Hikayelerinin mutlu sonla bitmesini sabırla bekleyen anne adaylarının topiği

_oceanshine_

Beren'im Rabbim'in emaneti kızım
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.663
2.320
Topiğe başlık bulmak çok da zor olmadı aslında.Ne zamandır böyle bir topik açmayı planlıyordum.Benim gibi yıllardır bebek hasreti çeken herkesi hikayeleriyle beraber topiğime beklerim.
Hikayemi ben paylaşayım öncelikle.

29 yaşında 3,5 senelik evli,samsunda yaşayan ve çalışan bir bayanım.üniversite yıllarımdan bu yana pkoluyum.o dönemlerde doğum kontrol hapı kullanıyordum.pkonun bendeki belirtisi adet düzensizliği ve kilo verememe oldu.

2011 yılında evlendim.evlendikten 1 ay sonra birçok kişi tarafından tavsiye edilen kadın doğum uzmanına gittim.belki ilaçlarla ilgili bir değişiklik yapar düşüncesiyle.genel olarak tüm muayenelerimi yaptı.hormon tahlillerim yenilendi.hormonlarım normaldi ancak ultrasonda pko olduğu görülüyordu.yalnız çok ileri derecede pkolu olmadığımı söyledi doktorum.bana daha önce kullandığım dia..35 adlı ilaç yerine gyne... adlı dkh verdi.zaten bir süre çocuk istemiyorduk.2 sene bu şekilde korundum.bazen ilaca ara veriyordum ve eşim korunuyordu.

2012 eylül ayında yeniden doktoruma gidip artık bebek planımız olduğunu söyledim.o dönemde testler yenilendi tekrar muayene oldum.ufak bir mantar sorunu olduğunu söyledi.fitil verdi.6 ay kendi halimize denememizi ve ondan sonra tedavi için gelmemi istedi.şubat ayında 15 gün arayla regl olunca doktora gittim tekrar.siklusu düzene koymak adına 1 ay dkh kullandım ve martta doktorun kapısını yeniden çaldım.

hormon tahlillerini yenileyeceğimizi söyledi.eşimin de sperm analizini istedi.benim tahlil sonuçlarım normaldi.eşimin sonuçları da gayet iyi çıktı.ilk ay günde 1 seroph..e kullandım.yumurta takibinde maalesef yumurtam büyümedi.nisanda dozumuz 2 ye çıktı.yumurtalar yine cevap vermedi ve reglim de gecikti.gebelik yoktu ancak siklus yeniden bozulunca mayısta cycle-prog..va isimli ilacı kullandım.koruyucu etkisi olmadığından korunmadık ama yine olmadı.haziranda ve temmuzda ilacın dozunu 3e çıkardık.her seferinde 1 yumoşum büyüdü.ilk ay ovitre..e ikinci ay preg..y ile çatlatıldı.ancak gebelik oluşmadı.doktorum artık hsg çektirmemiz gerektiğini söyledi.ağustos ayında hsg çektirdim.sol tüpümdeki yapışıklık verilen basınçla film anında açıldı.hsg den sonra reglim 45 gün gecikti.gebelik yine yoktu.takip eden kasım ayında tekrar seroph..e kullandım 3 doz.çatlatma iğnesi de vuruldum.yine olmadı.aralıkta ara verdik.

ocak 2014 te aşılamaya karar verdik.pureg.n 300 ile tam 5 yumoş oluştu.doktorum aşılamayı iptal etmedi.o kadar ümitliydimki ilk kez bu kadar yumurta gelişti elbet birisi tutacaktır dedim hep ve hayatımın en büyük hayal kırıklıklarından birisini yaşadım.sonuç yine negatif oldu.çok bunaldım çok ağladım.Rabbim'in sınavıydı belki ama çok ağır geliyordu artık.

mart ayında go..l-f ile yola devam ettik.1.000doza yakın vuruldum.4 yumoş oluştu.ama aşılama istemedim.onun hayal kırıklığı çok daha ağır oluyordu.yumurtlama testleriyle ilişki günleri belirledim.yine olmadı yine olmadı.

tam o arada yanımda çalışan arkadaşımın 2.çocuğuna hamile olduğu haberini aldım.çevremde arkadaşlarımdan bu haberleri alıyordum ama o haber çok koymuştu.hayırlı olsun derken bile içim acıyordu.onun adına çok sevinsemde benim içim içimi yiyordu.o dönemde her akşam ağlıyordum.neden ben diye sorguluyordum kendi kendime.Rabbim'e yalvarıyordum bizede bir evlat nasip et diye.çalıştığımız için çok fazla ailelerle bir araya gelmediğimizden bebek baskısı hiç yoktu.sadece çevremde arkadaşlar falan soruyordu.

mayıs ayında herşeyi bırakıp diyetisyene gittim.ramazana kadar 4 kilo verip 70 kiloya kadar düşmüştüm.ramazandan sonra tedaviye devam etmek istedim tekrar.tüp bebek fikri de ağır basmaya başlamıştı ancak yoğun iş hayatımızdan dolayı zaman ayarlaması pek yapamadım.2015 nisan diye düşündüm hep iznimi ayarlayıp.

ağustosta yeniden doktorumu ziyaret ettim.fem..a kullanalım dedi.eylülde 2 doz içerek 3 yumoşum oluştu.çatlatma iğnesi vuruldum yine olmadı.ekimde yine günde 2 kullandım.o günlerde yıllık iznimizi kullandık.izinden döndüğümüz gün hemen doktora gittim takip için.1 yumoş çatlamış 2 tanesi çatlamak üzere dedi.o gün preg..y vuruldum.ilişki takvimi belirlendi.evde olduğumuz için sabahları değerlendirdik hep.2 gün sonra 1000 doz 4 gün sonra 1000 doz daha pren..y vuruldum.bu da tutunmayı kolaylaştırıcıymış.prog..tan ve est..fem de içiyordum.kasım adetim gelmedi.2 gün sonra testte 2 çizgi gördüm.şoktaydım.hemen kan testi yaptırdım ve değer 58 çıktı.doktorumla paylaştım.2 gün sonra hcgyi tekrarladım.68 olmuştu.doktorum sağlıklı bir gebelik değil dedi.3 gün sonra testi tekrarladım 119 olmuştu değer.o gün gittim doktora.ultrasonda parçanın düşmek üzere olduğu gösterdi.kendiliğinden atacaktı vucüt.kanamam 10 gündür devam edince yeniden gittim doktora.rahim hala kalın dedi.dkh verdi.3 günde kanama kesilmez ise kürtaj olacaktım.kanamam kesildi çok sevinmiştim.

22 aralıkta karın ağrısı başladı.işyerinde fenalık geçirdim.tansiyonum düştü.salı günü dahiliyeye gittim.kansızlık çıktı.kanım 8e düşmüştü.ertesi gün için ultrasona gün verdiler.ben hep üşüttüm diye düşünüyordum çünkü kasıklarımda ağrı yoktu.çarşamba ultrasonda doktor rahim bölgesinde sıvı görünüyor dedi.kist patlamış olabilir dedi.ben de düşük yaptığımı söyledim.onun etkisi olabilir ama mutlaka kadın doğuma git dedi.o akşam benim yine tansiyonum düştü işyerinde.perşembe günü hemen doktoruma gittim.hem vajinal hem karından ultrasonla baktı ve kanama var dedi.hemen ameliyat diyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü.dış gebelik geçiriyormuşum.bizim ultrasonda gördüğümüz kesenin eşiymiş.iç kanama olduğundan açık ameliyat olacaktım.hemen eşimi aradım annemi aradım.hem ağlıyordum hem eve gidiyordum.apar topar hazırlanıp çıktık ama benim hiç halim yoktu.zorla giyindim.yüzüm bembeyaz dudaklarım mosmordu.hastanede hemen odaya aldılar.lavman,damar yolu,sonda herşey o kadar hızlı geliştiki.kan tahlili yaptılar.bhcg 1000 üstünde çıktı.kanım ise 5.6ya düşmüş.doktorum geldi ameliyathaneye indik.karmakarışık duygular içindeydim.anestezi uzmanı kan takviyesi yapmadan ameliyat edemeyiz dedi.2 torba kan takılmış ameliyat esnasında.sonra tamam herşey bitti sesiyle uyandım.odaya alınmıştım.yıllardır özlemini çektiğim bebeğimden kurtulmuştum:KK43:

ertesi gün doktorum odaya geldi.karnımda 1,5 ltye yakın kan varmış açtıklarında.sol tüpüm hasar gördüğünden alınmış.sağ tüpüm gayet iyi durumdaymış.dış gebelik ameliyatı bitince sağ tüpüme drilling yapmış doktorum.herşey daha iyi olacak dedi ama ben artık hiç bişey düşünemiyordum kendimden başka.

2 gün sonra hastaneden çıktım.şimdi raporluyum evdeyim.sezeryan gibi kesilmiş bir yaram var geçmeye çalışan.ama içimdeki yara geçecek gibi değil.şimdi ne yapacağım?aynı şeyleri bir daha yaşamaktan çok korkuyorum.tüm inancım sabrım kırıldı.sadece korku var içimde.zaten hamile kalamıyorken bi de tüpümden oldum.3 ay korunma süreci.sonrasında ne olacak?

işte böyle.uzun uzun yazdım arkadaşlar.paylaşmak istedim herkesle.eminim aynı durumda olan ya da daha kötüsünü yaşamış arkadaşlar vardır.

Rabbim hepimize dayanma gücü versin.Boş kucaklarımızı hayırlı ve sağlıklı bir evlatla doldursun.Şüphesiz ki "O ol derse olur."Bize sadece ona sığınıp bol dua etmek düşer.

Canim benim cok gecmis olsun..biliyorsun bende pkloydum bende tedavilerle hamile kaldim..bende bi bebegimi kaybettim 6 aylikken erken dogum yaptim canim kizim uc gun yasiyabildi..rabbime sukurler olsun tekrar tedavilerle tekrar hamile kaldim....ve cok tatli bi kizim oldu simdi 11 aylik..allahtan hicbir zaman umut kesilmez...aysuncum icini ferah tut insallah en kisa zamanda hamile kalirsin...dualarim sizinle..sizleri cok seviyorum.

Hayirli olsun topigin..herkez icini dokerr ve gun gelir umut olur insallahh...

Artikk kk da gebelik ve pko konusu olan her topikde ismim vardir heraldee...

6 yillik evliyimm..pko var..ilk yil klomen tedavisi gordum olmadi..sonra kilo vermek icin ara verdim..104 kiloydum..75 e kadar indim..ve yeniden dr larr..tedavilerr testler..klomen tedavisi gordum...sonra femara..infolik..glukofen..duph... ve puregon..yumos olustu bagzilarinda ama gebelik yokk.. 1 asilama oldu sonuc negatif..

Ve tup bebekk..puregon kullandim hersey yolundaydi..yumoslar toplandi embriyolar gelisti..tranfer tarihide belli olmustukii..toplama sancilari dedigim sancilar bi gecesi artti ve zor nefes almaya baslayinca sabah acile gittikki ohss olmusum..yumurtaliklar su toplamis buyumus..karin boslugunda sivi birikmesi ve cigerde su toplamasina kadar yatirdilar serumlarr..rontgenlerr..tranfer iptal edildi..

Ohss yi atlatma sureci 6 kilo sistimm..karnim 9 aylik hamile gibiydi..bebek dusuncesi gitmisti iyi olayim baska bisi istemiyirdum..sirt ustu zor yatiyorum egilemiyordumm..cok sukur 15 gune gecti...

Tabiki tranfer iptal..

1 ay sonra tranfer yapildi yine bekleyissss..12 gun dedi dr um..

Dayanamayip 6. Gunu kan verdim sonuc 3 du...agla sizla bitirdim kendimI..esim 2 gun sonra yine test yaptirdi ben sonuca bakmadim bile..esim bi aradi deger artmis....6 olmuss.. ben yok cnm dedim... dr um kizdi ve 10. Gun yine yaptir dedi dra gittik vee deger 15 olmusdu...kayitlara hamilelik basladi diye gectilerr..ilaclarmi verdi..2 gun sonra yine test dedi..vee degerr dusmustuuu...8 e.. dr um kimyasal gebelik bebek tutunamiyor dedi...ve yine huzunn..

Simdi 2. Tup bebek icin gun sayiyorum..insallah mutlu sonu bende yazabilirimm..

Bu bizim imtihanimizz..insallah layikiyla gecebiliriz..rabbim bekleyis icinde olanlara sabir versin..yureklerine serinlik versin.....

Hayirli olsun topigin..herkez icini dokerr ve gun gelir umut olur insallahh...

Artikk kk da gebelik ve pko konusu olan her topikde ismim vardir heraldee...

6 yillik evliyimm..pko var..ilk yil klomen tedavisi gordum olmadi..sonra kilo vermek icin ara verdim..104 kiloydum..75 e kadar indim..ve yeniden dr larr..tedavilerr testler..klomen tedavisi gordum...sonra femara..infolik..glukofen..duph... ve puregon..yumos olustu bagzilarinda ama gebelik yokk.. 1 asilama oldu sonuc negatif..

Ve tup bebekk..puregon kullandim hersey yolundaydi..yumoslar toplandi embriyolar gelisti..tranfer tarihide belli olmustukii..toplama sancilari dedigim sancilar bi gecesi artti ve zor nefes almaya baslayinca sabah acile gittikki ohss olmusum..yumurtaliklar su toplamis buyumus..karin boslugunda sivi birikmesi ve cigerde su toplamasina kadar yatirdilar serumlarr..rontgenlerr..tranfer iptal edildi..

Ohss yi atlatma sureci 6 kilo sistimm..karnim 9 aylik hamile gibiydi..bebek dusuncesi gitmisti iyi olayim baska bisi istemiyirdum..sirt ustu zor yatiyorum egilemiyordumm..cok sukur 15 gune gecti...

Tabiki tranfer iptal..

1 ay sonra tranfer yapildi yine bekleyissss..12 gun dedi dr um..

Dayanamayip 6. Gunu kan verdim sonuc 3 du...agla sizla bitirdim kendimI..esim 2 gun sonra yine test yaptirdi ben sonuca bakmadim bile..esim bi aradi deger artmis....6 olmuss.. ben yok cnm dedim... dr um kizdi ve 10. Gun yine yaptir dedi dra gittik vee deger 15 olmusdu...kayitlara hamilelik basladi diye gectilerr..ilaclarmi verdi..2 gun sonra yine test dedi..vee degerr dusmustuuu...8 e.. dr um kimyasal gebelik bebek tutunamiyor dedi...ve yine huzunn..

Simdi 2. Tup bebek icin gun sayiyorum..insallah mutlu sonu bende yazabilirimm..

Bu bizim imtihanimizz..insallah layikiyla gecebiliriz..rabbim bekleyis icinde olanlara sabir versin..yureklerine serinlik versin.....

Allah yardimcin olsun canim. Zor süreç rabbim sabır versin. Dualarin kabul olsun inşallah

• Beğen
Reactions: WAW
öncelikle topiğin hayırlı olsun canım...
Bende hikayeme başlıyayım...2.5 yıllık evliyim...evlendikten sonra 15 gun korundum sadece sonra korunmaya ne gerek var yaşım olmuş 33 dedim bıraktım...6 ay böyle devam etti...Yine heray olduğu gibi günüm geçmişti dr gittim PCO olduğunu söyledi hormon tahlilleri ve betahcgme baktı beta 110 idi hamileyim dedim iki gün snra tekrarlamamı istedi dr değer 2 düştü ve adet oldum kimyasal gebelikmiş..sonra iki ay klomen ovitrolle sonuç yok sonra başka dr inofolik üç ay yine sonuç yok...
Ben Sivasta yaşıyorum arkadaşımın tavsiyesiyle Ankarada bi dr gitmeye başladım dr işinde uzman sürekli tahliller araştırmalar ama çok yavaş ilerliyodu ve kilooo ver diye diye tedaviye başlamadı bir türlü tabi bende yoruldum yaşım ilerliyodu...
Yine aynı arkadaşımın tavsiyesiyle Ankara Gataya gittim dr çoçuk sahibi olmak istediğimi söyledim tamam deyip tahliller hsg istedi tüp bebeğe yölendirdi rapor falan herşeyi hazırladım yumurtalar gelişti yalnız bunların hiçbirinde eşim yanımda değildi ayrı ildeydik neysse yaşımdan dolayı iki tane embriyo transfer edildi 14 gün sonra 84 çıktı degerim...
sonra keselerimiz gözüktü okadar mutluydukki hayaller hayaller...8 haftalık oldu ama kalp atışı yok dr gelişimlerinin durduğunu ve kürtaj olmam gerektiğini söyledi tam bi yıkımdı iki gün daha benimle kalabilirlermi dedim dr tamam dedi iki gün daha geçirdim meleklerimle...
kürtaj için farklı bi hastaneye gittim kürtaj oldum ertesi sabah hazırlandım hastaneden çıkmak için parça kalmış dediler tekrardan kürtaj oldum o gecede hastanede kaldım...Rabbime şükürler olsun çabuk toparlandım ama evimden 4 aya yakın uzak kalmıştım meleklerimle evime döneceğim günü hayal ederken eve boş dönünce tekrardan bi boşluğa düştüm..
ve aradan 7 ay geçti yeni bir dr baladım yeni mutlarla adetimin son günü gittim yumurtan şimdilik yok ama belki uyarırız dedi klomen glukofen ecopirine başladım...bir yyumurtam çk güzel gelişmişti 2 tane pregnely vuruldum yine bir bekleyiş..14 gün sonra idrar tahlilinde hayalet çizgiyi gördüm ogün kanda değerim 20 idi iki gün sonra druuma gittim değerrim 38 olmuştu dr çok iyi dedi ultrasonda görünmedi daha çok yeni dedi 15 gün sonraya randevu verdi...tabii kimyasal ggebelik yaşamış birrisi larak kafamda yüzlerce soruyu cevaplamak için iiki ggün sonra tekrar bbetahcgme baktırdım 130 olmuş bir ohh ççektim...

haftaya dr kontrolüm var inşallah mucizem benimledir iinşallah annesine sımsıkı tutunmuştur inşallah o minik kalpp bu sefer atıcak....

Bende 3.5 yıldır evliyim ama kendimi bildim bileli pkos var . Aile de cok bizim. Ama hepsinin de cocugu var annemin de :)) o yuzden cocugum olmaz diye hic düşünmedim. Hattta 1.5 yil korunduk ve korunurken esim de ben de cok korkuyorduk ya olursa diye. Simdi o hallerimi dusundukce guluyrm keske olsaymis.

Neyse sonra bıraktık korunmayi bu arda dr a gidiyrm dr cyclo progynova verdi 3 ay kullan yardimci olur dedi dekort diye kortizon verdi bu arada glifor ve inofolik devam. Olmadi tabi esim sperm verdi sorun yok. 3 kez klomen kullandim 1 er ay arayla hic yumurta buyumedi. Sonra hsg temiz cikti
Gecen yil subatta gonalfle yumurta buyudu ve asilama oldu. Kesin tutacak diyordum ama olmadi. Mayista 2.asilama icin basladim yumurta cok olunca tup bebege dondu. Sonuc olmadi. Cok agladik eşimde uzuldu.
Ve drun bana hep kilo ver diyordu ama bn tedavi boyunca aldim. Yazin tahlilde insulin direnci cikti. Diyetisyene gittim. 8 kilo verdim 67yim suan .simdi 2.tup bebek icin dondurulmus embriyo transferi olacak 20 ocakta. Yeni umutlar yebi hayaller bakalım

Bu arada ben sizin hikayeleri okurken baya agladim kendiminkini yazarken de . Eskileri hatırladım. Allahım bu son olsun diyorum hayirlisiyla bizim de bebislerimiz olsun artik olmadi demekten esime ben hastalandim demekten biktim zten son aylarda soyleyemiyordum bile aglarken gorunce anliyordu.
Çok mu uzun oldu
Allah hepimizun kucaklarini doldursun amin...

topiğin hayırlı olsun ve isteyen herkesi bebeği önce karnına sonra kucagına konsun amin....
ben 2010 senesinde evlendim hemde eşimi uzun yıllar sabırla bekledim ailem istemedi okul bitmedi vs sonra evlendik yaş grubum ilk 3 ay içinde hamile kalıyordu ama ben de tık yoktu bekle bekle yokkk en son doktora gittim tahlil,ultrasyon,rahim filmi herşey temiz ve tedavi süreci başladı klomen,duphaston,oviterelle gibi ilaçları kullandım ama olmadı her adet dönemi eşimin kucagında saatlerce ağlıyordum eşim en son adet günün geldiğinde eve gelmek istemiyorum diyordu ama hep yanımda oldu en sonunda 2014 mayısında hiç araştırma yapmadan tüp bebeğe başvurduk hayatı boyunca iğneden korkan ben bir sürü iğne yaptım kendi kendime eşim bakmaya bile dayanamıyordu herşey düşününce çok kısa sürdü sanırım ilaçları 10 gün kullandım sonra yumurta toplama ardından döllenmeyi bekleme ardından 12. gün ve değer 125 ben tam havalara uçuyorum ki kanama başlıyor herşey bitti derken küçük savaşçım beni bırakmıyor hamileliğim rutin bir hamilelik gibi geçti kimse bana yardım etmedi her işi kendim yaptım 28. hafta plesanta privera teşhisi ile kanama başladı ama benim minik oğlum tekmeleri ile üzülme anne bana bşey olmadı dedi 39. hafta da bir erkek bebek doğurdum şuan içeride ve uyuyor darısı size olsun....

ilginizi çeker mi bilmem ama bir teyzemiz var bu tarifi yapan gebe kalıyor diyor...bende tarifi denemedim oğlum olduktan sonra öğrendim bunu ama yakında bende deneyeceğim....
hardal tohumu karabiber gibi olana kadar havanda dövülecek bir kaşık balın üzerini örtülecek kadar eklenerek adet olup temizlenince bu karışım 4 gün sabah aç karna yutulacak sonrası malum sık ilişki.....

Va
öncelikle topiğin hayırlı olsun canım...
Bende hikayeme başlıyayım...2.5 yıllık evliyim...evlendikten sonra 15 gun korundum sadece sonra korunmaya ne gerek var yaşım olmuş 33 dedim bıraktım...6 ay böyle devam etti...Yine heray olduğu gibi günüm geçmişti dr gittim PCO olduğunu söyledi hormon tahlilleri ve betahcgme baktı beta 110 idi hamileyim dedim iki gün snra tekrarlamamı istedi dr değer 2 düştü ve adet oldum kimyasal gebelikmiş..sonra iki ay klomen ovitrolle sonuç yok sonra başka dr inofolik üç ay yine sonuç yok...
Ben Sivasta yaşıyorum arkadaşımın tavsiyesiyle Ankarada bi dr gitmeye başladım dr işinde uzman sürekli tahliller araştırmalar ama çok yavaş ilerliyodu ve kilooo ver diye diye tedaviye başlamadı bir türlü tabi bende yoruldum yaşım ilerliyodu...
Yine aynı arkadaşımın tavsiyesiyle Ankara Gataya gittim dr çoçuk sahibi olmak istediğimi söyledim tamam deyip tahliller hsg istedi tüp bebeğe yölendirdi rapor falan herşeyi hazırladım yumurtalar gelişti yalnız bunların hiçbirinde eşim yanımda değildi ayrı ildeydik neysse yaşımdan dolayı iki tane embriyo transfer edildi 14 gün sonra 84 çıktı degerim...
sonra keselerimiz gözüktü okadar mutluydukki hayaller hayaller...8 haftalık oldu ama kalp atışı yok dr gelişimlerinin durduğunu ve kürtaj olmam gerektiğini söyledi tam bi yıkımdı iki gün daha benimle kalabilirlermi dedim dr tamam dedi iki gün daha geçirdim meleklerimle...
kürtaj için farklı bi hastaneye gittim kürtaj oldum ertesi sabah hazırlandım hastaneden çıkmak için parça kalmış dediler tekrardan kürtaj oldum o gecede hastanede kaldım...Rabbime şükürler olsun çabuk toparlandım ama evimden 4 aya yakın uzak kalmıştım meleklerimle evime döneceğim günü hayal ederken eve boş dönünce tekrardan bi boşluğa düştüm..
ve aradan 7 ay geçti yeni bir dr baladım yeni mutlarla adetimin son günü gittim yumurtan şimdilik yok ama belki uyarırız dedi klomen glukofen ecopirine başladım...bir yyumurtam çk güzel gelişmişti 2 tane pregnely vuruldum yine bir bekleyiş..14 gün sonra idrar tahlilinde hayalet çizgiyi gördüm ogün kanda değerim 20 idi iki gün sonra druuma gittim değerrim 38 olmuştu dr çok iyi dedi ultrasonda görünmedi daha çok yeni dedi 15 gün sonraya randevu verdi...tabii kimyasal ggebelik yaşamış birrisi larak kafamda yüzlerce soruyu cevaplamak için iiki ggün sonra tekrar bbetahcgme baktırdım 130 olmuş bir ohh ççektim...

haftaya dr kontrolüm var inşallah mucizem benimledir iinşallah annesine sımsıkı tutunmuştur inşallah o minik kalpp bu sefer atıcak....
Canim benim tebrik ediyorum insallah mucizen seninledir....guzel haberlerini bekliyoruz...buarada sizleri cok ozledim..

kızlar hoşgeldiniz.çoğunuzun hikayesini biliyorum.

deniz bizimki de mutlu son değilki canım.hala bebek yolu bekliyoruz.sende paylaş cnm

topiğimiz aktif olsun kızlar.diğer topikteki havayı burda da yaratalım.ordan birer birer koptuk.burdan devam edelim.

ee herkes iyi mi bugün?

deniz bizimki de mutlu son değilki canım.hala bebek yolu bekliyoruz.sende paylaş cnm

topiğimiz aktif olsun kızlar.diğer topikteki havayı burda da yaratalım.ordan birer birer koptuk.burdan devam edelim.

ee herkes iyi mi bugün?
Hamdolsun canim iyiyim sen nasilsin nasil oldun...burasi bu sene cok doguk

ee herkes iyi mi bugün?
Kız 5 yılın nesını anlatıyımki hatırlamıyorum bilee:110:

Elocan kız tebrik ettimmi ben seni Unuttum galiba
Tebrik ederım canım Allah analı babalı buyutsun

:KK45:Bu topikde biri eksik :KK53::KK53:

(Gerçi saymaya kalksak cok eksik varda birinin hala yazmamış olması tuaf)

X