Hipoglisemiden muzdarip olanların paylaşım noktası

Arkadaşlar merhaba,
Ben de hipoglisemi ve migren hastasıyım. Hipoglisemi atakları migrenimi azdırır ve çoğu zaman halsiz, yorgun, bezginimdir. Bu halimden nefret ederim ama elden bir şey gelmez!

Ben de ara öğün olarak ya da hipoglisemi kirizlerinde arkadaşların da yazdığı gibi kuru meyve falan yiyorum.
Teşhisimi koyan endokrinolog da en son gittiğim de bana ilaç vermedi.
Diyet listem var ona dikkat etmem lazım... Bir de meyveyi ya yoğurtla ya sütle tüketmeliyim.

Geçenlerde bir tanıdık bir sürahi suyun içine bir kabuk tarçın atıp akşama kadar o suyu içmemi söylemişti -ki zaten tarçını kan şekeri dengeleyici olarak ara sıra kullanıyordum.
Mesela karpuz gibi çok şekerli meyveleri tarçına bulayıp yiyordum.

Düzenli olarak (doktorum benim icin senede bir kez demişti) endokrinoloğa görünüp şeker yükselemesi, indülün direnci falan gibi testleri yaptırmak gerekiyor.
Biraz dikkat edince insanın dayanıklılığı inanılmaz artıyor.
Hipoglisemi ataklarının az uğradığı (ya da hiç uğramadığı) sağlıklı günler dilerim hepimize..

Bir de birkaç sene önce okuduğum Prof. Dr. Metin ÖZATA'nın G.İ. Diyeti kitabını okumanızı ve www.reaktifhipoglisemi.com siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

ben de aynı şekilde hem hipoglisemi hem de migreni olan biriyim.birkaç ay önce öğrendim h.g.olduğumu.kilom fazla olmadığı için ilaca gerek görmedi doktorum.yediklerime dikkat etmemi besinlerin glisemik indekslerine dikkat edip ona göre beslenmem gerektiğini,3 saatte bir birşeyler atıştırmamı söyledi.dikkat etmezsem ilerde şeker hastası olabileceğimi,h.g nin migreni tetiklediğini ve hamilelikte de önemli olduğunu söyledi.dikkat etmeye çalışıyorum işte,insanın beslenme alışkanlığını değiştirmesi zaman alıyor :KK43:

geçen sene bademcik ameliyatı oldum . ameliyat ardından 25 kilo verdim 1 ayda . 1 yıldır sürekli tedavi olmama rağmen bir türlü vucut dengemi sağlayamadım yemeklerden tiksiniyordum . 2 ay önce doktorum hipoglisemi teşhisi koydu kilo sorunum olmadığı için ilaç verdi meyve ve sebze ağırlıklı beslenme programı verdi. elim ayağım titriyor soğuk soğuk terliyorum sinirli ve hırçın bir insan oldm . aynaya bakınca korkuyorum kendimden . asırı kilo almak ve vermek çok tehlikeli sağlıklı beslenmek en önemlisi. en çok korktuğumda diyabete çevirmesi

bizde ailece hipoglisemi vaar
önümüzdeki hafta kan şekerimi ölçtürmeye gidicem
bu sınırda şekerden dolayı olabiliyormuş yani bir çeşit tip 2 diyabetin öncüsü
çok düzenli beslenmek ,aç kalmamak lazım

kesinlikle genetik bir durum.Çok hareket ettiğinde ,üzüldüğünde stresinde düşüyor ne yazıkki şeker.Bu yüzde sadece yemeğe bağlı değil, yaşam stilini değiştirmekle beraber stresten uzak düzenli dengeli bir beslenme gerekiyor.buda çok zpr :KK43:

Hipoglisemide en önemli şey sık sık az az beslenme şeklidir. Tatlılar direkt kan şekerinizi hızla yükseltir, birden insülin salınır, o da hızla şekeri karaciğerde depolamak üzere kandaki düzeyi düşürür...Glisemik endeksi düşük yiyecekler tüketmelisiniz. Tam buğday, çavdar, kepek, köy ekmeğini beyaz ekmeğe tercih edeceksiniz, canınız tatlı birşeyler istiyorsa meyve ile idare edeceksiniz:) ancak üzüm, muz gibi meyvelerden birden fazla yemeyeceksiniz. Uzun süre aç kalmayacaksınız, 3 ana öğün şeklinde değil ana ve ara öğünler şeklinde besleneceksiniz...Belli aralıklarla kan şekerinizi ölçüp değerleri not etmeyi de unutmayın...

Genel olarak hipoglisemi, diyabetlilerde görülen bir durumdur. O yüzden kontollerinizi gerekli aralıklarda yaptırın.

Benim bildiklerim bunlar arkadaşlar. Hipoglisemide tedaviden ziyade önlem söz konusudur.

katılıyorum meyve yada yemek hangisini önce yada sonra yiyeceksen 2 saat ara vermen gerekiyor.

uzun zamandır bakmıyorum bu konuya,bende de reaktif hipoglisemi var yani yemektan 3-4 saat sonra aclık degerinin altına düşüyor.yinede normal sınırlarda kalıyor 4 saatin sonunda 65ti seker yüklemesinde...doktorum glucobay kullandırmaya basladı bana,ayrıca kilo vermem gerektigini söyledi. suan 6,5 kilo verdim ve doktrun tavsiyesiyle spor da yapıoyorum. sanırım biraz iyileşmeye basladım cünkü artık kendimi 3 saati gecsede kötü hissetmiyorum.doktor da ilacı günde 2ye düşürdü.umarım bu illetten kurtulurum.insulin direncini genc yasta kırabiliomuşuz..

banada doktorum kil vermem gerektini,hatta hayat boyu kilo almamam gerektiini söyledi ve ben kısır bi döngüdeyim ,hipoglisemiden dolayı diyet yapamayacakmışım gibi,zaten kilodan motive olamıyorum, kiloda vermek lazımki kurtulayım. kaldım böyle.zor bir metabolizmal hastalık zor

merhaba benimde 3 yaşındaki oğlumunda hipoglisemisi var 8 aylıkkenden beri bu illetle uğraşıyoruz.çok şükür açlığına dikkat ettiğim sürece problem yaşamıyoruz.ama geceden aç kaldığı zaman atak geçiriyor.bu aaralar yemeğe çok düştü engel olamıyorum kilo alçak diyede korkuyorum.1 sene önce kontrollerimzde açlık şekerimiz 45e düşmüştü doktr kontrolünde.ama bütün tetkitler normal çıktı.büyüdkçe düzelecek dediler bekliyoruz allhım herkese şifa versin gerçkten insanın psikolojisini bozan bi hastalık.atak gelcek diye çok korkuyorum ben ünkü yavrum gözümün önünde kaskatı kasılıp bayılıyo:KK43::KK43: sormak istediğim bişey var gündüz 2 3 saat yemeyip hipoglsemye giren arkadaşlar geceleri nasıl yapıosunz.ben alarm kurup kalkıp sü veriyorum ama gece beslenmesi yaptrdığım içinde endişeliyim...

merhaba benimde 3 yaşındaki oğlumunda hipoglisemisi var 8 aylıkkenden beri bu illetle uğraşıyoruz.çok şükür açlığına dikkat ettiğim sürece problem yaşamıyoruz.ama geceden aç kaldığı zaman atak geçiriyor.bu aaralar yemeğe çok düştü engel olamıyorum kilo alçak diyede korkuyorum.1 sene önce kontrollerimzde açlık şekerimiz 45e düşmüştü doktr kontrolünde.ama bütün tetkitler normal çıktı.büyüdkçe düzelecek dediler bekliyoruz allhım herkese şifa versin gerçkten insanın psikolojisini bozan bi hastalık.atak gelcek diye çok korkuyorum ben ünkü yavrum gözümün önünde kaskatı kasılıp bayılıyo:KK43::KK43: sormak istediğim bişey var gündüz 2 3 saat yemeyip hipoglsemye giren arkadaşlar geceleri nasıl yapıosunz.ben alarm kurup kalkıp sü veriyorum ama gece beslenmesi yaptrdığım içinde endişeliyim...
Allah şifa versin. Çocuk da daha zor. Biz en azından atağı hissedince önlem alabiliyoruz. Oğlunuz ne yapsın? Yukarıda verdiğim linke tıklayın bakalım sizin durumunuza uygun bir şeyler var mı? :KK34:

aylardır bu konudan muzdarip olmama rağmen bu bölümü yeni görüyorum. Bende de aynı durumlar var ailemde de şeker hastalığı var. yaşadığım yer küçük bi şehir yani bu konunun uzmanına gidemedim henüz gittiğim hastanede ise 3 saat süren bi şeker yükleme testi yapmak istedi doktor ama ben açlığa dayanamayıp kötüleşince test yarım kaldı açlık şekerim 95 ken 1 saat sonra tokluk şekerim 160 çıktı doktor senin bir endokrinoloji uzmanına gitmen lazım dedi. kendimi sürekli aç hissediyorum ve acıkınca bayılacak gibi oluyorum evden çıkmak istemiyorum bu yüzden tüm hayatımı etkiledi bu şeker henüz daha çok başındayım bu işin ne yapıp yapmayacağımı bilmiyorum ve ilerdee diyabet hastası olmak istemiyorum. arkadaşlar siz bu açlıkla nasıl başa çıkıyorsunuz? ben bir dönem glukonor diye bi krom hapı kullandım ama bu seferde hiç acıkmamaya başladım ve hiç enerjim olmuyordu (şimdide yok ama) ne yapacağımı şaşırmış durumdayım acıktım demekten ve yemek yemekten sıkıldım

merhabalar arkadaşım,bir yazında hipoglisemiden muzdarip olduğunu yazmışsın,bende de var ve 3-4 saat aç kalınca fenalaşma hissi oluyordu,şu an hamileyim ve 2-3 saate düştü aç kalma sürem ve bayılacak gibi oluyorum bir şeyler atıştırmazsam,hamile kalmadan önce şeker yükleme yaptırdım ama 1. saat şekerim normalden biraz yüksek çıktığı için doktor diyet verdi,test zaten 2 saatlikti,bu yüzden o aşırı düşme halini yakalamadık,şu an evde şeker ölçme makinem var ve 65'e kadar düşüyor,siz şu an ne durumdasınız ben çok endişeleniyorum bu duruma,psikolojim bozuldu,çok zaman geçmiş ama umarım okursun yazımı,mesaj yollayamadığım için mecbur buradan yazdım

merhabalar ..

ben hayatımın belli dönemlerinde diyet yaparak .. ve 3 çocuk annesiyim .... 75 .. 75 arası kilomu korudum geçç kızkende 67 kiloidim zaten ... hep kilo puroblemim oldu ....

budan 1 sene evvel hem kilo için hemde kendimi çok yorgun hissediyordum . dr. gittim çümkü kio almış 78 olmuştum ... sonuçlarda dr. her şet normal şekilde hormonlarda dedi o zaman tokluk şekerim 75 çıkmıştı . açlıkta 83... yürümemi tavisye etti .... ve ben diyete başladım ..

aralarda bozarak 8 ay kadar bi sürede 12. kilo verdim ... ama bazan sporuda abartıyordum .. ve diyeti bozunca çok sevdigim tatlılara dalıyordum bazan ....

ve 6 ay kadar önce artık ne yaparsam yapayım nekadar spor yaparsan yapayım kilo veremiyordum zaten bildim bileli diyet yapar çok zor kilo verirdim ....

ve tekrar dahiliyeye gittim . ve tokluk şekerim 63. çıktı .... dr. direk bana yakın olan ankarada endotem merkezine gönderdi ..... ve o yarım saatte ve 3 saat süren kan alınan testi yaptılar ...

sonuçlar .
30 dk.....110
60 dk.......98.
90dk........87..
120dk......96..
180dk......55 ....çıktı .....

aslında 120 dk normal digerleri hepsi normal degerlerden düşük .....

ve insülim hormonumda fazla yükselmiyor ..hatta ilk yarım saatlik normalden düşük ...

ve yapılan diger teslerde hormon troid vs hepsi normal çıktı .....

dr. bana 3. ana 5 ara ögün olmak üzere 2 saatte bir beslenebilrcegim 1800 kl. diyet verdi buna mutlaka dikkat et 1 ay sonra gel dedi .. 17 gündür elimden geldigi kadar yapıyorum evde oldugum için zorlanmıyorum ilk etapta dr. ve diyetisyene ben bu menüyle kilo alırım demiştim ama almıyorum .. hatta azda olasa vermeye başladım ......
halsizliklerimde kalmadı . zaten ben hipoglisemin yan etkisi olarak halsizlik kilo verememe , untkanlık konsantre olamama .ve sık acıkma olarak hisetmmiştim . o titreme bayılma vs bende olmazdı çok çok ögün arasında . 5.6 saat geçmesse .eger...
ve dr. bana ilaç falanda yazmadı ..... sizlerden duyyorum ilaç kullanıldıgını ... belkide hafif oldugu için yada . diyet çözüm olu diye yazmıştır ilerde yazarmi bilmem .....

benım sizlere sormak istedigim krom .... dr. yada başka birinden bu hastalık . aslında tam olarak bir hastalık degil hipoglisemi vucudun başka bir şeye gösterdigi tapki bence ... koromun insülini hüçreye kolyca girdirdigi ve çok salgilanmasını engelledigi ve bununda kan şekerini dengeledigi ..biliyorum ..
ama dr. sordugumda . ben öyle birşey egitimi almadım kullanmayım bişi diye tersledi . başka arkadaşlarımada başka dr. krom verdigini duydum bu konuda bir bilginiz var .....

çok uzun oldu ama ben bu konuda çok araştırdım ve benım gibi olanlarım görüşlerini merak ediyorum o yüzden benım gibi olanlar içinde ben ayrıntılı yazdım ...

saglıklı günler dilerim ...

aaben yazılarını okudum az once ozelden msj attım sanırım olmadı..burdan yazayım deıdm..bır kaç sene once doktora gıttım belırlı sıkayetlerle..aclık tokluk sekerıme bakmıstı..acken dusus tokken asırı yukselıs falan dıyordu..doktor sunu dedı gızlı seker duzenlı beslen kılo alma seker hastası olmazsın dedı..cantanda hep bır seker cıkolata olsun demişti..seneler geçtı ben hep 45 49 en fazla 50 kılolardaydım..suan 54 oldum ve asırı yeme ıstegı asırı yeme durmadan acıkma.ve anladım kı hıpogılısemı ıyı durumda degıl..

ben sımdı 6 ogun beslınıcem okudugum gıbı..ama soyle cesıt cesıt bır lıste olsa evdekımalzemelr ne ıse uydursam..ara ogunlerde ne yemelı..kafam karıstı stres oldum 31 yasındayım bekarım..boyda kısa olunca 4 kılo bıle bagırıyor zaten..aclık ataklarıma anlam veremez oldum moralım sıfır oldu..dahada yazıcam da sıkmıyım sımdı..

Arkadaşlar merhaba,
Ben de hipoglisemi ve migren hastasıyım. Hipoglisemi atakları migrenimi azdırır ve çoğu zaman halsiz, yorgun, bezginimdir. Bu halimden nefret ederim ama elden bir şey gelmez!

Ben de ara öğün olarak ya da hipoglisemi kirizlerinde arkadaşların da yazdığı gibi kuru meyve falan yiyorum.
Teşhisimi koyan endokrinolog da en son gittiğim de bana ilaç vermedi.
Diyet listem var ona dikkat etmem lazım... Bir de meyveyi ya yoğurtla ya sütle tüketmeliyim.

Geçenlerde bir tanıdık bir sürahi suyun içine bir kabuk tarçın atıp akşama kadar o suyu içmemi söylemişti -ki zaten tarçını kan şekeri dengeleyici olarak ara sıra kullanıyordum.
Mesela karpuz gibi çok şekerli meyveleri tarçına bulayıp yiyordum.

Düzenli olarak (doktorum benim icin senede bir kez demişti) endokrinoloğa görünüp şeker yükselemesi, indülün direnci falan gibi testleri yaptırmak gerekiyor.
Biraz dikkat edince insanın dayanıklılığı inanılmaz artıyor.
Hipoglisemi ataklarının az uğradığı (ya da hiç uğramadığı) sağlıklı günler dilerim hepimize..

Bir de birkaç sene önce okuduğum Prof. Dr. Metin ÖZATA'nın G.İ. Diyeti kitabını okumanızı ve www.reaktifhipoglisemi.com siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

gulumsun ınanmıyorum aynı gun dogduk..mıgren hastasıyız tamam..hıpogılısemı sende de var demek((

bana akıl ver son yazımı okursan anlarsın zaten..

Merhaba bayanlar; Ben de hipoglisemi hastasıyım. Uzun zamandır hipoglisemi olduğum için beslenmeme çok dikkat ediyorum. Bu konuyla ilgili çok yazı okudum. Yazıları okumak yetmedi; Diyetisyen ile de görüştüm. Diyetisyenimden çok memnunum. Şimdi artık nasıl beslenmem gerektiğini biliyorum ve kilom da dengede. ne alıyorum, ne veriyorum. öptüm sizi.:KK54:

aaben yazılarını okudum az once ozelden msj attım sanırım olmadı..burdan yazayım deıdm..bır kaç sene once doktora gıttım belırlı sıkayetlerle..aclık tokluk sekerıme bakmıstı..acken dusus tokken asırı yukselıs falan dıyordu..doktor sunu dedı gızlı seker duzenlı beslen kılo alma seker hastası olmazsın dedı..cantanda hep bır seker cıkolata olsun demişti..seneler geçtı ben hep 45 49 en fazla 50 kılolardaydım..suan 54 oldum ve asırı yeme ıstegı asırı yeme durmadan acıkma.ve anladım kı hıpogılısemı ıyı durumda degıl..

ben sımdı 6 ogun beslınıcem okudugum gıbı..ama soyle cesıt cesıt bır lıste olsa evdekımalzemelr ne ıse uydursam..ara ogunlerde ne yemelı..kafam karıstı stres oldum 31 yasındayım bekarım..boyda kısa olunca 4 kılo bıle bagırıyor zaten..aclık ataklarıma anlam veremez oldum moralım sıfır oldu..dahada yazıcam da sıkmıyım sımdı..

mesajın geldi fountaın.:KK16:
öncelikle geçmiş olsun .sıkmazsın canım aynı durumlar bizler içinde geçerli .. 20 kilo verdim ve 5 kilosunu tekrar aldım bir aşagı bir yukarı 4 senedir koruyordum bu yaz tozuttum tam manasıyla .5 kilo daha aldım üstüne . yani yaşadıkların sana özgü deyil . bıraksam sanki dünyayı yiyesim geliyor :KK53:

.. eger yeme isteginde bir problem varsa demekki gl endeksine dikkat etmiyorsun . ve yedikçe yiyesin geliyor hemde hep karbonhidrat dimi? kilo alımında bu yüzden sanırım ...

yinede sana tekrar bir endokrin uzmanına görünmeni tavsiye ederim . belki bu durumun başka açıklaması vardır .
fakat benim şu ana kadar tecrübelerimden senin gl endeksine dayalı beslenmedigin için şeker dengenin alt üst olmasından kaynaklı gibi görünüyor .
bu 6 ögün hatta benim dr. kalırsam 8 ögün bana çok mantıklı gelmiyor . zaten düzenli ve gl endeksine dayalı beslenirsen acıkmada hissetmiyorsun . 3.4. ögünde yetiyor
buna örnek bir çok diyet var bu öz atanın gl endeks diyeti benim uygulamaya çalıştıgım montignac diyeti . hatta karatayda gl endeksine dayalı bir diyetdir . eger liste tarzı istiyorsan bunları incele derim ..
yok dr. verdigi 6 ögün uygulamak istiyorum diyorsan oda güzel . ara ögünlerde birkaç kuruyemiş seni tok tutar . yada yogurt . eger meyve tercih edersende yanında mutlaka süt ürünü yemelisin meyvenin şekerini yavaş yükseltir .
ögün olarakta sebze favorimdir. yanında salata ve yogurtla

sormak istedigin varsa yazabilirsin .:KK16:

Son düzenleme:

Canım, sen AEBEN arkadaşımızın da dediği gibi bir endokrinolağa git bence. Ona göre bir diyet listesi verir sana... Ben gittim. Uyguluyor muyum? HAYIR! ama çok yazı okudum, kitap da okudum bu konuyla alakalı az çok ne yapmam ne yapmamam gerektiğini biliyorum.

Sen AEBEN arkadaşımızın dediği gibi karbonhidrata dayalı beslenmemelisin. Yanında çikolata şeker yerine kuru meyve ve kuru yemiş bulundurmalısın. Çünkü çikolata ve şeker kan şekerini aniden yükseltir, böylece bol miktarda insülin salgılanır ve kan şekerin bir anda geri düşer. (hipoglisemidir bu; ani kan şekeri düşmesi)

Yedikçe yiyesinin gelmesi de karbonhidrat dayalı beslenmenden kaynaklanıyor bence... Az önce anlattığım gibi kan şekerin birden düşüyor, kan şekerin düşünce açlık hissedip tekrar yükleniyorsun, o da tekrar düşüyor. Al sana kısır döngü...

gulumsun ınanmıyorum aynı gun dogduk..mıgren hastasıyız tamam..hıpogılısemı sende de var demek((

bana akıl ver son yazımı okursan anlarsın zaten..
yoksa biz aynı kişi miyiz Fountain! Sen benim aynadaki yüzüm müsün? :KK54:

Canım, sen AEBEN arkadaşımızın da dediği gibi bir endokrinolağa git bence. Ona göre bir diyet listesi verir sana... Ben gittim. Uyguluyor muyum? HAYIR! ama çok yazı okudum, kitap da okudum bu konuyla alakalı az çok ne yapmam ne yapmamam gerektiğini biliyorum.

Sen AEBEN arkadaşımızın dediği gibi karbonhidrata dayalı beslenmemelisin. Yanında çikolata şeker yerine kuru meyve ve kuru yemiş bulundurmalısın. Çünkü çikolata ve şeker kan şekerini aniden yükseltir, böylece bol miktarda insülin salgılanır ve kan şekerin bir anda geri düşer. (hipoglisemidir bu; ani kan şekeri düşmesi)

Yedikçe yiyesinin gelmesi de karbonhidrat dayalı beslenmenden kaynaklanıyor bence... Az önce anlattığım gibi kan şekerin birden düşüyor, kan şekerin düşünce açlık hissedip tekrar yükleniyorsun, o da tekrar düşüyor. Al sana kısır döngü...

yoksa biz aynı kişi miyiz Fountain! Sen benim aynadaki yüzüm müsün? :KK54:

gülümsün ne bılıyım ben nerde sen orda))yada sen nerde ben orda ))dogun gunu aynı yıl aynı olunca suphelenmeye basladım..cevabın ıcın teşekkurler..ama dıyetı ve saglıklı beslenmeyı denıycem..

mesajın geldi fountaın.:KK16:
öncelikle geçmiş olsun .sıkmazsın canım aynı durumlar bizler içinde geçerli .. 20 kilo verdim ve 5 kilosunu tekrar aldım bir aşagı bir yukarı 4 senedir koruyordum bu yaz tozuttum tam manasıyla .5 kilo daha aldım üstüne . yani yaşadıkların sana özgü deyil . bıraksam sanki dünyayı yiyesim geliyor :KK53:

.. eger yeme isteginde bir problem varsa demekki gl endeksine dikkat etmiyorsun . ve yedikçe yiyesin geliyor hemde hep karbonhidrat dimi? kilo alımında bu yüzden sanırım ...

yinede sana tekrar bir endokrin uzmanına görünmeni tavsiye ederim . belki bu durumun başka açıklaması vardır .
fakat benim şu ana kadar tecrübelerimden senin gl endeksine dayalı beslenmedigin için şeker dengenin alt üst olmasından kaynaklı gibi görünüyor .
bu 6 ögün hatta benim dr. kalırsam 8 ögün bana çok mantıklı gelmiyor . zaten düzenli ve gl endeksine dayalı beslenirsen acıkmada hissetmiyorsun . 3.4. ögünde yetiyor
buna örnek bir çok diyet var bu öz atanın gl endeks diyeti benim uygulamaya çalıştıgım montignac diyeti . hatta karatayda gl endeksine dayalı bir diyetdir . eger liste tarzı istiyorsan bunları incele derim ..
yok dr. verdigi 6 ögün uygulamak istiyorum diyorsan oda güzel . ara ögünlerde birkaç kuruyemiş seni tok tutar . yada yogurt . eger meyve tercih edersende yanında mutlaka süt ürünü yemelisin meyvenin şekerini yavaş yükseltir .
ögün olarakta sebze favorimdir. yanında salata ve yogurtla

sormak istedigin varsa yazabilirsin .:KK16:

ılgın ıcın teşekkur ederım..aklıma takılanları yazarım buraya..ılk once dıyete 6-8 ogun bunu denıycem..meyva yıcem ara ogunde yanında yogurt yada sut bu sekılde dımı???

Önce Endokrinolog'a kesin gitmelisin. Ben medical Park'ta gidiyorum endokrinoloğa. tabii düzenli konrole gitmek lazım. ihmal etme derim.
Diyetisyenim İpek Ağaca Özger 'e de hala devam ediyorum. Ama eskisi gibi sık görüşmüyoruz artık; ayda 1 kez uğruyorum bir süredir.
Esas dikkat etmeniz gereken şey: glisemik indeks. ve düzenli tükettiğim yoğurtlar şekerimi çok rahatlatıyor. öğlen ve akşam 1 kase yoğurt yemenizi tavsiye ederim.
:KK16:

Herkese geçmişolsun öncelikle. Bende de reaktif hipoglisemi çıktı.Bir iki aydır şüpheleniyordum, şeker yükleme testi yaptırdım 3.saat şekerim 60 çıktı ve bayılıyordum neredeyse. ilaç verdi 6 ay kullanmamı söyledi ve kullanmaya başladığımda el ve ayaklardan soğuk ter atma, halsizlik, bayılacakmış hissi, sinirlilik, algılama hissinin zayıflığı,ve doymama gibi şikayetlerim azaldı. Fakat kilo almamı durduramadım. sonra diyetisyene gittim banada 3 ara 3 ana öğün lük bir beslenme programı verdi. ve ilaca gerek olmadığını söyledi. Ama ben yinede ilacıkullanıyorum. yaklaşık 3 yıldır devam eden bu şikayetlerim doğrultusunda hep dotora gittim fakat hiçbiri sende böyle birsorun vardır test falan yapalım demediler. İnternetten baktım araştırdım sonra dahiliye uzmanına şeker yükleme testi istiyorum dedim. sonunda neolduğu çıktı. Ve benim bu sorunum tamamen stres kaynaklıymış.

Herkese geçmişolsun öncelikle. Bende de reaktif hipoglisemi çıktı.Bir iki aydır şüpheleniyordum, şeker yükleme testi yaptırdım 3.saat şekerim 60 çıktı ve bayılıyordum neredeyse. ilaç verdi 6 ay kullanmamı söyledi ve kullanmaya başladığımda el ve ayaklardan soğuk ter atma, halsizlik, bayılacakmış hissi, sinirlilik, algılama hissinin zayıflığı,ve doymama gibi şikayetlerim azaldı. Fakat kilo almamı durduramadım. sonra diyetisyene gittim banada 3 ara 3 ana öğün lük bir beslenme programı verdi. ve ilaca gerek olmadığını söyledi. Ama ben yinede ilacıkullanıyorum. yaklaşık 3 yıldır devam eden bu şikayetlerim doğrultusunda hep dotora gittim fakat hiçbiri sende böyle birsorun vardır test falan yapalım demediler. İnternetten baktım araştırdım sonra dahiliye uzmanına şeker yükleme testi istiyorum dedim. sonunda neolduğu çıktı. Ve benim bu sorunum tamamen stres kaynaklıymış.
Allah şifa versin.
Endokrinolog bana ilaç vermedi. Demek ki benimki seninki kadar ileri değil.
Diyetisyene yönlendirdi. Fakat o listeyi hiç doğru düzgün uygulayamadım.
:KK43:

...ve evet, stres sinir de şekeri düşürüyor. :KK43:((

Kızlar bugun seker yukleme testi yaptirdim ama doktor cok iyi degil gibi geldi emin olamadim :KK43: hipoglisemi dedi burda baktigima gore de reaktif hipoglisemiyim baska hastanede dahiliyeye gosterdim ustunde durmadi TSHım yukselmis onunla ilgilendi simdi soyluyorum test sonuclarimi

Aclik kan sekerim : 79
1. Saat : 122
2.saat 83
3.saat 62

Cok kilo aldim surekli tatli yeme egilimindeyim kendimi durduruyordum sadece diyet yapiyordum ama artik cidden tahammul edemiyorum sinir cok fazla ayrica bugun 3.saati verdikten sonra elim ayagim titredi cok kotu oldu midem kaziniyodu doktor hemen biseyler ye dedi 4.saati de baktirsamiydim :KK43:

Nefret ediyorum bu hastalıktan, hayatımı resmen kabusa çevirdi.O kadar dikkat ediyor olamama rağmen son 1 ayda 2 defa hipoglismei krizine girdim ve krizler gitgide kötüleşiyor. Cuma akşamı çıkıp biraz eğleneyim dedim, mekana gittikten 30 dakika sonra yere oturup kaldım, buz gibi soğuk bir ter :KK5: Yok hayır aç değildim, içki falanda içmiyorum zaten yine ne oldu anlamadım. Herşeyi geçtim düşünsenize içki içmediğim halde millet beni sarhoş sandı ne çirkin bir durum, kendimden utandım resmen... Arkadaşlarımın paniği de cabası...

X