Hipoglisemiden muzdarip olanların paylaşım noktası

Doğrudur çalışınca bazı şeyler kolay olmuyor ama sağlık bu biran önce izin al canım :KK14:

yarından itibaren izne ayrıldım....ama randevu alacağım doktor ayın 23 üne kadar dolu...:KK5::KK5::KK5:

Allahtan 10 gün izinliyim.....:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

yarından itibaren izne ayrıldım....ama randevu alacağım doktor ayın 23 üne kadar dolu...:KK5::KK5::KK5:

Allahtan 10 gün izinliyim.....:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Geç olsun da güç olmasın diyeyim o zaman, inşallah hipoglisemi değildir tabii gerçi belirtileri aynı diyorsun ama... Neyse neyse iyi düşünelim iyi olsun ve lütfen haberdar et...

merhaba arkadaşlar.benimde şeker düşmesi sorunum var.şeker yüklemede ikinci saat 74 çıktı.doktor sorun yok dedi.zaten kendimi o an kötü hissetmiyordum.bence şeker yükleme testiden çok atak anında ölçülen değer önemli.şekerim düştüğünde evde ölçtüğümde 67 çıktı.

akşam yemek yerken aniden terleme titreme yüzde kızarma oluyor.doktora neden akşam yemek yerken oluyor diye sorduğumda şekerin çok düşükken aniden çıkıyorsa o yüzden oluyordur dedi.tiroid ve pankreas tomografisine bakıldı sorun yok.

işin kötüsü bu rahatsızlık insanı panik atak yapıyor.olmadık zamanda şeker düşünce insan ha düştü ha düşecek korkusuyla yaşıyor.tatlı seven birisi değilim hatta hiç tatlı yemem.inşallah hepimiz atlatırız bu illeti :KK47:

merhaba arkadaşlar bende bu gün itibarıyla aranıza katıldım tanı bu gün kondu 3. saat 56 çıktı yüklemede. Glucobay yazdı doktorum peki bu ilaç kilo aldırıyormu veya verdiriyormu hamileyken kullanılır mı bilmiyorum sormayı unuttum çok seri geçti zaten muayene hiç bişi anlamadım..

merhaba arkadaşlar bende bu gün itibarıyla aranıza katıldım tanı bu gün kondu 3. saat 56 çıktı yüklemede. Glucobay yazdı doktorum peki bu ilaç kilo aldırıyormu veya verdiriyormu hamileyken kullanılır mı bilmiyorum sormayı unuttum çok seri geçti zaten muayene hiç bişi anlamadım..
geçmiş olsun. :KK43:
DR bana ilaç vermemişti. Dikkat et, demişti.
Hamileysen mutlaka sor.

Merhaba nesli .
3 sene once banada o ilac verilmisti . Ama dr kendi vermedi ben

Kilo veremiyordum istahimi kontrol edemiyordum istegim uzerine verdi . İlac bagirsaklar uzerinde etkili , yedigin karbonhidratlarim yavas emilmesini sagliyor , karninda sislik vede gaz yapiyor ilk haftalar , ben cok fayda goremedigim icin faxla kullanmadim ( yukarda saydigim durumlar rahatsi etti beni )
Biraz kullanilsa bu yan etkiler azalir diye biliyorum ama ben normal gl endeksine dahali beslenmeyi tercih etmistim ...

Hamilelikte kullanilirmi bilmiyorum dr . Sor bence :KK66:

Merhaba kajum ...Nasilsin gorusmeyeli ?
merhaba aeben iyiyim sen nasılsın benım kılolar devam 65ım ama senın dıyetle o zamanlar 62ye ınmıştım hiç o kıloyu daha once gormemiştim şimdi arada bır o kıloya ınıp ınıp çıkıyorum :))

merhaba aeben iyiyim sen nasılsın benım kılolar devam 65ım ama senın dıyetle o zamanlar 62ye ınmıştım hiç o kıloyu daha once gormemiştim şimdi arada bır o kıloya ınıp ınıp çıkıyorum :))
Bende 65 civarlarondayim kajum ayni senin gibi bi asagi bir yukari koruyorum iste ... Seni gordugume sevindim :KK66: arada ugra monti linkine :KK66:

Bende 65 civarlarondayim kajum ayni senin gibi bi asagi bir yukari koruyorum iste ... Seni gordugume sevindim :KK66: arada ugra monti linkine :KK66:
ben de seni gördüğüme sevındım yorum yaparken profil ismine bakmıyorum sen yazmasan sayfada senin oldugundan bıle haberm yok çok sevındım gelirim tabıkı montıye

Arkadaşlar merhaba Prof.Dr Osman Müftüoğlu nun bir yazısında ki netten bulabilirsiniz, tarçının insülin direncini yani hipoglisemiyi kırabildiğini söylemiş.. Ancak tarçının şeker düşürücü etkisinin olduğuda biliniyo ve diyabetlilere öneriliyo.. Yani tarçın kullanmak doğru mu değil mi sizce arkadaşlar.. ?

Arkadaşlar merhaba Prof.Dr Osman Müftüoğlu nun bir yazısında ki netten bulabilirsiniz, tarçının insülin direncini yani hipoglisemiyi kırabildiğini söylemiş.. Ancak tarçının şeker düşürücü etkisinin olduğuda biliniyo ve diyabetlilere öneriliyo.. Yani tarçın kullanmak doğru mu değil mi sizce arkadaşlar.. ?
Mavi, Tarcin kansekerini dengeler canim . Bir ara arastirmistim zarari yok diye biliyorum ...
Sorunu cok kavrayamadim . Diyabetlilerde, hipolularda ( diyabetlilerde hipogilisemidir ) kullanilabilir .

Sonucta tarcin fazla insulin salgilanmasi durumunda onu dengeliyor , normal olan insulini dusurmuyorki :KK66:

Ben de şeker düşürüyor diye senin gibi tüketmeye çekinirdim ama AEBEN'in dediği gibi dengeliyor. :KK66:

Mavi, Tarcin kansekerini dengeler canim . Bir ara arastirmistim zarari yok diye biliyorum ...
Sorunu cok kavrayamadim . Diyabetlilerde, hipolularda ( diyabetlilerde hipogilisemidir ) kullanilabilir .

Sonucta tarcin fazla insulin salgilanmasi durumunda onu dengeliyor , normal olan insulini dusurmuyorki :KK66:
Mrb cnm ben hipoglisemiyim herşey tatlı yememle başladı insülin değerim 5 ti en son ve 49 a düştü şekerim 4-5 defa 52 lere düştü, tatlı yememden sonraki 1 ayda anca toparladım.. İnsülinin 5 olması normal ama benim şekerim niye düşüyo ben anlam veremiyorum.. Saatli yemek yiyorum, meyveyi tek başına yemekte şekerimi düşürüyo, süt ürünü ile yiyebiliyorum.. Beyaz şekeri tamamen kestim, 45 dk yürüyüş yapıyorum haftada 5-6 gün, tarçında kullanıyorum ve faydası var gibi geliyo sanki..

Mrb cnm ben hipoglisemiyim herşey tatlı yememle başladı insülin değerim 5 ti en son ve 49 a düştü şekerim 4-5 defa 52 lere düştü, tatlı yememden sonraki 1 ayda anca toparladım.. İnsülinin 5 olması normal ama benim şekerim niye düşüyo ben anlam veremiyorum.. Saatli yemek yiyorum, meyveyi tek başına yemekte şekerimi düşürüyo, süt
ürünü ile yiyebiliyorum.. Beyaz
şekeri tamamen kestim, 45 dk
yürüyüş yapıyorum haftada 5-6
gün, tarçında kullanıyorum ve
faydası var gibi geliyo sanki..
Seker dusuruyor sekerini mavi . Hizla çikan hizla tekrar duser :KK66:
Gecmis olsun ..

Mrb cnm ben hipoglisemiyim herşey tatlı yememle başladı insülin değerim 5 ti en son ve 49 a düştü şekerim 4-5 defa 52 lere düştü, tatlı yememden sonraki 1 ayda anca toparladım.. İnsülinin 5 olması normal ama benim şekerim niye düşüyo ben anlam veremiyorum.. Saatli yemek yiyorum, meyveyi tek başına yemekte şekerimi düşürüyo, süt ürünü ile yiyebiliyorum.. Beyaz şekeri tamamen kestim, 45 dk yürüyüş yapıyorum haftada 5-6 gün, tarçında kullanıyorum ve faydası var gibi geliyo sanki..
Allah şifa versin. Hep dikkat etmek zorundayız.

Seker dusuruyor sekerini mavi . Hizla çikan hizla tekrar duser :KK66:
Gecmis olsun ..
Cnm evet tatlı yedim 49 a düştü.. Ama onu takip eden bir ayda şekeri tamamen kestiğim halde 4-5 defa 52 lere düştü şekerim.. Ki açlık insülinim 5 çıktı yüksek bi değer olmamasına rağmen.. Kızlar bide benim bu şikayetimle beraber gözümün akı damarlanmaya başladı, önceden bembeyazdı göz akım, böyle bişey yaşayan var mı? Gözlerimde ağrıyo sanki, sanırım öze vuruyo, o kadarda dikkat ediyorm güya.. Allah şifa versin hepimize ne diyim..:KK43:

Doktorum şeker yüklemesi yapmışsın vücuduna tatlı yiyerek, o yüzden vücut toparlayana kadar şekerli bişey yemediğin halde şekerin düşüyo demişti bana.. Ama zor bi hastalık ya kafa hep dumanlı, baş dönmesi falanda yapıyo.. Bide dr lar ciddiye almıyo bu hastalığı ben ona sinir oluyorm...

X