gibi konuşup kapatıyorsa, ki öyle anladığım kadarıyla, bu da gayet normal.

Yoo sadece kız kardeşim var, ben de evli bi insanım, empatimi de yaptım, gayet de konu sahibini haksız buldum. Günde 2 kere konuşulabilir üstüne basa basa 2 kez konuşmak normal mi diye sormuş, evet normal. Yani oturup 1 saat laklak yapmıyorsa , evet anne dışardayız iyiyiz yemek yedik eve geçiyoruz falan gibi konuşup kapatıyorsa, ki öyle anladığım kadarıyla, bu da gayet normal.
Eşiniz yapıyor mu yani bunu? Günde iki kere konuşuyor mu?

Onlar oğlan anaları, abisi olanlar..
Oğlan annesi olmakla alakası yok.
Ben annemle yeri geliyor günde 5 kere konuşuyorum. Erkek olunca neden annesi aramasın isteniyor anlamıyorum.
Saatlerce konuşuyor dese ben de yok artık derim. Ama bir anne bir zahmet doğurduğu büyüttüğü evladının sesini de her gün duymak istiyorsa duysun.
Yemek saati gibi ters zamanda aradığında açmamasını söyler eşine. Eşi saatini ona göre ayarlar. Eşi gün içinde uygun bir saatte ararsa illa yemekte konuşacağım diyecek değil insanlar

Zamanla sıkılacaklardır. Erkek ailelerinde genelde evlenınce oğulları kıymete biniyor. Size ara diye baskı yapmıyor ise prıblem etmeyşn.

Eşiniz yapıyor mu yani bunu? Günde iki kere konuşuyor mu?
Eşim inanılmaz yoğun çalışıyor yani sabahları araması mümkün değil çünkü ameliyathane ortamında, ama akşamları evet her gün arıyor 7-8 dakika hal hatır soruyor günlerini soruyor kendisi biraz anlatıyor kapatıyor. Ben kendim aynı şehirdeki annemi daha sık arıyorum, ne benim ona ne de onun bana bir şey demeye hakkı yok bence. Yani eşiyle özel bi vaziyetteyken açmıyordur eşi de herhalde salak değilse. Ya da önemli bi durumda vs. Benim anladığım hal hatır sorup kapatmak telefonu. Eğer buysa konu sahibi evet abartıyor.

Ay iyice tuhaf oldu yorumlar 😅 günde 2 kere anasıyla konuşan erkek olur mu ya ben çok irite olurdum. Sordum eşime o da diyor yani inadına değilse ben de bir şey bilmiyorum diyor. Ne yiyip giyeceğini soracaksan da evlendirme oğlunu hanım hanım
Ya adam akşam yemekte, sabah kahvaltıda dahi konuşuyormuş. Uzun konuşmuyorsa denilmesi komik geldi. Benim annem de konusur ama yemekte değil. Yemekte yemek yiyorum demeyip konuşmak, film izlerken ben sizi sonra arayayım anne demeyip konuşmak saygısızlık bence.

Son düzenleme:
Oğlan annesi olmakla alakası yok.
Ben annemle yeri geliyor günde 5 kere konuşuyorum. Erkek olunca neden annesi aramasın isteniyor anlamıyorum.
Saatlerce konuşuyor dese ben de yok artık derim. Ama bir anne bir zahmet doğurduğu büyüttüğü evladının sesini de her gün duymak istiyorsa duysun.
Yemek saati gibi ters zamanda aradığında açmamasını söyler eşine. Eşi saatini ona göre ayarlar. Eşi gün içinde uygun bir saatte ararsa illa yemekte konuşacağım diyecek değil insanlar
Oğlumu ben arayayım ama kocamı ailesi aramasın diyorsun. Eşin ailesiyle içli dışlı değil diye mutlu olduğunu hatırlıyorum sanki

Eşim inanılmaz yoğun çalışıyor yani sabahları araması mümkün değil çünkü ameliyathane ortamında, ama akşamları evet her gün arıyor 7-8 dakika hal hatır soruyor günlerini soruyor kendisi biraz anlatıyor kapatıyor. Ben kendim aynı şehirdeki annemi daha sık arıyorum, ne benim ona ne de onun bana bir şey demeye hakkı yok bence. Yani eşiyle özel bi vaziyetteyken açmıyordur eşi de herhalde salak değilse. Ya da önemli bi durumda vs. Benim anladığım hal hatır sorup kapatmak telefonu. Eğer buysa konu sahibi evet abartıyor.
Yoo hal hatır değil ne yediniz falan tarzı sorulardan bahsediyor konu sahibi

Oğlumu ben arayayım ama kocamı ailesi aramasın diyorsun. Eşin ailesiyle içli dışlı değil diye mutlu olduğunu hatırlıyorum sanki
Hayır ilişkilerine karışmıyorum diyorum. Kocam konuşkan biri değil, oturup konuşacak olsa konuşur arama demem diyorum. Ki kocam haftada bir benim hatırlatmamla arıyor. Bana ne demiyorum aramadın ara diyorum.

Hayır ilişkilerine karışmıyorum diyorum. Kocam konuşkan biri değil, oturup konuşacak olsa konuşur arama demem diyorum. Ki kocam haftada bir benim hatırlatmamla arıyor. Bana ne demiyorum aramadın ara diyorum.
İşte yaşamadığın için anne olarak bakıyorsun, eş olarak bakamıyorsun.

Eşinizle konuşun. Bunun sorumlusu ailesi değil eşiniz.
Sizin vaktinizi çalanda eşiniz.
Eşinizede sakın ailesini kötülemeyin. Sadece konuştuğu zamanlar beraber vakit geçireceğiniz zaman olduğunu bunu düzeltmesi gerektiğini söyleyin.
Ailen zamansız arıyor gibi değil sen ayarlayamıyorsun gibi. Ailesi hakkında ne kadar kötü konuşursanız o kadar aileci yaparsınız. Sonra kötü olan siz olursunuz bu hiç şaşmaz. Grçmişte ne yaşamış olurlarsa olsunlar değere biner

X