Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
59.251
336.290
2023 YILI EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR
Life light Life light ❤️ Kitapkontesi Kitapkontesi 60 KİTAP

Merhaba arkadaşlar,
Topiğin adının nerden geldiğini neden bu ad nerden geliyor dediğinizi duyar gibiyim. bunu anlamak için şu animeyi izlemelisiniz :KK70:

1648793175598.png

Bu topiğimizde ;
1. Sayfaya düzenli uğrayıp, hangi kitabı okuyor, hangi sayfadaysanız bildirim yapmalısınız
2. Tabloya girebilmek için 1 ay düzenli paylaşım yapmalısınız
3. Yıllık hedeflerinizi belirlemelisiniz
4. Aylık okumalarda ilk 3'e girenler ana sayfada paylaşılacaktır.
5. Aylık ortak okumalar yapılacaktır ( katılım mecburi değil)
6. Ortak okumalar takip eden ayın ilk çarşamba günü yorumlanacak
7. Okuduğumuz kitaplarla ilgili konuşarak fikir alış verişinde bulunacağız
8. 50 ve altı sayfalardaki kitaplar bildirim olarak kabul edilmeyecek.
9. Sesli kitaplar bildirimlere eklenmeyecek

❗❗İki ay üst üste bildirim yapmayan listeden çıkarılacaklar ve bu yıl boyunca tekrar listeye giremeyecektir ❗❗

MART AYI LİSTELERİ

Sayfa Sayısı

1. bir civciv annesi bir civciv annesi 4964 sayfa

2. sevayd sevayd 3687 sayfa

3. UcanSupurge UcanSupurge 3147 sayfa

Kitap Adedi

1. bir civciv annesi bir civciv annesi 14 kitap

2. sevayd sevayd 11 Kitap

3. UcanSupurge UcanSupurge 9 kitap
3. Life light Life light 9 kitap
3. Mrsay Mrsay 9 kitap

• Ocak ayından okunan kitap sayısı: 183 adet. Ocak ayında okunan sayfa sayısı: 58.165 sayfa.
  • Şubat ayından okunan kitap sayısı: 137 adet. Şubat ayında okunan sayfa sayısı: 46.110 sayfa.
  • Mart ayından okunan kitap sayısı: 108 adet. Mart ayında okunan sayfa sayısı: 34.663 sayfa.

2022 yılında toplam okunan kitap : 1404 adet
2022 yılında toplan okunan sayfa sayısı : 402.759 sayfa

2023 yılında toplam okunan kitap : 1054 adet
2023 yılında toplan okunan sayfa sayısı : 321.826 sayfa

ÜYE2024 OKUMA HEDEFİ
OKUNAN KİTAP
KALAN KİTAP
Calcifer Calcifer
45
8
37
Eleadora Eleadora
60
19
41
Life light Life light
80
25
55
Levaiz Levaiz
50
18
32
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
25
3
22
MrsDelfino MrsDelfino
36
8
28
Orangegreysky Orangegreysky
40
18
22
bir civciv annesi bir civciv annesi
60
32
28
Nowaybabe Nowaybabe
30
5
25
Keira- Keira-
40
4
36
Kitapkontesi Kitapkontesi
60
7
53
Arrietty_ Arrietty_
45
10
35
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
25
8
17
yet07 yet07
24
4
20
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
15
2
13
Istenmeyentuyy Istenmeyentuyy
35
20
15
Etkili Eleman Etkili Eleman
40
13
27
UcanSupurge UcanSupurge
48
24
14
mimesis mimesis
45
11
34
sevayd sevayd
60
44
16
A Atalanteda
15
8
7
Kukrim Kukrim
30
9
21
Less-is-More Less-is-More
45
9
36
choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah
24
23
1
Natsume Natsume
50
9
41
Mrsay Mrsay
60
25
35
YEKTA31 YEKTA31
20
9
11
Aspasiaa Aspasiaa
20
4
16
hande_buse hande_buse
30
10
20
T Teraryum1
30
2
28
Ozzybal Ozzybal
30
1
29
ahestebirbeste ahestebirbeste
15
2
13
L LADY VEGA
60
3
57
T Tutunamayanlar777
15
8
7
Gelincik78 Gelincik78
20
4
16
CipisS CipisS
20
6
14
rabbitgirl rabbitgirl
36
5
31
Papatyays Papatyays
25
11
14
ordinary ordinary
17
2
15
Feline Feline
5

2024 AYLIK ORTAK OKUMALAR

OCAKSuç Ve CezaLanetli Tavşan
ŞUBATCam ÇocukDorian Gray'ın Portresi
MARTKamelyalı KadınSarı Odanın Esrarı
NİSANKaplan KaplanDolaptan Temaşa
MAYISAğrı Dağı EfsanesiYıldız Gezgini
HAZİRANTessVatan Yahut Silistre
TEMMUZKumarbazTaaşsuk-ı Talat ve Fitnat
AĞUSTOSBabalar ve OğullarıLeyla'nın Evi
EYLÜLHayvanlaşan İnsanÇocuk Yasası
EKİMGüzel DostKanının Satan Adam
KASIMCana (Peyami Safa)Gönül (Natsume -Yazar olan :KK70: )
ARALIKBüyük UmutlarGulyabani

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
İlk önce topiğimizin adının anlamını paylaşmak istiyorum. İsim annemiz Mehfam Mehfam çok teşekkür ederim
Eki Görüntüle 2731446

Bu topiğimizde ;
1.- Sayfaya düzenli uğrayıp, hangi kitabı okuyor, hangi sayfadaysanız bildirim yapmalısınız
2. tabloya girebilmek için 1 ay düzenli paylaşım yapmalısınız
3. Yıllık hedeflerimizi belirlenecektir
2. Aylık okumalarda ilk 3'e girenler ana sayfada paylaşılacaktır.
2. Aylık ortak okumalar yapılacaktır ( katılım mecburi değil)
3.Her ayın bir yazarını belirlenecek.
4.Okuduğumuz kitaplarla ilgili konuşarak fikir alış verişinde bulunacağız
5.Altını çizdiğimiz alıntılarımız paylaşacağız inşallah ❤️

Onur konuklarımı davet ediyorum ❤️
Mehfam Mehfam
kk birinci noteri kk birinci noteri
Jawlensky Jawlensky
olive_bluto olive_bluto
Elhan Elhan
E Efruzi
Bal0ncuk Bal0ncuk
HayatSevinceGuzel HayatSevinceGuzel
M mehlika nur
Kukrim Kukrim
WunderLost WunderLost

H M H M
Çok teşekkür ederim calcim. :KK68: :KK68:
Muhteşem bir sayfa verimli olmasını dilerim. Hüzünlü prenses olmayı bırakıp güzel yolculuklara, farklı hayatlara çıkmaya niyet eden tüm hanimlarimiza kolay gelsin. :KK200:

Çok teşekkür ederim calcim. :KK68: :KK68:
Muhteşem bir sayfa verimli olmasını dilerim. Hüzünlü prenses olmayı bırakıp güzel yolculuklara, farklı hayatlara çıkmaya niyet eden tüm hanimlarimiza kolay gelsin. :KK200:
Hep berasber sayfamızı canlı tutalım abla. Bol okumalı bir yıl olur 2021 inşallah ❤️

Merhaba kızlar, ben de tam bir okuma tutkunuydum özellikle lise ve üniversite yıllarımda 2 günde 1 kitap bitirdiğim çok oldu... ama tabi iş hayatı, evlilik, iş güç derken eskisi kadar üzerine düşememeye başladım. Fakat bu yönümü tekrar körüklemek istiyorum bu topikte motivasyon olsun bana :)

Şuan okuduğum kitap: Yeşil Peri Gecesi
Yazarı: Ayfer Tunç
Kitabın konusu:
Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Yeşil Peri Gecesi. Modern toplumun ikiyüzlülüğüne, geleneklerin, alışkanlıkların zorbalığına direnen, "farkına varmış" ve bu nedenle acı çeken bir kadının, annesiyle hesaplaşamayan bir kız çocuğunun, okuyanı rahatsız eden ve belki de bu nedenle elinizden bırakamayacağınız öyküsü. Cumhuriyet elitlerinin düşkün kuşakları ile orta sınıfın can çekişen tutunamayanlarının karşılaştığı trajik bir karnavala dönüşen kapak kızının romanı, toplumun ve bireyin ruh haritasını en ince ayrıntısına kadar resmeden Ayfer Tunç'un güçlü anlatımıyla Türkiye'nin çürüyen yüzüne de ayna tutmaktadır.

Merhaba kızlar, ben de tam bir okuma tutkunuydum özellikle lise ve üniversite yıllarımda 2 günde 1 kitap bitirdiğim çok oldu... ama tabi iş hayatı, evlilik, iş güç derken eskisi kadar üzerine düşememeye başladım. Fakat bu yönümü tekrar körüklemek istiyorum bu topikte motivasyon olsun bana :)

Kitabın konusu:
Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Yeşil Peri Gecesi. Modern toplumun ikiyüzlülüğüne, geleneklerin, alışkanlıkların zorbalığına direnen, "farkına varmış" ve bu nedenle acı çeken bir kadının, annesiyle hesaplaşamayan bir kız çocuğunun, okuyanı rahatsız eden ve belki de bu nedenle elinizden bırakamayacağınız öyküsü. Cumhuriyet elitlerinin düşkün kuşakları ile orta sınıfın can çekişen tutunamayanlarının karşılaştığı trajik bir karnavala dönüşen kapak kızının romanı, toplumun ve bireyin ruh haritasını en ince ayrıntısına kadar resmeden Ayfer Tunç'un güçlü anlatımıyla Türkiye'nin çürüyen yüzüne de ayna tutmaktadır.
Hoşgeldiniz 😊
Keyifli okumalar 🌸

Kitabın konusu:
hoş geldiniz. bitirdiğinizde yorumlarınız bekliyorum mutlaka ❤️

20201202_113416.jpg

Bunu okuyorum ama içimdeki kitap kurdu öldü galiba topiğinize düzenli katılamam.

Muhalefetimi yapıp gideyim. Bence okurken bazı cümlelerin altını çizmek çok yanlış. Çünkü o cümlenin hazırlığı sayfalarca yapılıyor. O düşünce nakledilebilmek için belki yeni olaylar, karakterler oluşturuluyor. O hazırlığa ayıp olur gibi geliyor bana.

Bir de sınırlayıcı bir durum oluşuyor sanki. Aynı kitabı bir başkası okuduğunda ya da kendimiz tekrar okuduğumuzda o kısım daha fazla dikkat çekecek. Belki de 2. Okumada değişen kalbimiz, beynimiz, ruhumuz başka bir cümlenin güzelliğini keşfedecekken bunu elinden almış oluyoruz.

Teşekkürler. İyi günler. 💐

X