Hipoglisemiden muzdarip olanların paylaşım noktası

hipoglisemi,hipotroidi,fibromyalji,B12 ve demir eksikliği,hemoroid,ben bunlarla yaşamaya çalışıyorum,sizce ne yapmam lazım?:KK53:

hipoglisemi,hipotroidi,fibromyalji,B12 ve demir eksikliği,hemoroid,ben bunlarla yaşamaya çalışıyorum,sizce ne yapmam lazım?:KK53:

Hipoglisemi için düzenli ve düşük gli li beslen

Hipotroidi için ilaçlarını aksatma

Fibromiyalji için magnezyum takviyesi ile iyi sonuç alınabiliyor doktoruna danış.

B12 ve demir eksikliği kader değil, bemiks c ile ben o işi hallettim 1 sene her gün içtim :)

Hemoroid için allah yardımcın olsun...

Hipoglisemi için düzenli ve düşük gli li beslen

Hipotroidi için ilaçlarını aksatma

Fibromiyalji için magnezyum takviyesi ile iyi sonuç alınabiliyor doktoruna danış.

B12 ve demir eksikliği kader değil, bemiks c ile ben o işi hallettim 1 sene her gün içtim :)

Hemoroid için allah yardımcın olsun...

bende de glukojen testi yapıldı açlık şekerim 64 çıkmıştı onun için yapıldı bugün sonuçlar çıkmış doktora gidip göstereceğim ilk testte insülin direnci var demişti. galiba bana da hipogilisemi diyecek :KK43:(((

b12 de ilaç kullandım .yükseldi bıraktırdı doktor.

demir için incir, kuru erik ve kuru üzüm yemeye çalış.
hipotirot ve hemoroid bende de var ilk 3 ay düzenli sabah ,öğle ,akşam yemekten 15dk önce aç karnına bir tutam kadar dereotunu biraz çiğne sonra bir bardak suyla yut. ben çok rahatladım hipotirod ilacımı 50mg mı yarıma düşürdü.şimdi hala en azından sabahları mutlaka dereotu yiyiyorum .aklıma gelirse öğle ,akşamda yemeye çalışıyorum. hatta bir arkadaşım nodüllü guatrmış bunu uyguladı beni aradı doktor nodüllerin kaybolmuş demiş.:))

bende de glukojen testi yapıldı açlık şekerim 64 çıkmıştı onun için yapıldı bugün sonuçlar çıkmış doktora gidip göstereceğim ilk testte insülin direnci var demişti. galiba bana da hipogilisemi diyecek :KK43:(((

b12 de ilaç kullandım .yükseldi bıraktırdı doktor.

demir için incir, kuru erik ve kuru üzüm yemeye çalış.
hipotirot ve hemoroid bende de var ilk 3 ay düzenli sabah ,öğle ,akşam yemekten 15dk önce aç karnına bir tutam kadar dereotunu biraz çiğne sonra bir bardak suyla yut. ben çok rahatladım hipotirod ilacımı 50mg mı yarıma düşürdü.şimdi hala en azından sabahları mutlaka dereotu yiyiyorum .aklıma gelirse öğle ,akşamda yemeye çalışıyorum. hatta bir arkadaşım nodüllü guatrmış bunu uyguladı beni aradı doktor nodüllerin kaybolmuş demiş.:))

Tebrikler nurtopu gibi reaktif hipoglisemin oldu...

Sevgili Su.ay, burası hipoglisemi başlığı canım,sende zaten bu yüzden buradasın sanırım, kuru üzüm kuru erik vs biz bunları yiyemiyoruz şekerimizi önce tavan yapıp sonra yere yapıştırıyor, bundan sonra sende bu tür şekerli ve glisemik indeksi yüksek gıdalardan uzak durmalısın.

Demir içinde söyleyebileceğim sadece bu hapların ve şurupların konsantre demir içermesinden ötürü gıdalarla demir depolarının dolmasını sağlayamayacağınız bu yüzden düzenli olarak doktorunuzun verdiği hap şurup herneyse bunları kullanmanız olacak. Doğal beslenmek tabii ki çok önemli ama önce demir depolarının dolması lazım ki sonra sadece gıda ile normal seviyeyi koruyabilelim aksi halde gıdalarla aldığımız yetmiyor.

Allah hepimize şifa versin kızlar...

yarın sonuçlarımı gösterecğim galiba hipogilisemi diyecek.
ben kuru erik,yerdim .üzüm çekirdeği tozu yutuyordum şimdi bunu yapamayacakmıyım offfffff :KK43:((

ben kuru erik,yerdim .üzüm çekirdeği tozu yutuyordum şimdi bunu yapamayacakmıyım offfffff :KK43:(([/QUOTE)
Hem senin hem benim yazdıklarımı yeniden gözden geçir, mesajında kuru erik ve kuru üzüm yediğini söylemişsin üzüm çekirdeği değil, benim yorumum kuru üzüme oldu. Üzüm çekirdeği adı üzerinde çekirdek bu açıdan zararı olmaz ama güçlü bir antioksidan ve fito ostrojen kaynağı, şekerle alakalı sorun çıkartmaz ama kilo sorunu yaşıyorsan sakıncalı, zaten insulin direncinde var bilmeden etmeden her duyduğunu yeme ve lütfen "araştır". Bak burada hipoglisemi hastası olan birine kuru üzüm kuru erik yemesini tavsiye ediyorsun, kızcağız boşta bulunup yerse krize girer, aynı biçimde forumda yanlış tavsiyelerde bulunan arkadaşlar var ve iyi niyetli yaklaşımla insanların sağlıklarını bozduklarının farkında değiller.

Glisemik indeksi yüksek gıda tüketirsen yemekten bir iki saat sonra tatlı krizine girersin dayanamaz tatlı şekerli şeyler yersin kendine yenilip sonra aradan iki saat geçer miden yine kazınır böyle bir kısır döngü bu, bunun sebebi dengesiz insulin salgılanması. Kuru üzüm vs körükler bu krizleri.

Ben ne zaman kuru üzüm yerim biliyor musun, hipoglisemi krizine girmeye başladığımı hissettiğim an :) 3-4 tane atarım ağzıma geçer gider ama arkasından sağlıklı bir yemek yerim mutlaka, üzümleri ağzıma tıkıp ardından yemek yemezsem işte o kısır döngüye merhaba derim...

Sana tavsiyem Metin Özata ismini google'da araştır ve hipoglisemi türleri ile alakalı bilgi sahibi ol,bol makale oku ve bunu acil olarak yap, insulin direnci duruma göre tedavi edilebilir ama hipogliseminin tedavisi yok bu yüzden bununla yaşamayı öğrenmen gerek.

Son düzenleme:
merhaba aynı kaderi paylaştığım hanımlar

ben de hipoglisemi ile mücadele ediyorum ya da etmeye çalışıyorum.
1 sene önce başladı şikayetlerim ama 3 ay önce teşhis konulabildi ne yazık ki.

sizin de yaşadığınız sorunları yaşıyorum. bazı arkadaşlar 3 saat sonra açlık hissi oluşuyor demiş.
bende bu his yemek yedikten hemen 1 -2 saat sonra oluşuyor ve gittikçe artıyor.

çıldırasım geliyor. gözüm dönüyor ne bulsam yiyesim geliyor hatta
evdeki yemekleri bile gözüm görmüyor tatlıya saldırıyorum

kendim için çok tatlı yapmışımdır. tepsinin bi
başından başlayıp sonuna gelebiliy

slm hanımlar
aynı kaderi paylaşıyoruz
1 senedir
ekiyorum
3 aydır doktor teşhis koydu
inanılmaz acıkıyorum baygınlık geçiriyorum
elim ayağım titriyor ve i ama
yedikten sonra aşırı halsizlik ve kollarım omuzlardan itibaren uyuşuyor

doktorum diyetisyene gönderdi
bi diyet başlattı ilk 1 ay düzenli uydum sonraki aşamalarda ise sıkıldım.
kılom çok değil ama 1 gr veremeyenlerdenim.
bu yeme ile de almaktan çok korkuyorum.
doktor bana ilaç vermedi

ama burada okuduklarımdan sonra verilmesi gerektiğine kanaat ettim.
çok makale yazı okudum bu konuda.
krize girince gözüm dönünce hangi makale aklıma gelsin.

az ve sık yemem gerektiğini biliyorum ama yemeye başlayınca kendimi
durduramıyorum

sadece paylaşmak istedim.
ara ara bakarım sizler neler yapıyorsunuz diye.

kendinize iyi bakın. bol sağlıklı günler

Aslında aradaki farkı tam olarak bilmiyorum ancak farklı, reaktif hipoglisemi benimki. Şu anda önlem alınmazsa 5-10 yıl sonra süre değişken oluyor sanırım şeker hastalığına dönüşme ihtimali var. Ama henüz şeker hastası değilim.

Küçük bir tavsiye, bir yerde okumuştum ve uyguladım. Muz çok şekerli bir meyve ve ben bir taneyi bile yediğimde başıma ağrı giriyor ani bir şekilde şekerim yükseldiği için, sonrasında da kısa sürede aynı hızla düşüyor ve ben yine baygınlık hissi yaşıyorum.

Şekerli, karbonhidratlı gıdaları, süt-yoğurt vb. ile beraber tükettiğimizde şekerin yavaş yükselmesini sağlayacağı yazıyordu. Gerçekten de öyle olmuştu. Evde olduğumda yanında 1-2 yemek kaşığı yoğutla beraber tüketince bir adet muz çok iyi bir ara öğün olmuştu. Ne başıma ağrı girmişti, ne de 2-3 saatten önce kendimi aç hissetmiştim.

merhabalar acaba hipoglisemi teşhisi nasıl kondu....açlık kan tahlili yaptıracağım sağlık ocağında varsa tahlilde ortaya çıkar mı.....yardımcı olursanız sevinirim......

merhaba aynı kaderi paylaştığım hanımlar

ben de hipoglisemi ile mücadele ediyorum ya da etmeye çalışıyorum.
1 sene önce başladı şikayetlerim ama 3 ay önce teşhis konulabildi ne yazık ki.

sizin de yaşadığınız sorunları yaşıyorum. bazı arkadaşlar 3 saat sonra açlık hissi oluşuyor demiş.
bende bu his yemek yedikten hemen 1 -2 saat sonra oluşuyor ve gittikçe artıyor.

çıldırasım geliyor. gözüm dönüyor ne bulsam yiyesim geliyor hatta
evdeki yemekleri bile gözüm görmüyor tatlıya saldırıyorum

kendim için çok tatlı yapmışımdır. tepsinin bi
başından başlayıp sonuna gelebiliy

ben kuru erik,yerdim .üzüm çekirdeği tozu yutuyordum şimdi bunu yapamayacakmıyım offfffff :KK43:((

Tebrikler nurtopu gibi reaktif hipoglisemin oldu...

Sevgili Su.ay, burası hipoglisemi başlığı canım,sende zaten bu yüzden buradasın sanırım, kuru üzüm kuru erik vs biz bunları yiyemiyoruz şekerimizi önce tavan yapıp sonra yere yapıştırıyor, bundan sonra sende bu tür şekerli ve glisemik indeksi yüksek gıdalardan uzak durmalısın.

Demir içinde söyleyebileceğim sadece bu hapların ve şurupların konsantre demir içermesinden ötürü gıdalarla demir depolarının dolmasını sağlayamayacağınız bu yüzden düzenli olarak doktorunuzun verdiği hap şurup herneyse bunları kullanmanız olacak. Doğal beslenmek tabii ki çok önemli ama önce demir depolarının dolması lazım ki sonra sadece gıda ile normal seviyeyi koruyabilelim aksi halde gıdalarla aldığımız yetmiyor.

Allah hepimize şifa versin kızlar...

merhabalar acaba hipoglisemi teşhisi nasıl kondu....açlık kan tahlili yaptıracağım sağlık ocağında varsa tahlilde ortaya çıkar mı.....yardımcı olursanız sevinirim......

Önce kan tahlili ile açlık kan şekerine bakılır daha sonra şeker yükleme testi yapılır ve 1.2.3.4. saat kan şekerine bakılır bu şekilde yapılıyor işlem.

Önce kan tahlili ile açlık kan şekerine bakılır daha sonra şeker yükleme testi yapılır ve 1.2.3.4. saat kan şekerine bakılır bu şekilde yapılıyor işlem.

teşekkür ederim....peki açlık kan şekerine bakılınca doktor gerekli görürse mi şeker yükleme testi yapılıyor......yoksa bizim isteğimizle de olabiliyor mu....

teşekkür ederim....peki açlık kan şekerine bakılınca doktor gerekli görürse mi şeker yükleme testi yapılıyor......yoksa bizim isteğimizle de olabiliyor mu....

Her türlü olur canım, doktorda isteyebilir sende talep edebilirsin.

sorularına cevap almışsın.
inşallah bu hastalık yoktur sende zor çünkü

sorularına cevap almışsın.
inşallah bu hastalık yoktur sende zor çünkü

sağol canım benim..kimde varsa da şifasını diliyorum......sağlık ocağında tokluk kan şekerine bakılmıyormuş.....hastaneye gideceğim.....umarım yoktur...:KK5:

ama belirtilerini taşıdığımı söyledi doktor......:KK5::KK5::KK5::KK5:

sağol canım benim..kimde varsa da şifasını diliyorum......sağlık ocağında tokluk kan şekerine bakılmıyormuş.....hastaneye gideceğim.....umarım yoktur...:KK5:

ama belirtilerini taşıdığımı söyledi doktor......:KK5::KK5::KK5::KK5:

Sen bunca gündür daha gitmedin mi aaaaaa :KK14:

yok canım aile hekimine gittim...oda hastaneye yönlendirdi....daha yeni gideceğim....iş yerinden izin almak kolay olmuyor malesef.....:KK5:

Doğrudur çalışınca bazı şeyler kolay olmuyor ama sağlık bu biran önce izin al canım :KK14:

X