Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

CAYCAY76, hiç sigara içmedim. Oldukça sağlıklı beslenmeye çalışırım, sürekli diyet durumundayım ama ne zayıflayabiliyorum ne de bebek sahibi olabiliyorum.

emel42, bende zayıflamanın bir çok şeye faydası olacğını düşünüyorum ama bir türlü zayıflayamadım.

kızlar bende hashimoto hastasıyım başlangıçta hastalık ortaya çıktığında bi sevindim sormayın hıh dedim kilolarımın sebebi bulundu ama bu kandırmacadan başka bişey değil ona sığınmak yaklaşık 1 yıldır levotiron kullanıyorum hayatımda ilk defa 3 ay önce rejime başladım onda rejim denirse gerçide dikkat ediyorum diyelim ilk 1 ayda 4 kilo verdim yani isteyince oluyo.Nasıl istedim bir gün kendi fotoğrafımı büyük bilgisyar ekranında kendimden kilolu olarak gördüğüm insanlarla yan yana gördüğümde ve onların nerdeyse 2 katı olduğumu farkettiğimde kafama dank etti bişeyler ve hırs olsun diye zayıflama yarışmasına katıldım.4.gruptayım.Gerçi şimdi biraz bozdum rejimi falan ama olsun yani
İsteyince oluyooooo......

Bende hipotoid hastasıyım ve 3 ayda 60 tan 95 kiloya çıktım!!! Sonra bi anormallik olduğunu anlayıp doktora gittim ve çok az çalıştığını öğrendim troid bezlerinin. Levotiron diye bi ilaç verdi onu kullanmaya başladıktan sonra kendimi daha iyi hissettim ve şişkinlik olayı kalktı ama yine kilo veremedim. 5 ayda 5 kilo kadar bişi kaybettim oda hergün spor yapmama diyet yapmama rağmen çok az bi kilo. Sonra dayanamadım artık sağlıksız olduğunu bile bile levotironu günde 2 tane almaya başladım yanında idrar sökücü ve bağırsak boşaltıcıda aldım. Bu şekilde hiç spor yapmadan 2 haftada 10 kilo verdim. Herhangi bi rahatsızlığım yoktu bişey olmadığını düşünüp devam ettim. Şimdi 75 kiloya düştüm çok kısa bi zamanda. Veee sonunda ne oldu? Bi gün bayıldım gözlerimi hastanede açtım sonuç kemik erimesi, aşırı su kaybı, aşırı kas kaybı...!!! tedavi gördüm ve sağlığıma kavuştum o kilolarıda geri almadım ama bu yaptğım hayatıma mal oluyodu nerdeyse.. Aman kızlar sakın böyle şeyler denemeyin =(( İnsan kilo verebilmek için herşeyi yapabiliyomuş bunu anladım :mad:

Bizler troid hastasıyız ve kilo vermek içinde sabırlı olmamız gerekiyo.. Sporla diyetle uzun zamandada olsa kilo veriliyor.. Bırakın beğenmeyen beğemesin laf atan atsın hiçbişey sağlığımızdan daha önemli değil.. Bu arada oryantal çok kilo verdiriyo :) yürüyüp koşmak yerine açın müziği oynayın :) çok daha güzel oluyo vucüt selülitlerde gidiyo :)

nurcandan, ceviziçi+sarmısak formülünü açıklar mısın?

Yazdıktan sonra forumu buldum, okudum:))

Son düzenleme:
ilaç kullanımına devam edin.kilo vermek içinde size önerim bol bol spor yapmanız ama açık havada oksijenli spor yapın.sabah aç karınla yapacağınız 45-60 dk yürüyüşlerle hipotirodlerde ayda 4-5 k,lo rahatlıkla verebilir.lifli beslenin.kızartma-hamurişi ve şekerli gıdaları azaltın.bende hipotiroidim üstelik TSH şu an 6.89 ama yinede zayıfım sebebi beslenme ve spor

ben 11 yıldır tiroid hastasıyım ve değerlerim genelde anormal ama kilo vermekte hiç sorun yaşamadım

Kizlar bende hipotiroid hastasiyim yaklasik 80 .günüm sentetik tiroid hormonu aliyorum 50mg ve obez tedavisi görüyorum 68. Günüm tedavide kullanilan ilaçla ve hormonla 105 den 94 düstüm ... Arti sirkeli balli su içiyorum spor yapiyor ve yediklerime dikkat ediyorum haftada ortalama 500gr veriyorum ... Sarimsak ve ceviz ilgimi çekti birde onu yapacam ... Biktim artik kilodan 25 yasindayim yani:KK43:

canım ablacım çok eşekkür ederim uyarıların ve bilgilendirdiğin için.
sonuçları aldığımda sizlerle paylaşırım. inşallah kötü çıkmaz. ceviz sarmısak olayını deneyeceğim inşallah bendede fayda eder. çok öptüm sizi...a.s.

Ben küçük 1 diş sarimsak koymuştum içine belki de o yüzden etki etmedi.ama sarimsak el ve ayaklardaki suyu atmaya yardimci olurmuş.benim ayaklarim çok şişiyor ödem yapiyor.belki de daha çok sarimsak atmaliyim ne dersiniz?

iyi dileklerin için çokkk teşekkür ederim.inşallah olur bebeğim ben de çok istiyorum ama olmasa bile bu sayede troid hastalığımdan kurtuldum bebek arayışım olmasaydı belki çokkk geç farkedebilirdim.gerçi gene de geç fak edildi ilk testimde tsh 76,8 di.ama şimdi en azından o sinir ve yorgunluğum gitti bu bile beni mutlu etmeye yetiyor.

iki diş sarımsağıda cevizleride az önce yuttum.umarım faydası olur.

Sen moralini lütfen güçlü tut Ceycey76.Her şeyin başı moral biliyorsun..Sevgiler

merhabalar arkadaşlar
bu konu ilgimi çekti yazayım dedim bende hipotiroid hastasıyım ve gerçektende çok zor kilo veriyorum
bu cevizli sarımsaklı su gerçekten işe yarar gibi geliyor çünkü bileniniz bilri vücutdaki selenyum azlığı hipotiroide neden olabiliyor hata bağzı endokrin uzmanları hipotiroid beslenmesine selenyumdan zengin gıdalar ekliyor cevizde selenyum dan çok zengin bir gıdadır sarımsağı bilmiyorum ama cevizin suyu buyönden işe yarayacaktır
yarından itibaren deneyeceğim bende gelişmeleri yazarım arkadaşlar

arkadaşlar bende hipotiroit hastasıyım ceviz sadece 3tekmi yoksa 3 cevizin içimi

tam yeni birşey buldum yazayım diye girmişken ben yeni bir yöntemle karşılaştım. çok heyecanlandım hemen bu gece deneyip sabaha içmek istiyorum :KK70:

X