Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

arkadaşlar bende 1 senedir hipotiroidim olduğunu öğrendim teforu düzenli almadığım için 3 kilo kadar aldım şu an akapunktura gidiyorum ilk hafta 2 kilo verdim sonraki hafta 1 bu haftaysa zaten 2. günümdeyim arkadaşlar ben faydasını gördüm su an çok mutluyum

selam gamze özlem.öncelikle geçmiş olsun canım.sanırım biz kadınları vuruyo bu hastalık.bende de tiroidit var.yani tiroid bezinde iltihaplanma var .bundan 1.5 yıl evvel nefes darlığı şikayetiyle doktora gittim ve yapılan tetkikler sonucunda doktorum bana levotiron ve lustral verdi.üzüntüden olduğunu söyledi.bu ilacı 3 ay kadar kullandıktan sonra bıraktım(ömür boyu kullanacağımı bilmiyordum)ve şikayetlerim devam ettive ben kısa bir süre içinde 4 kilo aldım.tekrar gittiğimde doktorum ilacı neden bıraktığımı sordu.ve tekrar dozu artırarak başladım çünkü tedavi edilmediği için benim tiroiditim hipotiroidi yani tiroid hormon yatersizliğine çevirmişti.yaklaşık 5 aydır kullanıyorum.ve ayrıca yavaşlayan metabolizmayı normale çevirdiği için kullanmamız gerekiyor.mutlaka...sana tavsiyem tsh testlerini tekrar yaptırıp tedavine kaldığın yerden devam etmen...sevgiler...

merhaba arkadaslar.tüm hanimlarin yazdiklarini büyük bir dikkatle okudum.Bende 4 senedir troid hastasiyim.Tesadüfen ortaya cikti.L-Throxin bende kullaniyorum.Benim problemim guatr organimin tamamen fonksiyonunu kaybetmesi.Yasadigim müddetce guatr organinin salgiladigi hormonu disaridan almam gerekiyor.Maalesef bir cogunuzda oldugu gibi bende de kilo problemi var.Ama bu diyetlerle cözülebilecek bir sey degil .Tamamen beslenmeyi degistirmek gerekiyor.Cünkü bu rahatsizlik gecici bir sey degil bir ömür boyu kalici.Ömür boyu diyet yapamayiz ki.Bu arada doktor kontrolü altinda oldugumu ve her 6 ayda da kan testlerimi yaptirdigimi belirteyim.Cünkü gercekten ciddi bir rahatsizlik.Bazi arkadaslar haplarini birakmayi düsündüklerini falan yazmislar.Eger bu hormonlar alinmazsa ileriye yönelik cok ciddi kalp ve damar hastaliklarina yakalanabilirsiniz.Cünkü guatr organi bütün vücudun hormonel dengesini düzenler.Bu hastaligi ciddi konuda arastirin ve ona göre haraket edin.

merhaba arkadaslar.tüm hanimlarin yazdiklarini büyük bir dikkatle okudum.Bende 4 senedir troid hastasiyim.Tesadüfen ortaya cikti.L-Throxin bende kullaniyorum.Benim problemim guatr organimin tamamen fonksiyonunu kaybetmesi.Yasadigim müddetce guatr organinin salgiladigi hormonu disaridan almam gerekiyor.Maalesef bir cogunuzda oldugu gibi bende de kilo problemi var.Ama bu diyetlerle cözülebilecek bir sey degil .Tamamen beslenmeyi degistirmek gerekiyor.Cünkü bu rahatsizlik gecici bir sey degil bir ömür boyu kalici.Ömür boyu diyet yapamayiz ki.Bu arada doktor kontrolü altinda oldugumu ve her 6 ayda da kan testlerimi yaptirdigimi belirteyim.Cünkü gercekten ciddi bir rahatsizlik.Bazi arkadaslar haplarini birakmayi düsündüklerini falan yazmislar.Eger bu hormonlar alinmazsa ileriye yönelik cok ciddi kalp ve damar hastaliklarina yakalanabilirsiniz.Cünkü guatr organi bütün vücudun hormonel dengesini düzenler.Bu hastaligi ciddi konuda arastirin ve ona göre haraket edin.

selam aylacıım sana katılıyorum.bu hastalık ihmal edilmeye gelmez.yoksa ileride ciddi hastalıklar ortaya çıkar.kısacası BU HASTALIK ÖLDÜRMEZ,SÜRÜNDÜRÜR.bende tiroid hastasıyım.ömür boyu kullanmam gereken bi tiroid hormon hapım var.doğal yollardan kilo vermek gerçekten zor ve ben ileride kilolu bir insan olmamak için önlemimi aldım.bazı haplarla (bitkisel yalnız söyleyeyim) 11 kilo verdim.yoksa şişman bir kadın olarak hayatımı sürdürecektim.yani arkadaşlar tiroid hastasıyım kilo veremiyorum demek yok.azim ve sabır.kısa olmasa da uzun vadede veriliyor.inanın bana.sevgiler...a.s.

begonya, haşimato olduğumu öğrenmeden önce 2 ay herbalife kullandım. O kadar açlığa ve spora rağmen 1,5 kilo verebildim ve zaten inanılmaz şişkinlik oldu. Hemen ardından dr. a gittim ve troid bezimin az çalıştığını öğrendim. Benim antikor değerlerim yüksek, ömür boyu ilaç kullanmak durumundayım, euthyrox 125 mg kullanıyorum. Öldürücü lida ve ananas tableti denedim. Lida ile bir haftada 2 kilo aldım, gözümü açamayacak kadar halsizlik yaptı ve bıraktım. Yani bu haplar bende ödem yaptı. Solea'yı da bu yüzden deneyemedim.
Şimdilerde, metabolizma hızlandırıcı çay (elma+limon+karanfil+tarçın+karabiber) ve elme sirkesi içiyorum. En az 15 kilo vermeliyim.

bende de 3 ay önce t3 eksikliği çıktı levotiron kullanıyorum .2 hafta önce test yaptırdım biraz yükselmiş ama hala düşük seviyede.
bende aylardır uğraşmama rağmen kilo veremiyorum aksine aldım 3 kilo kadar.geçen sene 15 kilo vermiştim.
ama diyeti bırakmak yok tabii
alıştım böyle yaşamaya .

merhabalar bende troid hastasıyım benimde kilolarımla başım dertte malesef ilacımı ömür boyu kullanmak zorundayım umarım zayıflarım

merhaba
bendede hipotiroid var ve gerçekten çok kolay ve hızlı kilo alıyorum
ama merak etmeyin hiç yemek yemediğim zaman kilo veriyorum.çocuğum olmadığı için ameliyat da olamıyorum.merak ediyorum bunun köklü bir çözümü yokmu metabolizmam acaip yavaş çalışıyor. normal bir insan gibi yesem herhalde ayda 10 kg alırım.

Ben hala aynı kilodayım. Troid bezi yavaş çalışan bizler için uygun bir ürün yada diyet şekli bilen var mı?

arkadaşlar ben 2 yıl önce ameliyat oldum nodül vardı ameliyattan sonra 15 kilo aldım metobolizmam yavaş tsh yüksek t3 düşük bu ay düzene girdi. öncelikle ilacı düzenli içmek gerekiiyor birde metobolik sıvı var burdada mucize zayıflama iksiri diye vermiş arkadaşlar onu içmeye başladım 2 kilo verdim yürüyüş şart kontrol şart. allah yardımcımız olsun
önceliklle doktor kontrolü altında tsh t3 t4 seviyeleri ilacınız ile düzene girmeli

bendede hipotrioid çıktı. doktor levotiron verdi bana. 2 ay sonra tekrar gel dedi. benim kliom iyi ama çok dikkat ediyorum spor yapıyorum yediklerime çok dikkat ediyorum. Benim anlamadığım bu ilacı kullanınca normale dönmüyor mu ? Kilo vermeniz kolaylaşmıyor mu ? Kilo alma bu hapın yan etkisi mi?

hipotiroid olduğumuzu tahlil yaptırmadan anlayabilirmiyiz ne gibi belirtiler oluyor yardim ederseniz çok sevinirim

hipotiroid olduğumuzu tahlil yaptırmadan anlayabilirmiyiz ne gibi belirtiler oluyor yardim ederseniz çok sevinirim
belirtileri var bu belirtiler olabilir ama hipotiroit olmak demek değil başka bi rahatsızlıkta olabilir canım,ama en doğrusu bi kan tahlili doktoro gidip tiroit hormon seviyesini ölçtürmek gerekir

bendede hipotrioid çıktı. doktor levotiron verdi bana. 2 ay sonra tekrar gel dedi. benim kliom iyi ama çok dikkat ediyorum spor yapıyorum yediklerime çok dikkat ediyorum. Benim anlamadığım bu ilacı kullanınca normale dönmüyor mu ? Kilo vermeniz kolaylaşmıyor mu ? Kilo alma bu hapın yan etkisi mi?

kilo almak hapın yan etkisi değil hormon yetersiz kaldığı için kilo alınıyor hapı içmessen kilo alıyosun yani dozu da önemli ben günde 2 tane tefor içiyorum içmesem 100 kilo olacağım heralde:smiley-cool:

ben ameliyat oldum tiroit hormonunu aldılar benim, sen kilo almassın canım

teforu içmeye baslayınca kılo vermeyede basladınmı cnm
bende yenı gıttım doktora test sonuçlarıma gore tam sınırdaymışım.demır ılacı kan ılacı verdı 1 ay sonra test yapılacak tekrar

teforu içmeye baslayınca kılo vermeyede basladınmı cnm
bende yenı gıttım doktora test sonuçlarıma gore tam sınırdaymışım.demır ılacı kan ılacı verdı 1 ay sonra test yapılacak tekrar
canım ben teforu 3 senedir kullanıyorum da baştan kontürollerimi aksatmıştım kiloyu aldım şimdi dozu yükseltim 1, 2 kilo verdim kolay verilmiyor bu kilolar spor yürüyüş şart devamlı dr kontrolünde olmam gerekiyor
geçmiş olsun canım kontürollerini ihmal etme

selam aylacıım sana katılıyorum.bu hastalık ihmal edilmeye gelmez.yoksa ileride ciddi hastalıklar ortaya çıkar.kısacası BU HASTALIK ÖLDÜRMEZ,SÜRÜNDÜRÜR.bende tiroid hastasıyım.ömür boyu kullanmam gereken bi tiroid hormon hapım var.doğal yollardan kilo vermek gerçekten zor ve ben ileride kilolu bir insan olmamak için önlemimi aldım.bazı haplarla (bitkisel yalnız söyleyeyim) 11 kilo verdim.yoksa şişman bir kadın olarak hayatımı sürdürecektim.yani arkadaşlar tiroid hastasıyım kilo veremiyorum demek yok.azim ve sabır.kısa olmasa da uzun vadede veriliyor.inanın bana.sevgiler...a.s.

bu bıtkısel haplar dediğin nedır cnm paylasırmısın.cvp beklıyorum saol

Bende tiroid hastasiyi2 sene önce 3 tane nödül alındi ve ben de 10 kilo aldiim üstüne levetron kullaniyorum 1 adet. kilo vermek istiyorum ama ,uğraştikça daha fazla aldim şimdi oldukça kararli başladim bakalim sonuç ne olacak herkese sağlikli günler

hap kullandıktan sonra neden kilo veremiyorsunuz ? hap kullanınca değerlerin normale gelmesi lazım

cunku canim tiroit bezi komple alinmis bi insan eger ilac icipte hala kilo aliyosa ilacin dozu az geliyodur ...
tiorit hormonlari az calisan insanin metabolizmasida yavaslar ve yediklerini eritemez
ama ben ilaci ilk kullanmaya basladigimda 8 kilo verdim ama sonra durakladi simdi sabitim bide ilaci cok duzzenli kullanmak gerekiyo 1 gun bile aksatmicaksin ilac ac karnina icilecek.....
bide hasimatolular daha farkli ilac kullansalarda degerler bi normal oluyo bi dusuyo bi cikiyo
a.s.

X